Да ли се Nokia диже из мртвих?

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od toda81 »

Ja sam mislio na samsung mobilni odeljak, a ne na celokupni samsung. Previse su oni jaki da bi dopustili da probadnu kompletno sto naravno da ne bi bilo dobro. Sto veca i kvalitetnija konkurencija, to bolje za potrosace
Note IV N9100 dual

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od acamatic »

Drugari ja ću samo reći da danas Samsung živi slavu koju je Nokia živela pre. Zašto, zato što danas većina korisnika koji koriste "slabe" telefone kupuju Samsung jer im je svuda pred nosem. Kao što je nekada nokia gurala svoje dumb telefone i većina (da ne kažem svi) su ih koristili, e tako i danas Samsung gura svoje slabije "pametne" telefone, jer realni da budemo skoro da nestaju dumb telefoni sa tastaturom, hteli neki to ili ne, za par godina moraće na touchscreen da idu..

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Coni »

Haha, pa Sony odavno veštački upumpava život u mobilnu diviziju...

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Ally »

@Coni Ja sam cuo glasine da je Sony na tolikom gubitku celokupna firma da ce zatvoriti sektor za mobilne telefone ako ove godine ne ostvare dobru prodaju . Sony trenutno samo profitira od prodaje konzoli ali je firma u gubitku i dalje .

@bata bogdan Sve firme pokusavaju da se probiju sa malom cenom ali kada se konacno probiju dizu cene u nebesa takvo je trziste i konkurencija treba da bude sto veca i to je dobro za nas slazem se. A iskreno ne znam koliko ce samsung oslabiti. Dosta ulazu u nove tehnologije, u reklame i uvek ce ljudi slepo kupovati jer ih bombarduju sa reklamama .

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od bata bogdan »

Slažem se da je samsung najjači sa marketingom, na svakom koraku se reklamira i to mnogo dobro, medutim, doci ce i do zasicemja samsunga kod korisnika, bas zbog cene i da se proba nesto novo, zato i ne treba da cudi da je samsung u zadnjem kvartalu 2014 imao mnogo manji prihod u odnosu na 2013 isti period. Znaci da konkurencija ipak dobro radi svoj posao.
Primer cu uzeti evo samo Huawei, koji ove godine ide na jos jaci marketing sirom sveta, a opet kada se pogledaju trenutni uređaji, izradom su daleko ispred samsunga a bogami i cenom su dosta jeftiniji, ali otom potom, vreme ce svoje da pokaze.
U istoj situaciji je i Nokia bila, koja se bas nije obazirući na konkurenciju, i tu je sada gde je... Nisu hteli da idu u korak sa vremenom tako da kazem.... Pa tako i Samsung ako opet ne preduzme neke konkretne korake i novine koje ce da zadrže stare nove kupce, ne bi li ostali verni brendu. Brzo se to sve promeni, ko bi ikad rekao da ce nokia da propadne? Niko nije ni pomislio na to, tako da ni samsung nece sigurno biti jos dugo broj 1,to je realnost.
Da me pojedini ne shvate da pljujem po samsungu, i dalje sam mišljenja da je samsung odlican u svetu SmartPhone.
Za manje novca, sam dobio kvalitet koji samsung nema ni za duplo skuplje pare,to je poenta, a ja kao korisnik prezadovoljan.
Huawei

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Ledjo »

Ne mogu parirati kinezima, slabu prodaju ima sony, a ni htc nije nista bolji. Lg ima nesto bolju prodaju od prethodna 2 ali je daleko iza Samsunga. I treba kinezi da ih pozatvaraju, mnogo su postali bahati ovi veliki proizvodjaci.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Joxy »

Пошто се повела полемика и око осталих произвођача, да дам и неки свој коментар и неко своје виђење ситуације.
Што се Самсунга тиче, мислим да у скорије време за њих неће бити зиме и да ће бити ту где и јесу тренутно. Осетили су нешто слабију продају и профит, одмах реаговали и представили С6 као потпуно нови производ, већ је наручен рекордан број телефона од стране оператера, крећу поново испочетка у читав поход...
Што се Кинеза тиче, волео бих да се у скоријој будућности у самом врху светских произвођача нађу још неке њихове компаније осим Xiaomi-ја и Ленова, биће мало теже али ће највероватније у томе успети. Ипак су ове две компаније за сада највеће и најозбиљније када је реч о Кини.

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Ally »

Stvar je u tome da niko od nas pouzdano ne moze da kaze kakav ce poredak mobilnih kompanija biti u narednih 10 godina . Mozemo samo da nagadjamo i iznosimo licna misljenja .

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Joxy »

Нико поуздано не зна ни за годину дана шта ће бити, а камоли за 10 година, огроман је то период у мобилној индустрији. ;)

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Ally »

Upravo se o tome radi mada mi smo ovde i dosli da bi izneli svoje misljenje i culi druga.
Poslednja izmena od Ally u Ned, 22. Mar 2015. 17:19, izmenjeno 1 put ukupno.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od bata bogdan »

Upravo bas tako, ali mozemo da komentarisemo o trenutnom stanju velikih i malih brendova, i na osnovu toga diskutujemo sta bi moglo da se desi u narednom periodu. Ali cinjenica jeste da kinezi polako i sigurno zauzimaju svoje mesto u svetu smart telefona. Niko ne bi trebao da bude rob nekom brendu, jer današnje cene su manje vise plaćanje samog imena kao npr samsung. Bas kao nekad i Nokia, cena je bila visoka samo zbog imena, a vidi gde je sad.... Potpuna u zaborav definitivno. Isto tako moze svakom jace brendu da se desi, pogrešan potez i tesko se posle vratiti.... Eto, neko je vec spomenuo Sony, po meni su to zadnji trzaji, blackberry takodje, a sve su to veliki giganti, tako da ni samsungu nije zacrtanog da uvek bude broj 1 i u plus profitu, trziste je cudo danas, i jos kad se masa korisnika zasiti jednim brendom.
Pokazaće se i profit samsunga za ovaj kvartal kakvo je stanje, bas zbog note4.
Jaka konkurencija je nesto najbolje za nas korisnike.
Huawei

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Ally »

@bata bogdan Upravo nama je najbitnije da se oni takmice i spustaju cene telefona a ne samo jedan pa jedan i cene idu u nebesa.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od miodrage »

Kao sto rekoh, pitanje je vremena kad ce Samsung da pukne. Mislim da ce Xiaomi vrlo brzo da se probije na mesto br.2 na trzistu, a onda cekamo laganu propast trenutno vodece kompanije.
Za 10 godina, mislim da se vrlo lako moze desiti da na prvom mestu bude neka kompanija kojoj ni ne znamo ime, moguce je da jos nije ni formirana. U ovoj industriji kako iJoca rece, ne znamo sta ce da se desi ni u sledecih godinu dana, ja bih da dodam cak ni u sledecih 6 meseci.
S obzirom kakvu popularnost dozivljavaju ovi "pametni" satovi, a posto vec ima onih koji mogu da zamene telefon, mene uopste ne bi cudilo da satovi izbace telefone iz upotrebe za 10 godina, i da na rukama nosimo neke ogromne skalamerije (nalik Predatoru), a koje nam nece smetati u svakodnevnom radu, a opet ce nam dosta pomagati... Druga opcija jeste da ce taj neki sat imati neki pico-projektor, a da cemo zahvaljujuci nekoj novoj tehnologiji moci da interagujemo sa sadrzajem na neki mozda nov nacin (hologrami, laseri...)
Nego, tema je Nokia... mislimd a se na puteve stare slave tesko mogu vratiti, ali da ce da nastave uspesno poslovanje u sledecih godinu dana putem svojih Enterprise mreza, HERE servisa i sl.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Apolo »

Xiaomi vec grabi ka prvom mestu, stavise Huawei je izjavio da za direktnog konkurenta ne smatra Samsung i Apple vec Xiaomi. Polako, dok se prosire na evropsko trziste i mislim da ce biti novi broj 1 u bliskoj buducnosti. Sto se Nokie tice, pretpostavljam da ce se odrzavati sa tabletima (posto su vec jedan izvacili pod Androidom) i mozda kroz patente, saradnju sa drugim proizvodjacima (posto je najavljeno da ce saradjivati sa Xiaomijem na novom modelu, mozda to cak i znaci da ce Xiaomi izbaciti uskoro model pod WP).
Festina lente.

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Mr. Jingles »

Xiaomi sa WP10 i Nokia aplikacijama... Kako to lepo zvuči. :)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Joxy »

Неће са Шаомијем већ са Меицу-ом. :)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Apolo »

Izvinjavam se na dezinformaciji, ocigledno i dalje ne pravim razliku izmedju ova dva proizvodjaca :)

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php ... _id=969111
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Evindzer »

m@c|-|oR napisao:Coni, ne prizivaj. Taman se ljuba primirio ...
:)
Jeste se bas primirio, a mogu vam reci da mi nedostaje. ;)
Sto se tice Nokije, u sustini se svi slazemo manje-vise, a sto se tice ostalih, Samsung ce zaraditi na S6 i S6 Edz, ali ce nastaviti da gubi na jeftinijim smartfonima, jer su mnogo skuplji od konkurencije, a neretko gori i nepouzdaniji.
Za "kineze".. ne znam sta reci. Nece se najveci igraci tako lako dati, ali velike kineske kompanije grabe polako, ali sigurno, i mislim da ce tako nastaviti i u buducnosti.
A ako ime Nokija dozivi sudbinu imena Alkatel, ja mislim da cu, bar u pocetku, preskociti te telefone.
E da, M$: nisam ljubitelj Majkrosofta kao kompanije, ali sam veliki ljubitelj WP OS-a (i nadam se, W10 kad izadje) i zato cu i u sledecih par godina sigurno biti zadovoljni korisnik WP (W10) telefona. 8)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Apolo »

Evindzer, Xiaomi je prodao na nekom dogadjaju 2 miliona uredjaja za 12 sati, odmah iza Samsung i Apple po broju prodatih primeraka. Svakako se slava ne stice preko noci, ali verujem da ce Xiaomi i Meizu preokrenuti neke stvari na trzistu. Sto se Microsofta kao kompanije tice definitivno nisam ni ja ljubitelj od trenutka kada su odlucili da povuku Nokiju kao brend sa telefona i nazovu ih Microsoft, ali Windows Phone mi apsolutno lezi kao OS.
Festina lente.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od sugarcoated_ass »

Apolo, nisi inace omasio mnogo tamo sa Xiaomi i Meizu jer MS testira W10 na Xiaomi MI4 i izbacuju u Chajni W10 preview ROM za MI4.

Odgovori