Да ли се Nokia диже из мртвих?

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od dachakragujevac80 »

Ako je budu modernizovali,bice sigurno hit.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od srđan obradović »

Nisam je imao u vrene ekspanzije, tada sam koristio ericcssone i siemense... Ali ako izadje bice mi idealna posto ozbiljno razmoshljam o dumb-u.

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od гари »

Nije da bi da hejtujem, ali ne znam što toliko veličaju taj telefon. Onda ga je gomila ljudi, i to je to. A moj tata ga je imao, restartovao ga je češće nego ja ovaj moj Windows jer je svako malo nešto brljao. :D

Ali bi bilo super ako bi na napravili telefon koji liči na dumb, a da ima skin Androida i hardver takav da može da služi i kao smart. Da ima barem mejl i dobar browser recimo.

Možda bi to mogli da postignu i oživljavanjem S40 ili S60, ili tako nekog sistema. One Ashe su bile zanimljive, nešto slično bi možda mogli da ožive.

A inače za dumb dumb telefone - već imamo Nokiju 230.

DODATAK:
Biće to i dalje budžetski smartfon, bez Android operativnog sistema, sa Nokia Series 30 ili Series 40 operativnim sistemom i cenom od neverovatnih 59 evra.
(sa Monda)
Ima nade... Još ako bi oživeli svoje neke stare servise.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
Poslednja izmena od гари u Sre, 15. Feb 2017. 10:30, izmenjeno 1 put ukupno.

Marko-PA
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Pet, 08. Apr 2016. 18:12
:: nokia 3310 2017
:: samsung galaxy s6

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Marko-PA »

Za mene je dumb telefon primaran i dalje, tj. za pozive i poruke, najviše za slepo kucanje.

Koristim već treći 6500 Classic, a S6 Galaxy za internet. Klasičan telefon mi je lakši i za korišćenje, a da ne pominjem bateriju.

Ne znam, možda sam mator, ali ovo mi je najpraktičnija kombinacija.

Malo sam se raspisao, ali Nokia mi je oduvek bila slabost :oops:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od гари »

Možda bi i ja tako da nemam potrebu da koristim net često i kad nisam na WiFiju. Ali dobro, nije da mi ne piše NOKIA na ovom telefonu. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Azimuth »

^ a kakve ovaj tvoj post ima veze sa temom?
Molim te da se uzdržiš od pisanja radi pisanja. Ovde postoje teme i u svakoj od njih se piše o onome što je u naslovu. Za sve druge stvari i/Ili teme ili otvori nove teme ili piši na PP.
Danas sam jednu zaključao zbog ovakvih stvari, neki dan sam brisao iz nekoliko tema...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od гари »

Ima, komentarišem kako bi ta Nokia 3310 mogla biti zanimljiva ako je dobro naprave, tj. ako pruže podršku za elementarne servise. Pre svega da ponovo aktiviraju aplikaciju za mejl.

Ali izvini za prethodna dva slučaja, posebno za onaj pretposlednji.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Azimuth »

гари napisao:Možda bi i ja tako da nemam potrebu da koristim net često i kad nisam na WiFiju. Ali dobro, nije da mi ne piše NOKIA na ovom telefonu. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone
Ovaj post nema apsolutno nikakve veze sa naslovom. To je tvoj subjektivan stav i želja, tvoje potrebe, a to nikako nema veze sa tim da li se Nokia diže ili ne iz mrtvih. Na ovaj i ovakve tvoje postove sam mislio, nije ti prvi put i to radiš svako malo u gotovo svim temama. Obrati pažnju.
Sve ovo ti pišem dobronamerno, ne da ti ne bi pisao već da ovaj i ovakve postove ne bismo brisali tebi i ostalima.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od гари »

To jeste. Paziću. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od sugarcoated_ass »

Meni se ovo što se šuška za sada đasvi skroz. Taman imam fore do juna 2018. (mart-a ako mi dozvole ranije obnovu) da ispratim dešavanja pa ako se dobro pokažu i ako stignu do naših operatera imaću težak izbor. :D

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od dachakragujevac80 »

3310 je i drzala bateriju (moja nije inace bila taj primer) jer je i sluzila samo za pozive i poruke! Sad ako joj ubace npr android,tesko da ce moci da postize te rekorde. Najbolje bi bilo da ima neki softver tipa asha i sl. i da i dalje sluzi samo za dopisivanje i zvanje (npr sluzbeni telefon), eventualno viber ili whats app.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od гари »

Tako i kažu na Mondu - S30 ili S40. S40 je baš taj koji je na slabijim Ashama, kao Asha 300 ili 202, ili tako neki. Onda bi mu podrazumevani browser bila Opera Mini (čisto sumnjam da svi se ponovo bavili svojim Xpress browserom koji meni jeste bio super). Mislim da WhatsApp na njemu više ne radi, a ako i radi, da neće još dugo, dok Viber nikad nije bio mi u najavi... A što je i radio WhatsApp, mislim da nije imao obaveštenja o pristiglim porukama dok aplikacija nije pokrenuta.

Zato kažem, Opera Mini, da ožive klijent za mejl, i bio bi to super telefončić. I bilo bi super ako bi Nokia mogla da se dogovori da WhatsApp nastavi da radi na S40, aplikacije svakako postoji. Drugo nešto očekivati bilo bi nerealno za sad. Ali se volim da bi pre objavili telefon sa S30, mada možda bi i s tim sistemom ovo što dam pomenuo moglo. Eh, i da ima WiFi. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od staff »

Videcemo koliko ce 3310 zadrzati stari izgled. Inace moja se nije bas proslavila po pitanju kvaliteta. Jednom je popravljana, drugi put kad se pokvarila ostala je u fioci. Mogle su i maske da se menjaju i dobijes drugi telefon. Bila bi dobra fora kada bi i na ovoj to moglo.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od srđan obradović »

Po meni bi idealno bilo kada bi 3310 bila nastavak C3 ili C5. Ima wi-fi, ima whatsapp i mail. Qwerty nije bitan. Postojala je i mogućnost da se viber nabudži, sada ne. 230 je dobar pokušaj samo mu fali wi fi. U svakom slučaju navijam za dumb.

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Green »

Ako telefon ima mail klijent, može na fejs, WhatsApp, Skype i slično, to onda više nije "dumb" telefon.

Marko-PA
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Pet, 08. Apr 2016. 18:12
:: nokia 3310 2017
:: samsung galaxy s6

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Marko-PA »

+1
ako bude 3310, onda to treba da bude teška telefonska klasika, a takođe postoji tržište koje samo to traži.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od гари »

Facebook mu sam po sebi nije dovoljan, a Skype neće imati jer ga nije imao mu dok ne taj sistem bio aktuelan. To je stari sistem, ja ne verujem da će imati i mejl klijent, ali bilo bi lepo, i ne bi im bilo ni teško da ga naprave, tj. dorade stari. WhatsApp, isto tako, ali to je manje verovatno. I tu se otprilike završava taj spisak.

Dok sam koristio Ashu, u onom Nokijinom je pisalo "smart telefon", ali nije to videlo smart telefona. Kad ti prozordžija kaže. :lol:

Videćemo šta će OVA NOKIA uraditi sa ovim "dumb telefonima". Microsoftova Nokia je ovakve telefone zaglupila do krajnjih granica (dok je originalna Nokia započela taj proces).

A što se tiče dumb telefona za pozive i poruke samo, takvih ima dovoljno i u radnjama i u nadim fiokama.

DODATAK: Slažem se da treba da bude klasika, ali čak je i ta klasika imala mejl klijent, ali koji se često na telefonima vukao. Danas mogu da naprave tako neki telefon, a sa jeftinim hardverom i daleko jačim od onog starijeg. Ja samo kažem - barem mejl, i eventualno WhatsApp.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Marko-PA
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Pet, 08. Apr 2016. 18:12
:: nokia 3310 2017
:: samsung galaxy s6

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Marko-PA »

гари napisao:Videćemo šta će OVA NOKIA uraditi sa ovim "dumb telefonima". Microsoftova Nokia je ovakve telefone zaglupila do krajnjih granica (dok je originalna Nokia započela taj proces).

To je, nažalost, tačno. Po meni, 6500 Classic je bio poslednji, ili bar među poslednjim kvalitetnim Nokia telefonima, pre svega mislim na funkcije i brzinu. Ovi noviji nisu ni blizu tome:

ne otvaraju brzo, grafika je lošija ( 222 i 230 nemaju čak ni smajlije u boji, ne znam za slične modele ), pod jednim imenom može samo jedan broj, kad se pritisne glavno dugme, odmah poziva taj broj, a pre je bilo da ti taj broj pokaže, pa ti onda zoveš, ako hoćeš ( to je počelo od 6700 Classic, koji je lošiji od 6500 Classic, iako je mlađi ), memorija mala, pre je bilo 2000 kontakata + 5 brojeva i napomene, da ne pominjem kvalitet izrade...

Doduše, takvi telefoni su koštali i 500€, ovi sad jedva 70€, ali opet nema opravdanja, tj. te stvari sigurno ne koštaju skoro
10 puta više.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od гари »

Nema nikakvog opravdanja, Nokia C2-01 je mene koštala oko 5 hiljada kad sam je kupio preko MTSa pre jedno 5-6 godina, a u radnji sigurno nije bila više od 100€. Jedina prednost ovih Nokija 222 i 230 su veći ekran i eto kao ta prednja kamera. A danas ima i Androida za manje od 10.000... To kažem samo da bih ukazao da danas mogu da ubace ubace jači hardver od onog u jeftine telefone, ne znam što bi se stisli. Ne mora čak ni da bude neka kvalitetna izrada, sam taj S40 ja gotivim, i taj sistem im je prednost sam po sebi u odnosu na ostale proizvođače. :) Samo da ga ne zapostavljaju previše, i što ti kažeš - da mu ugrade malo više memorije i da telefon radi brzo.

Ovo što kažeš za Nokije 222 i 230, to što su siromašnije je baš je su oba sa S30 koji je tako siromašniji. Baš me iznenadilo kad sam video da su ta dva telefona tako osakatili sa sistemom. (A za jedan broj po kontaktu u imeniku - to je možda i jer je kontakt sačuvan u memoriji telefona. A možda i ne.)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od srđan obradović »

Osnova smart telefona je multitasking, konstantni online i sync. Asha je imala neku mail app koja je tražila ovi nalog, koliko se sećam.

Gari, da su hteli da naprave nešto jeftino i praktično uradili bi to otkad. Ja sam prvi najveći protivnik touch screenova, ali je prosto mnogo jeftinije proizvoditi ekrane nego dugmiće i može se proizvoditi i sklapati i u garaži, a onda ubediti ljude da je touch bolji nego dugme
Zato ipak mislim da će 3310 biti samo pozivi i poruke sa operom i to je to.

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Odgovori