Nokia E61

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Izvinjavam se sto pisem nov post,ali bolje je tako jer ovo nema veze sa prethodnim.Imam veliki problem koji sam pokusao da resim i nikako mi ne polazi za rukom.Problem se sastoji u tome sto kada sam povezao tel sa kompom u data modu,ubacio sam Ndrive i posle toga ni jedan file menager nije mogao da udje ni u jedan folder na mmc jer su nekim cudom svi ti folderi dobili extenziju .exe i svaki od tih foldera je imao po 539 kb sto je cudno.Kad udjem u x-plore na E tacno vidim sve foldere koje sam imao (a imam ih puno jer cuvam mnoge bitne podatke na taj nacin),ali svaki od tih foldera je dobio extenziju.exe i savaki ima po 539kb i kada pokusam da udjem tu i ne moze da se udje.Pokusam sam da obrisem tu extenziju.exe na tim folderima,ali i dalje posle toga nisam mogao da udjem u njih.Sledeci moj korak je bio brisanje foldera data,private,sys i system tako sto sam povezao tel na komp u data modu,ali kada bih obrisao npr data folder on bi se verovali ili ne opet sam pojavio :) Onda mi je palo na pamet da udjem u taj folder data i da markiram sve fajlove u njemu i da ih obrisem i to mi uspe i obrisem ih trajno i vise ih noje bilo u folderu data.Zatim opet pokusam da obrisam taj ceo folder data i on se opet sam povrati,ali bez onih fajlova u njemu.Tako sam obrisao i sadrzaje onih foldera koje sam gore vec naveo.Posle toga sam uradio hard reset i time sam zavrsio detaljno ciscenje systemskih fajlova na E i C i trebao bi tada tel da mi bude kao nov.Medjutim kada sam ponovo instalirao x-plore i pokusao da udjem na E i dalje mi je pokazivao te foldere sa extenzijom.exe i svaki je opet imao po 539kb.Onda sam opet povezao tel sa kompom u data modu i usao sam u jedan od tih problematicnih foldera i sve sto sma pre imao u njim aje bilo tu.Veoma je cudno to sto npr u tom folderu koji imam pod nazivom SYMBIAN APP kada udjem u njega i markiram sve fajlove i odenm na propertis pise mi da ima 125mb sto je tacno,ali kada stanem na taj isti folder SYMBIAN APP pise da ima 536kb.Nikad mi se nista uvrnutije nije desilo sa telefonom,a bilo je raznih problema koje sam uspeo da resim.Da li neko ima ideju kako mogu da resim ovaj problem?Samo ne pricajte mi o formatu mmc jer i sam znam da bi to resilo problem,ali meni ne treba takvo resenje.Ja sam mislio da kasnije pokusma da povezem tel sa kompom u data modu i da iskopiram sadrzaj svih tih problematicnih foldera na komp i mozd ana taj nacin spasim sve sto se spasti da.Zaboravio sam da kazem da sam cak inastalirao na tel kav i skenirao ga i nije pokazao nikakvu zarazu,a cak sam ga i povezanog u data mod skenirao kompom,ali mi je tada nod32 svaki od tih foldera sa extenzijom exe pokazivao kao da su zarazeni,mada mislim da je to smao zbog njihove extenzije.Smorih vas ja sigurno ovom mojom pricom,ali da vidim sada vasa misljenja.Mozda ce neko da ima isti problem pa nije lose da se ova tema nadje ovde.Verujte da su me zaboleli prsti od kucanja ovolike poruke na telefonu :)
Note IV N9100 dual

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Није те самарао Нод безвезе.
То је она штеточина што се коти ко луда у сваком фолдеру који ти је креиран на картици.
Само повежи телефон у дата моду и скенирај са антивирусом. :wink:
Слобода или смрт

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Skenirao sma ga ja odmah nod-om,ali sam se plasio da ako pustim da brise d ace mi obrisati sve sto imam u tim folderima.Resio sam problem.Slucajno mi je palo na pamet da vidim atribute tih foldera preko x-plorera i ispostavilo se da su svima oznacene sve tri opcije tj hidden,read only i system i cim sam to odstiklirao sve se vratilo u normalu,ali su se stvorili duplikati tih foldera u exe formatu koje sam obrisao i sada je sve ok.Samo da kazem da sutra prodajem e61i i za par dana dobijam e71
Note IV N9100 dual

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Обрисао би заражене фајлове и ништа више,али добро сад битно да си решио проблем.
Нашао си правог наследника за е61i. 8)
Слобода или смрт

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Otputovao je mo e61i za Valjevo i nadam se da ce ga novi vlasnk cuvati bar upoa dobro kao ja jer ta tel zasluzuje maksimalno dobar tretman.Bice mi zao zbog gubitka onog prelepog velikog displaya,ali se nadam da ce e71 taj nedotak da nadomesti dobrim karakteristikama i konacno dobrom ram memorijom koja mi je manjkala na e61i
Note IV N9100 dual

vili
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 30. Mar 2010. 09:05

Post od vili »

Molim Vas treba mi pomoc, moj e61 treba pomoc, odnosno men,i tastatura mi nije qwerty pa mi malo zadaje probleme za znakove interpukcije i jos stosta sta da radim, hvala puno

divine_nol
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 22:52

Post od divine_nol »

hay, ljudi, ja samo moram da dodam da sam prodao svoj telefon pre nesto manje od godinu dana, u medjuvremenu imao sve i svasta i sada jedva cekam da mi sutra ponovo stigne e61... definitivno za neke ljude postoje Neki telefoni, za mene je to e61, ali svakako volim i svasta nesto jos da imam od telefona kraj sebe,... no, bez ovoga se, definitivno ne moze... s tim sto bih ovaj put zeleo da imam crnu maskicu, da li je neko upoznat sa nekim dobrim postupkom farmanja maske, ili imaju li gde da se kupe maske, koje osigledno nisu originalne, ali da su dovoljno dobre....? hvaaaala

Odgovori