Alcatel OT-990

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
nenad79
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 04. Jan 2012. 19:54

Post od nenad79 »

Ono sto bi trebalo da odradite sa ovim telefonom, s obzirom da stvarno manjka interne memorije, jeste sledece;

1. Rootovanje: uspesno odradjeno sa SuperOneClickv1.9.5 na Windows 7 (na Windows 7x64 potrebno je pre rootovanja instalirati PdaNetx64). Za drajvere instalirajte Android manager, ima ih tamo.
2. izbrisete nepotrebne preinstalirane aplikacije, kao sto su igrice i druge gluposti, odradjeno uz pomoc RootUninstaller. PAZITE STA BRISETE! Ako niste sigurni cemu sluzi, pitajte ili bolje nemoj da dirate.
3. Napravite jos jednu particiju na SD kartici uz pomoc nekog programa: mount-ujete karticu ili jos bolje ubacite u card reader, odradjeno sa MiniTool Partition Wizard, da bude PRIMARNA u formatu FAT32. Za aplikacije ce biti dovoljno 200-300MB.
4. Instalirajte Link2SD aplikaciju, pomocu nje mozete da prebacujete SKORO SVE aplikacije koje naknadno instalirate, i vecinu preinstaliranih aplikacija. Pomocu opcije LINK TO SD prebacujete kes fajlove, a pomocu opcije MOVE TO SD cele aplikacije. PAZITE STA PREBACUJETE! Aplikacije koje su vazne i deo android sistema nemojte da dirate.

Na ovaj nacin moze 'ladno da se ustedi dodatnih 50MB i vise :) Meni sa gomilom aplikacija slobodna memorija ne pada ispod 50MB. A na SD karticu sam prebacio oko 150MB.

Ako nesto zeznete, imate OneTouch Upgrade na Alkatelovom sajtu. Program ce vratiti sve fabricke aplikacije i podesavanja. Mislim da instalira fresh sistem.

Good luck ;)

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

nenad79 napisao:Ako nesto zeznete, imate OneTouch Upgrade na Alkatelovom sajtu. Program ce vratiti sve fabricke aplikacije i podesavanja. Mislim da instalira fresh sistem.
Мислиш или знаш, рецимо то исто има и за ЛГ али ако имаш последњу верзију Андроида неће ништа урадити, мислим да је иста ситуација и код СЕ-овог програма који долази са телефоном а има ту опцију (не мислим на СЕУС).

nenad79
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 04. Jan 2012. 19:54

Post od nenad79 »

LittlePrince, provereno radi. Jednostavno se poveze USB kablom, i kad se pokrene program izbaci "checking for latest software", zatim skine sa servera i instalira poslednju dostupnu verziju za taj model telefona. Za telenor one touch to je verzija 2.2.2. Za ovako nesto trebalo bi imati UPS da slucajno ne dodje do prekida u pola posla.

Ali uvek stoji ono DA SVE RADITE NA SVOJU ODGOVORNOST. I da, obavezno backup!

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Zanimljiv podatak - Telenor OneTouch podržava AMR-WB glasovni kodek ili u prevodu HD zvuk tokom razgovora. Podršku za korišćenje ovog kodeka treba da omogući i mreža. A ovo su još neki kodeci koje OneTouch podržava: HR/FR/EFR/AMR/NB
iPhone 6 Plus

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Post od Freyr »

A ako je neko raspolozen neka podeli svoje metode za produzenje trajanja baterije, sestra uzela ofaj telefon ne moze da izgura ni dan :oops: ja nisam imao dodir sa androidom pa bi svaka preporuka dobro dosla. Kapiram da je prebacivanje na gsm only jedan od resenja pa me zanima ima li nacin da se na home izbaci 2g/3g toggle?
12 godina na forumu!

nenad79
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 04. Jan 2012. 19:54

Post od nenad79 »

Za cuvanje baterije 2xBattery, odlican je! Probaj da nadjes pro verziju gde je dostupno vise podesavanja. Na zalost mislim da iz Srbije ne moze da se kupuje na marketu :( (nisam siguran), pa se snadji na drugi nacin. Produzuje trajanje baterije oko 1,5x, imas dnevni i nocni rezim, dosta podesavanja, informaciju o trenutnom stanju baterije, preostalo vreme... Isprobao sam jos nekoliko aplikacija, ali po meni ova radi najbolje! I nemoj ocekivati cuda, bolje se navikni da punis bateriju svakog dana! :)

Nikako ne koristite AccuWeather widget, prosto jede bateriju! Rutujte telefon i izbrisite ga.

Evo preporuka za nekoliko korisnih aplikacija (neke traze rutovan telefon):

-AdAway, blokira reklamne banere u aplikacijama,
-Dolphin browser HD (meni se svidja),
-Go SMS Pro,
-iGO navigacija,
-ScientificCalculatorUltimate, mnogo je bolji od standardnog kalkulatora,
-Sense analog clock (clock+weather),
-SyncMyPix, skida fotografije sa facebooka i ubacije ih u imenik, mogu rucno da se podesavaju linkovi ka kontaktima...

itd, itd...

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Uzeli su moji ovaj telefon za sestru. Samo da kazem da je fenomenalan za taj novac, ja sam se odusevio. Ozbiljna mana je mala memorija, doduse to se moze prevazici. Jos bih dodao da nisam odusevljen maskom telefona i kamerom, u prostorijama je skoro pa neupotrebljiva. Ostalo je, moram da kazem cista desetka. I zvucnici su prijatno iznenadjenje, u odnosu na Hero cuju se kao surround :D.

Sad ce da padne root i drugi ROM pa javljam utiske.

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

Kazite mi molim vas kako da podesim da mi smesta aplikacije i ostale stvari na mem.karticu. Imam je u telefonu ali iz nekog razloga nije u upotrebi ali mogu da proverim koliko ima mesta na njoj. Napunila mi se mem.telefona i upozorava me stalno na to a kartica zvrnda prazna... :|
Kako da je stavim u funkciju?

pavlivo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 06. Jan 2012. 21:49
Lokacija: Podgorica

Post od pavlivo »

Dobio sam telefon pre par dana. I postavio sam neku kombinaciju kruzica,za otkljucavanje telefona,na pocetnom ekranu. I sestra je probala da provali, i pogrijesila je par puta, i sad ja ne mogu nikako da udjem u telefon. Blokirao mi je. Trazi mi neki username i pass. Jel imao ko slican problem? i ima li neko rjesenje

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Тражи ти имејл адресу и шифру коју си укуцао при стартовању телефона ако си укуцао :unsure:

Иначе поиграо сам се са телефоном, сем екрана немам неке замерке али за те паре мислим да је одличан :)

nenad79
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 04. Jan 2012. 19:54

Post od nenad79 »

dsit, pa rekao sam gore, ako hoces da smestis dalvik cache na SD, napravis novu particiju i instaliras Link2SD. A za prebacivanje aplikacija ides na move to SD, to imas i u opcijama.

Tacno je da kamera nije neka, ali za masku se ne bih slozio, dosta je kvalitetna. Steta sto kamera ne radi na skype, na yahoo messengeru radi samo zadnja :( Tako da je prednja gotovo neupotrebljiva, za sada...

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

Stavio sam aplikaciju za prebacivanje istih na mem.karticu ali ne mogu sve da ih prebacim vec samo par komada sto mi ne oslobadja nesto puno mesta. Mislio sam da postoji neka varijanta da on aplikaije postavlja direktno na mem.karticu. Ispada da on od tih 200mb interne memorije na raspolaganje stavlja mozda i manje od 100 :|

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

dsit, pa to je normalno ne podrzavaju sve aplikacije pomeranje na sd karticu .

nenad79
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 04. Jan 2012. 19:54

Post od nenad79 »

dsit, koju aplikaciju si stavio? Mislim da ne moze instaliranje direktno na SD, ali 90% sto instaliras mozes naknadno da prebacis, sigurno.

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

Stavio sam "APP 2 SD" sa marketa..
Mada stalno mi nudi da kupim pro verziju koja ima vece mogucnosti. Mozda je u tome fazon...

nenad79
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 04. Jan 2012. 19:54

Post od nenad79 »

dsit, to sto mezes da uradis sa App2SD mozes i bez njega... Link2SD radi to drugacije, ako sam ja dobro skapirao on prebacuje kes i fajlove aplikacije na posebnu particiju na SD kartici, i ostavlja samo neki fajl koji je u stvari link ka novoj lokaciji i zauzima mnogo manje memorije. U svakom slucaju RADI.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

nenad79, a jesi li ti isprobao link2sd na ovom telefonu???
Za link2sd i to što pričaš ti je potrebna još jedna particija na sd kartici. Ext4 particiju koliko ja znam prepoznaju samo custom romovi i samo tada je moguće takvo prebacivanje aplikacija.
Dakle aplikacije koje mogu da idu na SD možeš jednostavno da prebacuješ iz settings menija u delu o aplikacijama. Ako grešim slobodno ispravite :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

nenad79
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 04. Jan 2012. 19:54

Post od nenad79 »

bachika, probao na svom telefonu. U pravu si, treba druga particija na SD kartici, primarna, i mislim da na ovom telefonu radi samo sa FAT32. Tako je bar kod mene, Ext ne vidi. Prebacio sam sve sto sam instalirao ukljucujuci ceo iGO, osim nekih vaznih (antivirus npr.) i imam oko 50 MB slobodno :).

A sto se tice prebacivanja iz menija u aplikacijama, kod mene radi samo kod nekih aplikacija. I problem je u tome sto kes ostaje u telefonu pa opet zauzima dosta prostora (ako gresim ispravi me). Pored toga Link2SD ima opciju Clear dalvik cache. E sad, nedostatak je sto te aplikacije ne rade kad mount-ujes SD karticu...

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

nenad79, ANTIVIRUS, a šta će ti to??? Želiš da imaš aplikaciju koja će da ti crpi bateriju? Briši to, totalno ti je nepotrebno!!!
ps: pročitaj malo pravila foruma jer će te i moderatori obavestiti da to uradiš! :wink:

I da, ext4 radi samo na custom romovima i tada možeš sve prebacivati!!!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

masja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 04. Apr 2006. 19:00

Post od masja »

Ponekad mi EKRAN treperi na ovom telefonu, tacnije osvetljenje je, cas tamnije cas svetlije , a nov je, jel to do softvera ili je ekran ? koliko sam primetio nije od paljenja takav, imam ga nedelju dana... a drugo da li se gubi garancija ako sam ubacim novi softver i da li u servisu telenora mogu da mi ubace novi softver za ovaj telefon? pozdrav

Odgovori