Nokia Lumia 620

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia620

Post od marko75 »

zasto svi pricaju o malom broju aplikacija?ja nemam android,hvala bogu,imam n8.moja zena ima android,i na google play stvarno ima previse app,ali kad normalan covek pogleda,pa 70 posto su nepotrebne,znaci budalastine.toliki broj app mozda znaci klincima,meni ne.a na wm8 store takodje ima dovoljno stvari za 90 posto korisnika.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia620

Post od miodrage »

marko75, gresis, ovaj gresis silno sine :D
Pogledaj situaciju - Apple AppStore - oko 790000 aplikacija, Google Play Store - oko 770000, WP Market - oko 135000.
Na Apple-ovom i Googlovom Store-u kao sto si lepo primetio dobar deo apliakcija su djubre, ili nesto potpuno nepotrebno, ili upotrebljivo od strane broja ljudi koliko se moze prebrojati na prste. Mozda ne abs u procentu u kojem si napisao, ali nije bas da si previse omasio.
Nazalost, isti je trend i na WP Marketu. 75% aplikacija je za nas skoro pa potpuno neupotrebljivo, a nekih jos i dalje nema, i ocekuju se. Sta ce biti, videce se.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Nokia Lumia620

Post od skar »

naravno,ali realno pored nekog dobrog alternativnog browsera,file menagera,i popularnih mesendzera,stvarno ne znam sta trpaju u te telefone,voleo bih da vidim total comander,bas onakav kakav je na androidu na wp,i IGO,mada vidim da NOKIA mape odradjuju poso....
a ova masina je moja,pikirana je samo da naleti na zicer 8)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia620

Post od miodrage »

skar, pa recimo ja bih voleo Tapatalk, ok, ima ForumTalk i Board Express for TapaTalk, ali recimo jedna od stvari, zatim bih voleo Teamviewer ili LogMeIn, mada preferiram ovaj prvi. Ima neki RDP klijenata ali ne mi se svidjaju. I na kraju aplikacije za lekare, pre svega ortopedde jel :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Nokia Lumia620

Post od Ensiferum »

Ima u handy-ju da se kupi po ceni od 32999 dinara! :wink: :) :) :)
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia620

Post od Deksi »

Ej nije losa cena. klik

saleki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Čet, 26. Apr 2012. 09:03
:: Nokia N9
:: Motorola Defy

Re: Nokia Lumia620

Post od saleki »

deksicom napisao:Ej nije losa cena. klik
A baterija? :)

rock85
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Uto, 17. Jan 2012. 20:19

Re: Nokia Lumia620

Post od rock85 »


miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia620

Post od miodrage »

Hmmm vrlo interesantno, Lumie 920, 820 i 620 dolaze sa HERE Drive+ - omogucava Turn-by-turn navigaciju u preko 100 zemalja. Nasuprot tome, Lumia 720 i 520 dolaze sa HERE Drive - koja omogucava navigaciju samo u zemlji u kojoj je (zavisno od toga kako se identifikuje kartica operatora). Ovo sam pre koji sat procitao na WPCentral.
Navodno ce moci kasnije da se upgraduju.
Interesantno, s obzirom da Lumia 720 ima i wireless charging i sve, pa su morali nekako da je pozicioniraju izmedju 620 i 820. Mislim da je to dosta losa odluka kompanije, ali vreme ce da prosudi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia620

Post od marko75 »

super telefonce.kupio ga zeni za rodjendan,u telenoru.brz kao munja,kvalitetan.cak i kamera,iako je 5mp,pravi dobre slike.wp8 me odusevio.ko ga uzme,sigurno se nece pokajati.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia Lumia620

Post od Sale_M »

marko75, kakav je zvuk muzike na sluskama,jesi probao?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia620

Post od marko75 »

ja inace ne slusam muziku na telefonu,ali probao sam i meni se cini da je extra,ali ono sto je meni dobro drugima mozda nije,narocito ako su probali nesto bolje.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Nokia Lumia620

Post od skar »

ima ga moj drugar,uzeo sam ga jedan dan koristiti,mogu reci da je pravo osvezenje nakon Ios koji koristim vec 6 meseci...
doduse nisam mogao da mu "ispucam" kicmu,da vidim kako rade viber,skype,i ostalo jer je meni jako bitno...al sam kamerom i samim kvalitetom izrade prezadovoljan! ipak mislim da cu sebi uzeti 820 radi veceg ekrana,ali ovo je odlicno telefonce

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia620

Post od miodrage »

skar, veruj mi da rade odlicno, doduse Viber ponekad ume da zeza, kao i Whatsapp, ali to nije do OS-a nego do aplikacije koja je jos uvek bagovita. O Skype-u necu ni da trosim reci, jer po instalaciji, integrise se u sistem i radi besprekorno! Mislim da se neces pokajati, osim ako zelis da mozes da menjas boje ikonica, pozadine, i takve budalastine.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Nokia Lumia620

Post od rotkod »

Ovako, skoro sam kupio lumia 620 (11.6.2013), a sada sam je dao u servis, telefon je kupljen preko oglasa, ima 2 godine garancije i ima sledeći problem.

Odmah da vam kažem ni jedan od servisa (app) nije instaliran i nema internet podešavanja, wifi, BT, gps... Sve je isključeno, a u podešavanjima, aplikacije, pozadinski procesi, svi su blokirani!

Telefon se dva puta, do sada, u potpunosti ispraznio. U 22h je bio 100% baterija, a onda je odložen i u toku noći se potpuno isprazni baterija, do te mere, da se bez punjača ne može upaliti, kad se spoji na punjač, onda prikaže bateriju i čekam da postigne minimum za paljenje...

Znači od 22h do 7h ujutro, potpuno prazna baterija, ovo ne radi svaki put, već samo kad se ne dira, a ako se koristi, može trajati i do dva dana...

Dao sam ga u servis, pa ću videti šta da se radi, e sada sledi muka...

Čovek od koga sam ja kupio telefon nije dostupan, a on je opet taj telefon dobio od nekog trećeg, a u telenoru mi ne žele dati broj telefona, pravog vlasnika preko imei broja...

Tako ako bi rekli da od popravke nema ništa, ja ne mogu zameniti za novi uređaj, jer nisam vlasnik... :cry:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia620

Post od Deksi »

To je taj rizik kada se kupuje telefon od vlasnika kolji ga je kupio od operatera. Kao imas a ustvari nemas garanciju, uzgred koliko si ga platio? Ako je bio jeftin to je to, jer i predjasnji vlasnici su znali za problem i zato ga i prodali.

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Nokia Lumia620

Post od rotkod »

Jbg... Ako je uspeo odmah drugi dan provaliti, svaka mu čast... Naime, 11og je on kupio, a ja od njega 13og...

50€ + xperia mini st15i

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia620

Post od miodrage »

U samom WP8 postoje procesi koje NE MOZES da ugasis. Meni se jednom desilo ovo sa baterijom sto navodis, ali tokom dana. Resenje je bio hard reset - drzis power i vol -, dok telefon ne zavibrira. Kad podigne sistem, ja obicno uradim jos jedan power cycle (ugasim ga, sacekam minut, i upalim ga normalno).
Nocu uvek punim telefon da bi mi od 7-23 izdrzao, i osim tog jednog dana nisam imao problema. Naravno, ako urnisem telefon od koriscenja, i trajanje baterije je znatno krace.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rock985
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 25. Jun 2013. 19:08
:: Nokia n8
:: lumia 620

Nokia Lumia 920

Post od rock985 »

Poz svima. Konacno sam postao ponosni vlasnik lumie 620. Imam par pitanja za pocetak ;-) Kako da oznacim vide stavki? konkretno vise stavki iz imenika? I kako da promenim ms nalog? Hvala

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Nokia Lumia620

Post od rotkod »

Kapiram... Nego, jeli neko od vas uspeo da ubaci neku navigaciju, navigon i slično... , a da nije platio... :blinky:

Odgovori