Nokia 6500 slide

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

Nemam tih problema, pošto ne čuvam poruke u telefonu. Drugo, u telefonu imam 21.6Mb raspoložive memorije (6.2Mb je zauzeto), tako da ni to nije problem :smutny:
HTC Desire + MIUI 0.11.12

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Post od milanovic986 »

Jedino sto moze da pravi problem je to da kartica usporava telefon. Posto kazes da imas dosta slobodne memorije u telefonu onda nije to sto je meni pravilo problem. Meni je telefon bio mnogooo spor. I kucanje poruka i to sto ti kazes. Probaj s nekom drugom karticom
NOKIA E7 User

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

Kao što sam rekao, pokušao sam sa SanDisk od 512Mb, a ne znam da li vredi probati sa bilo kojom drugom, s obzirom na to da SD slove za jedne od najboljih na našem tržištu?! :uhuh:
HTC Desire + MIUI 0.11.12

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Post od milanovic986 »

I ja sam imao SanDisk ali RS-MMC. Kod mene je extra radila. Probaj Kigngston da stavis. Mozda ce bolje da radi
NOKIA E7 User

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

Mislim da sam rešio problem. Problem je bio što sam u telefonu koristio teme koje su kreirane za 6300 (nisam 100% siguran, čak i za 6500 Classic)! Voleo bi samo da mi neko kaže da je to i logično, pošto ne vidim neku logiku, ali ok. Zedge, na kojem se mogu naći najbolje i najlepše teme, još nema podršku isključivo samo za 6500 Slide ?! :chytry:
HTC Desire + MIUI 0.11.12

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Zedge nema "podrsku" za 6500s ali mozes komotno koristiti teme za recimo model 6131 kojih ima ihaha, ako je u tome problem...
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Post od milanovic986 »

Moguce da je tema bila prezahtevna za 6500 slide. Mada...... Ako ti je to resilo problem onda je mozda i bilo do toga.
NOKIA E7 User

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

@Vlada Zem

Da li je to provereno od strane drugih korisnika ili to kažeš iz ličnog iskustva?
Ne mogu da shvatim da modeli, koji su slični po nekim karakteristikama 6500s-1, a da teme za njih nisu kompatibilne sa 6500s-1. Stvarno bi voleo da mi to neko pojasni!!! :wink:

@milanovic986

Evo, 2 dana je prošlo od kada sam to ustanovio, i stvarno nisam primetio ranije konstatovan "bug" (ako se to tako može definisati?!) :)
HTC Desire + MIUI 0.11.12

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Radi sasvim normalno, iz licnog iskustva. 6500c ima manji ekran dok je na 6131 identican sa 6500s. Ako ti to "smeta" poseti Ownskin.
Inace, odlicno radi i sa "zahtevnijim" temama.

nradisa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2008. 18:30

Post od nradisa »

Imam problem sa Nokia 6500 slide pa me interesuje da li je to kod svih telefona.
Metalni poklopac baterije ne naleze dobro na strani gde je kamera tj. ima sasvim lep zazor dok na suprotnoj strani lezi savrseno.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Nesto si iskrivio. Zadnji panel je od tankog metala pa ga mozes lako oblikovati da lepo legne svuda, pazi samo na kontakt sa MC, imas o tome na 2 strani ove teme.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

Da se pohvalim da mi od danas ne radi blic vise na 6500 slide.Telefon je kupljen kod generalnog uvoznika,pod garancijom je,ali ni sam nisam pametan sta ciniti.Ne smeta mi toliko sto je crkao blic,a opet..... ko zna kakva je procedura oko te garancije.Kad tome dodam i mrtav pixel na sredini ekrana od prvog dana.... bas super preporuka za kupovinu kod generalnog zastupnika i dodatni trosak (u mom slucaju) od oko 100 eura. Ccccc...

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Menjaj odmah... Sto pre to bolje... Pixeli se ja mislim tolerisu do odredjenog broja, a blic moraju da ti zamen, osim ako ga ti sam nisi pokvario :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

neverovatna stvar.Blic mi je ispravan. 8) Sto puta sam palio,gasio fon samo ne bi li proradio,a on nista.I onda sam uzeo i poceo brisati slike sa kartice.Imam 256 karticu,a zauzeto bilo negde oko 60MB i kad sam sveo slike na 20 i nesto MB.Blic proradio!!! Ni sam ne znam kako.Inace,ne znam kako ide to sa servisima,koliko fon ostaje tamo i koliko je sve to pouzdano

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pa ostaje valjda do 45 dana, ovo sa "blic" nema veze sa MC i popunjenosti iste... :?
Evo posle 10 meseci korišćenja ovog moba (sekundarni, ali dosta korišćen + padovi, 2 apdejta SW) jedine razlike u odnosu na nov su jako sitne ogrebotine ekrana i još sitnije na tastaturi. Slajd ne "mrda" ni za nanomikromilimetar.
Extra dumb fon po meni :)

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

Ja isto imam male ogrebotine po tastreima i taj jedan mrtav pixel od prvog dana,sve ostalo je savrseno.Inace,i meni nije jasno kakve veze ima Blic sa MC,ali eto... tako ej proradio.Moguce da je soft bio preopterecen... ma nemam pojma.Veoma cudan problem.Iako mi ne bi smetalo ni da crkne blic,ipak sam ovako mnogo srecniji.Inace,jos jednom topla preporuka svima za fon.

rockoNS
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 08. Nov 2008. 01:04

Post od rockoNS »

ljudi,jel moze mala pomoc? Kupio sam 6500 slide ( tel mi se extra svidja,to je i razlog moje kupovine) imam problem,radio je najnormalnije jedan dan,i kada sam pustio video klip odjednom se ugasio. prilikom paljenja samo treperi displej i posle 10sec se ugasi. odneo sam ga kod majstora,ubacio je novi softver i sada radi. mada mi se desilo da je displej jednom trepnuo...ali radi. Molim pomoc...sta ciniti u ovakvoj situaciji?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ako imaš poslednji sw (8.30) ne bi trebao da imaš problema. U mom slučaju je ostao taj mali bag sa prethodnih verzija - ekran se zatamni na delić sekunde i posle radi normalno. Jako retko se dešava, možda 1-2put nedeljno, meni obično na internetu. :)

rockoNS
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 08. Nov 2008. 01:04

Post od rockoNS »

sorry,malo se ne razumem...sta znaci sw (8.30)? meni se to desilo dok sam cackao po meni-ju. :) i jos jedno pitanje. kako se gasi muzicki plejer? (verovatno je glupo pitanje,ali.... :) )

zllaja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Ned, 09. Dec 2007. 01:09

Post od zllaja »

pa to ti je oznaka softvera i pokaze ti ju obicno kad stisnes *#0000# :) e sad ne znam kako mislis kako se gasi,jel ti ostaje aktivan u pozadini,ili?
Nokia N95 8GB

Odgovori