Nokia 6303 classic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
LoneRider
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2009. 10:48

Post od LoneRider »

Imam ga 2 dana i najjaci utisak na mene je ostavila baterija - i dalje je puna! :o Ne znam sta su joj radili ali divno je sto je ovako. ^^

LetecaMasina
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 18. Okt 2009. 11:58

Post od LetecaMasina »

Imam ovaj telefon nepuna 2 meseca i u sustini sam zadovoljna njime. Lep izgled, kamerica solidna, baterija odlicna. Jedino imam problem sto mi se telefon par puta iskljucio dok sam prelistavala slike, a baterija mi je bila puna. Pa me zanima da li neko zna u cemu je problem i da li je neko imao slicnih problema. ^_^

60sec
Banned
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 06. Jul 2009. 00:55

Post od 60sec »

LetecaMasina, moguce je da ti je Software los ili bug-uje nesto jedino resenje je nov SW mozda postoji jos neko mada sumnjam ;-) ako imas garanciju reklamiraj :-)

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

LetecaMasina, ili ga probaj updejtovati na noviju verziju SW,to ce ti vrlo verovatno resiti problem!!!
:D :D :D
D500&E71

LetecaMasina
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 18. Okt 2009. 11:58

Post od LetecaMasina »

Hvala, ali s obzirom da sam ja apsolutni laik sto se mobilnih telefona tice mozes li mi pojasniti sta to znaci :D? Ne da nemam pojma... :smutny:

Martin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 31. Okt 2009. 10:26

Post od Martin »

Zeleo bih da pitam nekog ko se razume,kupio sam nov telefon Nokia 6303 classic pre nedelju dana i do sada sam bio potpuno odusevljen svim njegovim funkcijama,izgledom i kvalitetom...ali od kada sam pokusao da preko interneta update-ujem nov softver telefon nece vise da mi se upali :((((((((
prilikom update-a,na racunaru je bila prikazana procentualna linija koliko dugo trebam da sacekam dok se ne skine sav softver,i pisalo je da treba oko 15 minuta,i da ne sme da se skida sa usb dok se vrsi update,takodje da se ne vadi baterija iz telefona ili gasi racunar...ali kada mi je stigao na 3-cinu updatea cuo se zvuk da se diskonektovao usb iako ga ja nisam ni dodiruo i od tada mi je dole u taskbaru ikonica od Pc Suite-a bila non stop crvena i softver se nije dalje update-ovao a ekran telefona mi je svetleo tamno sivom bojom i nije moglo nista da se uradi da se promeni slika na ekranu... Sacekao sam jos 10-tak minuta i nakon toga sam skinuo telefon sa usb-a,nakon toga telefon je samo svetleo sivo i tako sam ga drzao jos nekih 5 minuta,tada sam izvadio bateriju misleci da ce mozda raditi sledeci put kada ga upalim,ali od tada to nisam vise mogaoooo :(((( Da li neko zna sta je moglo da se desi mom telefonu? puno bi mi znacile neke informacije,hvala unapred

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

Dali je neko imao, problem izgubila mi se ikonica za kalkulator? :o
To je u meniju gde je organiser neznam kako samo odjedanput nema!
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

yana
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 23. Dec 2009. 11:39

Post od yana »

I meni je nestao kalkulator. Kad sam otisla da to reklamiram, covek je rekao da sam ga sigurno sama izbrisala. Samo ne znam kako, jer ne postoji opcija za brisanje kalkulatora. ja sam skinula neki sa Neta, ali mogu samo da ga sacuvam na memorijskoj kartici, pa mi to nije to.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ne svidja mi se sto je poklopac baterije uradjen kao oblutak,i max ispoliran pa hoce tel da isklizne iz ruke...
to za kalkulator probajte sa update swf...imao sam ljudi koji su mi se zalili da im jednostavno nestane kalkulator

bbo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 19:21

windows

Post od bbo »

Imam jedno pitanje, za one koji se rayumeju u ove stvari. Da li je moguce u ovaj fon, ubaciti windows? Mislim, skinuo sam windows for mobile, da li ga mogu instalirati na 6303, bez posledica? :oops:

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

bbo,nije moguce nista ubaciti,osim ako ne mislis na neku temu,walpaper i sl.Ako mislis da menjas OS,to nije moguce.

jagodanbg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 23. Jan 2010. 14:07

Post od jagodanbg »

ljudi imam 5 dana ovaj telefon a vec 2 baga sam izvalio , od toga je jedan bas iritantan: kada slusam muziku preko media plejera, na primer neki mix i pocnem da ga slusam od 20tog minuta i neko mi posalje poruku na 30 minutu, mix mi se vrati na 20ti minut i tako uvek, vrati me na momenat kada sam poceo sa slusanjem. drugi problem nije toliko iritantan pa ako bude pravio vece probleme obrazlozicu i njega, sad nemam vremena :] apdejtovao sam softver i ni to nije pomoglo. hvala unapred

Justin B
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 25. Jan 2010. 14:37

Post od Justin B »

Ja ovaj telefon imam vec vise od dva mjeseca i prezadovoljan sam ...nije mi pravio nikakve probleme do ovog momenta.... Ali sad imam nekakav problem sa memorijom u tekefonu...nece da mi promjeni ni jednu temu vecu od 384 kB...samo mi pise kako nema dovoljno memorije i da obrisem stavke iz galeriju...ja sam obriso sve sto je moglo da se obrise i opet nece...
sta je sa onih 64 mb integralne memorije koja puse u specifikaciji da je posjeduje...
ja u telefonu imam 5.7 mb barem mi tako pise...
prije mi je sve normalno radilo cak i teme od 1.7 mb...neznam sta mu je sad
dali je moguc nekakav problem sa softverom i dali jos neko ima ovakav problem
zna li neko kako da ga rijesim posto mi je pre sve normalno radilo
nerazumijem se bas u te stvari
unapred hvala ....

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ne znam sta mnoze da bude osim da probas da bekapujes podatke na mmc i uradis reset telefona,pa vratis bekap i videces da li ce ti se desavati isti problem.
A mozda ti je tel zakacio neki virus kad si ga spajao na komp ili sl.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Sale_M, cekaj bre kako da Java/"dumb" telefon zakaci virus? Moze zarazen PC da upise na telefon, ako je povezan u nekom 'mass storage' modu, virusne fajlove ali ti fajlovi samo zapremaju prostor, u nekom od foldera, nema nacina da se pokrenu na samom telefonu.

Justin B, koliko ja vidim u specifikacijama 6303 ima samo 17 MB interne memorije dostupne korisniku. Od toga ti je deo zauzet 'fabrickim' zvucima, temama, pozasdinama itd. u startu, pa ni tih 17 MB nije zaista slobodno.
Da li si probao da obrises Java aplikacije ako si nesto instalirao kasnije?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

uf tesko da je virus u pitanju :) ako si se mozda kacio na internet probaj da obrises kes memoriju a to sa nestajanjem kalkulatora se i meni desilo na 6233 i posle nekog vremena se jednostavno pojavio sam od sebe. Bbo windows 3.1, 95 pa cak i 98 mozes ubaciti na neki symbian sa velikim ramom mada je apsolutno beskoristan

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

pa mogu vam reci da je telefon pravi naslednik 6300,evo koristim ga vec nedelju dana
i sve pohvale,ne krcka pod rukom,tastatura je ok za kucanje,displej za respekt...baterija da ne pricam
uzeo sam i sestri jedan... :wink: :wink:
sta da vam kazem,dok ne stigne n79 sa servisa ovaj ce bit moj....

Justin B
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 25. Jan 2010. 14:37

Post od Justin B »

Ljudi hvala vam puno na informacijama....i ja sve vise mislim da ne neki virus posto sam ga malo pre toga nego sto ce poceti da me zeza povezivao sa kompijuterom... telefon je pod garancijom, najbolje da ga odnesem njima pa nek oni vide sta mu je, posto se ja bas nerazumijem u te tvari...
Nadam se da ce uspjeti da mi ga srede posto je telefon stvarno odlican i svaki dan me iznenadjuje svojim mogucnostima, ja sam usustini prezadovoljan njime.

tomas.hokenberi pronasao sam na ovoj stranisi http://www.letsgomobile.org/en/cellular ... 03classic/ i na ovoj http://www.whatmobile.com.pk/Nokia_6303 i na jos par stranica na kojima pise na ima 64 MB memorije...

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Justin B, taj model ima fabricki ugradjeno 64MB memorije,s tim sto je od tih 64MB korisniku dostupno nekih 17-18MB. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Nikolic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 31. Jan 2010. 16:30

Post od Nikolic »

Jel bi mi mogao neko reci kakav je kvalitet razgovora kod nokie 6303, tj jel moguce razgovarati "normalno" ovim telefonom u gradskoj guzvi?

Odgovori