Nokia N9

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ninolina, nije tu problem oko kupovine nekog takvog skupog modela, jednostavno je dosao trend da se uzimaju skupi modeli sa ekranima na dodir. Evo primer moje snajke recimo. Na post paid-u je, do nedavno je koristila obicnu i totalno neinteresantnu Nokiu 3120, da bi po obnovi ugovora uzela ni manje ni vise nego Samsung Galaxy SII. Blage veze nema kakve sve mogucnosti telefon ima, ali nebitno...

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Post od Ensiferum »

Odosmo malo u off topic, al' 'ajde! :P u pravu je Green, ljudi uzimaju telefone iz mode. Sad je lepo moderno imati telefon sa velikim touch ekranom, bez obzira na to sto telefone koriste samo za slanje poruka i pricu, dok neki vole igrice,ili eventualno facebook da vide novosti! Sta mislite koliko ljudi uopste zna sta je WiFi, GPS, Android, Symbian, kuvanje ROM-va, sta je RAM i ROM memorija, bla bla... mozda nekih 5% nas i!? :? Moj drug je uzeo N97 kad se pojavio, kupio ga radi prestiza za 650 evrica, a koristi ga samo za pozive, jedva i poruke salje, jednostavno je tako! :wink:
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

pa licno mislim da je danas,telefon stvar prestiza,znaci ljudi uzimaju skupe telefone,da bi kad sednu u kafic izvadili na sto,kao na izlozbu...
licno svaki dan se susrecem sa takvim nesrecnicima,koji za simbian kazu SIMBIOZA...
il kazu ovaj telefon ima sve,pravi kompjuter...
i tako...realno mislim lecenje komlpeksa...

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

skar, najezim se kad cujem da telefon ima sve,pravi kompjuter .... :disgust:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

fannY, da jos kazu "od kako sam kupio taj i taj telefon vise i ne otvaram lap top"Slika

sen
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Sub, 18. Okt 2008. 21:16

Post od sen »

Pa evo da spomenem da taj N9 64gb jeste zaista extra stvarcica,posedujem ga vec mesec dana i zaista sam odusevljen,jedino po mom licno misljenju sto se meni malo ne svidja jesu nekolike stvari ...kamera je malo slabija od predhodnog N8,MENU malo vise lici kada se u njega udje na iphone,nema u sebi micro sd citac ugradjen za memoriju kao u N8 i ono sto mi se posebno ne svidja sto nemoze u sebi da ima bar za sada garmin-a navigaciju kao u N8 8)

Aleksandra037
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2012. 16:51

Post od Aleksandra037 »

Kako se ubacuju aplikacije preko kompa u ovaj mob? Preko Nokia Suite nece upucuje me da skinem Nokia link i kada sam skinula tamo nema za aplikacije? Jos nesto...Kako da podesim da mi ne bude automatski senzor za svetlost, svetlost ekrana mi je ukljucena na najjace a on mi sam zatamnjuje kad on hoce...Cula sam da postoji mogucnost da se ubace android programi, kako??? Hvala...

saleki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Čet, 26. Apr 2012. 09:03
:: Nokia N9
:: Motorola Defy

Re: Nokia N9

Post od saleki »

Da li je moguće, ako kupim telefon u telenoru, da otključam developer mod? I da li je moguće posle da dobijem su dozvolu sa devel-su?!

klonermars
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 20. Okt 2012. 11:03
:: MotorolaFIREXTXT513

Re: Nokia N9

Post od klonermars »

MSDC not present.Nokia n9.Dobio telefon besplatno.Ne radi wifi.Nema meego os...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia N9

Post od janka_88 »

klonermars, da nije kineska kopija ili je neko probao ubaciti android u njega? Trebao si postovati u odgovarajući dio foruma namijenjen tom telefonu.

klonermars
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 20. Okt 2012. 11:03
:: MotorolaFIREXTXT513

Re: Nokia N9

Post od klonermars »

Prvi mi je put...Moj otac mi je dao telefon...telefon je od njegovog prijatelja.Taj njegov prijatelj je kupio telefon za 80 evra..Ja sam dobio telefon ...moj posao je da prodam taj telefon...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia N9

Post od janka_88 »

klonermars, onda je vjerovatno kineska kopija N9 koja uopšte nema veze sa pravom Nokiom jer se ta kineska kopija tako i kreće sa cijenom kod nas... Da li prikazuje išta kad ukucaš *#0000# ?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia N9

Post od sugarcoated_ass »

klonermars, kupio ga za 80e? Definitivno kinez... :uhuh:

klonermars
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 20. Okt 2012. 11:03
:: MotorolaFIREXTXT513

Re: Nokia N9

Post od klonermars »

Prikazuje mi sledece:Nokia n9 v05.20 03-01-12 rm-233 (c) Nokia Variant:00.00 Language:v 05.20 03-01-12 rm-233 (c) Nokia MTK6253 Made in Finland

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia N9

Post od janka_88 »

klonermars, RM za N9 je RM-696 dok tu piše RM-233, a ni u jednoj nokiji na kojoj sam gledao podatke o softveru ne piše "Made in Finland" tako da to samo kineska kopija može biti i to je to. Teško da će to iko kupiti, treba pogledati po oglasima ili tako negdje kako se kreću cijene tih kineskih kopija i tako ga i prodati...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia N9

Post od Sale_M »

klonermars, sto kaze janka88,definitivno je kineski telefon.Em ne postoji verzija softvera v5 za N9,i nije RM-233 nego RM-696.
Video sam ovde neka pitanja od ranije pa da dam odgovore ako nekom zatreba
1.Aplikacije se instaliraju kada se prebace u telefon mass memory i onda preko nekog file menadzera se pokrene instalacija.
2.Sensor svetlosti je namesten automatski da radi,tu nema mnogo podesavanja.
3.Developer Mod moze da se ukljuci bez obzira sa koje je mreze telefon i Android moze da se ubaci u N9,ja sam ga licno isprobao,ali nije htela kamera da mi radi,pa nisam mogao poziv da ostvarim i jos neke bugove je imao pa ne savetujem ubacivanje istog.
Meego OS je dobar,ima solidno aplikacija i N9 je generalno dobar telefon,a jedino u sta sam se ja razocarao je da nema full Divx/Xvid video podrsku,pa je filmove potrebno konvertovati pre gledanja.
Pozz :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

saleki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Čet, 26. Apr 2012. 09:03
:: Nokia N9
:: Motorola Defy

Re: Nokia N9

Post od saleki »

@sale_M
Hvala na odgovoru. Slažem se da je Meego dobar operativni sistem. Šteta je što Nokia nije nastavila tim putem.
Pozdrav :-)

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Nokia N9

Post od mrkixxx »

Sale_M, malopre sam pogledao njihov store.
aplikacije koje mozes da skines jedva da ima dvadesetak! :?

jel postoji jos neki sajt koji ima apps za N9?

dobra stavr sto n9 moze da se nadje za pristojnu lovu.

meni se svidja kako izgleda fon. ne znam za os...

edit: malopre sam nasao jedan sajt koji ima skoro 2000 apps. verovatno da funkionisu na N9?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia N9

Post od Sale_M »

Ima aplikacija i na store,kad se udje preko fona,a ima da se nadje i na nekim forumima na netu.Pazi,ja ga imam oko mesec dana i za sada sam zadovoljan,dizajn telefona je extra,ekran veliki,touch extra,kamera i zvuk dobri.
Os mozda nije za svakoga,ali meni se svideo,lak je za koriscenje,doduse ima nkih minimalnih propusta,ali nista strasno.
Ja imam instaliranih oko 25 aplikacija koje redovno koristim,a ima netu da se nadje solidan broj istih. :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Nokia N9

Post od darkonda »

moze li ovaj telefon da bude dobra zamena za n8? drugar ga nabavio za 180e. kad sam ga uzeo u ruke dosta je elegantniji od n8, ima savrsen izgled :oops:
kameera verujem da mu je kao na e6 (losa). cackao sam malo internet i to mi se jako svidelo, znaci otvara bez problema sve, nema seckanja pri koriscenju.

Odgovori