Nokia E52

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

vlax10, ma nista strasno, neznam koliko imas aplikacija i tema ali posle hard reseta vratis sve za dan dva i teras dalje.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

vlax10, iskreno... uradi Hard Reset i pokusaj da vidis da li imas taj problem ponovo. Da li si nekad na mobilni instalirao nekakve aplikacije, tako sto si mobilni spojio sa telefonom kao USB uredjaj i onda prebacio .sis fileove na telefon pa ih onda poslije instalirao? Ti fileovi cesto se nalaze u folderu OTHER, pa ti sad pogledaj :D
Poslusaj deksicom sto se tice da ubuduce cesce provjeravas memoriju. Ono sto i meni nije normalno je da imas par poruka a da ti je toliko zauzeto :shock:
Evo recimo ovako. Kod mene kad obrisem 100 poruka iz INBOX-a i recimo 100 Reporta i i 100 SENT poruka dobijem oko 5-6 MB slobodno ( ali napominjem, zavisi koliko su duge poruke ). Znaci, racunica je prosta, Hard Reset i cesce provjeravanje... Ako nesto zapne, slobodno pitaj ! :D Sretno i javi sta si napravio :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

vlax10
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 01. Mar 2010. 12:59
Lokacija: beograd

Post od vlax10 »

Ok narode, kao sto rekoh, ne gine hard reset. Inace aplikacije nisam instalirao preko .sis fajlova tako da ne znam odakle mi toliko zauzece, a ovo oko poruka mi je velika misterija :) bukvalno imam 4 poruke u inbox-u.. Hvala vam puno, bili ste vise neko od pomoci!

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

vlax10, slobodno zovi upomoc ;) Hey hey, sve app koje instaliras na telefon su u .sis ili .sisx formatu, pa si ih morao kao takve prebaciti na telefon pa ih instalirati ili preko OVI suite-a :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

miowrag
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 08. Apr 2007. 06:30

Post od miowrag »

e jedan prijatelj mi je kupio e52,i kartica je napravila gresku,u slike postoji fajlovi sa kartice,koji se ne mogu izbrisati niti ocitati. a kartice micro sd nema. ja sam pokusao da vratim na fabricko podesavanje,al nisam mogao jel trazi LOCK CODE(nije 12345). Dal neko zna kako se mogu izbirasati fajlovi ili dal postoji drugi nacin da se izbrise? thx

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

miowrag, sto znaci da nije kupio nov telefon :)

Izvini brate, ali ja tebe nista ne kontam... Molim te procitaj poruku prije nego je posaljes... Gledaj sta si napisao
i kartica je napravila gresku,u slike postoji fajlovi sa kartice,koji se ne mogu izbrisati niti ocitati. a kartice micro sd nema.
Kako kartice ima pa nema ?!
Ako ne mozete neke fileove da izbrisete, telefon spojite sa kompom kao USB i onda probaj da izbrises. Ako ti i tako ne uspije, onda lijepo uradi backup telefona, formatiraj karticu, Hard reset telefona i vjerujem da ces problem da rijesis ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

mijobr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 18. Apr 2011. 08:55

Post od mijobr »

izvini brate sto sam bio nejasan :smutny:
Ovako,kada udjes u slike,postoji fajlovi koje vidi kao da su na memorijskoj kartici,ali memorijske nema uopste u fonu? kada pokusas da obrises slike,pise system eror! da u pitanju je polovan telefon,nije nov. mislio sam da je to ne bitno. posusao sam *#7370#,i onda trazi lock code. al lock code nije 12345. imas li kakvu ideju? :oops:

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

mijobr, kao sto sam rekao... Uradi backup telefona, odnosno sve podatke ( imenik, kalendar, poruke ) sacuvaj preko OVI Suite-a i onda lijepo HARD reset telefona...
Znaci Hard reset telefona ces da odradis na ovaj nacin :)
Kada je iskljucen telefon onda drzis 3 tastera ( zelena slusalica, 3 i * )+ dugme za paljenje i to sve zajedno drzis dok se ne pojavi ona animacija... one ruke kod NOKIA-e :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Moze li neko da mi kaze kako mu radi Garmin na e52 jer jedan moj drug zeli da ga kupi?Citao sam da su se neki zalili na njega
Note IV N9100 dual

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

toda81, ne znam na sto su se zalili? Na sam Garmin ili na uredjaj ?! Zavisi koju verziju Garmina su instalirali, ali u svakom slucaju, koji god Symbian telefon da sam imao, a imao sam ih dosta, Garmin je radio odlicno !
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

zavodnick, sada sam cuo iz od jednog mog dobrog druga sa foruma da e52 ima hardverskih problema zbog ... tako da odustajemo od njega
Note IV N9100 dual

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

toda81, stvarno ne znam za to! :? Pitaj druga, sta zeli od telefona? Kamera, WiFi, baterija... odnosno sta mu je primarno pa cemo nesto da pronadjemo ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

zavodnick, gps i wifi,a kamera cisto da nije ispod 3mpix
.
Note IV N9100 dual

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

toda81, sad me zanima i cijena do koje bi tvoj drug isao, ali to je za drugu temu a na njoj cu rado da ti odgvorom... Izvini sto to nisam rekao ranije, ali svoje pitanje ces morati da postavis OVDJE... :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

maremas
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Ned, 19. Avg 2007. 08:43
Lokacija: Beograd

Post od maremas »

Imam problem sa memorijom telefona, konstantno je punim, a ne znam kako :shock:

Imao sam juče oko 5mb slobodno a sad jedva 2mb i ne mogu da šaljem poruke jer mi traži da ispraznim memoriju. Fotografije mi čuva na karticu, ispraznio sam poruke, aplikacije što su snimljene snimljene su odavno, jedino što sam radio je to da sam isao na fotografije i hteo da ih pošaljem putem mejla, pa nije htelo a ja sam proceduru staljno ponavljao... da li je možda to napunilo memoriju, da je te slike negde stavio na memoriju telefona?

Šta i gde da gledam da bi očistio memoriju telefona?

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Post od darkonda »

desavalo mi se :)
idi na mail u telefonu i obrisi sve poslate poruke, slike ti zauzimaju memoriju ;)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

maremas, dosta puta smo govorili o tome da cesce moras da provjeravas memoriju, kako telefona, tako i karticu ( naravno ako neko posjeduje karticu ). Pokusaj da sto vise oslobodis memoriju telefona i da ti sve cura na karticu. A darkonda ti je dao dobar savjet. Sretno!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

cirko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 19:22

Post od cirko »

nema leka mom telefonu bio na servisu i covek ga ladno sahranio kaze polomljena ploca a kada sam ga kupovao svi su tvrdili da mu je metalno kuciste, elem ako neko zna imali mozda nade da neko zna hoce i moze da popravi ovaj telefon.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

cirko, nazalost to je boljka novijih telefona tanka tablica ili ploca na kojoj su delovi zalemljeni. Tu popravke nema jer se te mikro milimetarske stampane veze ninakoji nacin nemogu ponovo povezati.
Novo vreme sto tanje i sto lepse a kvalitet 0.
Pogledaj ovu temu klik.
Ovde postavi pitanje pa ce ti neko od majstora dati odkovor. klik

b06
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2011. 16:44

Post od b06 »

Da li neko zna kako da prebacim poruke iz telefona na racunar, a da nije preko Nokia Ovi Suite?

Hvala

Odgovori