Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Evindzer »

Ako nađeš originalnu, uzmi, što da ne. Jedino ti niko ne može garantovati da će držati duplo duže. Ali će se verovatno puniti nešto brže. :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Baš ću u Pro Mobiju da vidim ovih dana ako imaju, i koliko im je. :)

Jbg, nisam mogao tako ni na onoj mojoj Lumiji 532 da procenim da li joj je oslabila baterija, jer ako baterija i drži slabije, to može biti i zbog softvera, a i jer sam vremenom počeo više da silujem telefon. :D

Eh, ali ako uzmem, onda me čeka izazov - da skinem poklopac od baterije sa ovog telefona tako da ga ne slomim. :D Da ne bude "eh, ja bih želeo da naručim i još jedan poklopac baterije ako imate". :lol:

Sent from mTalk on Windows 10 PC

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od TosaNS »

I mene zanima koliko košta nova baterija mada mi nije nužno da sad u ovom momentu je kupujem.

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Nije ni meni, ali me kopa koliko je do sad oslabila ova baterija, a s obzirom na datum proizvodnje moguće da bi nova baterija duže držala. Ali naravno, samo original, za kineske već znam, barem ovo što bi u "šupicama" prodavali. Koliko sam se nakupovao takvih baterija ko klinac, i vraćao opet na ovu koju sam u početku hteo da zamenim... :)

Sent from mTalk on Windows phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od TosaNS »

Mislim da sa 10 je drastično povećana potrošnja baterije možda bi dobio koji procenat sa novom baterijom ali nisam siguran da li bi to bilo isplativo. Meni na kraju dana ostane 50% ali je fora što mi to nije dovoljno za naredni dan pa preko noći ga ostavim na punjaču za svaku eventualnost. :D Veći mi je problem da treba da razmišljam o novom telefonu sledeće god, a wp još nema u najavi novi model telefona.

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Dosta mi zavisi od korišćenja, nekad kad ga uzjašem jedva izdrži do večeri, a napunjen pred ponoć, i prenoćio na battery saveru sam lokacijom i netom isključenim. Videćemo... Ako je hiljadu dinara recimo, onda bi uzeo pa šta bude. Sad kad se setim kako kad sam kupio Lumiju 532, i kad sam svaki sledeći dan punio telefon 2 sata kasnije nego prethodnog dana... :) Zovem ja njih sutra odma' ujutru. :D

A u neku ruku, ako može da se još kupi baterija za njega, da je ja kupim dok još mogu. :D

Sent from mTalk on Windows phone

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Green »

Kad budeš otvarao poklopac, koristi neku tanku i tvrdu plastiku, nikako metal, jer ćeš sjebati stvar i stvarno ćeš morati kupiti novi.
Kad sam menjao na mom Flexu, uz bateriju sam dobio i alatić, što je bilo veoma prijatno iznenađenje. Tebi najverovatnije neće to dati.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Ja sam planirao rukom, ali da, sigurno neću ništa korisno dobiti od njih da mi pomogne. Dobro si pomenuo plastiku, nije mi skroz jasno kako bi mi ona pomogla, ali YouTube je naš prijatelj, pogledaću kasnije. :)

Sent from mTalk on Windows phone

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od 9R94 »

Ivicu od kreditne kartice ili trzalicu za gitaru..

Sent from my C5 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Mislim da je ipak u ovom slučaju lakše rukom nego s karticom skinuti poklopac baterije. Tragično mi je inače da ima više YouTube snimaka kako skinuti zadnji poklopac sa ovog telefona, i ni jedan ne pominje da može poklopac kod dugmadi sa leve strane lako da pukne. I niko od njih ga ne otvara onako kako je ilustrovano na nalepnici koja bude na poklopcu, nego ga skidaju onako kao svi kojima je maska pukla. Ne smeju leva i desna strana da se guraju paralelno, mora gornji levi ćošak da se gura više da bi kod dugmadi bilo manje opterećenje.

Inače zvao sam ProMobi, i nemaju baterije za Lumiju 730, i ne veruju da će i imati. Zapravo, žena s kojom sam pričao je uverena da neće imati.

Preporučila mi je drugu jednu prodavnicu što prodaju baterije za telefone, pa ću videti i kod tih drugih da se raspitam...

DODATAK:
Pričao i s radnikom iz te druge prodavnice... Oni imaju bateriju BL-T5A od 2100 mAh, a moja je BV-T5A od 2220 mAh. Ali izgleda da ta prva koja je inače za Lumiju 550 odgovara i Lumiji 730... :? Jel neko zna nešto o ovome? Probaću i ja još nezavisno da skontam...

Uzgred, pitanje za kolektora. :D Jel je pravilno pisati 21000mAh, ili 21000 mAh? :D 10m ili 10 m? :D

DRUGI DODATAK:
U svakom slučaju, pošto nema originalne baterije da se kupi, onda ipak neću ništa kupovati... Originalna je 1500-2000 dinara, a od nekog trećeg proizvođača ima recimo za 1400... Ako se ne bih uverio da je ona skoro ista kao originalna, taj novac svakako ne bih davao.

Sent from mTalk on Windows phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Evindzer »

гари napisao: Uzgred, pitanje za kolektora. :D Jel je pravilno pisati 21000mAh, ili 21000 mAh?
Kako god napišeš, važno je da razumemo šta znači. ;)
Ja bih pisao odvojeno, mada te skraćenice za neke merne jedinice nisu dobro regulisane našim pravopisom - zato na svakih par godina neko od glavonja iz moje struke izbaci novi pravopis, čisto da bismo zaboravili naučeno, a naučili ono što neće važiti za par godina. :D :D
Inače, ako te baterija iole služi, ne bih ti predlagao drugu neoriginalnu.
Recimo, baterije na mojim telefonima i dalje drže dobro i posle dve godine habanja, ali se zato pune vidno duže. Svejedno, neću ih menjati, kad crknu, menjaću telefone. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Evindzer napisao:Ja bih pisao odvojeno, mada te skraćenice za neke merne jedinice nisu dobro regulisane našim pravopisom - zato na svakih par godina neko od glavonja iz moje struke izbaci novi pravopis, čisto da bismo zaboravili naučeno, a naučili ono što neće važiti za par godina. :D :D
Za ovo menjanje pravopisa i za glavonje sam povremeno ulazio u rat sa devojkom. :lol: Ja kažem da su glavonje, menjaju sve iz godine u godinu "kako im bolje miriše", i da vidiš kako krene da me vošti... :lol: To uglavnom kad neko od njih krene sa "taj je rekao da treba ovako, a ne onako, zbog ovoga i onoga", pa ja krenem sa "a šta je s onim od kad su nas zvuči učili da treba onako zbog onoga i ovoga". :D

Jel smem da te pitam za tvoje mišljenje o Ivanu Klajnu, da li bi trebali na njega da gledamo kao na nekog baju koji kad nešto kaže, onda je to sigurno tako, ili kao na šarlatana koji jer na nekoj poziciji igrom slučaja (jer imamo mnogo ljudi koji bi bili kompetentniji od njega), ili nešto između? Možeš da mi odgovoriš i u PM, ili u temi za opušteno ćaskanje ako misliš da bi s tome odlazili ovde u off.


A za bateriju, jeste... Nekako i ja kontam da bi ta druga na duge staze bila u najboljem slučaju kao ova sad što je imam. S tim što ja ne odustajem od ovog telefona dok dušu ne ispusti. :D

Sent from mTalk on Windows phone

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Green »

гари napisao:Ja sam planirao rukom, ali da, sigurno neću ništa korisno dobiti od njih da mi pomogne. Dobro si pomenuo plastiku, nije mi skroz jasno kako bi mi ona pomogla
Nikako rukom, slomices poklopac sto posto. Covek spomenu kreditnu karticu ili trzalicu od gitare. Podignes poklopac i ujedno zavuces plastiku par mm unutra, povlacis lagano celom duzinom, dok se poklopac ne odvoji. Za ovo ti ne treba youtube video, samo pazljivo i polako.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Jeste, kad sam probao da ga skinem skontao sam zašto si pomenuo plastiku. :)

Sent from mTalk on Windows phone

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od 9R94 »

гари napisao:Mislim da je ipak u ovom slučaju lakše rukom nego s karticom skinuti poklopac baterije. Tragično mi je inače da ima više YouTube snimaka kako skinuti zadnji poklopac sa ovog telefona, i ni jedan ne pominje da može poklopac kod dugmadi sa leve strane lako da pukne. I niko od njih ga ne otvara onako kako je ilustrovano na nalepnici koja bude na poklopcu, nego ga skidaju onako kao svi kojima je maska pukla. Ne smeju leva i desna strana da se guraju paralelno, mora gornji levi ćošak da se gura više da bi kod dugmadi bilo manje opterećenje.

Inače zvao sam ProMobi, i nemaju baterije za Lumiju 730, i ne veruju da će i imati. Zapravo, žena s kojom sam pričao je uverena da neće imati.

Preporučila mi je drugu jednu prodavnicu što prodaju baterije za telefone, pa ću videti i kod tih drugih da se raspitam...

DODATAK:
Pričao i s radnikom iz te druge prodavnice... Oni imaju bateriju BL-T5A od 2100 mAh, a moja je BV-T5A od 2220 mAh. Ali izgleda da ta prva koja je inače za Lumiju 550 odgovara i Lumiji 730... :? Jel neko zna nešto o ovome? Probaću i ja još nezavisno da skontam...

Uzgred, pitanje za kolektora. :D Jel je pravilno pisati 21000mAh, ili 21000 mAh? :D 10m ili 10 m? :D

DRUGI DODATAK:
U svakom slučaju, pošto nema originalne baterije da se kupi, onda ipak neću ništa kupovati... Originalna je 1500-2000 dinara, a od nekog trećeg proizvođača ima recimo za 1400... Ako se ne bih uverio da je ona skoro ista kao originalna, taj novac svakako ne bih davao.

Sent from mTalk on Windows phone
Zašto ne vidiš na E-bay za bateriju? Gledaj prodavce iz Nemačke, Francuske...

Sent from my C5 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Palo mi je i to na pamet sinoć, ali na eBay-u još ništa nisam kupovao, barem koliko se sećam, pa ću za to još ovde da vas pitam za mišljenje verovatno. Najviše da bi bio što sigurniji da je baterija koju naručujem zaista original. Do sad sam kupovao samo deklarisanu kinesku robu kod koje mi ta činjenica nije smetala, osim onih stvari koje sam kupovao direktno sa sajta. Kao recimo Mozo masku i zadnji poklopac što sam naručio preko njihovog sajta.

DODATAK:
http://www.ebay.com/itm/For-Nokia-Lumia ... SwX61ZAxbN
Ovo je izgleda najjeftinije da je na eBay-u. 19-20 evra sa poštarinom. Oni su iz Irske, i imaju ono Top Rated Seller. Kako vam se to čini?

Ima još nekih iz Nemačke sa malo višom cenom, ali oni nemaju to Top Rated.

I ima i ovo.
http://www.ebay.com/itm/Batterie-pour-M ... Sw2gxYpaG2
Iz Francuske, Top Rated Seller, 27 evra bi kod njih izašlo.

Kod kineskih nekih prodavaca ima i da baterija izađe nešto oko 11 ili 12 evra... Ne znam da li kod njih da se usudim, lako bi to mogle biti samo bačene pare, a i ono oko 20 evra nije malo.

Kako vam se oni Irci čine?

Sent from mTalk on Windows phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od TosaNS »

Rekao bih da se tadi o istim baterijama od različitih ponuđača, mada nemoguće je reći da li su originali ili ne ja bih rekao da jesu. I ja gledam to dali je top rated ili ne, važno mi je da bude top ☺

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od 9R94 »

Ja sam bratu pre jedno 1,5god poručio iz Fr za stari SE K810i, radi kao originalna čak je imala i onaj hologram. Poručio i drugarici iz De za S4 ali njoj još nije stigla pa ne mogu ništa napisati vezano za nju.

Sent from my C5 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Videću da naručim od onih iz Irske kasnije danas... Deluju mi ok koliko sam video jutros na brzinu pre odlaska od kuće. Ako bi mi neko savetovao drugačije, može da mi kaže, svaka pomoć je dobrodošla, i čak i da se zeznem nema šta kome da zameram jer znam da je imao najbolju nameru. ;)

Sent from mTalk on Windows phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od TosaNS »

Mislim da ti je to najbolja opcija ili da još jednom proveriš kakva je situacija kod kineza mada se ne bih previše zamarao pretragom uglavnom što odmah izađe na eBay je ok.

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Odgovori