Nokia EOS

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia EOS

Post od znemanja »

kocapro, Te oznake govore da je senzor ipak veći na PV808 i da bi tehnički gledano treblo da pravi bolje slike od Lumie 1020. No, verujem da će se u praksi raditi o nijansama u pogledu foto/video kvaliteta PV808 i Lumie 1020. Generalno Lumia 1020 će praviti podjednako dobre slike kao i PV808, ali ne i bolje, tako da kome je kamera primarna stavka, smatram da je PV808 i dalje najbolje i najekonomičnije rešenje.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia EOS

Post od janka_88 »

Vjerujem da će Lumia praviti bolje slike u uslovima gdje treba mirna ruka zbog optičke stabilizacije slika, kao što je slabije osvjetljenje bez blica i tako te situacije. :)

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Nokia EOS

Post od RandjaPO »

janka_88, slazem se, mislim da ce 1020 definitivno praviti bolje slike u uslovima slabijeg osvetljenja ali u dnevnim uslovima bi 808 ipak trebao da daje bolje rezultate. I cini mi se da je xenon na 1020 dosta manji od onog na 808-ici.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia EOS

Post od iLuka »


miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia EOS

Post od miodrage »

Tesko da ce 808 da pravi bolje slike, nije Nokia blesava da to dozvoli. Sve te oznake ne znace puno ako se zna koliko je softver iza kamere mocniji na Lumiji, i koliko ce on dodatno da pegla svaku sliku. Nadalje, uz premium aplikacije koje izlaze specijalno za L1020, vremesni 808PV nema sta tu dalje da trazi.
fannY update-ovima se dobija uvek na funkcionalnosti samog uredjaja. Kod WP8 modela ponajvise, jer u pojedinim modelima postoje hardverski delovi koji jos nisu ni ukljuceni (recimo u Lumia920 FM radio), i koji ce biti ukljuceni u nekom od sledecih update-ova. Ovo samo govori da je WP8 malo ubrzan produkt kompanije iz Redmonda, ali koji se i dalje ubrzano razvija, i koji ce u blizoj buducnosti napraviti znacajan prodor na trziste.
Microsoft inace nije kompanija koja bi se zaludjivala oko promasaja, tako da se ceka sta ce sledece da izadje iz njihove kuhinje. Nazalost, postoji samo jedna stavka gde za sada ne mogu da se bore sa Google-om, a to je cena WP8 naspram Androida. Posto je Android besplatan, naravno da je rasprostranjeniji, nego WP koji kosta oko 120$ po licenci :(
Nadam se da ce M$ to da shvati, da smanji cene i unakazi konkurenciju!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia EOS

Post od iLuka »

inace, sledece iz njihove kuhinje su 6-o incni fablet uredjaji, najavljeno je na gsmarena.com :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia EOS

Post od miodrage »

Citao sam, ako je to tacno, taman pocetkom iduce godine da uzmem jedan i Bog da me vidi... Iskreno to mi jedino i treba D:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia EOS

Post od Adams »

Ja se iskreno ndam da je tacno jer cu se bas razocarati ako ne bude nista od toga.
Kad bi Nokia izbacila takav phablet sa recimo kamerom kao na 920 prodao bih u roku od odmah i iPad i 808PW. :D
Mislim da je najveci problem koji Nokia ima kako da takav uredjaj ne bude cigla, vec samo crep. :D
Nokia Lumia 1520

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia EOS

Post od miodrage »

Ma neka bude i kuca u malom, samo da radi kao 920, a da ima ekran kao iPad mini (moze i nesto manje), da ima dobro resen BT za slusku i ja ga odmah uzimam, ne pitajuci za cenu, makar prodao bubreg :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia EOS

Post od Adams »

Ma uz njega da ,,dadu'' 1100 za javljanje i pisanje poruka! :D :lol:
Nokia Lumia 1520

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia EOS

Post od loki13 »

miodrage napisao: makar prodao bubreg :D
Definisi samo da li je u pitanju tvoj bubreg ili tudji???
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
D500&E71

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Nokia EOS

Post od iamivan »

Mondo: Finci, da nije malo preskupo?! - http://www.mondo.rs/a597915/Mob-IT/Vest ... skupo.html

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia EOS

Post od iLuka »

uuu jeeee... ko da ceka onda da padne cena, pa jos kad bude malo rasprostranjenija kod nas da nema monopola... :wacko:

jesi cene drugih modela bile slicne ali ovo je wp8 i mora da bude konkurentan do zla boga... ovako :smutny: :smutny: :smutny:

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Nokia EOS

Post od Behemoth »

Vec nekoliko puta upotrebljavane tehnologije.
Izvin'te,a Samsung i Apple to ne rade kao?
Nasmejah se sada lepo
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia EOS

Post od janka_88 »

Behemoth, realno Samsung u svakom novom flagship modelu pojačava hardver u svakom pogledu (bez obzira koliko to zaista bilo potrebno) dok ova Nokia koristi npr. isti procesor koji je korišten u Lumia 920 modelu i uz to po meni veoma slabu bateriju za ovakav telefon od 2000mAh.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Nokia EOS

Post od Behemoth »

Android sve da ima 160 jezgara nece raditi kako treba,izuzev Nexus modela.Dzabe im i pojacavaju taj hardver kad to veze sa zivotom nema.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Nokia EOS

Post od antec »

Znaci u Telenoru 200000 din :lol:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia EOS

Post od iLuka »

sta je tu smesno?! :lol: :lol: :lol:

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia EOS

Post od znemanja »

Finci ga preteraše i to dobro, ovaj telefon realno ne vredi više od 450-500 evra. Ima isti hardver kao i 920 samo su dodali još jedan GB RAM-a i mnogo bolju kameru, ali opet je to preskupo. Lepo sam rekao , kome je bitna kamera, PV808 je zakon.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia EOS

Post od iLuka »

da bre, ista kamera, mmooozda bude male prednosti zbog novog softvera kod 1020 ali ako je 808-ica sada 280eur nov onda nek' bude 1020 duplo vise i to je to... mislim na pocetnu cenu... ipak je nov uredjaj, ali da kosta preko 560e, to je suludo...

morace i nokia i MS da se dobro zamisle oko tih cena, svih aparata uopste :dry:

evo, ja bih prvi kupio neku novu Lumiu da je cena normalnija, da ne bude da pricam u prazno :)

Odgovori