Nokia E7

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Wicker Man, znas kako se kaze: No risk, no fun :D
problem je sto mi treba nov mob, i to sto pre, a nista sto je na trzistu ne zadovoljava moje stroge kriterijume sem n8 (bar po specifikacijama) i naravno desire HD, dok mi je E7 daleko da cekam jer ce se verovatno posle e7 pojaviti e9, pa e10 i tako u nedogled :)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Mirko BGD, A koji su tvoji kriterijumi kada ti ni jedan telefon osim N8 i Desirea HD (iskreno ni slični telefoni) ne zadovoljava potrebe? OK je N8 ali taj telefon osim kamere nema ništa novo što nisi već imao na N97, jedino ako ti je kamera jako bitna.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Wicker Man napisao:Pa N97 je nekako predvodnik te situacije.Secam se kad su ga najavil svi slinili za njim,naslova na sve strane,ma nema covek bi rekao posle njega potop.Medjutim kad izadje razocarenje za razocarenjem su se nizali.Retki su bili sretnici kojima je zapao dobar primerak.
N97, a pre njega N96... Mnogo duze su oni u g:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: a. Tuzna je prica da satro ubedljivi lider pravi telefone za koje vise nisi siguran u kvalitet onoga sto kupujes. Ko da je Kinez, a ne Nokia. A nazalost zaista je tako. I neka su izgubili ogromno poverenje koje su imali- svako zanje ono sto je posejao, nisu oni tek tako izgubili udeo u popularnosti i fanovima (mind share). Hteli su da se voze na leru... Vozite se sada. Ali poverenje se danas tesko vraca. Uvek bilo i bice.
Ovaj put zaobilazim Nokiju u sirokom luku, tacno znam da ce me neka komponenta zezati, nema sanse da su ovaj put odradili sve kako bi trebalo za te pare, a i OS je "nov", opet aplikacije sve otpocetka.
Na zalost po njih, ide pauza od dve godine sa HTCom, pa kada sazri MeeGo i dokaze se kvalitet izrade (koji je bar 10 godina iza Samsunga i HTCa), mozda cu opet razmisljati o Nokiji. Zalim. Ja razumem da su se borili, pa kao i da ih podrzimo, ali oni su nam prodavali plastikenere za 700 evra sa ubagovanim Symbianom i hardverom koji se za dve godine bukvalno raspadne u high-end modelima. Nosio sam N85 na garanciju (pricao sam vec o tome), bukvalno ga celog zamenili (tu su korektni, ali jbg. skontali da im nema druge, ili meni nov telefon pa makar po cenu gubitka ili tonu jos dublje, a na samom dnu mulj, bez povratka).
Nokiju jedino izvlaci ime... Ovog meseca, par njih me je pitalo koji model da kupe, "ali da bude Nokija". Stvarno trebas biti nema tih odvratnih reci da prokockas veliko ime koje nosis.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

conta
Banned
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 20:39

Post od conta »

tako je uvjek...nokia je bila ime pa si je placao skuplje samo zbog brenda....medjutim i pored velikih razocarenja oni su i dalje broj 1 i symbian je i dalje najzastupljeniji....medjutim iako je bilo primjera u it tehnologiji da neki vodeci program i firmi nestane preko noci sumljam da nokia nema neki adut u rukavu...oni mogu i imaju tehnologiju da naprave vrsunski proizvod ali su se malo ulijenili jer nokia po statistikama ima najvise odanih korisnika i taj procenat malo varira i to jednostavno odrzava nokiju na prvom mjestu...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Vi se i dalje raspravljate oko licnog ukusa i afiniteta prema telefonima i o.sistemima.
telep, brate,ne moras stalno kad neko nesto napise da prepravljas i dajes misljenja kao da je tvoj ukus onaj koji bi trebali prihvatiti kao generalni i najbolji.Svako ima svoje skolonosti.Ja ne volim android ali zato ne spamujem teme kad neko napise da je Desire najbolji telefon na svetu,najbolji je za njega.Oladi malo,pusti ljude da vole ono sto oni hoce. :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

BracaCakic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 12:31

Post od BracaCakic »

Sale_M, Slazem se sa saletom u potpunosti. Nemojte unapred da pljujete novi symbian kad jos niko nije ni probao pa da zna dali je dobar lii ne, spor ili ne i druge stvari. Kad vam dodju telefoni u ruke onda kazite svoje misljenje i to je to a ne ovako unapred. pozz

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Lobachewsky napisao:N97, a pre njega N96... Mnogo duze su oni u g...
Naravno,ali N97 sam naveo kao bas reprezentativan primer gde je upotrebljeno megalomansko najavljivanje i besan marketing a proizvod je i vise nego los.
Lobachewsky napisao:Nokiju jedino izvlaci ime... Ovog meseca, par njih me je pitalo koji model da kupe, "ali da bude Nokija". Stvarno trebas biti nema tih odvratnih reci da prokockas veliko ime koje nosis.
Sa tim se stalno susrecem,ali verujem da i tome polako dolazi kraj i da ce ljudi lagano ali sigurno uvideti da ta fraza nema vise vrednost.
Sto se tice "prokockanog" imena.Pa padovi se svim kompanijama desavaju i oni su neminovni,samo sto to neki na vreme vide i isprave greske, dok drugi umisljaju da su neunistivi.
Nokija je bila num 1 i nije imala tako jaku konkurenciju pa je uspevala da lose proda kao dobro sve to zamaskirano imenom kompanije.E onda su se pojavili neki "novi klinci" i postavili stvari na mesto za kratko vreme,pri tome otkrivajuci koliko ko vredi i ko sta nudi.Dok se Nokija u tome snasla(pokusava) trziste se lagano preuzima i oni sad moraju pod hitno da nesto menjaju osim ako neca da u buducnosti budu poznati samo na low i mid segement trzistu.

Sale_M, Ja ne vidim nikakvu raspravu ovde,sasvim pristojna diskusija datom modelu i kompaniji koju taj model predstavlja.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Sale_M, Presmešan si :lol: Gde sam ja u ovoj temi spomenuo da je Android bolji od Symbiana ili da je Desire najbolji telefon. Počni da čitaš postove a ne da pratiš moje, ništa loše nisam napisao u ovoj temi, mogi su napisali gore stvari.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ne znam za vas momci, ali sam ja bas nekako optimistican kad je ovaj model u pitanju. Razlog tome je ipak cinjenica da se radi o E seriji, a Nokia oko nje nije uopste imala nekih ogromnih izleta u prazno (ako ih je uopste i bilo). Maltene sve i jedan model je bio odlicno prihvacen kod korisnika, vece zalbe su bile izuzetno retke.

Symbian bas nesto sporo napreduje, ali 'ebes ga, valjda ce Nokia da zameni taj svoj "parobrod" za neki "tanker", ako me razumete :)

conta
Banned
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 20:39

Post od conta »

green...to je potpuno tacno...nokijina e serija je u principu vrlo pouzdana....sa robusnom izradom i dobrom baterijom jos nije omanula....cak i sada e71 ima dobru prodaju i cijena mu je vrlo malo pala...tako ako je po tradiciji uliva dozu optimizma

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

impresivno nema sta :wink:

Slika



Izmenio: IDzO
*Slika svojom velicinom kvari izgled foruma*


Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Poslednja izmena od skar u Sub, 18. Sep 2010. 19:20, izmenjeno 2 puta ukupno.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

telep, kako si ti povrsan decko to je neverovatno. :dry: Mozda sad nisi napisao nista za android ,ali se stalno nalazis pametan da prozivas kad neko hvali neki symbian tj najvise kad je nokia u pitanju.Spamujes teme covece,ajde da jednom napises neko svoje generalno misljenje nego stalno.Ti od kad si cuo za android ni za sta na svetu drugo ne znas,i ja nemam nista s tim,ali pusti ljude da pisu sta misle,a ti lepo ako ti se to ne svidja imas svoju android temu pa ih tamo hvali,ovo je tema za symbian i E7!
Ae cao!
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

conta
Banned
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 20:39

Post od conta »

sale...primjera u IT industriji ima mnogo da su neki suvereni vladari i vesnici novih tehnologija,bili uljuskani svojom pozicijom, poceli da kaskaju za konkurencijom i pokusavaju da se cak odzavaju na trzistu...
Dizajneri su se veliki niz godina kleli u QvarkXPres a onda se pojavio Adobe sa svojim InDesingom i preoteo bazu korisnika za bukvalno nedelju dana....sjeca li se ko AltaViste,bio je ne tako davno neprikosnoven a sad ga ni google ne pronalazi...soniericsson je napravio prvi symbian telefon pa je napustio platformu iz nekih samo njima znanih razloga
Tacno je da Android uzima polako sve vise svoj udeo na trzistu ali vise na stetu blacberry os i winmobile nego na racun nokie i symbiana...
Nokia je i dalje broj 1 sa velikom bazom lojalnih i odanih korisnika

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Sale_M, Jel si ti pri sebi kada nešto tako pišeš :shock: , stvarno mi te je žao što si postao opterećen sa mnom. Mani se ti da pratiš moje postove, nisam ja kriv što ti ne vidiš dalje od N82.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Pogledajte odvaljeni donji desni ugao na telefonu, odmah ispod strelice na desno. da li je to vec nagovestaj loseg kvaliteta izrade?

jako, jako zelim da ovaj telefon uspe, jer mi je dizajn fenomenalno simpatican, ali videcemo....

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Sad ce me neko napraviti svakakvim covekom ali imao sam prilike malo koristiti desire sa tim cuvenim androidom i tek sada vidim koliku vrednost ima symbian.Na symbianu koristim dvadesetak aplikacija koje su mi bas potrbne verujem da ih ima i android ali u skupljem izdanju,na vecem ekranu i novog dodir iskustva.Koje mora da se plati minimum 100+ eu.

Sve je isto samo lepse izgleda i naravno vise kosta.
Ae cao i od mene ! :wink: :wink:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Naravno da je skuplje kada je i telefon bolji, tako ja mogu da kažem i da je ovaj E7 skup jer sa strane softvera ne nudi mnogo više od mnogo jeftinijih telefona.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

iskreno, ne deluje mi ovaj novi symbian nista lepse od prethodnog, ali to sudim samo na osnovu slika. android meni licno mnooogo odgovara i odusevljen sam izgledom i organizacijo svih elemenata, i misljenja sam da je daleko ispred symbiana, onakvog kakvim ga ja poznajem, a posto imam E72 u svakodnevnoj upotrebi, rekao bih da ga poznajem. moze to nekome da se svidja ili ne svidja, ali ako toliki broj ljudi kaze da je nesto bolje, onda mozda i jeste. a ako u to ukljucimo i neke prilicno eminentne sajtove, onda postaje jos jasnije. isto tako je cinjenica da se symbian nije vizuelno menjao godinama, i da je nekako coskast i prazan, jednostavan. opet, to nekome ne mora da se dopada ali to je moja konstatacija.

ali sve to nema nikakve veze sa ovim telefonom, i cinjenicom da ima odlican dizajn i barem na papiru bolje specifikacije od svega sto je nokia do sada izbacila, i da bi mozda i mogao da uspe. pod uslovom da portovanje svih aplikacija na novu verziju symbiana bude veoma brzo....u suprotnom je sve uzalud.

jedan veliki minus: koliko videh, baterija se ne vadi, kao i na n8

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Na zalost, procitah Eldarov komentar za 256 rama kod N8 (ista kolicina je i na E7, stekaju se gde je najbitnije) i kaze:
Prilikom korišćenja ovog uređaja (naročito kada skladištite podatke, slike itd) bićete vrlo često suočeni sa pogrešnom porukom Memory Full. Siguran sam da će se ovaj problem dešavati i sa komercijalnim jedinicama i da ne zavisi od verzije firmware-a. On je izazvan nedovoljnom količinom RAM-a, upotpunjenom povećanom potrošnjom od strane novog interfejsa, još jednim nivom multitaksinga kao i drugim karakteristikama. Treba da naglasim da trenutna verzija firmware-a ima onemogućene specifične karakteristike operatera i da one obično zahtevaju određenu količinu RAM-a. Teoretski, firmware podržava veći broj pokrenutih aplikacija. /p>

Da ne ostanem nedosledan, načinio sam nekoliko testova sa različitim verzijama firmware-a. pokušao sam da pokrenem maksimalan broj aplikacija i zatim vršim prebacivanje između njih. Kada je u pitanju pretraživač, utvrdio sam da postoji problem nedostatka memorije. Otvaranje dve ili tri stranice, ulazak u plejer i telefon će ukazati da nema dovoljno memorije. Takođe, ukoliko izvršite prelazak iz aplikacije pretraživača na kameru doći će do usporenja telefona, naročito ukoliko koristite video, što je značajan nedostatak. Da ne bih izazvao dodatnu konfuziju želeo bih da napomenem da Symbian zahteva manje memorije nego drugi operativni sistemi i platforme, ali slični uređaji obično trebaju 512MB ili više da bi obezbedili mogućnost pokretanja maksimalnog broja zahtevnih aplikacija. Poređenje količine memorije licem u lice nije pravilno, ali trebalo bi ga u svakom slučaju pomenuti.
Sad kako ce to izgledati na E7 ne znam, ali kako je krenulo, bice to u Nokia stilu. :dry:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

conta napisao: Nokia je i dalje broj 1 sa velikom bazom lojalnih i odanih korisnika
Kvantitet automatski ne znaci i kvalitet.Zbog cega je Nokija i dalje u vrhu smo vec ustanovili na forumu u par tema,pa cak i na ovoj.

A sto se tice E7 evo i privih "nagovestaja" sta bi mogli da dobijemo za preko 500 evra od Nokije. :dry:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Odgovori