Nokia Lumia 520

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

psyhound, uzdravlje da se sluzis i da te lepo sluzi lumia.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od miodrage »

psyhound, odlicno, sad da uvidis sve cari wp sistema. Za sva pitanja i nedoumice, tu sam.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Nokia Lumia 520

Post od kuzobrat »

Dobrodosao u klub,.:) zdravo da te sluzi....................................................

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 520

Post od sugarcoated_ass »

Hvala kolege! :) Zvuk na sluskama cepa i sa slusalicama koje sam dobio uz tel. Odlican je!
Upravo sam zavrsio apdejt i nemam pojma sta sam dobio. Vidim da imam double tap za paljenje ekrana... i naravno odmah sam ukljucio! :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od miodrage »

Pa sada imas Lumia Black. Uzivaj u konfigurisanju uredjaja i u navikavanju na njega.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 520

Post od sugarcoated_ass »

Ja se vec navikao i uveliko uzivam... Bas je turn on and go. Nema komplikacija jer je sve bukvalno na tacni servirano! :)
A i vec nagovaram forumaski podmladak da uzme Lumiu 720. :D

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od ~Arkan~ »

psyhound, pa ako bi mi dao para možda bih i uz'o l720. Šalim se naravno. :D
Opet 720 ima 512mb ram-a, blic mi je sve manje bitan, jedina meni bitna njegova prednost je prednja kamera. :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 520

Post od sugarcoated_ass »

Aj' da bacim prve utiske sad posle skoro 24h posedovanja. :)

Ovako, utisci su vise nego dobri i lakse mi je da navedem lose strane nego dobro jer ih je mnogo manje. :D
1. Bluetooth file transfer - ili ga nema ili sam ja toliki debil da ne mogu da ga nadjem. :lol: Licno to i nije neki nedostatak jer mi to zatreba jednom u pola godina, ali vecini ljudi bi falio i to jako.
2. Push notifikacije nisu bas najbrze.
3. i jedino sto racunam kao pravi nedostatak je podesavanje jacine zvuka... pojacava se sve zajedno. Ako utisam muziku, utisava mi se i zvono i zvuk u aplikacijama... znaci bukvalno imam master jacinu zvuka i nista vise... ili sam i za to debil. :lol: Pored toga se posle restarta telefona jacina zvuka vraca na sredinu, tj. 15/30 iako sam ga ja pojacao na npr. 25/30. No to i nema veze sad kad znam pa ga odmah pojacam.

Sve ostalo mogu samo da pohvalim. Ekran je sasvim zadovoljavajuci, daje lepu sliku i vidljiv je i na suncu, ali ne bas najsrecnije. Kamera je za moje potrebe odlicna posto i onako najvise fotkam zbok Instagrama. Nedostatak LED blica necu mnogo da komentarisem jer licno ne volim da ga koristim ali znam da dosta ljudi nece da cuje za kameru bez blica. U sustini - brz, lep, ispunjava moje potrebe, nesto vidim da se suska update na 8.1 koje ce najverovatnije biti zestoko us[BLEEEP]jen ali se ne bunim. Ja biti zadovoljan. :D
Bateriju jos jedino treba da istestiram, ali to nikako da stigne na red - nova igracka, jbg. :lol:

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Coni »

Sta si hteo reci za wp8.1? Ne mogu da ukapiram :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 520

Post od sugarcoated_ass »

Coni, ahm... kastriran. :D

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Coni »

Ahaaa. Ma ne verujem. Mislim da ce od funkcija biti isto kao i na jacim modelima, jedino neki programi nece raditi. Nadam se.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od miodrage »

psyhound, drago mi je da si zadovoljan novim mezimcom.
BT file transfer imas, i radi sve lepo, moras prvo da ukljucis BT, zatim tu da uparis uredjaj, i onda pustas sta treba. Jedino moras da znas da posle 60 sec neupotrebe, BT se sam otkacinje i ulazi u stand-by mode da cuva bateriju (4.0 LE)
Push meni radi kao satic, ne znam sta je to sa ostalima, kako na iPhonetu, tako i ovde radi. Ponekad Viber zna da zakoci, ali u odnosu na komp, razlika je prosecne 4 sec, sto je mizerija.
Master volume - da poznata mana WP, bice reseno sa WP 8.1
Sto se pomenutog update-a tice, neke stvari na 520 verovatno nece raditi, videcemo jos sta.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 520

Post od sugarcoated_ass »

Ne kasni mnogo, u pitanju je par minuta i to najvise gmail.
E da, je l' ima neki equilizer na ovom cudu? :)

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Nokia Lumia 520

Post od PetarI »

Meni koliko vidim za sada smrta to što kad kucam novu poruku,na liniju za primaoca mogu samo ručno da unesem broj,nemogu da "pozovem" broj iz imenika.Takvim brojevima,iz imenika jedino tako idu poruke jer mobilni broj ima odvojeno poziv i sms.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 520

Post od sugarcoated_ass »

Pa ima mali plusic u kruzicu skroz desno i tako ubacis broj iz kontakata... Ako mislimo na istu stvar. :)

Tina20
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 17. Feb 2014. 21:02
:: Sony Xperia

Re: Nokia Lumia 520

Post od Tina20 »

Ljudi pa pomozite, kupila sam lumiu 521 ,zakljucanu na T-mobile SAD, kako da je otkljucam u Srbiji? :(

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od miodrage »

Tina20, nikako, jedino ako od T-Mobile USA dobijes unlock code za taj uredjaj. Ne postoji nijedan drugi nacin.
psyhound, ima equliser, zahteva da nakacis sluske, pa onda ides settings>audio enhancements (barem je na L920 tako). Meni GMail stize prakticno trenutacno, isto vazi i za Outlook.com.
PetarI, kada kliknes + da pocnes da kucas novi SMS, odmah krenes da kuckas ime kontakta, i on ce da ti izbacuje sva moguca imena koja sadrze znakove koje ubacujes, dok ne suzis na onaj koji zelis (ala sam rogobatno objasnio), i odaberes broj na koji zelis da saljes, i gotovo. Podrazumevano je da je necije ime, ime kontakta, i da pod tim kontaktom imas upisane brojeve pod mobile, mobile2, work, home... Sistem automatski prepoznaje samo brojeve koji su upisani kao mobile. Za druge mora da se tapne ikonica 2 strelice dole desno, i onda se odabere other numbers, pa tek onda broj na koji se zeli poslati poruka.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Tina20
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 17. Feb 2014. 21:02
:: Sony Xperia

Re: Nokia Lumia 520

Post od Tina20 »

Joj neee, pa sta sada da radim? A da li mozda znate da li ce biti moguce u skorije vreme otkljucati gao kao i druge? Hvala Vam na odgovoru

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od miodrage »

Tina20: verovatno nikad, mozda ni tad, no videcemo
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Nokia Lumia 520

Post od staff »

Imam problem sa porukama. Kada pošaljem, ne vidim ih. Kada primim poruku vidim tekst gore u notifikaciji ali kad je otvorim nema ništa. Izbrisem sve poruke koje sam razmenio sa tim brojem i onda radi, medjutim kada udjem u konverzacije, broj sa kog sam primio poruku ne nalazi se na pocetku nego pri kraju.

Edit: Rešio sam problem. Naime, ispao mi je telefon a baterija izletela. Samo sam vratio bateriju i nisam namestio datum i vreme. Poruke su bile tu ali zbog datuma na telefonu bile su negde u sredini. :D

Odgovori