Alcatel OT-990

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Zeljko_Bre
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 29. Okt 2011. 21:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od Zeljko_Bre »

I ja takodje imam problem sa menjanjem tastaure. Iako sam pratio uputstvo kako da je promenim i dalje ne uspevam da to uradim. A da li je neko probao da koristi net sa telefona na kompu? Povezem se preko USB kabla i PC suit mi kaze da ne podrzava Telenor One Touch, pogledam verziju na fonu i kompu, kad gle cuda, razlikuju se, a ne mogu na netu da nadjem kompatibilnu, i onda mi net radi kao dial-up. Uzasno je spor. Nemam net na kompu pa mi je ovo jedini nacin i nikako da namestim, kad sam pitao u Telenoru oni nemaju pojma pa me uputili na neki servis za Alcatel telefone u Beogradu. Ako neko zna nesto vise o ovome neka napise.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

Trebao bih sutra da uzmem ovaj model,ono sto mene interesuje vidim da nema nekih problema sa tim telefonom izuzuzev baterije,sto je i normalno,a mozda ce se srediti malo i novijim softverom,ono sto mene nervira na mojoj spici a nadam se da nije tako na ovom telefonu to je njegova ram memorija,e sad ne interesuje me u knjigama i prospektima koliko pise,nego ako je neko ubacio program task kiler ili nesto slicno nek mi kaze koliko mu pokazuje raspolozive memorije,trebalo bi to da bude vise nego kod spice,ali trebalo bi?

heavy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 23. Maj 2011. 01:36

Post od heavy »

Zeljko evo ja sad probao,ne treba ti PC suit da bi koristio internet sa fona na compu.
Udji u setings-wireless and networks pa na tethering & hotspot ,tu imas opciju USB tethering.Pre toga ukljucis internet na telefonu.Prosto i radi,ne znam sto vas mrzi da procitate uputsvo.
I da,ne smes da 'mountujes' karticu da bi ti radio tethering tj. internet.

Nije mi jasno sta sa tastaturom,drzis prst malo duze u polju za kucanje i iskoci ti prozor gde imas opciju da promenis tastaturu.Uz telefon cini mi se da ima 2 a na marketu tona.

Ja imam advanced task killer i neki patch za njega tako da sam mnogo vise uspeo da prebacim na karticu nego sto moze normalno.Uz instaliran IGO i jos jedno 20 aplikacija koje sam skinuo drzim se na nekih slobodnih 20MB (od 180MB).Inace recimo bez patcha za task killer IGO ceo(29 MB) ide na internu mem. a ovako se oslobadja nesto preko 20 MB samo za taj program.

Sto se tice baterije tu je vec sarenilo,bio sam 5 dana u romingu,prebacio na 2G mreze i nisam punio telefon cela 2 dana,naravno uz jako malo razgovora i nesto igranja sa navigacijom i mapama.

Sramota je sto moramo ovako sami da se ispomazemo na forumu umesto da je Telenor zaduzio bar jednog zaposlenog da prouci telefon i da moze da pruzi podrsku a ne da se salju ljudi u servis.

dusan89c
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 27. Okt 2011. 12:57

Post od dusan89c »

I dalje nece da mi prebaci na tastaturu sa 12 tastera... kada dugo drzim izbaci mi da biram izmedju android tastature i touchpal... android nema opciju sa 12 tastera a ova i dalje nece da prebaci iako u opcijama pise da je na toucpal sa 12. Ne mogu ni da menjam izgled tastaure onako kako kaze u tutorijalu tj da samo prevucem prstom preko nje....

veseli_zvrkic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 04. Nov 2011. 21:33

Post od veseli_zvrkic »

Imala sam u pocetku isto problem sa tastaturom, nije hteo da mi prebaci na onu sa 12 tastera iako to izaberem u opcijama. Onda sam slucajno pritisnula, kada udjete vec da kucate poruku onaj taster pored razmaknice, treba da vam stoji EN.. i tada se tastatura menja jednostavnim prelistavanjem.

Renegade018
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 15. Maj 2011. 22:18

Post od Renegade018 »

Ja sam sa marketa instalirao Gingerbread tastaturu, i nikako nisam mogao da je aktiviram. A onda sam negde procitao da trebam najpre da odem u podesavanja, zatim u jezik i tastatura. Tu mi je stajala Gingerbread tastatura, ali je bila otcekirana. Samo sam je cekirao, i podesio neke opcije koje su takodje bile tu u podesavanjima. Sad radi savrseno...

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

heavy, jel bi bio problem da mi kazes da li kad radis tethering preko wifija radi voice call na skype-u bez problema?

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Danas sam malo pogledao ovaj telefon u Telenoru, kod njih je Telenor touch, i mogu reci da je veoma zanimljiv aparat. Svidja mi se i ekran i obrada nije losa.

lacko1984
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Čet, 18. Feb 2010. 07:21

Post od lacko1984 »

ljudi da li radi aplikacija "vibor" na ovom telefonu?

molim nekog da mi odgovori! :lol: :lol: :lol:

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

lacko1984, dok cekas da ti neko odgovori zasto je ne bi sam probao ?

lacko1984
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Čet, 18. Feb 2010. 07:21

Post od lacko1984 »

pa zato sto nemam ovaj fon, razmisljam da ga uzmem pa me interesuje da li pomenuta aplikacija radi na njemu pošto mi je veoma bitna.

djeno
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Uto, 16. Dec 2008. 19:34

Post od djeno »

Meni nece da radi MMs na ovom aparatu, uzeo sam ga pre tri dana u Telenoru. Nikako da dobijem poruku da sacuvam u telefonu vec dobijam samo poruku "ako ste sacuvali poruku vas telefon je spreman za koriscenje mms sadrzaja ili tako nesto. I to sam pokusavao desetak puta do sada. Nemam pojma u cemu je rec kada nisam stigao nista u njega ni da instaliram ili deinstaliram?
Unapred hvala. :wink: :wink: :wink:

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

djeno, Одеш до прве теленорове пословнице и даш њиховим радницима да ти наместе, немаш потребе да се цимаш по форумима и бијеш главу око тога.

djeno
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Uto, 16. Dec 2008. 19:34

Post od djeno »

Uradicu tako, jer posle mogu da mi prave probleme zasto sam cackao po njemu i sve svale na mene da sam ja napravio problem a ne oni.

sr3cko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 26. Okt 2011. 19:56

Post od sr3cko »

Proveri da ti nije iskljucen data enabled, posto je u mome slucaju bilo do njega i on mi je pravio probleme prilikom primanja ili slanja mms-a.

djeno
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Uto, 16. Dec 2008. 19:34

Post od djeno »

Problem je resen tako da se u servisu svojski namucio da napravi fon. Posle vise pokusaja automatskog podesavanja morao je preci na rucno podesavanje i tako je problem resen. Ovo je drugi fon koji je tako morao biti konfigurisan od pocetka promocije. MMs sada radi. :-)

Renegade018
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 15. Maj 2011. 22:18

Post od Renegade018 »

@lacko1984, radi "vibor" i to sasvim korektno, bolje nego skype. I nije vibor nego viber :P . Aplikacija radi sasvim ok preko wifi , preko mobilnog neta nisam probao. Zvuk je solidan, ne secka i ne kasni.

djeno
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Uto, 16. Dec 2008. 19:34

Post od djeno »

Kako isključiti aplikacije na telefonu koje ne koristim da mi ne troše bateriju jer je to strašno kako je brzo potroše? :oops:

henry_14
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 24. Dec 2006. 12:10

Post od henry_14 »

Jel moze neko da mi kaze kako da prebacim da mi aplikacije sto skidam i ostalo cuva na memoriju kartice a ne na telefonu?posto imam jos jako malo slobodnog prostora

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

dusan89c napisao:Ne mogu da namestim tastauru sa 12 komandi, samo mini QWERTY i full. Kada pokrenem aplikaciju TouchPal unos, stignem do kraja i iybaci da postoji greska. Kada kucam poruku to "dugme" ne mogu ni da kliknem, kucam preko mini QWERTY...
I ja sam lupao glavu sa tastaturom od 12 tastera dok nisam provalio kako da dodjem do nje.
Postavite tastaturu na Touch Pal i samo prstom zalistate preko nje s leva na desno 2 puta
Nadam se da ce nekom pomoci...

Odgovori