Nokia Asha 501

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Nokia Asha 501

Post od Ensiferum »

"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Nokia Asha 501

Post od dejan87dex »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Bas je smesno, nova platforma za Ashu ali ne i za nasu N9 :D

Cista kopija poznatog MeeGo uredjaja iz 2011...ocigledno su se sad setili starih ideja za prodaju telefona entry level naravno u mestima kao sto je Indija - gde ce Nokia lepo zaraditi.

Jeste kopija N9 ali i dalje mislim da je extra potez, niko drugi nije predstavio slicno na Java sistemu...
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Nokia Asha 501

Post od RandjaPO »

Mozemo mi da se smejemo koliko hocemo ali Nokia gura opasno sa ovim Ashama, kad im vec u high-end segmentu ne cvetaju ruze neka bar ovde budu lideri.

spirit12
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2012. 23:30
:: nokia 6500classic

Re: Nokia Asha 501

Post od spirit12 »

Citao sam jos zimus da ce Nokia predstaviti N9 mini tj.kopiju N9 ali da ce biti u Asha seriji i da se u skorijoj buducnosti vraca razvitku nove platforme koja nije Windows Phone vec vlastita. Da nije ovo pocetak obnavljanja starog MeeGoo projekta samo pod imenom Ashe?

evo linka : http://www.naslovi.net/2013-03-24/bench ... di/5090976

stefi90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 21:10
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Asha 501

Post od stefi90 »

Sahranjuje sebe nokia polako ali sigurno..Nisu ni ovim novim telefonima top 5 u svetu.Surova istina :(

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Re: Nokia Asha 501

Post od Andrijano »

Ma gde,kad bi znao koliko je trziste Indija..oni sa ovom Asha pokriju sve ostalo..ionako je poznato da su najvise para zaradili na nokia 1100,cela Afrika je furala taj model,pricamo o cifri od MILIJARDU ljudi,i Indija takodje ima toliko ako ne i vise,i naberu jos po svetu malo i eto para..Cisto da se zna da je u 90 posto Afrike 1 Dolar premija,i oni nemaju novac za smart phone. To su cinjenice.
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Nokia Asha 501

Post od dejan87dex »

Upravo tako Indija im je zagarantovano mesto zarade, za razliku gde ostali napadaju Kinu koja je vec preplavljena svojim proizvodjacima a kamoli ostalim ...
Nebi rekao da Nokija tone, nego da se itekako oporavlja od 2010 i 2011 god kada je mega gubitke imala, ako pratite 2012 i pocetak 2013 su joj sve bolji... Nekadasnji lider na polju inovacija mobilnih uredjaja se vraca i nebi se brinuo oko oporavka.
Ovaj malisan ce biti 99dolara sto je itekako jeftino, manje vise ima sve sto je prosecnom korisniku potrebno.

A za alternativu OS-a svakako neka odaberu nesto svoje makar i povratili MeeGo koji nije bio los uopste, sve sem Androida zato sto je dosadio na svakom su uredjaju, ljudi su postali optereceni izborom jednog te istog.

i da Lumie se prodaju veoma dobro, ali ne u Srbiji :D zato smo i puni predrasuda prema WP.
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Odgovori