Nokia N80

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

napalm death, imas u default plejeru n80 opciju Playlist i tu kreiras novu listu i imenujes je po zelji,i unju potrpas zeljene pesme,ali direktno iz plejera gde su ti sve pesme.I nakon toga kad hoces da slusas to sto si napravio udjes u plejer-playlist i tu se nalazi tvoja lista koju pokrenes i slusas to sto si odabrao. :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

ima "Add to track list" ali nema nesto kao "Open track list" ..ili ja barem ne vidim :dry:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Zar nema opcija kad udjes u plejer na glavni meni,trebalo bi da stoje opcije
All songs
Playlists
Artists
Albums
Genres
Composers
Udjes u playlist i onda options-Create playlist
Trebalo bi da je tako i na n80
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

a sorry.. ima za liste samo kada otvorim player, imaju sa leve strane dugmad.. e jedno dole od njih je kao neka nota, kada to otvorim ima all racks, artist, albums, track lists, general, composer.. a x puta sam ovde ulazio ali eto zaboravio

ali eto.. opet, kada idem na album nema mi nista sto sam prebacio preku USB a kada prebacim bilo koju pesmu preko BT onda bude ovde album od te pesme.. i opet.. neka imam samo 1GB kartu i da imam 5-6 albuma.. zamisli kako je samo tesko da napravim za svaki album play listu (inace slusam po albumima.. nikad onako nabacano) ..nisat nije poslagano sve stoji natrpano sto je stvarno uzasno.. indenticni kao i na motoroli. .a da ne pricam kada bi imao 2GB kartu punu pesama..

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ma znas o cemu se radi,nokijin plejer po defaultu ne sredjuje lepo pesme ni po jednoj kategoriji,tako je i kod mene na N73 ME.Jedino resenje ti je da rucno sve namestas,jbg
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Ma uspeo je uz plajer. Ja ne vidim u cemu je tu mana telefona. Mozes lako da napravis paralelu, npr. N80 ( i bilo koji simbian/wm/palm telefon ) sa jedne strane i npr. neki dumb telefon sa druge strane su isto sto i PC sa jedne a sa druge digitron ili eventualno digital diary. Znaci kao sto naPC-u ne koristis wm plejer za slusanje muzike i filmova neko koristis neki drugi tipa winamp, aimp2 ili ko zna koji vec do sa druge strane na digitronu ilidigital diary-ju mozes da koristis samo onaj koji si dobio uz njega i tu se svaka prica zavrsava. Poenta ovog mog posta je u tome da ti pojasnim da svaki smart telefon je ogoljen funkcijama iz jednostavnog razloga, ostavili su svakom korisniku da napravi od telefona ono sto njemu treba i sto on zeli, po svojim potrebama :wink:

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Sale_M, ma evo nasao sam LCG Jukebox player koji mi je odlican.

Ali.. uzmi neku decu koja nemaju internet ili koja se znaju sluzit jako malo netom. Kako oni da se snadju za neki player ili opcenito neki program. Ok.. moze se reci onda da ne uzimaju symbian telefon ali eto. I opet je trebalo dosta dosta bolje. Opet kada bi imao preko desetak albuma.. kako da nekome dodelim melodiju izdmedju 100 pesama ? Opet je i tu nabacano nevezano za player. Opcenito je dosta dosta lose uradjeno i sa pesmama, slikama i klipovima. Svejedno mogao slike-klipove dodeliti u albume, opet trebam uci u galeriju izmedju 500 slika da bi odabrao neke da razvrstam. Ok.. opet treba neki program ali ja do sada nisam ni jedan dostojan video da pruza i thumbnails slika, i raspodelu po folderima a i listanje bez da moras zatvarat jednu da bi otvorio drugu.

Ne zalim se ja na n80. Vise sam nego zadovoljan ali sta im je falilo da malo lepse naprave manipulaciju i pregled multimedijalnih fajlova.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

napalm death, pokusaj sa RescoViewer-om za slike.. A na kraju krajeva, uzmes lepo neki od browsera tipa Y-browser i sl. i napravis foldere,razvrstavas albume i manipulises njima... Ne vidim sta je tu problem... Imas toliko mogucnosti, samo malo volje i zainteresovanosti...

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

imam RescoViewer i ne svidja mi se ni malo.. znaci treba mi program kod kojeg mogu razvrstati slike u 3-4 foldera i klipove u 3-4 foldera. Onda kada udjem u folder da mi slike budu kao thumbnails i kada otvorim jednu sliku, da ne moram izlaziti pa otvarat drugu nego ono.. otvorim jednu i onda samo pritiscem levo-desno ili gore-dole i da mi lista

nisam rekao da nema ni da mi je problem ali eto.. ja nisam nasao ..pregledao sam par programa i svi su slabi.. niej to to sto trazim... koliko znam (ispravi me ako gresim) Y-browser je kao file manager a to vec ima.. ok kopirati i prebacivati iz foldera u folder ali treba mi neki preglednik

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

napalm death, instaliraj x-plore. On ima svoj program za slike i mozes da ih gledas sve u full bez vracanja u nazad, a mozes da ih razvrstas po folderima kako zelis.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Evo skinuo ga. hvala ti. Bas radi kako treba. Jedina mala mana sto je spor.. za svaku sliku od recimo 1BM treba bar 6-7 sekundi. An iajde, strpit cu se. Barem mi je sve poslagano

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

napalm death, ako te zivcira sporost onda se i to moze ispraviti. Namesti u x-plore da ti otvara slike preko resco viewer. A evo postupka:aktiviraj x-plore, udji u tools i pokreni File associations. Zatim u Menu izaberi new, kucaj jpg(ukoliko su ti slike u bmp formatu, onda kucaj bmp) i u ponudjenim programima izaberi resco viewer.

edit: U medjuvremenu, video sam da i u resco mozes razvrstati slike po folderima. Samo pritisnes tarabu i prikazace ti se folderi, a u opcijama imas i da ih pravis. Pa ti izaberi sta ti vise odogovara.. ;)

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

hvala.. evo radi sa r. viewer ali... koliko vidim x-plore nema thumbnails prikaz.. pa ne znam sta otvaram ili ja ne vidim gde da namestim

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

E to je vec nemoguce.. Ako ti je bitan i taj prikaz koristi samo R.Viewer. Moze i on da ti radi posao kao i x-plore, gore sam ti rekao i zasto..

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

pazi r. viewer je dobar ali ima ovaj problem:

Slika

ovo je sa mem kartice.. znaci sve opet nabacano i prakticno prikaz kao i galerija koja dodje za pregled slika na mobitelu

a kada idem da mi prikazuje slike sa memoriji mobitela onda imaju i folderi i thumbnails

Slika

eto.. opet, i ako nema prikaz za video barem reko da imam za slike.. ali ti to nije moguce podeliti kroz foldere,...
znaci kada mi je na kartici ne mogu birat po folderima vec mi je sve odjednom prikazano.. dok na C: mem telefona, je vec moguce tako nesto

ma ajde nema veze.. necu vise da vas zamaram.. nadam se da postoji nesto kao sto ja hacu.. a ako postoji ja cu ga i naci

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

napalm death, moguće je i na kartici podeliti slike u foldere... Jesi li siguran da si ih na kartici rasporedio u Images pa u okviru tog foldera foldere? U opcijama imas Wiew/ Show/hide folders ili jednostavno klikni na taster #... Folderi bi trebalo da se pojave ako si tako rasporedio slike... :wink: :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Pa konkretno, u folderu Images imam foldere:

200703
200803
ScreenSnap
-i jos par slika konkretno u folderu Images

U r. Viewer konkretno akda se pritisne # onda prelazi na prikaz sa C: ..odnosno mem telefona, a to je ova druga slika.. i tu ima thumbnails a i folderi dok prelazak na karticu imaju samo slike i to sve odjednom a ne po folderima. Znaci nema foldera kada sam na kartici a kada idem opcijom da mi prikaze foldere onda je pikazana samo memorija telefoan i sta je na telefonu.

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

napalm death napisao:znaci kada mi je na kartici ne mogu birat po folderima vec mi je sve odjednom prikazano..
Ne vidim u cemu je problem, rekao sam ti da u opcijama imas da napravis nov folder. U tvom slucaju, posto ne zelis sve slike odjednom prikazane, napravi tvoje foldere na kartici i natrpaj u njima slike koje zelis i dovidjenja djaci..

edit:

Sad proucih detaljno tvoj problem. Prvi put cujem od nekog da ima takav problem zaista :? Probaj ovo sto ti je rekla Nina, i ako je opet isto mogce je da je to neki bug sa R.Viewer. Pogledaj koju verziju programa imas, najnovija je 4.50.
Ako nista drugo, onda probaj i program Zensis Photo Rite. I on ti omogucuje rad sa folderima, a po meni je cak i bolji od Resco.
Poslednja izmena od milann u Sub, 08. Mar 2008. 06:31, izmenjeno 2 puta ukupno.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

napalm death, kod mene postoji opcija da se prebaci pod Wiev na Hide/Show folders.. Ima li kod tebe to pod Options/View/Hide-Show folders?
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

verzija je 4.43 pogledat cu da skinem novu ili Zensis Photo Rite

Ninolina, im ta opcija.. znaci to je to sto celo vreme govorim. Kada pritisnem # ili , Hide/Show folders, prikaze ono meni foldere ali automatski me prebacuje na mem telefona i njegove foldere. Kada vratim tu opciju, znaci bez foldera ili sta vec, onda me vraca na mem karticu i prikazuje mi sve slike sva 3 foldera koja imam odjednom. To je kao na prvoj slici sto sam postavio.

malo glupo pitanje ali eto.. kako da maknem ovo u vezi kalendara ispod precica.. mislim da se vidi na ovoj slici da ne postavljam screenshot http://img301.imageshack.us/img301/5493/03fn2.jpg

Odgovori