Asus Padfone

Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Re: Asus Padfone

Post od Krile007 »

Kupio sam ovo cudo neki dan i mogu vam reci da sam izuzetno prijatno iznenadjen. Izgled telefona mi je brutalan bukvalno, brz je, ekran mi je isto prilicno zadovoljavajuci. Jako je dobra fora sto cak i kada koristim tablet, i neko me zove, samo izvadim napolje telefon dok on zvoni, i bez ikakvog problema se javim :) E sad ja sam to uzeo jer ne mogu da docekam Nexus 4 a pritom mi treba tablet, kada nabavim Nexus ovaj ce mi koristiti kao tablet, rezervni telefon narednih nekoliko godina ako Bog da :D (kada mi se glavni pokvari, prodam ga, treba mi dva telefona itd) a necu se buniti ni sto cu imati netbook ujedno s tim sto moram prvo da nabavim tastaturu koja uopste nije jeftina, vidim na e bayu da je najjeftinija oko 150$ ....jeste da ima jos jednu bateriju u sebi ali brate mili......u svakom slucaju cekam Nexus da prvo vidim kakav ce mi biti u ruku osecaj da ga drzim i koliko je superiorniji u odnosu na ovo pa cu onda videti koliko cesto cu ja zapravo koristiti Asus jer mi se on stvarno svidja
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Asus Padfone

Post od iKe »

Krile007, čestitke! Kakvi su ti utisci posle nekoliko dana korišćenja? Da li si dobio i onu olovčicu uz njega i ako jesi da li je koristiš za razgovor? Koliko ti drži baterija kao telefon, a koliko kao tab?
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Re: Asus Padfone

Post od Krile007 »

L.S.I., pa prilicno pozitivni, telefon je po meni ekstra, ekran odlicanodziv vrhunski.....baterija mana, izdrzi ona dan ako ti ne cackas puno ali tesko to sa mnom, em pricam, em kuckam em visim na netu :D ispraznim je za tipa 7-8 sati mada mogu i brze.....u ruci pruza izuzetno kvalitetan osecaj, bolji i od Iphona i svega trenutno....barem meni....e sad tablet je tesko reci posto se njemu ne prazni baterija stalno vec samo kad je telefon unutra a to je samo pola vremena kada sam kuci.....ja svako vece stavim da se puni tablet sa telefonom unutra i ujutru su oba napunjena :) ali aj neka bude 2 dana uz dosta koriscenja..... ekran je vrlo kvalitetan i lepe boje jedino sto ima malo slabiji odziv od telefona, tacnije malo jace treba da se stisne za razliku od telefona koji samo dodaknes ovlas i on sve radi bez ikakve greske....oba uredjaja imaju gorila staklo sto znaci da se ne mogu izgrebati, barem sam tako mislio jer na hd2 nikako nisam uspeo da izgrebem staklo....cak i kada sam polomio ekran na hd2 uzeo sam ostar noz i pokusavao napraviti rez negde na ekranu (delu koji je citav) ali nisam uspeo.....a na padfonu mi se cini kao da imam neku crticu na ekranu tacno na sredini, koja se bukvakno vidi na odredjenom svetlu i to ne na obicnom presijavanju vec bas u nekom retkom momentu kada trazim da li je cist ekran....mozda to i treba da bude tu posto je prilicno simetricno i na sredini ekrana....ali sada se dvoumim da uzmem neku foliju koje inace mrzim jer mi unistava lep osecaj kada prevlacim prst po ekranu umesto po plasicnoj foliji :chytry: na hd2 je nikada nisam imao za 2 godine i nikada nisam imao problem oko toga......dalje....ekran na tabu kao sto rekoh vrlo je kvalitetan, mana (mozda) je to stokada je skroz crna pozadina a ekran radi, vidi se malo probijanje bele boje po ivicama ekrana ali je prilicno slabo i samo se u momentu potpunog crnila moze primetiti....sto je manje vise slucaj sa svim tabovima koliko ja znam.....3d wallpaper od asusa je neverovatran bukvalno...mami te da trosis bateriju :lol: vidzeti su super odradjeni i uradjeni u velikoj pikselazi ili ti kvalitetni su....nema tackice koje mozes primetiti nikako......tablet ima futrolu...mislim da je prava koza i lepo izgleda...slicno zenskoj pisma torbi ali ne previse da ne bi izgledalo gej ako je musko nosi :lol: mada i korisno jer mogu devojci da uvalim da je nosi haha...salim se......moze i da se podesava tako da drzi tablet u odredjenom polozaju sto i ne fukcionise idealno ali ako ostavis na stolu stojace kako je i predvidjeno, tako da je torbica prilicno ok......i da, dobio sam i olovcicu koja ima dosta mekan kraj kojim se upravlja tabom i pruza dosta bolji osecaj nego kada je tvrdji kraj.....i da pricao sam preko olovcice, kao da sam matrix 1/3 a 2/3 kao retard haha :lol: radi u fullu...ima i tastere za javljanje/prekidanje poziva, pojacavanje i smanjivanje zvuka.....ne moze da se klikne dva puta brzo na taster za javljanje i da se pozove poslednji broj iz liste poziva kao/sto je to slucaju sa vecinom boljih blutut slusalica.....i bas je kvalitetno izradjena.....bilo bi kul da moze i da se pise sa njom nekako ali verovatno trazim previse, olovka je predvidjena da se prica sa njom a ne da se pise :lol: inace olovka i vibrira kada te neko zove ali mislim da ne moze da zvoni ....ne znam da li sam naglasio ali oba ekrana su izuzetno bistra i imaju izuzetno jak brightnes sto je meni vrlo vazno

Nikad duzi post nisam imao, nadam se da sam ti pomogao :D ....ako te jos nesto zanima pitaj.....ovo sam sve napisao sa taba sa kaziprstima obe ruke kao na redovnoj tastaturi sem stovna njoj koristijm ipak vise prstiju ....u svakom slucaju prilicno :zadovoljavajuce i jedva cekam da nabavim tastaturu za njega :)
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Asus Padfone

Post od iKe »

Krile007, baš si detaljno opisao, svaka čast.Stvarno deluje kao dobar uređaj, što se tiče baterije, tako je iskreno kod svih androida ( i ne samo kod njih). Šteta za olovčicu, što ne može da se piše, ja sam koristio Note 10.1 i kod njega olovčica savršeno radi. Iskreno meni se ovakav koncept sviđa, mada mislim da je malo kasno stigao kod nas. Pošto imam Galaxy Nexus, koji ne mislim skoro da menjam, sad mi je realnija opcija da uz njega kupim posebno tablet (Nexus 10) i da imam dva zasebna uređaja.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Re: Asus Padfone

Post od Krile007 »

A ne ne....moze po tabletu da se pise i crta....vrhunski radi....to sam se salio kao steta sto ne moze na papiru isto da pise :lol:
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Asus Padfone

Post od Lobachewsky »

Krile007, kako radi skajp preko tableta? Gde je mikrofon za vreme razgovora jer me zanima kako te cuje sagovornik. Vidim da daju neku olovcicu sa mikrofonom, ali zanima me bez nje da li je skajp razgovor moguc.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Re: Asus Padfone

Post od Krile007 »

Ja skajp nisam ni koristio ali trebalo bi da je u redu, posto sam vise puta pricao preko spikerfona sa nekim kada je tablet postavljen kao kada bi pricao preko skajpa....tako da nije ti obavezna olovcica :)
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Asus Padfone

Post od pelleruma »

Koja mu je aktuelna cena?Nema ga ovde u malim oglasima.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Asus Padfone

Post od Ceftriaxone »

Био је један за 500е са таблетом. Цена у радњама је 75000.
ex ivan87

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Asus Padfone

Post od sugarcoated_ass »

Ceftriaxone, KOLIKO?!?! :o Pa za 75 crvenih mogu da uzmem i tablet i telefon posebno! :uhuh:

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Re: Asus Padfone

Post od Krile007 »

psyhound, ali ima prednosti sto to nisu potputno zasebne stvati....sve ti je na jednom mestu....ne moram sve aplikacije da instaliras zasebno....jedan broj mobilnog ti je potreban, ne dva, a time i manje parea trosis, sve zavisi sta ti treba....kupis i tastaturu i imas i netbook :) 75000 je puno posto ikma da se nadje 500 na oglasima a verovatno bi ti i spustili cenu....znam da je jedan lik dao za 350....ali on ga je zacenio...hitno mu trebale pare....imas u vipu....uz smart 5000 + 3gb net sto izadje 5500 mesecno za 8000 dinara....ja sam tako uzeo stim sto meni ide cena od 3500 do 5500 din jer imam neke popuste
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Asus Padfone

Post od sugarcoated_ass »

Krile007, ja bih pre uzeo ovu kombinaciju, ali sam samo dao primer sta se moze sa tolikom lovom... Preterase ga, ali stvarno! :dry:
U svakom slucaju bih uzeo samo telefon posto mi se bas svideo, a tablet mi ne treba. :D

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Asus Padfone

Post od pelleruma »

Pa onda smo se dogovorili-kad budes kupio slobodno zadrzi telefon,a tablet daj meni kad ti vec ne treba.:grin:Nadam se da cu ze jedno godinu dana imati dovoljno love za ovakvo nesto.Mislim da je super kombinacija.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Asus Padfone

Post od tomas.hokenberi »

pelleruma, ima tu jedan problem u tom "dogovoru" ;-) Tablet ne funkcionise bez telefona (nema CPU, to je samo "docking station sa ekranom").
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Asus Padfone

Post od Lobachewsky »

Koliko mrzim kada cenom omase sustinu ove fenomenalne ideje. Umesto da bude jeftinije jer ne treba po dva puta da placas za procesor, memoriju, radio module, kameru, gps, sim slotove, ram... oni mu zbog takvog koncepta nabiju cenu u nebesa. Umesto da me takav koncept izadje jeftinije, ja tu "kuloću" treba dodatno da platim.
Idealno bi bilo da cena ne ide preko 600 evra. Ali kada vidim ovde na sajtu koliko u Srbiji traze za Galaxy S3 ili Note 2, coveku odmah sve bude jasno.
Mogu samo da zamislim koliko ce da nagruvaju najnovijem PadFone 2, koga ja merkam. :chytry:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Asus Padfone

Post od pelleruma »

tomas.hokenberi,unisti mi san o trampi.Salim se,naravno.Vidim u Laptopcentru da je cena 75.000 i moze na 12 rata,ali ga izgleda trenutno nema.Otprilike cu ici na tu varijantu pred sledecu N.g.(ako bude sve ok)-Asus Pad2 na 12 rata.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Re: Asus Padfone

Post od Krile007 »

Meni se isto svidja dvojka i kontam da je uzmem cim budem u prilici za neku normalnu cenu....za recimo godinu dana.....ako do tada ne izadje nesto cemu necu odoleti :lol: .....vise mi se svidja dvojka asusa nego nexus 4....oba imaju dva giga rama sto je meni bitno a Asus mi je neuporedivo lepsi i zanimljiviji....plus ovaj koncept mi je ekstra...vrlo sam zadovoljan, jedino bih voleo da ima malo bolju podrsku u Srbiji posto folije za ekran nema nigde a izbor futrola mi se sveo na dve jedine u koje staje padfone a da pri tom ne ispada sam od sebe :D ...jedna sto ima one kruzice sto podsecaju na Telenor...jako ruzno...i druga koja i nije tako losa...nju sam i kupio....takodje dosta sam zainteresovan da uzmem i tastaturu ali je bas jako skupa....150$ na e bay-u najjeftinije a kod nas ih ni nema :dry:


PS. Vidim neki dan da mu je pala cena za 6000 u Vipu uz smart 5000+3gb net...sada je 2000 umesto 8000 koliko sam ja dao....pa koga zanima moze uzeti
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

bobm
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 21. Jan 2013. 04:07
:: nokia c6-01

Re: Asus Padfone

Post od bobm »

Krile007 verujem da ti je malo i dosadilo da odgovaras ali informacija o ovom cudu kod nas ima skoro pa nista. vidim da ga koristis nekih 2 meseca pa me zanima opsti utisak, isplati li se kupiti ga?

da li si mozda uspeo negde kod nas da nadjes tastaturu? prvenstveno bi kupovao telefon ali ako je moguce od ovoga napraviti 3 u 1 onda bi ga kupovao posto pojedinacno verovatno u dogledno vreme ne bi kupio ni lap top ni tablet :D

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Re: Asus Padfone

Post od Krile007 »

bobm, opusteno, nije mi dosadilo uopste...nisam bio neko vreme na forumu pa ti odgovaram posle neke tri nedelje :wink: ....sada ga imam vec 5 meseci ako se ne varam i mogu ti reci da se ni jednom jos nisam pokajao sto sam ga uzeo jer mi licno jako odgovara da mi tablet i telefon imaju isti procesor jer su sva podesavanja i fajlovi isti na telefonu i tabletu.....jedino sto bih voleo je sa ima veci ekran....kao S3 recimo ili jos bolje Asus padfone 2 :D ali ga ni nema ovde kupiti a i cena mogu misliti koja bi bila.....tastaturu nisam nabavio jer je nisam video ni u jednom oglasu, domacem naravno, na e bayu ima 10 tastatura konstantno u ponudi i cena varira od 140-160 dolara za novu naravno.....vec nekoliko puta sam zamalo i kupio alisvaki put sam odustao jer se moram cimati preko e baya i kada se dodaji troskovi dostave razmisljam da li mi se ispati jer se sve nadam da ce se pojaviti dvojka i da cu nju kupiti.....sto se tice samog telefona..ujedno i tableta :D imam oko 150 aplikacija instaliranih i retko kada mi se telefon na sekundu uspori i oko 20 je konstantno otvoreno.....mislim da je ok ponuda da ga kupis uz najvecu tarifu kod vipa ili mtsa ako od takve tarife imas koristi....skuplji je od svih telefona u ponudi na trzistu a cena mi je u klasi sa s3 kod provajdera iako je znatno skuplji od s3 na trzistu......a sto se tice da ti to bude i laptop ja vidim samo jednu manu....ne mozes koristiti photoshop recimo i brdo drugih programa.....sve zavisi za sta ti treba laptop.....alida je zanimljiva stvar stvarno jeste....ja sada ni ne razmisljam o drugom uredjaju...jedino padfone 2....e sad da li cu kupiti netbook oli tastaturu za ovo cudo to cu jos videti :D
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Одг: Asus Padfone

Post od pelleruma »

Vidim,na sajtu prodaje se kec za 340€("par meseci star,sa futrolom,bt olovkom,racun,24m garancije,sim free).Sta mislite,da li je realna cena?Ima li ga negde u proverenoj prodavnici?
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Odgovori