Nokia N78

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
mc-alex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Ned, 12. Jul 2009. 03:49

Post od mc-alex »

ekardelj mozda da probas da odes u menadzer aplikacija(aplication mennager) i odatle obrises razne programe koje ne koristis.Ako si napunio internu memoriju mozda si je napunio tako sto imas dosta poruka koje nisi obrisao(meni je to bas dosta oduzelo memorije ali sad sam obrisao i sad je prazan). :D
Nokia N78

ekardelj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 28. Apr 2009. 17:41

Post od ekardelj »

Poruke uredno brisem, a nemam mnogo instaliranih programa. Neke programe sam instalirao na karticu. Kad deinstaliram program jedva da se primeti da sam oslobodio nesto memorije.

mc-alex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Ned, 12. Jul 2009. 03:49

Post od mc-alex »

E pa onda stvarno ne znam sta bi bilo. :smutny: Meni ovo najvise oduzima memorije.Pa ti programi nisu veliki(1,2mb bar meni) ali ipak i to trosi trosi prostor. :chytry:
Nokia N78

chokky
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 16. Sep 2009. 12:04

Post od chokky »

Jel moguce da se ovaj telefon ne proizvodi vec vise do mesec dana?!?! takvu sam informaciju dobio u Mobis-u! Zvao sam nekoliko radnji u Beogradu i niko ga nema na stanju!

Jaksa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2008. 04:02
Lokacija: stepanovicevo

Post od Jaksa »

imam problem sa wireles-om, naime svaki put kad trazim mrezu nadje
je bez problema ali kada hocu da se nakacim na nju ne moze- u
njegovom originalnom browseru pise NO GATEWAY REPLAY, da napomenem da
mi je do pre 2 dana sve strava radilo,a sa laptopom se najnormalnije
kacim na net i sve radi extra, zna li neko u cemu je problem?
pohvale stvarno je super odradjen, kamera ok kvaliteta, malo slabiji
blic ali ok je na 2-3 metra, RAM memorije sasvim dovoljno-a prilicno sam zahtevan korisnik,
inace telefon radi normalno sa 16Gb tako da ko se premislja neka ga slobodno uzme necee pokajti
acknuo poslednu verziju softwarea,
i da li je neko hacknuo poslednu verziju softwarea zanima me posto bi da ubacim
najnoviju a bas i ne bi da se bakcem sa sertifikatima... pozZ

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Telefoni imaju slabije prijemnike tj anten za hvatanje signala bezicnog neta tako da je to mozda problem sto ne mozes da se surfujes bez problema.Jesi proverio kolika ti je jacina tog signala koji hvatas?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Jaksa napisao: acknuo poslednu verziju softwarea,
i da li je neko hacknuo poslednu verziju softwarea
Sto se tice jacine signala, jos iz doba N80, znaci pre neke dve godine, znam iz iskustva da telefoni nece da rade ukoliko je signal wifi-ja ispod nekih 12-15%. Moguce je da je to u pitanju.. Ili jednostavno turi neki drugi browser pa probaj ponovo ;)
Btw, postoji i tema dole u "Kaficu" vezana za wifi pa baci pogled i tamo...

Jaksa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2008. 04:02
Lokacija: stepanovicevo

Post od Jaksa »

Bilo je do jacine signala, posto ovo ovde nije hot spot vec je samo nezasticena mreza hehe;-)hvala na pomoci, a ovih dana cu updateovati software pa vam javim za hack da li moze...
Pozdrav i hvala na odgovorima...


Edit ;
moze hack i na najnovijem SW (isprobano)samo vam treba helloOX 2 i da nabavite sertifikat za njega;)
Poslednja izmena od Jaksa u Ned, 11. Okt 2009. 20:20, izmenjeno 1 put ukupno.

Jaksa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2008. 04:02
Lokacija: stepanovicevo

Post od Jaksa »

updateovao sam telefon na V.30.011 definitivno su ispravljeni neki bagovi poput zamrzavanja videa, i osetno brze radi. Medjutim pojavili su se bagovi sa kocenjem u nekim aplikacijama, mislim da je to zbog novog softwera i da bi trebao da se navikne sad za koji dan pa da sve bude normalno, inace ko hoce da updateuje telefon-balkan product code je 0545623 i sa ovim kodom ne gubite fm transmiter a dobijate srpski i ostale jezike, naravno sa ovim kodom je moguce nadograditi softwer na najnoviju verziju dok sa drugim nisam uspeo... hack sam probao (vise nacina)i nisam uspeo, videcu jos po MS da probam hellox najnoviji...PozZ

chokky
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 16. Sep 2009. 12:04

Post od chokky »

Ne mogu da updatujem software na verziju 30.014 a imam staru 12.046! Kad startujem NSU, on lepo prijavi koja mi je trenutna verzija i da postoji novija, onda krene da skida 130MB i kad zavrsi sa skidanjem prijavi gresku "software update failed" a kad idem na try again, onda odma izbaci poruku "udate startup failed" bez da bilo sta skida sa neta. U cemu moze da bude problem? Da li mozda ima veze sto je telefon skdian sa vodafon mreze, a promenjen je country code na balkan 0545623

neleprvi
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 27. Sep 2006. 08:36
Lokacija: Srbobran

Post od neleprvi »

Imam ovaj tel vec mesec dana i problem mi je kako da se konektujem na wifi,stalno mi izbacuje neku gresku!Ima li nekih naknadnih podesavanja?
R'n'R is my life!

pbz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 17. Dec 2008. 03:55

Post od pbz »

Da li je neko skoro menjao masku? Drugu je jako izgrebana maska nazad i kod ekrana i zeli da promeni pa ako neko ima iskustva da napise. Koje su cene, gde je najbolje menjati itd... poz

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Samo ti mogu reci da je za taj model telefona,cak i ako nadjes masku,procedura menjanja uzasno komplikovana.
Zato u mnogim servisima cak i ne uzimaju u razmatranje zamenu iste.
Slika

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

pbz, evo kako se menja maska http://www.youtube.com/watch?v=D6nc0unyCkE
I ja sam hteo moju da zamenim,ali cim sam pogledao taj video :o
A moze i bez onih tool-ova, samo ti trebaju veliki i prljavi nokti :lol: kao na ovom videu
http://www.youtube.com/watch?v=g-SSC6XM ... re=related
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

mc-alex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Ned, 12. Jul 2009. 03:49

Post od mc-alex »

Imam problem sa slusalicama.Kada samo pustim muziku preko njih rade obe,a kad prikljucim onaj dodatak(za menjanje pesama...)radi mi samo desna slusalica.Pritom ti dugmici svi rade mogu i da se javim i sve ali leva slusalica ne radi.Sta moze da bude problem i da li zna neko kako da ga resim???
Nokia N78

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Problem je hardware-ske prirode.
Dakle,u tom "dodatku" za menjanje presama.
Ili je do kontakta problem na samom "dodatku",ali je vise verovatno da je problem u njemu.
Ako je to komplet slusalica koje si dobio uz N78,reklamiraj.Ja bih licno zaboravio na njih.
Jer,ionako su loseg kvaliteta.
Slika

mc-alex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Ned, 12. Jul 2009. 03:49

Post od mc-alex »

Video uopste ne vidim.Znaci snimim nesto i pustim da vidim ali samo crna slika i u donjem uglu odbrojava sekunde i nista.Uradio sam juce update tacnije reinstall posto sam vec imao na fonu najnoviju verziju ali ni to nije opomoglo.Jel ima neko neku ideju sta bi mogao da bude problem i kako bi mogao da ga resim?
Nokia N78

ekardelj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 28. Apr 2009. 17:41

Post od ekardelj »

Od skora imam cudan problem.
Kada mi je zvono iskljuceno vibracija mi ne radi iako je ukljucena. Kada je zvono ukljuceno na nekim profilima vibracija radi a na nekima ne.
Da li neko ima ideju o cemu se radi.

Samo da napomenem da nisam radio nikakav update pa da bi to mogao da bude razlog.

chokky
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 16. Sep 2009. 12:04

Post od chokky »

Ne mogu da updatujem software na najnoviju verziju 30 a imam staru 12.046! Kad startujem NSU, on lepo prijavi koja mi je trenutna verzija i da postoji novija, onda krene da skida 130MB i kad zavrsi sa skidanjem prijavi gresku "software update failed" a kad idem na try again, onda odma izbaci poruku "udate startup failed" bez da bilo sta skida sa neta. U cemu moze da bude problem? Da li mozda ima veze sto je telefon skidan sa vodafon mreze, a promenjen je country code na balkan 0545623

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

chokky, resenje=wlan. Nakaci se na neku pouzdanu mrezu ili kod nekog prijatelja i nema lakseg i sigurnijeg nacina... Naravno baterija na full :wink:
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

Odgovori