Nokia N-Gage

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

ne odredjujem, savjetujem covjeka, isto ka ti :roll: A ako je siv metalik onda... onda je... :lol: :lol:
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

stwan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Ned, 18. Nov 2007. 19:43

Post od stwan »

Leonel, a gde bih mogo da nadjem taj fon. jel nov 50 eura? jel mozes da okacis sliku?

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

pogledaj po oglasima. otprilike su po 40-70e, zavisno od stanja. polovni su po tim cijenama. :) Ali znam par tipova koji bi ti ga reinkirao za 100 evra, da bude nov.
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

Pedjos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2005. 18:02
Lokacija: Beograd

Nokia N-Gage

Post od Pedjos »

Imam nokiju n-gage (opet za one koji me se secaju od ranije :D ) ali imam problem sa "ugradjenim" mp3 playerom, kada ga pokrenem napise mi "card unavailable" a svi ostali programi normalno citaju karticu... Kartica je pqi 128Mb... Help! Pokusao sam i reset kodom *#7370#

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

A jesi pokusao neku drugu karticu? Ja sam preturio preko ruku bar 10-ak ngage Nokia sto obicnih sto QD, ali nikad nisam naleteo na takav problem, probaj da formatiras u telefonu karticu, nikako preko kompa, jer onda moze da je ne prepozna telefon definitivno.
5130+Koss the plug....

Pedjos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2005. 18:02
Lokacija: Beograd

Post od Pedjos »

Formatirao sam je u fonu u startu... Pokusacu neku drugu, mozda je do toga, mada mi je cudno kako sa ostalim programima radi normalno kartica...

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

A pa tehnika ti je cudo, pogotovo flash memorije, kartice i slicno. Ja imam TakeMS 256mb u ngage i radi kao blesava, brzo kopira, brzo brise. Znam da je off ali posto vec imas ngage da nisi probao da nadjes bateriju jaceg kapaciteta od standardne? Meni bi jedna trebala...
5130+Koss the plug....

Pedjos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2005. 18:02
Lokacija: Beograd

Post od Pedjos »

E i ja trazim, ovo mi je treca n-gage :D ali jacu bateriju ne nadjoh, danas sam bas kupio onu osnovnu... A da li ti znas da li ima problema, tj. da li koci ako ubacim 512Mb?
qtek s110 i nokia N71 i nokia 5300

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Nece biti problema ni ako ubacis 1gb, pod uslovom da ngage prepozna MMC jer iz nekog razloga nece sve kapacitete od svih proizvodjaca da prepozna, to sam primetio na proslom a i na ovom telefonu a pre sam koristio stalno jendnu te istu TakeMS od 512mb i sve je fino radilo dok nije kartica crkla sama od sebe. Znaci moras probati u prodavnici karticu i kad budes slagao fajlove npr slike, mp3 i slicno moras ih razvrstavati po folderima jer ako budes bacao u root direktorijum na samu karticu telefon ce na momente usporavati i biti skoro neupotrebljiv zbog sporosti. Pricao sam danas sa jednim likom iz servisa i on mi kaze da baterija veceg kapaciteta BL6C ne moze da se koristi u obicnom ngage zbog poklopca koji ne moze da se zatvori jer je ta baterija malo deblja od BL5C, dok recimo ngage QD ima u startu BL6C bateriju ali je i deblji sam aparat.
5130+Koss the plug....

Pedjos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2005. 18:02
Lokacija: Beograd

Post od Pedjos »

E bedak zbog baterije a taman sam se ponadao da moze... :disgust: Znam to za foldere i razvrstavanje :wink: ali hvala na savetu! E a da te pitam jos samo nesto, reci ako smaram, koliko ti, u proseku, traje baterija??
qtek s110 i nokia N71 i nokia 5300

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Oko 1 dan bez mp3 i igara, ali bas je propala, moram novu da uzmem samo da nadjem neku kvalitetniju, posto cu original tesko naci za normalne pare.
5130+Koss the plug....

Pedjos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2005. 18:02
Lokacija: Beograd

Post od Pedjos »

Ja sam nasao original bateriju za 1000 ili 1200din, nisam bas siguran tacno ali max je 1200din... Ma ja kupio neku bzvz i drzi mi ako je mnogo drndam max 1dan...
qtek s110 i nokia N71 i nokia 5300

Pedjos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2005. 18:02
Lokacija: Beograd

Post od Pedjos »

Uzgred kupio sam danas karticu od 512Mb, transcend, dual voltage, jeste da je formatirao deceniju ipo, ali nemam onih problema sa plejerom, sada mi ne radi usb :D tj. komp mi ne prijavljuje uopste fon :D uinatio sam se, radice sve kako treba :lol:
qtek s110 i nokia N71 i nokia 5300

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Cekaj, jesi formatirao preko telefona ili preko kompa? Probaj sa ovim programom nasao sam na nekom forumu da su ljudi sredili slican problem preko njega.

http://rapidshare.com/files/155375063/M ... a.zip.html
5130+Koss the plug....

Pedjos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2005. 18:02
Lokacija: Beograd

Post od Pedjos »

Formatirao sam preko fona karticu i trajalo je deceniju :unsure: ok, sad cu da probam, tim programom sam nekada resio problem na n-gage-u sa usb-om, sad se setih :wacko: E hvala ti puno, sta god da ti bude trebalo za pomoc, tu sam 8)

EDIT:
Radi USB najzad i to je sredjeno! :) hvala :wink: E sad je kompletan fon ;) za sada :lol:

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Znaci pomogao ti je program? Super, jer ja nisam probao posto nemam potrebe hvala bogu ali vidim da par ljudi jeste i kazu da radi.
5130+Koss the plug....

Pedjos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2005. 18:02
Lokacija: Beograd

Post od Pedjos »

Radi program :) samo se lepo pokrene wizard, formatiras karticu preko njega i ok je, kad sam formatirao karticu preko "mmc fix"-a trajalo je samo par sekundi... :wink:
qtek s110 i nokia N71 i nokia 5300

mrspis
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 15. Dec 2010. 20:33

Post od mrspis »

Imam Nokiu Ngage u dobrom stanju, prima karticu od 1gb, sve radi zvuk slusalica itd ali softver brljavi. Sta god da pokusam da stavim od igrica ili instaliram od aplikacija jednostavno nece. Probao sam master reset i nista. Pretpostavljam da je jedini lek flashkovanje. Da li ja to mogu sam da uradim (imam usb kabel i nokia pcsuite) ili moram da nosim u servis? Kolko bi to izaslo u servisu da se odradi? Ja sam iz Beograda pa ako neko ima da mi preporuci gde je najjeftinije...
Hvala unapred

Odgovori