Nokia N97

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Tomas025, kolega janka_88 je u pravu... To lako moze da ti se zamijeni, ali prije nego odes do nekog servisa, ovdje na forumu imas odjeljak Servis i tamo se malo posavjetuj :) Sretno :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Tomas025
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 20. Okt 2011. 11:07

Post od Tomas025 »

Hvala vam na odgovorima. Nosio sam telefon na još jedno mesto i tamo nisu uspeli da poprave. Kažu da su sve probali, zamenili to punjenje ali da neki procesor neće da registruje da je telefon na punjaču. Probaću i u odeljku Servis, hvala na upućivanju. Novi sam na forumu pa dok pohvatam kako sve funkcioniše.

talnay
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Pet, 04. Nov 2005. 23:53

Post od talnay »

Zdravo, nedavno sam nabavio N97 mini, i odjuče sam primjetio da ekran na desnoj strani u cijelu dužinu na malo jači dodir miče prema dolje, pa me zanima jel se to jos nekom dešava i ima li razloga za uzbunu?

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

talnay, nisam bas razumio tvoje pitanje... Ti kad malo jace pritisnes ekran na desnoj strani, pocne da ti scroll-uje ?! Znaci da ide se ikonice pomjeraju dolje ili gore? Ako je to tako kao sto sam ti rekao, ne bi trebalo to da se desava, ali nisi nam rekao da li si telefon kupio nov ili polovan ?!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

talnay
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Pet, 04. Nov 2005. 23:53

Post od talnay »

Sorry zbog nejasnog pitanja, ne nije scroll u pitanju niti touch, sto se toga tice, sve je u redu, nego ekran kad pritisnem na nj jace, napravi se ulegnuce, da mozes provuci nokat izmedju ekrana i okvira. To je samo na desnoj strani, na lijevoj je OK. Inace je mob polovan, trampio za drugi. Inace ne pravi probleme sve radi, baterija po 2-3 dana, dobro je ocuvan uz sitne ogrebotinice. Nadam se da je sad jasnije :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

talnay, ah. Sad je dosta jasnije... Ako se pravi ulegnuce, to i nije toliki problem, sto se tice popravke, ali sto se tice hitnosti, trebao bi to odmah da rijesis jer moze ti se uvuci unutra prasine i poslije nikad obrisati :)
Otidji do boljeg servisa i neka ti malo srede masku,a samim tim ce i to biti popravljeno :) Ta popravka trajace par minuta a mozda ce da te kosta i par Eura :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

talnay
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Pet, 04. Nov 2005. 23:53

Post od talnay »

OK, hvala, samo da nadjem dobar servis, ima ih puno, ali malo dobrih i postenih. ;)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

talnay, prvo ako mozes ovdje idi na nas podforum SERVIS pa tu pitaj, jer imas tu jako dobrih servisera koji te mogu uputiti :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

dacha_91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 15. Sep 2011. 17:10

Post od dacha_91 »

Pozdrav svima. Desio mi se jedan problem sa Nokiom. Pre nekih mesec ipo dana sam promenio product code na EURO1, i dobio sam FM transmitter, bolji skrol, i neku temu. Onda, pre neke 2 nedelje, poceo je telefon malo da me zeza. Kada posaljem poruku nekom, umesto onog oglasavanja (kratko beep) da je poruka dostavljena, cuje mi se kao da sam dobio ja poruku u inbox. I to pocne malo da nervira sa vremena na vreme. I drugi problem mi je sto uopste ne mogu da udjem u podesavanja Connectivity>>Destinations, jer kad udjem tu, koje god dugme da pritisnem, nece da izadje iz tog menija, niti da udje u neko podesavanje. To mi je potrebno, jer se tu podesava proxy, a to mi treba zbog faxa. E sad, imam jedno pitanje. Da li je bolje da uradim hard reset, ono kad drzim par dugmica u isto vreme pri paljenju, i da li cu sa tim uspeti bilo sta da resim? Da li ce mi se izgubiti aplikacije, slike i muzika koju sam imao na telefonu? Ili da probam da update-ujem softver, ili mozda da opet promenim product code, pa da vidim sta ce biti? Hvala unapred :)

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

Hard resetom vracas sve na fabricka podesavanja, izbrisace one aplikacije koje si naknadno instalirao a fajlovi na mem. kartici ostaju :roll: probaj pa javi da li si resio problem :P

dacha_91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 15. Sep 2011. 17:10

Post od dacha_91 »

Izvinjavam se zbog kasnog odgovora. Uradio sam hard reset, i sve radi kako treba. Cak sam i primetio da telefon malo brze radi, otvara slike, ulazi i izlazi iz aplikacija. Hvala mare-ss, telefon me iz dana u dan sve vise odusevljava :D

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

dacha_91, telefon tesko da ti brze radi, jedino se to moze desiti u slucaju da ti je puno memorije telefona bilo zauzeto ili da si smanjio cjelokupnu memoriju koja je zauzeta ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

dacha_91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 15. Sep 2011. 17:10

Post od dacha_91 »

Da, na to sam mislio zavodnick, imao sam oko 25 mb slobodno na memoriji telefona, kad sam uradio hard reset bilo je oko 58 mb slobodno. Popravilo se sve sto me je mucilo :)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

dacha_91, to inace tako bude kad imas takvih problema. :) Uglavnom sad pazi sta i gdje instaliras i prati redovno stanje na C memoriji da ti ne pada ispod odredjenog nivoa. Praktikuj da sve sto imas ubacujes na druge memorije koje koristis. :)

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Post od dyca »

Danas sam dekodirao telefon, posto sam presao sa Telenora na Mts i sve radi ok. Jedino sto sada ne mogu da instaliram ni jednu aplikaciju. Znaci telefn ne zeli da instalira ni aplikacije sa Ovi Store-a, a ni one skinute sa drugih sajtova, cak i kada ih sertifikujem. Tako da me interesuje, da li postoji neko resenje sem hard reseta za ovaj problem? Hvala unapred ;)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

.

Post od Deksi »

dyca, dali si pokusao da instaliras uz pomoc ovi-suitite.
Koje ti obavestenje napise na ekranu.

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Post od dyca »

Probao sam na sve moguce nacine...i uvek pise installation failed :dry: u krajnjem slucaju cu odraditi hard reset,al reko da vidim da nema nekog drugog resenja...
I da, interesuje me da li mi telefon ostaje dekodiran i nakon hard reseta ili opet moram da mu unosim onaj kod za dekodiranje?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

dyca, e to pitaj u temi za servisiranje klik.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

dyca, ukoliko je telefon dekodiran, resetom nećeš ništa izmeniti tj. ostaće i dalje dekodiran... :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

re

Post od dyca »

Hvala Ninolina...izgleda da mi sada ne preostaje nista sem da odradim hard reset =/
i da, jos ensto me interesuje..koji je trenutno najlaksi nacin za hakovanje? Cuo sam za HelloOX2, ali sam skoro video i neki hack koji se instalira uz Norton Security i ima manje zezancije nego HelloOX2, pa me interesuje da li je to bolja opcija?

Odgovori