Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Post od Evindzer »

Priznajem, dobro me poznaješ. :wink:
Zato bih radije uzeo HP nego 950xl, jer je veći, jačeg hardvera (ne računajući slabiju kameru) i upečatljiviji, kako i sam kažeš. S druge strane, ni ovaj Alkatel nije neupečatljiv, naprotiv, i mogu ti reći da mi se, bar na slikama, baš dopada kako izgleda. E sad, da li žrtvovati malo veći ekran i verovatno mnogo bolju kameru zarad novijeg procesora i VR-a (ako ga bude u pakovanju) - vreme će pokazati. :wink:

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Post od srđan obradović »

ako im krene sa idolom mozda izadje i neki PIXI za socijalu[emoji2] na sve bih pristao samo da nije smorandroid

Sent from lumia532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Post od Ledjo »

Sigurno im je MS gurnuo neku lovu da izbace WP uredjaj, I verovatno ce Alcatel kao I svi drugi proizvodjaci zgrabiti lovu I zaboraviti na ovaj uredjaj.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Post od Green »

Sa Androidom uglavnom obično kinesko plastikanersko smeće, a sa Windows-om pun pogodak, sve je na svom mestu. Realno, nema šta...

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Post od knezevic76 »

Pa da izgleda lepo, izgleda, da je uloženo truda, uloženo je i truda i materijala i eto premijum izgleda.
Meni se sviđaju alcatel uređaji od kad su izbacili ovaj novi look od idola 3, stereo zvučnike, upside-down korišćenje, a evo sad i amoled ekran i još začinili dobrim HW, i definitivno se razlikuju od konkurencije bar po izgledu.
Videćemo kako će se stvari odvijati što se cene tiče a i samog rada na WM.


Sent from 640

kinkel
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 10:24
:: L950 : Mi4 sMIUI8

Re: Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Post od kinkel »

evo reklame .. 10 novembra pocinje prodaja, videcemo recenzije .. meni je tel. sasvim ok jedino bat. 3,000 mAh i Quick Charge 2.0 je moglo bolje, ali ako je to jedina mana .. nije strasno. Planirao sam neki Mi android oko NG, ali ako ovo dodje do nas 8) :D

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Post od 1808 »

Ha, ha, ha,... kakva euforija prozordžija.... konačno u najavi jedan novi model (posle godinu dana) i svi u delirijumu.
U jeeeeeeeeeee, čudo neviđeno, bolji od ovog, bolji od onog,.... a uređaj tek u najavi.... :lol: :lol: :lol:

kinkel
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 10:24
:: L950 : Mi4 sMIUI8

Re: Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Post od kinkel »

1808, neverovatno je to koliko si pametan .. hvala ti sto podelio tu mudrost sa nama.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Post od гари »

Ma mi smo ovom 1808 kao Hariju onaj komšija iz "Kako je Hari postao drvo". :D

Ali bolje da se svi sad lepo suzdržimo od odgovaranja na njegove komentare da ne idemo u off.

Telefon je baš lep inače, do sad su u glavnom bili komentari za to kako među Windows telefonima nema nekog lepšeg - tek je Lumia 650 jedan lepši telefončić što se tiče tih novijih. Ko hoće nešto jače, a da bude tako lepše, taj nije ni imao izbora do sad. Nije da je u pitanju lepota kakvu sam ja čekao do sad, meni je lepa i moja kockasta plastična Lumia 532 i ti "plastičniji" mi se nekako više i sviđaju (posebno što bi mu svakako stavio silikonsku masku), ali mnogima to jeste bitno.

Što se mene tiče, i ja kao i Srđan čekam neki Pixi sa Windowsom. :) Eto, a taman mi je i moj prvi telefon kad sam još bio klinac bio Alcatel. :D

EDIT: Bio je to Alcatel One Touch Club Plus. :D
Slika

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Post od Green »

Tipično sektaški, telefon s Windowsom uvek super izgleda, super izrada, kvalitet i ostale pi*ke materine. Potrošene sve slamke, jedino se drže još one biznis i ove dizajnerske. :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Post od miodrage »

Pa kako stvari stoje po upravo najavljenom, telefon je ekskluziva T-Mobile mreze u USA i Evropa ga nece videti (tako barem pise Windose.fr). Koliko je tu istine videcemo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Post od гари »

Green napisao:Tipično sektaški, telefon s Windowsom uvek super izgleda, super izrada, kvalitet i ostale pi*ke materine. Potrošene sve slamke, jedino se drže još one biznis i ove dizajnerske. :D
Bez vređanja molim. :D Inače, kad sam rekao "lepo izgleda", mislio sam "kao Samsung telefoni". Mene takva lepota ne zanima, ali mnogim devojkama je takav telefon lep i izgled telefona im je bitan. I ko kaže da nam je svaki Windows telefon lep, onaj Nuans Neo mi je ružan ko đavo. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Post od TosaNS »

Green napisao:Tipično sektaški, telefon s Windowsom uvek super izgleda, super izrada, kvalitet i ostale pi*ke materine. Potrošene sve slamke, jedino se drže još one biznis i ove dizajnerske. :D
Tipično hejterski samo pljuvanje po svaku cenu, ne vidim da telefonu nešto fali niti vidim da je ovo baš samo za biznis korisnike, čak šta više mislim da će to biti dobar pazar. A dizajn sa androidom ti se sviđa više :D
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Post od ciklon »

Ti, Tošo, očigledno nisi shvatio njegov komentar. Čovek je aludirao na to da je fon za "prozordžije" skroz u full-u ako ima veze sa WinOS-om, a da bi u situaciji da je odrađen samo za "kanticu" bio još jedan u nizu plastikanera.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Post od гари »

Naravno da tako gledamo jer Androida ima koliko hoćeš, a globalno dostupne w10m telefone možeš na prste izbrojati. Možda je ovaj lepši i od svih ostalih Windows telefona. Otprilike, naša reakcija za ovaj telefon je kao vaša za onaj novi Xiaomi sa ekranom skroz do ivica. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Post od TosaNS »

Ma šta ima da se shvati šala tipično sektaški :D ali mi je drago da ima ko da mi prevede šta je čovek rekao :D :D :D
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Post od ciklon »

Čija to "naša", Gari?

(izmena) >>> Da se držimo teme i bez prepucavanja "čiji je veći": da li će ovaj fon imati iste hardverske karakteristike i za WInOS i za Droid verzije? Pitam to jer pretpostavljam da će biti odrađen za oba sistema.
Poslednja izmena od ciklon u Čet, 03. Nov 2016. 21:17, izmenjeno 1 put ukupno.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Post od Apolo »

ciklon, pa i nisu daleko sto se tice velicanja izgleda telefona kada je Windows u pitanju. Koliko vidim Androidasi sve vise lice jedni na druge, da ne kazem da pojedini ocigledno kopiraju iPhone. Lumije nisu imale puno telefona a i to sto su imale je bilo jako lepog izgleda. L925, L930, L830, L1520... Jedini Android od gomile istih/slicnih koji bih izdvojio jeste Xiaomi Mi Mix koji je sa ekranom zaista bio inovativan, iako je Mi5s iskopira nazalost iPhone. Tako I ovaj Alcatel, mene licno ne podseca ni na jedan drugi odnosno da su nekog kopirali a opet nije na odmet imati telefon koji se razlikuje od drugih, a ne ko Samsung koji stanca ko blesav telefone pa ih mozes razlikovati najbolje na papiru.

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Post od гари »

ciklon napisao:Čija to "naša", Gari?

(izmena) >>> Da se držimo teme i bez prepucavanja "čiji je veći": da li će ovaj fon imati iste hardverske karakteristike i za WInOS i za Droid verzije? Pitam to jer pretpostavljam da će biti odrađen za oba sistema.
Sebe sam ubrojao u Windows ekipu sad jer ja jesam od onih kojima je drago kad vide novi Windows telefon makar u najavi, mada ne volim da se delimo na takav način u ekipe. :) Ovo je mali forum, i svi se ovde svuda skoro družimo - što mi se sviđa. :)

A za ovo drugi ne znam, iskreno rečeno - nisam obraćao na to pažnju.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Alcatel Idol 4S (Windows 10 mobile)

Post od Evindzer »

ciklon, verzija ovog telefona sa Androidom je odavno izašla: https://www.youtube.com/watch?v=g5YPNMxqVNQ a verzija sa W10M će biti isto kao i ovaj (poslednji) ribrendirani BB: https://www.youtube.com/watch?v=uD0-geKuUl8
Dakle, W10M verzija će biti treća iteracija ovog modela za samo nekoliko meseci - kako Alkatel napreduje na svim frontovima. :lol: :lol: :lol:
Inače, meni je ovo jedan od najlepših telefona ove godine - bez obzira na marku pozadi i OS unutra.

Odgovori