Nokia C7

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
dejan92
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Uto, 08. Feb 2011. 11:46

Post od dejan92 »

Hmm, meni je to nesto bezveze, al ajd, sta bih sada....
Uglavnom zazalio sam sto sam uradio ovaj update, toliko bugova (recimo nema captured videos kategorije, nema use tone opcije kod pjesama i mnogo drugih), toliko sam cekao, a onda ovako, da se moze legalno vratiti na Annu, uradio bih to odmah!!!
Nokia C7

mil81os
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 02. Sep 2011. 12:34

Post od mil81os »

Mali problem. Regularno urađen update na Belle ali aplikacije, npr. Accuweather neće da se zakače na net, izbacuje poruku da ne uspostavlja vezu. Pritom, net normalno radi preko Opere ili standardnog browser-a. :(

Jel ima neko ideju šta bi moglo biti?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Pa mora da je problen do accu weathera tj verzije programa,mozda ta ne radi bas najbolje na belle sistemu,probaj neku drugu ili drugu aplikaciju za vremensku progbozu,spb weather.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

mil81os
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 02. Sep 2011. 12:34

Post od mil81os »

Probaj sam da je obrišem pa ponovo instaliram i jok. Ni ove naše aplikacije, tipa Blic, Novosti, B92 ništa ne radi. Čak ni Društvene mreže koja se instalirala uz Belle.

Obrisao sva podešavanja za net i ponovo ih konfigurisao i ništa.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

mil81os, a da pokusas da se konektujes preko wi-fi,al hoce tada da ti rade..a i sumnjivo mi je nesto,da nece da rade takve aplikacije(vremenska,blic,b92..)a net obican hoce da ti ocitava..

mil81os
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 02. Sep 2011. 12:34

Post od mil81os »

Kad se povežem na Wi-Fi on kao da opet traži vezu preko mreže i u gornjem levom uglu iskoči poruka "Neuspešno povezivanje. Veza nije dostupna". Ne kači se na Wi-Fi iako sam mu podesio prioritet 1.

Ko je ovde lud? :x

kadett24v
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2012. 19:24

Post od kadett24v »

mobitel mi je poceo sam da se resetuje , uzastopno po par puta i jednom se resetovo i nije se vise ni upalio . probao da ga povezem sa racunarom nece mrtav telefon .samo zasvitli mala bijela lampica na vrhu i to je sve . jel imo neko slicno iskustvo ?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

kadett24v, probaj da ga stavis na pucnjac pa onda da ga upalis..ako to nece,mislim da ce morati da poseti servis..Si mu nesto ubacivao,menjao pa je poceo da se resetuje ili je sam od sebe..

kadett24v
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2012. 19:24

Post od kadett24v »

ubacio bella . hjoj pa ovo je najgori tel sto postoji . nebi mi bilo krivo da sam ga kupio polovnog , vec nov novcat i to nisam hjteo kod nas uzeo u njemackoj da bi me posluzio ali dno dna

dexirs
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 11. Mar 2012. 19:04

Post od dexirs »

Problem sa nokiom c7..ubacen nov softver ali sada teme lose,nece da slika ni jednu sliku bez kartice a koliko znam ima 8 gb memorije... sta raditi?? hvala

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

Juče sam kupio novu C7 (povoljno - 150 evra) rađena za naše tržište , produkt kod ispod baterije je 059F383 , odmah sam uradio apdejt na Bellu , međutim telefon mi koči non stop i ekran se zaledi te moram vaditi bateriju da bih ga ponovo upalio i to mi se dogodilo danas bar 20 puta , baš sam se iznervirao i ne znam šta da radim , pada mi na pamet promena softvera preko feniksa ili šta vi predlažete ???

telefon je stvarno NOV (lajftajmer 00:00) u fullu u kutiji ali bez garancije (kupljen preko oglasa)

šta raditi ??? :smutny:
16 godina na forumu MOBILNISVET

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

zoreli, ne znam da probas uraditi hard reset i jos jednom da reinstaliras softver? Neces nista izgubiti a vrlo je moguce da nesto nije instaliralo kako treba prilikom update-a pa da ga opet uradis.

dejan92
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Uto, 08. Feb 2011. 11:46

Post od dejan92 »

Poslije Belle ne mogu podesiti display brighteness, uopste nema efekta mijenanje podesavanja.
Ikakov rjesenje?
Nokia C7

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Post od neogeo »

http://www.blue-nokia.com/index02.html

Evo linka za upgrade/downgrade softvera.
U gornjem desnom uglu izeberete Nokia model, skinete softver i odradi se apdejt po želji.

srećno :)
Iacta Alea Est

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Post od neogeo »

Hmm. Downgrade nija baš tako jednostavan kao što sam predpostavio.
Da bi se to odradilo potrebno je 2xPhoenix + 4xRM-xxx fajlova. U jednom trenutku Downgrdea imaćete brikovanu Nokiu :D ali bez panike. Takoo trebaaa :) dok se ne svede na Anna.
Ovo važi za sve nokije sa Belle na Anna downgrade (tako kažu, a ja se odričem svake odgovornosti vaših brikovanih telefona).

Evo linkova za video tutorijal:
http://www.youtube.com/watch?v=ms95pepOEXY i http://www.youtube.com/watch?v=UBcw-PSgonU.

Koliko sam shvatio, 2x se ubacuju fajlovi Belle symbiana i to se radi Phoenixom2010 pa se onda ubacuju Anna fajlovi, Phoenix2011, i to minor rm-xxx pa user rm-xxx i voila.

Meni prekosutra stiže C7 sa Belle sistemom pa se već spremam da vratim na Anna.
Javiću kako stoji stvar a vi postujte svoje uspehe/neuspehe.

;)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

dejan92, ima efekta menjanja osverljenja ekrana,mada ta funkcija ne radi uvek kako treba,tako je kod mene i na n8.
Jednostavno namesti zeljeno osvetljenje,pa ce se ono kasnije samo podesiti...jeste cudno,ali tako je. :)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

dejan92
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Uto, 08. Feb 2011. 11:46

Post od dejan92 »

Sale_M, znam na sta mislis, tako je meni bilo dok sam imao Annu, ali sada evo osvjetljenje mi je u podesavanjima na minimumu stalno, ali BAS stalno, medjutim u stvari je na maximumu kad pogledam display, znas kad nocu ne mogu gledati u njega koliko bljesti...

Izmenila Ninolina:: nemoj da citiraš poruku koja je odmah iznad tvoje, podrazumeva se da na nju odgovaraš... Pročitaj pravila foruma...:)
Nokia C7

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Post od neogeo »

Pitanje za sve:
Koje su Vam verzije Belle, ko je odradio upgrade sa Nokia sajta???
Kod mene je:
s/w: 111.030.0609
date: 2011-11-26
c/w: 111.030.0609.00.01

wolfjager
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Uto, 27. Mar 2012. 20:06

Post od wolfjager »

Posto sam nov na sajtu,nisam primetio da je neko imao primedbe na trajanje baterije sa promenom na Belle, na S^3 mi je najduze trajala baterijaoko 2,5 -3 dana a sada jedva izguram dan sa Belle,drugih problema nemam,ne baguje.nema zamrzavanja sve savrseno radi ali ta baterija probao sam i reinstall ali nista
za NEOGEO-na meni je c/w ...277.01

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Post od neogeo »

Hmmm.
Ovaj s/w c/w: 111.030.0609.00.01 sam video u radnji na NOKIA 701 modelu koji fabrički tako dolazi...

Negooo, da nisu kroz Belle apdejt podigli klok cpu-a i na C7 :) ?

Odgovori