Nokia E6-00

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E6-00

Post od Deksi »

Pa mozda postoji novija verzija sf. ali za produkt kod tvog telefona ne i sigurno i nece je ni biti. Ranije se je to i moglo odraditi uz pomoc navifirm-a i phoenixa ali kako je navifirm crko vise se i nemoze skinuti naj noviji firmware i flesovati preko phoenixa.
Postoji resenje da lutas po inostranim forumuma i negde pronadjes vec skunuti poslednji firmware i sa njime flesujes telefon ali ako imas vremena probaj nista te ne kosta. :wink:

MarkoA
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 09. Jan 2014. 18:25
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E6

Re: Nokia E6-00

Post od MarkoA »

Da li neko zna zasto mi stalno iskace "mobile data is off"??? Kako to da iskljucim, pocinje da me nervira??

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Nokia E6-00

Post od staff »

Neki program koji radi u pozadini pokušava da se prikači na internet a internet nije uključen. Nadji koji program je u pitanju i zatvori ga. Options-Exit, nemoj samo da se vratis nazad preko strelice ili da pritisnis taster za prekid razgovora jer ce tada ostati da radi u pozadini.

ilija98
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 235
Pridružio se: Sre, 28. Avg 2013. 19:36
:: LG Spirit
:: E72, 5800

Re: Nokia E6-00

Post od ilija98 »

Interesuje me misljenje o ovom modelu telefona,vredi li ga kupiti?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E6-00

Post od Deksi »

ilija98, Ako volis symbian i ako ce ispuniti tvoja ocekivanja onda vredi.
Hrdverska tastatura je nezamenjiva za kucanje, steta sto je nokia ugasila symbian i nije ga obnavljala novijim verzijama. Imao je neke zlatne opcije koje nemaji ni wp ni android.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Nokia E6-00

Post od staff »

@ilija98 Sve zavisi sta trazis od telefona. Ja ga imam oko 10 meseci i telefon radi bez greške. Za poruke je fantastičan, za pozive takođe. Kvalitet izrade je odličan, nigde ne škripi, kada ga držiš u ruci imaš osećaj da nije "jeftino" napravljen. Ako planiraš da igraš igrice onda nije to telefon za tebe. Što se tiče baterije, meni drži od 1-6 dana, sve zavisi koliko sam na internetu. Inače nije baš najsrećnije rešenje za surf zbog veličine ekrana, ali odradi posao. Kamera je 8mpx i pravi odlične slike, video snima u hd (720p), mana je što nema autofokus. Ako te nešto konkretno zanima, ti pitaj.

MarkoA
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 09. Jan 2014. 18:25
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E6

Re: Nokia E6-00

Post od MarkoA »

staff napisao:Neki program koji radi u pozadini pokušava da se prikači na internet a internet nije uključen. Nadji koji program je u pitanju i zatvori ga. Options-Exit, nemoj samo da se vratis nazad preko strelice ili da pritisnis taster za prekid razgovora jer ce tada ostati da radi u pozadini.
Ugaseni su svi programi, zato i pitam zasto se to i dalje pojavljuje. Obicno mi WhatsApp ostane ukljucen ali ga na home ugasim ali i dalje se pojavljuje to obavestenje...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E6-00

Post od Deksi »

MarkoA, tesko da WhatsApp mozes tako ugasiti. Skini NetQin i sa njime ugasi proces.
http://store.ovi.com/content/111527?cli ... arch&pos=1

MarkoA
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 09. Jan 2014. 18:25
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E6

Re: Nokia E6-00

Post od MarkoA »

Taj program nije dostupan za E6... "Sorry, this item is not available for the Nokia E6-00 Belle."

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E6-00

Post od Deksi »

Jedino večeras da ga ja skinem i da ti ga pošaljem pa da probaš

milorad28
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 22. Nov 2006. 09:07

Re: Nokia E6-00

Post od milorad28 »

Kako da isključim gps locations, da se ne pali kada se konektuje na prm. za app za vreme

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E6-00

Post od Deksi »

Pogledaj u aplikaciji dali imas opciju da trenutnu lokaciju gde zivis postavi kao primarnu ili da u navigaciji postavis tvoju lokaciju gde zivis postavis kao primarnu i nju iskoristis i u toj vremenskoj prognozi.
Ja dok sam koristio forceweather tako sam odredjivao moj polozaj i izbegavao stalno gps pronalazenje.

MarkoA
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 09. Jan 2014. 18:25
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E6

Re: Nokia E6-00

Post od MarkoA »

Ispalo mi je ono dugme za otkljucavanje... Da li je ikako moguce ubaciti novo??

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E6-00

Post od acamatic »

MarkoA, servis.. .

MarkoA
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 09. Jan 2014. 18:25
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E6

Re: Nokia E6-00

Post od MarkoA »

Moze neka preporuka za Novi Sad?? Nemam vremena da idem od servisa do servisa a koliko sam skontao ima poprilican broj priucenih "majstora" koji nisu ni sami sigurni da li mogu nesto da poprave ili ne...

P.S. Vidim da ima da se kupi to dugme preko neta. Da li je neko kupovao mozda to preko neta?? Da ne uzimam ako nije ok...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E6-00

Post od Deksi »

Postoji smart seting za s60v3 sa kojim po zelji mozes birati kombinaciju tastera za otkljucavanje i zakljucavanje, samo neznam dali ta aplikacija radi i na tom symbianu koji ti je u e6.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E6-00

Post od acamatic »

Deksi, ja mislim da bi trebalo da radi,moze u svakom slucaju da proba..

MarkoA
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 09. Jan 2014. 18:25
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E6

Re: Nokia E6-00

Post od MarkoA »

Nije mi problem zakljucavanje. Zakljucam ga preko tastera za on/off. Hocu da namestim i ovo dugme. Porucio sam preko neta dugme pa cu probati sam da ga stavim.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E6-00

Post od Deksi »

MarkoA, idi na youtube sigurno ima neki video o tome.

MarkoA
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 09. Jan 2014. 18:25
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E6

Re: Nokia E6-00

Post od MarkoA »

Samo da napisem da sam resio konacno problem. To dugme, kapica, kako su mi rekli u servisima ne ide uz novu masku. Ni u jednom servisu u Novom Sadu nemaju to dugme, i ne mogu da nabave, pa sam odlucio da potrazim u oglasima neispravan telefon i da sam zamenim to dugme. Kupio sam neispravan telefon i skontao da to dugme ne moze da se skine sa zadnjeg poklopca i da moram da zamenim ceo zadnji deo. To sam i uradio i sada je sve ok. Cudno mi samo kako ne ide sa novom maskom to dugme... Kupis novu masku i nemas taster za otkljucavanje/ zakljucavanje.

Drugo, na ovom neispravnom telefonu je crk'o displej. Da li neko zna da li moze uopste u Srbiji da se nabavi original displej i gde??

Odgovori