Huawei P30 / P30 Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Sale_M »

Savet za sve kojima ekran na P30 nije idealan : Poigrajte se malo sa temperaturom boja u podesavanjima, moze da se poboljsa dosta. Ja sam recimo stavio sad hladne boje i tako mi sasvim odgovara. A mozete da promenite i prikaz iz vivid u normal.

Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od yocasylver »

Cim sam ga kupio stavio sam na Normal,Vivid mi je nekako napadan. Boje su previse naglasene.

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od NestorC »

Naručio sam P30, treba da stigne ovih dana. Ali me zanima, posto svi kazu da ban ne utiče na P30 seriju, da li ce se nesto promeniti kad istekne ova Google privremena licenca data Huawei.u? Da li mislite da ce naknadno izgubiti podršku za Google apps i onemogućiti update istih preko Play store i koja je sansa da se to desi?

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od neogeo »

To niko ne može sa sigurnošću da ti potvrdi.

Sent from my SM-G8870 using Tapatalk
Iacta Alea Est

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Ali trebalo bi sve da bude ok, e sad, amerima nikad nije za verovati

Sent from my P30 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od NestorC »

Pa siguran sam da ce u nekom trenutku odbiti da produze tu privremenu licencu, al sta je tu je, videcemo vec sta ce se onda desiti. Bolji "kompaktan" telefon, za ove pare, od P30 ne postoji. Kompanije su ove godine potpuno zanemarile kompaktne telefone tako da sam resio da ne cekam uzalud nesto dobro i kompaktno za neku pristojnu cenu. Narocito sa ovim popustom u mts.u

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od neogeo »

Izbor ti je odličan. Čestitam i da te još bolje služi !

Sent from my SM-G8870 using Tapatalk
Iacta Alea Est

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Sale_M »

Cestitam Nestor. Slazem se da je ubedljivo najbolji izbor za kompaktan telefon, iako ima godinu od kako je izazao. Jednostavno P40 bar meni nema dovoljan napredak.

Huawei P20
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

NestorC, po mom misljenju trebao si uzeti neki samsung i tako ne brinuti o banu, npr s10e, koji odusevljava.Jeste da nema kamere kvaliteta P30 ali ako ti to nije prioritet s10e je odlican izbor.I baterija je slabija na s10e ali niko nema optimizaciju baterije kao Huawei.Evo citiracu ti odgovor Huawei podrske u Srbiji na pitanje o banu.Trebao si i njih da kontaktiras pre kupovine jer kasnije ako P30 serija ostane bez google podrske mozes se pozvati na obmanu kupca jer telefon nije vise funkcionalan u toj meri koju si ti trazio tj zbog kojeg si ti i odlucio da kupis P30.Moje misljenje, ako ti je to uopste bitno, mislim da ce dati jos koju licencu americkim kompanijama za saradnju sa Huawei zbog ove korone.

"Hvala vam što ste kontaktirali Huawei – Srbija tehničku podršku. Moje ime je Jelena.

Hvala što se interesujete za naše uredjaje.

Sukob izmedju dve kompanije neće se odraziti na uredjaje proizvedene pre njega, što znači da svi modeli sem mate30 i p40 serije će i dalje imati pristup GMS uslugama a to znači da će dobijati redovna ažuriranja i pristup aplikacijama na Play prodavnici."

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od neogeo »

Ja sam svojevremeno merkao s10e koji je super ali ga kvare kamere i viša cena nego li ta P30...

Sent from my SM-G8870 using Tapatalk
Iacta Alea Est

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od NestorC »

neogeo, Sale_M, Hvala ljudi, jos samo da mi stigne, narucio sam ga u subotu, al izgleda da ce tek sledeće nedelje biti kod mene, bas su kilavi ovi u mts.u, malo su me razočarali, nisam mislio da cu 10 dana čekati... A sto se tice p40, uopšte se ne isplati razlika u novcu, narocito sto p30 ima Google apps, za sada hehe. P30 me izadje ispod 300e sa 2 godine garancije, mislim da bolje ne može za te pare i moje kriterijume.
cekicm83, S10e mi je bio prvi izbor, ali sam odustao zbog lose baterije, koja mi je bitna kod novog telefona posle ovog iphone 7, haha. Kamera mi deluje odlično na s10e, to mi nije bila prepreka, cak i lepse slike deluju nego na P30, ali eto baterija i razlika u ceni su razlozi zašto je bolja opcija P30, bar po mom mišljenju.
Je l mozes da mi prosledis taj mail koji su ti poslali kao odgovor? Posto svako moze da se pozove na njega, Ili bar da posaljes mail adresu u pp pa cu ih kontaktirati, nista me ne kosta.
Poslednja izmena od NestorC u Čet, 09. Apr 2020. 17:32, izmenjeno 1 put ukupno.

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

neogeo, da odlican uredjaj s10e.Kvare ga kamere, sto meni nije toliko bitno jer i sa njima mogu obaviti video poziv ne slikam se uopste, ali i baterija koja jedva izgura od jutra do veceri.Ali je bolja kupovina trenutno od P30 zbog ovog bana.Bolje kupiti malo skuplji uredjaj nego izgubiti podrsku pa davati opet novac za drugi telefon.Ali kao sto gore pise Hzawei tvrdi da ce biti sve u redu.Videcemo.

@NestorC, evo mail care, kontaktiraj ih.

https://consumer.huawei.com/rs/contact-us/

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Ma opustite se, nema ukidanja google podrske za p30 sigurno
Nestorc - uzivaces u telefonu, ne brini

Sent from my P30 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

ssrki, care pa napisa gore da se amerima ne moze verovati. haha Ma bice kako bude.Huawei ima najbolji kvalitet zavrsne obrade i najbolju optimizaciju baterije ali nije nezamenljiv.Presaltacemo se brzo na neki drugi brend.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Pa nije im za verovati, ali ako bolje razmislis, p30 serija je stara godinu dana a ostali su jos stariji, nece se oni bas petljati sa telefonima koji su jos godinu dana i spremni za zamenu

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od NestorC »

cekicm83, Hvala.
ssrki, Ma ne zanima amere da se petljaju oko ovoliko ili onoliko starih telefona, vec hoce da nanesu sto vecu stetu Huawei.u, ako budu smatrali da ce se ljudi zaliti, tuziti Huawei i tako im dodatno naskoditi i budu imali pravne osnove da to urade, povuci ce podrsku za sve Huawei telefone, nebitno koliko su stari, ali da ne pricamo dalje o tome ovde, javljam prve utiske cim stigne masina :)

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

ssrki, ma care to je jedan klik na serveru i gotovo sa Google podrskom na Huawei telefonima bili to serija godinu dana stara ili 5 godina.Ova korona ce im jos pomoci oko toga tj ide im na ruku jer pada u ne drugi plan nego u ko zna koji.Nece se na to niko ni osvrnuti.

NestorC, nema na cemu care, neka te u zdravlju sluzi masina.

yocasylver1
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 258
Pridružio se: Uto, 24. Maj 2016. 01:50

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od yocasylver1 »

https://www.huaweicentral.com/emui-10-1 ... 30-series/

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Upravo mi je preko Huawei AppGallery ponudio azuriranje Whatsapp apk sa verzije 2.20.108 na 2.20.119 dok Google play ne nudi azuriranje Whatsapp.Huawei nasao izgleda nacin i da nudi azuriranja mada isto ide preko pretrazivaca sa zvanicne stranice Whatsapp.Zanimljivo.

topten
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Čet, 18. Jun 2015. 17:27
:: HUAWEI P30 Pro 256GB

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od topten »

cekicm83 napisao:topten, hvala care, probao sam i ja na drugom telefonu i isto je.Verovatno apk bug.Koristio sam pre 4-5 godina, nemoj me drzati za rec mislim da je i vise, android telefone, doduse nikada Huawei, i sve je funkcionisalo super.Mnogi tvrde da je Android sada mnogo bolji nego ranije ali ja ne sticem takav utisak.Gmail bug, Viber ne radi ok kasne poruke a ume i da zvoni a nema nicega na ekranu, ima jos nekih stvari koje ne rade kako treba ne mogu zrenutno da se setim, ali takve probleme sa Android telefonima od pre 5-6 godina nisam imao.Sve je funkcionisalo kako treba.
Našao sam problem, ideš u podešavanje gmail app odabereš nalog, pa obaveštenja za primljene poruke, čekiraš obavesti me za svaku poruku (pusti zvuk/vibriraj za svaku novu poruku). :)

Odgovori