Nokia 6300

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

nseries nisi razumeo sta covek pita,misli da li moze da se cuje nekakav zvuk pri pristiglom report-u. To ne moze da se podesava jer je po default-u tako kako je. Ili imas report pa samim tim i neko obavestenje da li samo vizuelno ili zvucno ili nemas report. Mada sto kaze nseries probaj da nadjes negde u mesage settings mada ne verujem da moze da se podesi to. Ima jos jedna stvar...ukljuci warning tones.
prihvati napisao: Interesuje me da li bluetooth konekcija PC i NOKIA 6300 funkcionise i bez istaliranog NOKIA softvera (npr. samo kroz Windows Explorer) posto bih voleo da na ovaj nacin (bluetooth) koristim tel. kao mobilno skladiste podataka koje mogu da prebacim u bilo koji PC (i obratno) uz pomoc bluetooth adaptera?
Ne moze tako kako zamisljas i brzo u prodavnicu po usb kabel ako zelis da ostvaris to sto hoces. Da bi plavi zub radio na nekom racunaru OBAVEZNA je instalacija istog...sto znaci da gde god hoces tel da koristis kao usb memory moras prvo da inst software plavog zuba. NE znam ni ko te je savetovao da kupis bluetooth kada je sporiji od kabla i ume da zeza. :chytry: Jedino da ga koristis kao pomocno sredstvo kao sto ja cinim za recimo daljinski kada gledas film iz kreveta ili za neke prezentacije ali i tu je opet potrebna instalacija.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Natasica ako jos posecujes forum i ako nisi jos resila problem sa porukama sa SIM kartice: ima veeoma jednostavno resenje. Udjes u "Menu" pa u "Messages", pritisni "Options" pa na "SIM Messages" i telefon ce ti ih prikazati. :wink: Ako su poruke sacuvane na kartici, odatle ih moras i "dovuci", a ne preko "Saved Messages",osim ako nisu vec tamo prvo sacuvane :roll:

akyyy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 01:41

Post od akyyy »

Ljudi,jel moze mala pomoc? Neki klipovi na telefonu mi normalno rade a kod nekih duzih mi kasni slika na klipu dok zvuk ide normalno. Jel ima neki software za taj problem ili nesto drugo...? :unsure:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

akyyy, taj problem se zove "dropped frames". Javlja se kada uređaj iz nekog razloga ne može da snimi toliku količinu podataka pa počinje da ispušta video frejmove da bi održao ritam. Pošto zvuk ima prioritet u odnosu na video, zbog ispuštenih frejmova se javlja kašnjenje slike u odnosu na zvučni zapis. Možeš da uradiš defragmentaciju memorijske kartice, možda pomogne. Ili probaj da snimaš u internu memoriju pa prebacuj na karticu, mada je interna memorija na 6300 mala.

akyyy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 01:41

Post od akyyy »

znaci mislis da ako snimim na internu da nece kasniti,odnosno da je do memorijske kartice problem? Fala u svakom slucaju

Natasica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 28. Sep 2007. 19:53

Post od Natasica »

Green, hvala ti puno. Otkrila sam nekako. "Cackala" sam telefon non stop i otkrila neke stvarcice. Dobar je telefon. Skinula sam sa neta i uputstvo i na srpskom i na engleskom, pa se nekako snalazim.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Natasica, nema problema :wink: Ako imas jos neka pitanja u vezi tvog telefona,samo pitaj 8)

delgusto
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 25. Okt 2007. 15:13

Post od delgusto »

hteo sam samo da vas pitam da li neko zna gde se moze kupiti futrola za ovaj telefon.ne ona sto se kaci na pantalone vec cisto futrola radi zastite telefona.trazim vec 5 dana i nigde ne mogu da je nadjem.drugar je kupio ali na tom mestu vise nemaju

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

delgusto, ako si kojim slucajem iz ns ili blice okoline,ja sam je juce video u podzemnom u onoj radnji sa dodatnom opremom,kosta 10e..........
D500&E71

Natasica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 28. Sep 2007. 19:53

Post od Natasica »

delgusto, ja sam uz telefon dobila i futrolu. Posle nepunih mesec dana telefon mi je izgreban, bas od futrole. Moj ti je savet da ti to ne treba.
Gde mogu da kupim usb kabal? Rekli su mi da je to potrebno da bih "spojila" telefon sa racunarom. I, da li mi je potreban instalacioni cd da bi to sve funkcionisalo?

Petar14
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 22:56
Lokacija: Gornji Milanovac

Post od Petar14 »

Natasica napisao:Gde mogu da kupim usb kabal? Rekli su mi da je to potrebno da bih "spojila" telefon sa racunarom.
ako imas kabal za digitalni foto aparat mozes isti da koristis i za telefom. a ako ga nemas, mozes ga kupiti u svim radnjama koje prodaju racunarsku opremu ili opremu za foto aparate.
Natasica napisao:I, da li mi je potreban instalacioni cd da bi to sve funkcionisalo?
ako zelis samo da smestas podatke na memorijsku karticu ne treba ti nikakav softver, a to zavisi od toga koji mod na telefonu izaberes kada ga povezes sa pc-jem. naime, ako izaberes mod za smestanje podataka telefon (memorijska kartica) se ponasa kao fles memorija.

Lampash
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Ned, 16. Sep 2007. 10:14
Lokacija: RS

Post od Lampash »

Ljudi,koliko vam traje baterija na 6300?Znam da je displej veoma zahtjevan ali da ne moze sa nekom minimalnom upotrebom izgurati 48h..hm? :?
Nokia E61....Skyworth V668 Dual Sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Kad sam kupio caletu ovaj fon, on je bio na putu, te sam ostavio fon malo ono... u laboratorijskim uslovima, samo kartica u njemu, i ne mrda sa jedne pozicije, izdrzao je 7 dana (wow!!) Medjutim, prosecnom upotrebom mom caletu traje 3 dana. Meni bi verovatno1.5 :)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

de bre moze 3 dana?!?!
nekoliko mojih ortaka ima taj fon isa bukvalno minimalnom upotrebom traje do 2 dana..
Nokia E71... Elegant, but deadly

Stojke
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 30. Okt 2007. 06:50

Post od Stojke »

pozdrav svima

Juce sam od cala preuzeo nokiu 6300 (on kupio novi) a ova moja 6230i je u fazi raspada, tako da sam velikodusno prihvatio ponudu da uzmem njegov tel :D ,pa bih imao nekoliko pitanja.

1. Kada pokrenem operu mini, i ukucam sajt koji zelim da posetim pita me da li zelim da omogucim pristup mrezi odgovorim sa da i onda mi izbaci sledecu poruku:
"There was a problem connecting. There might be a problem with your network setup ......."

Kako ovaj problem da resim ?

2. Zainteresovan sam za kupoinu nove memorijske kartice. E sada me interesuje ima li koji tip kartice da je bolji od nekog drugog i koji da kupim? Razmisljao sam o karticama od 2 gb.

Hvala unapred na odgovorima.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

1. podesi podesavanja za GPRS, zatrazi od operatera da ti posalje GPRS i MMS podesavanja za tvoju mrezu.
2. Uzmi mem. koju god oces, najbolja ti je Kingston a i jeftina je, neznam za sta ce ti samo 2GB, sasvim ti je dovoljan i 1GB.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Stojke
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 30. Okt 2007. 06:50

Post od Stojke »

Meni internet na telefonu radi, samo ne radi opera mini. Jel i dalje da zatrazim podesavanja ?

A memoriju od 2 gb hocu da uzmem zbog toga sto mi ionako treba nova flash memorija pa reko kada vec kupujem sto to sve lepo ne bih spakovao u tel :D

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Stojke, u podešavanjima Opere pronadji konekciju pa stavi onu koja radi kod tebe sa default browserom :wink:
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Petar14
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 22:56
Lokacija: Gornji Milanovac

Post od Petar14 »

Stojke napisao:Zainteresovan sam za kupoinu nove memorijske kartice. E sada me interesuje ima li koji tip kartice da je bolji od nekog drugog i koji da kupim? Razmisljao sam o karticama od 2 gb.
Moj predlog http://www.itsvet.com/proizvod/kingston ... rd/71/1047
A video sam isto ovo u Neptun Electronics-u (Jurija Gagarina 26, N.Bgd.) za 1159 dinara.
Nikad neću sve uspeti da smirim svoje demone, čak i da mogu neću sve.
A i kada bih u tome uspeo možda bih lošega gorim zamenio!?!
<BJESOVI, Na živo>

goranp
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Čet, 25. Okt 2007. 04:16

Post od goranp »

prihvati, mozes fon da povezes preko instaliranog drajvera(bluetooth)nemoras preko nokia softvera,znaci,klasika,ukljucis bluetooth na telefonu,bocnes usb u komp(bilo koji komp)i sve sto hoces sa fona saljes u komp, i obrnuto :P

Odgovori