Nokia C7

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
kalajc7
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 27. Jun 2012. 17:30
:: Nokia C7

Post od kalajc7 »

Pozdrav svima na forumu,
kupio sam pre par dana polovnu gore navedenu Nokiu C7 u super stanju.... sve mi radi super.. ali ipak ima jedan problem/cic ..Naime kada ga skinem sa USB-a touch ne reaguje.. kao da je mrtav, pa ja da bih ga oziveo trebam da pipnem prstom gore na telefonu tu uticnicu. Kao da gubi neki kontakt ili nesto.. i to mi se desi ponekad kada zatvorim poklopac od uticnice, proradi tek kada ga malkice otvorim.. rekli su mi da trebam da mu uradim neki reset, da je to samo softverski problem mada nisam bas siguran pa trazim savet od vas. Inace telefon je super stvarno, ali me brine taj problem.
Pozdrav. :smutny:

Milan_R
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 10. Avg 2012. 11:19
:: 0605004545

Re: Nokia C7

Post od Milan_R »

Nedavno sam kupio polovan C7 i pojavljuje mi se SYSTEM ERROR kad upalim mobilni, pojavljuje se bez obzira na to da li je unutra kartica (060, 063 ili 064) ili nema ni jedne. Kliknem na OK i on nastavi da radi bez problema.
Zasto se pojavljuje ta greska i kako mogu to da popravim?


poz! :wink:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia C7

Post od Deksi »

Milan_R, pa posto si kupio polovan telefon pozeljno bi bilo i da mu uradis reset. Resetom bi se trebalo izgubiti ta poruka osvezices ceo sistem. Telefon ce krenuti kao kada ga prvi puta palis posle kupovine. Ali reset ce ti obrisati sve, to je neizbezno. Posle reseta uradi i format kartice.

kisinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2007. 22:39

Re: Nokia C7

Post od kisinjo »

Pozdrav svima. Iam jedno pitanje. Desava mi se kada nekoga zovem da mi jako susuti u slusalici,znacine ne krci nego susti, ai isto to sustanje cuje i sagovornik! To mi se ne desava cesto. Desi se da citav dan rradi normalno, i onda odjednom kad nekog zovem susti. I pored tog sustanja ja cujem sagovornika,al mnogo slabije!!! Dali neko ima neko misljenje sta bih moglo da budde?
Hvala unapred

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia C7

Post od Deksi »

kisinjo, nije li samo prema nekom kontaktu ili nekom operateru.
Probaj sa drugom sim karticom.
Na mom E72 se cuje eho prema pojedinom kontaktu ali to je do telefona sagovornika, Alkatelov Miss Sixty ima taj problem.

StojSha
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Ned, 13. Maj 2012. 17:29
:: Xiaomi Mi 9 Lite

Re: Nokia C7

Post od StojSha »

Која је сада реална цена нове Нокије Ц7? Хвала унапред... :)
ПАРТИЗАН + ПАОК

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia C7

Post od Sale_M »

StojSha, po meni najpovoljnija cena u radnji koja ima solidnu reputaciju je 220 eura
http://www.telekoplus.com/model.php?pro ... a&model=C7
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Jelena_I
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 20. Sep 2012. 09:10
:: samsung galaxy s2
:: nokia c7

Re: Nokia C7

Post od Jelena_I »

Pozdrav drugari, ajmo da resimo jedan bzvz problemcic...
Prodala sam pre 2 dana svoju nokiju c7...dzab dzabe ..nisam je bas nesto puno ni koristila iskreno. E sad zove me ta cura kojoj sam prodala da joj objasnim kako da iskljuci opciju da se kaci na net preko operatera...da joj ostane mogucnost samo da se kaci preko WiFi, posto je spucala silan kredit.... Ja sam iskreno zaboravila tj ne mogu se ovako napamet setiti putanje da to odradi... Pa ko ima malo volje nek mi otkuca putanju ...hvala unapred.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia C7

Post od janka_88 »

Jelena_I, prvo nam reci jel na C7 bio update uradjen na Belle ili je Anna OS pa ćemo tako lakše. :) Ako je na Belle to je puno jednostavnije jer jednostavno se povuče na ekranu notification bar dole i isključi se opcija "Mobile data" ili kako je već pisali u zavisnosti od jezika. U slučaju da je na telefonu Anna OS onda ja mislim da je potrebno jednostavno obrisati pristupne tačke operatera u podešavanjima jer Anna nema opciju da ugasi mobilni internet koliko se sjećam.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia C7

Post od Deksi »

Neka i podesi ono u brosveru da je uvek pita koju konekciju da odabere.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Nokia C7

Post od zoreli »

Sale_M napisao:StojSha, po meni najpovoljnija cena u radnji koja ima solidnu reputaciju je 220 eura
http://www.telekoplus.com/model.php?pro ... a&model=C7
Moj rođak je kupio novu Nokiu 701 za 215 evra u online radnji , naravno full pak sa garancijom .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia C7

Post od Sale_M »

zoreli, jel to uzeo u Bg ili negde drugo?
Ako je u Bg,pusti mi ako mozes na pp ime radnje ili telefon.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Nokia C7

Post od Sceka222 »

Zna li neko i ima li neko da je raspolozen da mi objasni kako da regulisem "tacke pristupa" Interet-u na C7 (ako se to tako kaze)? Znaci, 064, paket sa ukljucenom kolicinom megabajta, imam kuci bezicni Ruter (SBB). Nemam problema sa kacenjem na Ruter i sve funkcionise besprekorno kad sam kod kuce, sve sto je setovano na C7 a vezano za Internet radi bez problema. Ali cim odem van kuce izgubi se signal sa Rutera, sto je logicno!, ali nemam pristup Internet-u preko 064 varijante iako iskljucim "Wi-Fi" a ukljucim "Mobile data" na telefonu.

Znaci, nesto nije dobro setovano u opcijama telefona, pretpostavljam. Sta bi to trebalo da se setuje? Ima li neko resenje? Hvala! :)

Pozdrav!

EDIT
Typ RM-675, Product Code 059D1J8, FW 111.030.0609

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia C7

Post od Deksi »

Da bi ti isao internet preko operatera moras imati njegovu prristupnu tacku. Idi u setig, conection, destinations, i tu ako nemas mtsov aces point nemozes imati ni internet ali taj aces point na tom mestu mozes i dodati.

Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Nokia C7

Post od Sceka222 »

Imam MTS pristupnu tacku, to je prvo i postojalo nakon apdejta na novi Belle. To i jeste problem. Imam i jedno i drugo ali MTS nece kad sam van kuce... kao sto sam napisao.

Pozdrav!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia C7

Post od janka_88 »

Sceka222, probaj obrisati te pristupne tačke i nazovi call centar nek ti pošalju nova podešavanja... ili ako sa sajta ima mogućnost da se pošalju podešavanja za internet i mms. Možda nešto u samim podešavanjima nije u redu ili je izmijenjeno...

Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Nokia C7

Post od Sceka222 »

To sam upravo i uradio. Imam samo "WEB", to jest, kad idem na Web odmah ucita MTS stranicu za mobilne telefone. I dalje aplikacije ne rade.

Telefon je, inace, iz DE, Vodafon njihov. Ako bih uradio varijantu: NaviFirm+ 1.7 > Phoenix a sve to za nasu zemlju... da li bih eliminisao postojece varijante Vodafon-a koje nikako ne mogu da skinem? Inace, koliko je to "bezbedno" da se radi? Ja sam to uspesno radio pre skoro godinu dana kad sam imao C6-01 pa sam malo zaboravio ali cu se prisetiti... Hvala, inace, na brzim odgovorima! :)

Pozdrav!

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia C7

Post od acamatic »

Sceka222, pa kada bi flesovao preko fenixa telefon,sve sto ima veze sa tom mrezom(pocetni ekrani,slike,programi,itd.. da ne nabrajam vise...) sve bi se to obrisalo,i telefon bi bio "cist" sa balkanskim product codom,pa bre nebi trebalo nista da zeznes,samo pratis lepo upustva i nista ne mozes da pogresis..

Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Nokia C7

Post od Sceka222 »

@acamatic - Zahvaljujem. I sam sam tako mislio ali obzirom da je proslo relativno dosta vremena nije lose da se pita! :) Probacu pa cu javiti. Jos jednom, hvala za odgovor. :)


Pozdrav!

EDIT:
Probao nekoliko puta, recimo 7-8, i stane na pola sa obrazlozenjem, parafraziram - iskljucite USB, izvadite bateriju, vratite bateriju, startujte telefon da bude operativan, povezite USB, pritisnite retry... I tako stalno. Ima li neka ideja? Hvala.


Pozdrav!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Nokia C7

Post od toda81 »

Ако се деси да убије телефон има фора и то да се реди
Note IV N9100 dual

Odgovori