Problemi sa N93

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Ico86
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Ned, 20. Jul 2008. 01:50
Kontakt:

Problemi sa N93

Post od Ico86 »

Ovako: prije par dana sam zamjenio P990 za N93, 1 za 1. N93 je poprilicno izlizan, i vide se na njemu tragovi koristenja. Dakle, otisao sam danas da uzmem neke slusalice za Nokiu, posto ja imam HS-31, a sestra nema nijedne slusalice (ona ima 6280). I tada lik sto prodaje rece daj telefon da vidim hoce li raditi, ja mu dam i on poslusa, okrene emergency call, i kaze: "Slusalice su ok, ali je tebi otisao flat kabel". Sada, slusalice rade, cuje se muzika, ali se cuje kvrckanje iz slusalica. Takodjer, kada zaklopim telefon cuje se kratki zvuk prekida koji traje pola sekunde otprilike, ali muzika konstantno svira (znaci taj se zvuk cuje pored muzike kada sklopim/otklopim tel.). Dalje, desavalo mi se da se nakon preklapanja telefona srusi Symbian (v20.0.058 (21-10-06), N93-1 RM-55-Nokia Software Updater kaze da je to posljednja ver.), i citao sam da je to do softvera, i da se tom prilikom restartuje tel. Medjutim kod mene se zamrzne ekran, ugasi pozadinsko osvjetljenje i slika polako nestane s ekrana i ugasi se, ali se ne restarta. Onda ga upalim i opet normalno radi. Onda, kod zvuka zvona sam primjetio takodjer krcanje, i zvuk iz tog zvucnika mi nekako cudno zvuci, kao da se neko dere iz sve snage pa odzvanja u usima. I takodjer mi se cini da je veoma tih zvuk, no ako ukljucim media player, odvrnem EQ do daske i Volume i minimiziram ga, onda bude zvuk jaci, i onda se ta galama jos vise osjeti i to krcanje. Te slusalice su neka kineska kopija, ali na 6280 nisam primjetio to krcanje, ali je na njemu i tisi zvuk, takodjer krci i na HS-31, ali se osjeti samo ako je EQ do kraja. Citao sam da N93 ima 3 flat kabela, a moram napomenuti da sve ostalo besprijekorno radi, ekran se rotira bez problema u svim pravcima, kamera je ispravna, takodjer i zvucnik za razgovore, mikrofon, miniSD ulaz prepoznaje karticu, itd.
Do cega bi moglo biti? Veoma sam zabrinut, s obzirom da sam odusevljen mogucnostima ovoga telefona. Mijenjao sam ga samo zato sto nisam mogao da lanjski P990i ikome prodam niti je ko zelio zamjenu.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Rekao sam ja tebi da ga nisi djabe dobio 1 za 1. Moralo mu je nesto faliti. Ako ejsamo flat kabl i ako znas koji je tacno, nebi onda trebalo biti problem. Sto se tice softwera odnesi ga u neki servis neka ti nabaci stariju stabilniju verziju sw preko box-a.

Za tak zuk i krckanje sumnjam da je do slabog kontakta.. meni vise lici na ostecen zvuk ali eto.

Ja bi ga probao uvaliti za n73.. ako ne zamenis kablove jos ce ti ici na gore.

P.S. Nadam se da znas ko je .. ne trebam se posebno potpisivat.

Ico86
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Ned, 20. Jul 2008. 01:50
Kontakt:

Post od Ico86 »

Znam prijatelju, kakva slucajnost :lol:
Jer vidis ne isplati mi se menjati oklop ako je citav tel. u banani, i ima hardverskih kvarova. Ali ipak Nokia je vodeci brand, tako da cu prije ovaj utusiti nego P990i (lik na pijaci me hladno odbio, kaze "Ne bih menjao drug, star je to tel."), ovaj je N73 makar u komadu i samo su tipke malko ogrebane.

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

U svakom slucaju da ti taj N73 umre na rukama pre ces ga popraviti, tastaturu i masku za njega imas na svakom cosku, to ti je najmanji problem, njemu djelova ne hvali, za razliku od N93. N93 nema 3 fleta, flet je bas OK zasticen. Mislim da nije flet nosi u servis.
Za N93 cu ti preporuciti pregled 'od oka' kod par servisera.
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

Ico86
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Ned, 20. Jul 2008. 01:50
Kontakt:

Post od Ico86 »

Leonel,

Evo serviser nije mogao promeniti nista osim zvucnika, to mi je uradio dzaba, jer veli da ne primeti razliku, ali ja sam odmah primetio. Sad nema krcanja, i sretan sam sto sam makar to resio. Ali onda taman podjem od lika, primetim na vanjskom displayu liniju iznad sata,koja pre nije bila. Sto se zgloba tice ne radi to kao ni masku. Likovi iz servisa i s pijace su me odbili i nece da menjaju n73 za moj, jer vele ne mogu ga prodati, jer je glomazan.
Poslednja izmena od Lobachewsky u Uto, 19. Avg 2014. 18:12, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nikada ne citiraj ceo post, posebno ne post odmah iznad tvog.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

E moj ico jesi se zaletio. To za zvucnik sam izgleda bio u pravu a i za TO... sto si dobio 1 za 1. Ne znam... sta da ti kazem

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: Problemi sa N93

Post od Stallone »

Uzeo sam neku polovnu nokiu N93, kamera ne radi ajde manje vise to nego wifi mi se cudno ponasa.. pronadje on mreze ali moju u stanu nece nikako pa me zanima da li neko zna sta moze biti kvar? jeste da je matora tema ali

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Problemi sa N93

Post od acamatic »

Stallone, jel ostali uredjaji pronalaze tu "mrezu" u stanu ili ne?
Ako pronalaze onda nesto nije uredu sa telefon.
I da posto je telefon polovan,koriscen da li si mu napocetku odradio Hard Resset,tj vracanje telefona na fabricka podesavanja,kao kada ga uzmes iz kutije?

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: Problemi sa N93

Post od Stallone »

Ma skontao sam sta je fora, katastrofa ne moze da vidi ove nove rutere ne hvata te mreze nego treba napraviti na ruteru da je otkljucan ili da je samo WPA/WPA2 sigurnost tako sam ja skontao xD uradio sam sve to i nece, problem je do starog telefona :D hvata ostale mreze ali ovaj moj ruter nece treba posebna podesavanja i skontao sam onda hoce da uhvati signal, malo reterdirano ali sta je tu je koliko je star telefon i dobro je :) Hvala stvarno nisam ni ocekivao da ce se iko oglasiti na temu

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Problemi sa N93

Post od Deksi »

Imao sam ja n79 koji nije hteo nikad da se poveže iz prvog pokušaja na ruter. Taj problem sam rešio podešavanjem u telefonu. Sećam se da se je išlo u napredna podešavanja za wifi, detalje sam zaboravio. O tome sam pisao na forumu odavno ali gde sad to naći.
Aha evo pronašao sam sliku koju sam sačovao zbog hard reseta kada radim, ali ti to moraš podesiti po tvom ruteru ne kao ja jer neverujem da su iste vrednosti u pitanju. Pronadji ovakav meni u telefonu i u ruteru nadji te vrednosti i unesi ih u telefon.
Slika

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: Problemi sa N93

Post od Stallone »

Kontam ali kako da pronadjem tu wifi mrezu kada on nece fizicki da je pronadje :( Hoce kada ruter podesim na neki drugi password drugacija podesavanja.. da li mogu manuelno da snimim tu mrezu pa da on nekako famozno se konektuje xD samo me to nervira kod ovog telefona pa to je neverovatno, pokusacu to da pronadjem ali verujem da je to ni sam ne znam gde ali ima da ga pronadjem nekako

EDIT I:
Pronasao sam :D

Sada ima i IPv6 podesavanja tu nista?

Dole ima Adresa proksi ser. tu mi je nista
posle broj porta ser. pise 0 valjda je to to , na IPv4 sam podesio sa tutera..

To je tamo gde me menadzer mreza za konekciju i otisao sam napravi novu rucno e sada da vidimo da li radi

EDIT II:
I da kaze ne moze se povezati nema WLAN mreze aaaaaaaa :cry:

EDIT III:
Ukratko telefon nalazi rutera koji imaju nivo zastite WPA2-PSK , a ne pronalaazi rutere koji imaju zastitu WPA/WPA2-PSK e sada sta je problem xD Tacno j. lud zbunjenog kod ovog mog telefona :D
Poslednja izmena od Ninolina u Sre, 30. Jul 2014. 18:46, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim već koristi opciju "Izmeni". Pročitaj pravila Foruma.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Problemi sa N93

Post od Deksi »

A što ne podesiš u ruteru mak zaštitu?

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: Problemi sa N93

Post od Stallone »

Uspeo sam nekako da podesim i ruter i telefon, fora je izgleda da kljuc mora biti WPA2 iskljucivo i onda nadje ovako nece malo cudno ali radi :D Hvala u svakom slucaju, pomoglo mi je to IPv4 podesavanje sada je sve super :))

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Problemi sa N93

Post od acamatic »

Stallone, tek sam se sada "pojavio" na forumu.Vidim da si resio problem sto mi je veoma drago,da tako sam i ja nesto cuo da pojedini uredjaji mogu samo da "prokljuve" WPA2 zastitu,zasto je to tako nemam pojma.Tako da ja na svom ruteru stavljam tu zastitu,ili sto kaze deki kolega mozes da stavis MAC zastitu i da uzivas ;)
I da da znas ubuduce nemoj da pises post ispod svog posta,veck koristi opciju u postu iznad "Izmeni" da bi nam forum bio pregledaniji..

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: Problemi sa N93

Post od Stallone »

Vazi vazi necu vise pisati tako :)

Imam jos jedan problem sa N93 samo kontam tu nema pomoci, otvarao sam kameru cackao onaj flet nije do njega nego kameru kada lupkam ona dobija signal ima neke linije nesto zeza, kada sam ga rasklopio sastoji se iz dve neke ploce mislim da je jedna on njih riknula jedino da potrazim pomoc na ebay da narucim :) ili mozda neko ima drugi predlog :)
Da malo zazivimo temu sa starim telefonima :D

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Problemi sa N93

Post od AndroMan »

Stallone napisao:Da malo zazivimo temu sa starim telefonima :D
Bravo za izbor starog telefona, n93 je legenda. Ja sam pokušavao da ga nabavim ali nikako da nadjem neki ispavan i dobro očuvan.
Volim i dan danas da čačkam telefone sa Symbianom, imam 6630 i n73. Nostalgija, šta ćeš :lol: :D
Ukoliko želiš, javi mi se na pp da ti prosledim link za jedan sajt gde ima veliki broj programa i igara za stari Symbian

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Problemi sa N93

Post od acamatic »

Stallone, ovo pitanje bi trebao da postravis u delu foruma "Serivs" Jer garantujem da ce ti tamo neko pre pomoci nego ovde.. ;)

Odgovori