Huawei P30 / P30 Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Sale_M »

I ja sam se zacudio malo. Nemoguce da tako slab ekran, jer ga imam i stvarno ne deluje tako vec dosta bolje.
Kao da je na ovom videu na P30 menjan ekran.

Sent from my Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Ili mu je bas smanjeno osvetljenje

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Sale_M »

Kao i da je kontrast diran, izgleda bas isprano u odnosu na Mate.

Sent from my Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Da li neko zna da mi kaze kakav je zvuk u slusalici prilikom razgovora na P30 lite?Hvala

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Sale_M »

super blizu

Slika

5x hibridni zum

Slika
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Evindzer »

Odlične slike, nema buba. [emoji39][emoji16]

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Molim neka odgovori neko ko je upucen.Da li je pametno kupovati huawei p30 obzirom da google preti prekidom saradnje sa huawei tj onaj klovn Tramp uveo neke sankcije?Treba mi telefon na dve tri godine pa ako ne dobija azuriranja i nove android os ne bih ga kupovao.hvala

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Batak »

Bez problema, bice novih verzija sistema.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

topten
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Čet, 18. Jun 2015. 17:27
:: HUAWEI P30 Pro 256GB

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od topten »

Da li je nekom stigao beta update na novi EMUI 10............ ?

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Voleo bih da procitam jos necije misljenje da li je pametno kupiti p30 lite sada s obzirom da citam da ce totalna blokada google servisa nastupiti polovinom novembra, i da se ne zna da li ce google ukinuti podrsku i za vec postojece uredjaje kao sto su i p30, p30 ro itd.?Huawei mate 30 i mate 30 pro predstavljeni su vec bez google servisa bez google prodavnice vec sa huawei prodavnicom.Sutra bih trebao kupiti telefon pa mi ova zbrka pravi problem.Da ne bude kupih p30 i za 15 dana ne sluzi nicemu osim poziva i kamere.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Apolo »

U trenutku nastanka tih sankcija Huawei-u od strane Google (čitaj američke vlade), svi Huawei telefoni koji su u tom trenutku bili u prodaji/na stanju nisu obuhvaćeni sankcijama. Tek naredni koji budu izlazili poput Mate 30/Pro. Trenutno se vode pregovori između Kine i SAD i još se ne zna kakav će biti epilog. Ovo su informacije koje ja znam, neka me ispravi neko ili doda ako sam nešto izostavio.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Tacno tako apolo, e sad ko zna, ali mislim da ne smeju da blokiraju starije telefone koji su izašli pre tih 'sankcija'

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Green »

Od blokiranja nema nista, ali ako se Trampu i ostalim bitangama bas digne ona stvar (da 'prostite), Google moze da zaustavi update na Android 10 za Huawei telefone, recimo.

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Mnogo je oprecnih komentara po forumima i sajtovima , neki kazu sredinom novembra sledi blokada kako na starim (mislim na p30/pro/lite i starijim, naveo sam samo primer), tako i novim mada novi vec nemaju google podrsku.Niko ne zna sta ce se dogoditi pouzdano zato sam i u nedoumici kupiti p30 ili ne.Aneri su to, s njima nikada nisi nacisto.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Ne znam kako stoji sa pravne strane, ali je to onda borba sa vetrenjacama. Koliko gid da su bitange i pokvareni, mislim da ne mogu bas tako da banuju nesto sto je doslo sa tim (gms) i obecano je da ce imati redovna azuriranja. Ali.... Ameri su ameri

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Apolo »

Nazalost problematika je cisto politicke prirode, koja ima dve strane medalje. Moze da se oduzi do ko zna kad (mislim na ban), a s druge strane moze preko noci da se promeni, kao da nista nije bilo. Ja sam u julu produzavao ugovor sa VIP-om i bio sam u istoj nedoumici. Tada je bila informacija da ce samo novi Huawei telefoni biti zahvaceni ban-om, ali sto vi kazete sa amerima se nikad ne zna, tako da sam svesno preuzeo potencijalni rizik. Mada ja sam promenio veliki broj telefona, tako da i da su rekli da nece biti update za P30 verovatno bih ga opet uzeo jer sam hteo probati Huawei telefon, koji nisam do tog trenutka imao.
Festina lente.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

I sta kazes za p30? Zadovoljan, da li bi opet isao na Huawei da nema ban-a?

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

majky89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2016. 23:48
:: Galaxy S6 Edge

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od majky89 »

Takodje i ja sam ali u avgustu produzio ugovor u Vipu i bio u nedoumici da li uzeti p30 pro ili s10. Posto sam uglavnom bio Samsung korisnik odlucio se za p30 pro, imajuci u vidu da je huawei u ratu sa usa. I mogu reci da sam zadovoljan sa telefon. Sto se tice update-a, bilo da samo novi uredjaji nece imati google ali posle se pisalo da i uredjaji kao sto je p30/pro nece jos dugo dobijati update ako ban nastavi. Navodno jos android 10 i to je to. Tako da na tebi je sta ces uzeti. Ili mozda sacekaj novembar pa ces videti kakva ce biti situacija.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Apolo »

P30 odlican telefon. Kvalitet ekrana, kamera, baterija koja me je prijatno iznenadila - sa svakim punjenjem telefon nagura preko jednog dana koriscenja + brzi punjac. Isao bih opet ali ovaj put na neki model tipa P30 Pro ili tako nesto, posto je meni kamera prioritet kod odabira telefona, samo sto treba malo vise para izdvojiti za takve modele. Summa summarum ovo mi je dosad najbolji telefon koji sam imao, pre toga je to bio Samsung S7.
Festina lente.

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Kod operatera drasticno pale cene Huawei telefona, pogotovo kod mts-a.Sada kod njih za ukupno meseno 2000din(tarifa 800din i rata 1200din) moze lagano da se uzme P30 lite.Ne mirise na dobro.Izgleda da se iza kulisa zna sta ce biti, da ce ban biti na snazi duze i za sve huawei telefone, ili sam ja paranoican, mada ne bih rekao da sam.Bilo bi lepio da gresim ali za sada odlazem kupovinu.

Odgovori