Huawei MediaPad X1 / X2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od Adams »

Koje su to razlike u hardveru pa da P Max bude toliko skuplji?
Nokia Lumia 1520

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od Roda92 »

Tacno, nikakve. Ali pokusava huawei sa P serijom da bude u koraku u evropi sa S serijom samsunga, pa gura ovaj model kao flagship, to je po meni jedino objasnjenje da cena za sada bude 100-150e visa za P seriju, jer X seriju je tesko naci niti ima taj marketinski prostor.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Zato je X serija odlična, za ljubitelje retrovizora, dobijes puno a platiš malo, pun pogodak, BINGO ;)

EDIT:
Upravo dobih odgovor od prodavca sa eBay.de u vezi Huawei Mediapad X2 7.0 LTE. Garantuje da je verzija GEM 702 L to jest EU verzija sa naravno instaliranim Google Play Store, ne prodaje kinesku verziju. Cena sasvim korektna 369e ;)
Edit : Gold verzija 3gb /32gb.
Huawei

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od Roda92 »

Ne znam stvarno, ja bih sacekao da krene zvanicna prodaja po Evropi. Svacega sam se naslusao sa verzijama za X1, ne bih se igrao.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Ma ja nigde ne zurim, lagano samo, dok se pojave svi zvanično. Ovo sa, sa, o hteo da proverim, jer je prodavac dobar 100% ocena, i naravno ko naruci ima pravo i da vrati uređaj.

EDIT:
Zvanično stigao Huawei X2 u de, cena 399e, naravno eu verzija.
Isporuka za dva do tri dana, Gold boja 3gb /32gb ;)
Sad bas proverih ;)
Ali, ja ću još malo da sačekam, da vidim i M2 a i p8max, jest da mu cena velika, ali da ja to vidim. Ukoliko mi se i svidi npr p8max, onda cu čekati da padne cena, ne dam 600e ;)
Huawei

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od Roda92 »

Odlicno taman ce do polovine 2016. biti odlicna cena za X2, a naravno do tada i treba ispratiti p8max pa odluciti. super :D

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Pa do polovine 2016, X2 će da bude ispod 300e, kao što je i sada X1 cena oko 270e +/-.
Huawei

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od Roda92 »

HUAWEI Honor X2 GEM-702L 4G Unlocked Phablet - EU PLUG GOLD nasao sam ovu verziju bata bogdan, meni se cini da je kineska verzija i u daljem tekstu objasnjena ovo para usi:

"This Android/Windows device is designed to function specifically with the current Android/Windows OS installed on it. Any alterations such as upgrades, modding with custom ROM, rooting or flashing the Android device with other firmware will automatically cause the device experience matters as well as void the device's warranty. Please think twice before operating all these actions."

330e

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Beži od toga, to i meni bas deluje kao kinez, sa svim kineskim aplikacijama i koji ne radi na eu lte (4g) to jest nisu iste frekvencije.
Radije idi na sigurno, 399e i da si miran.
Inače, na kineskoj verziji piše Honor, čak i na pakovanju, dok to nije slučaj na eu verziji. Bar koliko sam ja upućen, mozda i grešim?
Ukoliko ti treba link sa pravom eu verzijom, koja se ovde već prodaje, reci i šaljem ti na pp, pa cisto da znas da uporedis sve ;)
Huawei

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od Roda92 »

Ma naravno nisam ni mislio da ga uzimam u skorije vreme. Samo iznosim ono sto smo na prethodnim stranicama govorili za kineske verzije pa da mora da se pazi.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Koje sra.nje, danas htedoh kupiti, to jest naručiti X2, isto tamo gde sam kupio i X1, dobio mail sa kodom za popust od 20posto.
Imao sam vec popust skoro 50e, i reko ajde da ga narucim danas, sa tih 50e popusta i jos 20 popusta, da iskoristim.
Kad ono, prc, nema ga više na stanju pihhh.
Izašao bi me nov X2 za čitavih oko 320e, i to Gold boja 3gb / 32gb.
Popust važi još 05,10 do uveče, nada, se da ce bar u ponedeljak pisati da ga imaju na stanju. Nisam imao sreće ;)
Huawei

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od Roda92 »

To je mozda fora da ne bi mogao da iskoristis popust, mnogo podseca na akcije ovde. Kao na akciji nesto, a nema proizvoda. Za te pare je stvarno privlacno da se uzme takva masina.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Pa ne verujem da je fora, jer mogu i bilo koji drugi fon ili bilo šta od tehnike da kupim i sada. Popust važi i dalje za sve, a sad, x2 se pojavio pre par dana kod njih u prodaji, moguće je da su dobili manju količinu, pa da se proda lo stvarno.
Bila je takva situacija i sa x1, da ga ne, aj u trenutno na lageru, kao što je i čest slučaj sa mate7, nekad ga imaju nekad ne.


Edit: tih 20% vazi do ponedeljka uveče, a ovaj popust ostali što imam, to važi do kraja godine.
Poslednja izmena od znemanja u Sub, 03. Okt 2015. 21:48, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju "izmeni".
Huawei

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od Roda92 »

Sigurno onda jer je nov uredjaj pa su krenuli sa malom kolicinom da vide kako ce ici prodaja. Ekstra i da ga uzmes za prvi slucaj 350e sto mozes je dobro, a tek ovaj dodatni popust prelama odluku.

Samo dokaz da su cene mobilnih preuvelicane kad se ovakav uredjaj prodaje za 399e pocetna cena! a isti njegov hardverski rang cak i havajca je skuplji 200e, a drugih brendova i duplo.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Uzeću ja x2 definitivno, sad samo moram u toku dana da vreba kad ce opet biti popust neki, to jest dobijem mail i odmah moram da vidim preko njihove app da li imaju x2,i da ga narucim.
Bice toga još, ako kojim slučajem budu još u ponedeljak imali x2 na lageru, odmah ga narucujem.
Ako ne, moram da čekam malo, nije mi zbog para, vec eto što da ne prodjem jeftinije ako već može :)
Lagano samo i kao mačka da vreba da ugrabim x2 na vreme :)
Mada, brzo će i decembar, počinju božićna sniženja ovde :)
Ugrabim dobar popust, kupim x2 kao u ovom slučaju za dosta manje para, prodam x1 i suma sumarum, x2 bi me izašao možda najviše 100e iz džepa, a da sam ovo ugrabim npr juče poslepodne, bilo bi tačno doplata 50-60e,jer x1 ide lagano za 220-230e na eBay.de, čak i 250e odlično očuvani, kao i moj x1 što je očuvan, jos uvek kao nov :)
Ugrabicu valjda priliku neku do decembra ;)
Huawei

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od Roda92 »

Bice prilika, do decembra ce biti vrh cena. Ja cu se strpiti jos da vidim i p8 max, pa tokom sl godine menjam.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Dok ti dočekas p8max, eto ga u februaru, martu novi x3 [emoji14]
Al opet, dok se pojavi ovde u Evropi, bice avgust, septembar... Ili možda budu i malo azurniji pa da se pre pojave eu modeli za evropu ;)
Huawei

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od Roda92 »

Ihh nema veze, ne patim ja od brojki pa da bude x3.
x2 je tako uradjen da moze i i na duze staze da se nosi nemam ja taj problem :D

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Ma zezam se ja, a to si u pravu da x2 po svojim specifikacijama uopste ne zaostaje od dosta skupljih telefona.
Hoće li se pojavljivati kod nas X2 uopste, ima li ko info?
X1 je zaboravljen potpuno kod nas, niko i ne zna uopste za ovaj phablet ;)
Huawei

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od Roda92 »

X1 niko nije ni pomenuo, a o X2 pricaju samo portali o telefonima, a sto se tice sivog trzista tu se jedva pronadje neki huawei telefon da imaju, a zvanicno retko ko je imao do sad pre 6.meseci mate7, p8, i sada ce p8max. A X2 ja nisam naisao da ce neko nabavljati, nije im u interesu zbog cene sigurno. Ovde je M1 mogao da se uzme preko provajdera al samo uz internet njihov.

Odgovori