Nokia C1 - 00, 01 i 02

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Nokia C1 - 00, 01 i 02

Post od IDzO »

The most affordable of the Nokia C1 trio (C1-00) is priced at EUR 30 before taxes and subsidies and is the first Nokia mobile phone to feature a 2-in-1 double SIM solution. "By simply holding down a key, people are able to switch between SIM cards. This enables them to take advantage of reduced call rates, flexibility when traveling from one country to another, or helps with sharing a phone within a family and still use their own SIM," said Alex Lambeek, Vice President at Nokia. "This is a great added convenience feature considering the low price of the phone."


Nokia C1 owners will also benefit from a standby battery time of up to six weeks, the longest ever for a Nokia mobile phone, especially useful in those parts of the world where access to electricity is sometimes limited. The standard flashlight - often someone's only means of bright light - is paired with a vivid color screen and FM radio with standard headphone jack, meaning the Nokia C1 is as much about entertainment as it is about convenience.
C1-01
C1-02


Slika

Nyuszika
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pet, 16. Jul 2010. 18:42
Lokacija: Kanjiza

Post od Nyuszika »

E sad sam se smorio kako sam video ovu sliku.
Izgleda da nece ipak obe kartice biti primarne, nego staro lose resenje, primarna i sekundarna kartica, i mora da se selektuje prvo koja ce da bude primarna sa koje se moze zvati, a koja sekundarna sa koje se mogu samo primati pozivi, a ne i praviti.
Ipak ne toliko dobro i prakticno resenje, zbog koji ce ipak dosta njih da odustanu od ovog telefona

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

a tel je kopija 1800 dizajnom...i ima onu odvratnu plastiku,fuj :shock: :shock:
jedino je ok sto je dual i sto nece biti skup,mada pune dve godine kaskaju za samsungom,koji vec pravi dual touch :P :P

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ovaj... telefon sa slike (C1-00) ce kostati 30 evra... Dakle najosnovniji model, koji za te pare u sebi ima 3.5 ulaz, radio, lampu, dodatni slot i bateriju koja moze da izdrzi do 1152h upaljen! (U poredjenju sa Nokijom 1112 koja izdrzi do 380h; E71 do 410h, 5310 do 300h; SE C905 do 380; HTC Desire do 340h; Motofone F3 do 300h, Nokijom 1280 sa monohromnim ekranom do 528h koji spada u izdrzljivije).
Tri puta duze od konkurencije! Za surove uslove.
Dakle telefon nije pravljen kao dual standby, vec kao obican telefon sa gratis dodatnim slotom za 30 evra. Tesko da po specifikacijama ima nesto bolje na trzistu od ovoga.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Lobachewsky kako mislis "nije pravljen kao dual standby, vec kao obican telefon sa gratis dodatnim slotom"? Jel dual sim ili nije dual sim? :?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

mezzano,kod ovog modela (koliko sam do sad shvatio),nece biti u istom trenutku aktivne obe kartice,vec ce se vrsiti izbor koja ce kartica biti aktivna u datom trenutku. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Evo, pojavio se test za C1-00:

http://www.gsmarena.com/nokia_c1_00-review-517.php :D

Kao sto Lobachewsky rece :
Only one SIM card is active at a time
Jos malo pa ce i C2 dual sim da dodje definitivno. :D
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Lobachewsky napisao:Ovaj... telefon sa slike (C1-00) ce kostati 30 evra...
Srbi moraju da budu Srbi, pa to ti je. Ne da ne kosta 30 evra, nego je najjeftinija cena skoro 3 puta visa kod nas. :shock:

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2629/Nokia/C1-00

C2 Dual ima da odvale opusteno preko 100 evra, i to ne razmisljajuci.

Ja docekao da krene Nokia sa dual sim-ovima, ali cu po svoj prilici ici na Samsunga ili Anycool. Pre cu da dam 80 evra za C3212.
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

Srbi moraju da budu Srbi, pa to ti je. Ne da ne kosta 30 evra, nego je najjeftinija cena skoro 3 puta visa kod nas. :shock:

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2629/Nokia/C1-00

a cekaj a PDV,a PUMT..pa na to jos koji porez radi reda :D :D malo da se napune dzepici onih sto zevaju po skupstini....ni 120e nece nam biti malo!!!!

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

vlada1970,samo polako,sacekaj da model i zvanicno stigne u Srbiju (Alpha Copy),pa ce tek tada cene doci na realni nivo.
Mislim da ce se ovaj model prodavati za nekih 50 evrica,a C2-00 ce kostati oko 70-ak evra. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Fox, do sada je uvek bila praksa da je kod zvaničnih distributera skuplje nego kod ovih radnji koje rade na crno. Što misliš da će sada biti izuzetak?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

mezzano,ako si primetio ovde na site-u su razlike u cenama izmedju "manjih" prodavnica i dilera ili ovlascenih distributera male (primer na dan 05.10 - Nokia C5 ~ 5e,E71 ~ 10e,5800XM ~ 10e).Naravno mislim na cene sa uracunatim PDV-om.
Sledece,sama Nokia je najavila cene koju distributeri moraju da postuju,a za ovaj model je 30e + takse(kod nas to dodje jos 50% na cenu),sto ce reci da ce kostati oko 50e. 8)
Trenutna cena je posledica exskluzive - model se moze kupiti samo u par prodavnica,kada stigne zvanicno na trziste,pasce i cena na realan nivo.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Pa hajde, zelim da verujem da ce vremenom cena doci na "svoje". Videcemo. Meni se cini da praksa pokazuje kod nas, da ce prodavci ( bilo oficijelni, bilo oni koji rade na crno ) maksimalnu cenu drzati sve dok model ne postane manje zanimljiv.

Jedino ako stvarmo Alpha Copy "ne izleti" sa normalnom cenom, kad budu poceli legalno da prodaju. Onda ce i drugi morati da spustaju.
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

to sto kaze nije "dual standby"
je da je jedna kartica aktivna,dok ona druga samo stoji u telefonu,eto da se kaze da je dual-sim,totalna glupost sto se mene tice!!

Slobodan_NS
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 227
Pridružio se: Ned, 07. Okt 2007. 20:48

Post od Slobodan_NS »

c1-01 dekodiranje od kuce, ako moze neko uputstvo ?

Zoll
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 14. Jun 2011. 15:24

Post od Zoll »

Uzeo sam nedavno C1-01 model, sad hoću da mu dodam memorijsku karticu (micro SD, jelte), pa me zanima par stvari. Da li je bitan proizvođač tj. da li je Nokia kompatibilna sa Kingston ili Transcend karticama npr, kao i da li treba obratiti pažnju na to koje je klase kartica?

Edit: Ako nekoga zanima ista ili slična stvar vezana za mem. kartice, da kažem da sam uzeo danas Micro SDHC Transcend Class 4 karticu, šljaka k'o sat. I, ako vam slučajno neko bude rekao (kao meni što su) da aparat neće pročitati SDHC kartice - bullshit. Kao što rekoh, radi k'o sat, plus tih običnih MicroSD kartica više, izgleda, i nema baš u prodaji.

Odgovori