Huawei g6603

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Pedjos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2005. 18:02
Lokacija: Beograd

Huawei g6603

Post od Pedjos »

Da li neko ima iskustva sa ovim telefonom>? Uzeo sam ga pre par dana preko mts-a... Meni se iskreno svidja telefon, samo je malo slabiji zvuk u slusalici ;)
qtek s110 i nokia N71 i nokia 5300

LetsGo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 18. Avg 2011. 22:32

Post od LetsGo »

I ja sam ga uzeo iz mts-a, prethodno sam ima Sony Ericsson T700.
Prvo mane: ne sviđa mi se što imaju samo dve teme, u audio plejeru ne postoji mogućnost čitanja ID3 tagova (znači nema ono artist, album, cover art) i takođe nema pravljenja plejlista. U imeniku uvek prikazuje sve kontakte sa obe kartice i sa telefona ako ih ima, nema opciju da se izabere pregled kontakata samo iz telefona ili SIM1, SIM2. Dobija se Opera 4.2, a ja sam uspeo samo da instaliram 4.3, pošto se kod 6-ice pojavi neka greška o.O. Kamera je realno loša, ali može da napravi dobre fotke po danu. Muzika ne može da svira u pozdini dok je aplikacija aktivna, inače dok se kuca sms ili slično može. Slusalice su sa microusb ulazom, ali obicne, znaci bez prigusivaca, ali zvuk je odlican kada se namesti na 3D.
Prednosti: Telefon je lep (bela boja :) ), dobro leži u ruci, tastatura je odlična, zvuk je jako glasan i muzika se dobro čuje, postoje razne opcije za zvuk (3D, bass, ima par tema za plejer, ima i prikaz teksta pesme, ali ne znam kako da ubacim tekst u mp3... :smutny: , prikaz spektra), poruke se lako kucaju, može dve kartice i one se jednostavno koriste, ima opcija da se u toku poziva reprodukuje zvuk iz restorana, sa ulice, zvuk motora.. :D Ima odlilčan čitač e-knjiga ali samo u .txt formatu (automatsko skrolovanje, obelezivaci...).

Sve u svemu, mobilni poseduje osnovne funkcije, veliki je plus zbog 2 kartice, ako vas jos nesto interesuje, pitajte! :D

Max95kvsrb
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 17. Sep 2011. 00:35

Post od Max95kvsrb »

Druze ja imam 2 problema.Prvi je taj sto nece da mi ocita muziku na muzicki plejer :dry: Namestio sam ocitavanje na memorijsku karticu,ali opet nista.U cemu je problem?I drugi problem je da mi se uvek pojavljuje na ekranu nekakva informacija,tj pise mi mesto gde se nalazim,ili odakle telefon uzima mrezu,ne znam ni Ja.Ako bix mogli da mi kazete kako to da sklonim bio bix veoma zadovoljan.Hvala unapred

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

To sto ti pokazuje gde se nalaziš je "Cell info display". To ima na svakom telefonu. On ti pokazuje naziv bazne stanice (koji svaka ima) sa koje dobija mrezu. Obicno je ta opcija u porukama i mozes da je isključiš, ako ti smeta.

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

pitanje: jel moze da se ubaci mp3 za zvono i poruke?

LetsGo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 18. Avg 2011. 22:32

Post od LetsGo »

@Max95kvsrb: Da bi učitao muziku: Uđeš u plejer, lista, opcije, dodaj, pa izabereš folder ili pesme.

@AquaZX: Samo za pozive može, za sms ne. Meni, profili, opšti, opcije, prilagodi, podešavanja.

:)

Wulle
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2011. 12:56

Post od Wulle »

Da li neko zna gde mogu da skinem neki software za pc kako bi mogao da sinhronizujem telefon.
Takodje ako neko zna gde mogu da se skidaju neke aplikacije za ovaj telefon. Inace telefon se ne nalazi na zvanicnom sajtu proizvodjaca... kako da ne postoji :D

mibelic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 08. Jul 2012. 10:35
:: Huawei G6609

Re: Huawei g6603

Post od mibelic »

Imam slican model Huawei G6609 i ako neko moze da mi kaze kako se iskljucuje opcija interneta dok ste u romingu? Hvala.

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Re: Huawei g6603

Post od Draco »

Прије неколико дана сам узео модел G6609 преко црногорског М-Тела за пристојну цифру од 87е без уговора и са гаранцијом од годину дана.

Ево неких првих запажања:
На први поглед телефон се чини металним, међутим није. Сем плочице са четири тастера (два оперативна и за прекидање/позивање) која је метална, све остало је пластика. Додуше, чини ми се приличмо квалитетна. Телефон је лаган, фино лежи у руци...и много скупље изгледа него што јесте :)
Двије картице (различити оператери) раде без проблема, неко је поменуо проблем са MMS код прошлог модела али на овом још нисам пробао... Камера је солидна и има 5px a не 3,2 као што пише у спецификацији. Мада је то не чини ништа бољом. Тастатура је солидна, мало тврђа али добро...вјероватно ствар навике. Батерија после првог пуњења траје 3 дана...надам се да ће се продужити бар за дан :D Слушалице су 3,5mm, најобичније.
Именик сам лако пребацио са Нокије Е71, маркирао све .vcf фајлове и послао плавим зубом. Дисплеј постоји у варијанти виџета (којих има неколико: временска прогноза, плејер, слике, радио...) или стандардни са пречицама.

Е сад оно што мени лично смета или ми се не свиђа:
Не постоји могућност именовања мрежа, тј SIM1 и SIM2, тако да морате да памтите која картица вам се налази на којем мјесту. Не знам шта их је коштало да то омогуће :roll:
Ако укључите извјештај о достави SMSa он ће имати звучну нотификацију исту као SMS, немогуће је звук промијенити или искључити. Такође, извјештај се појављује на дисплеју тек када изађете из менија на главни екран, и сваки појединачно морате да обришете потврђујући ОК, колико год у међувремену послали порука, али зато те извјештаје касније немате гдје да прегледате нити на послатим порукама (чак ни у "детаљима") имате обавјештење да је достављена и када. Иритира и неинвентиван метод уноса текста, без паметног пребацивања слова са малих на велика и обрнуто. Кад смо код порука и уноса текста, смајлији су тотално побркани, тако да ако пошаљете неки " :D " није искључено да ће онај са друге стране добити " :x " и слично. Календар не омогућава никакву синхронизацију, што је тотални промашај у данашње вријеме.
Не постоји никаква сигнализација пропуштених догађаја, што је увијек велики минус. А тако добро би му легао онај блицајући средишњи тастер, као на Нокији :wink:

И оно што је најгоре, не постоји буквално никаква подршка за овај телефон. Не постоји софтвер за рачунар, а update софтвера вјероватно никад и неће добити. Штампано упутство је бескорисно, иако је на енглеском, пошто ништа конкретно није објашњено, чак ни оно најбитније, менаџмент СИМ картица.

Закључак: Предобар телефон за ове паре. Ко воли qwerty телефоне, нема превелике захтјеве а требају му двије картице, одличан је избор.

Odgovori