Huawei Ascend P1 (U9200/S)

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Huawei Ascend P1 (U9200/S)

Post od AnGeL oF LoVe »

Slika
Specifikacija
Danas je Huawei predstavio novi tanki telefon Ascend P1 S. Telefon je debljine 6.68 mm što ga svrstava u najtanje telefone na tržištu i tako se nastavlja trend proizvodnje sve tanjih i tanjih telefona.Telefon ima ekran od 4,3 inča Super AMOLED qHD sa rezolucijom 960×540 piksela sa Corning Gorilla staklom. Ovaj telefon dolazi sa dual core procesorom i to iz Texas Instruments kuhinje OMAP 4460 Cortext-A9 koji radi na 1.5 GHz sa SGX 540 grafičkim procesorom. I sve to na Ice Cream Sandwichu.

Pored ovog telefona Huawei je predstavio i P1 S’ koji ima sličnu specifikaciju ali je deblji – 7,69 mm i ima slabiju bateriju. P1 S ima bateriju od 1800 mAh, a P1 S’ bateriju od 1670 mAh. Oba telefona imaju 2 kamere, prednju od 1,3 MP i zadnju od 8 MP. Mogu da snimaju video zapise u 1080p rezoluciji. Dolaze sa 4GB interne memorije i 1 GB RAM-a.

Telefoni će biti dostupni u 3 boje: metalik crna, keramička bela i višnja pink boja. Biće dostupni u Evropi, Aziji, Seversnoj Americi i Australiji negde sredinom drugog kvartala ove godine.
Sve je ovo vrlo lepo.Specifikacija je za respekt.Samo,ime Huawei mi ne uliva poverenje.Voleo bih da se varam jer ce cena biti dosta povoljnija od poznatih marki.Nikako ga ne bih kupio odmah po izlasku vec kasnije kad vidim kako funkcionise.
LG G2 Black,16GB

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Huawei jeste kineska marka, ali je to ozbiljna kompanija, koja je vec odavno nasla svoje mesto na trzistu telekomunikacione opreme, a u poslednje vreme i na trzistu telefona. Ne mogu da se pohvale nekim high-end modelima, ali evo, polako...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Lep gedzet... stvarno lep. :)

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

psyhound, bas tako, stvarno je lep! :)
Samo nek se rolaju....sarme.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ако буде оптимизован као ови Хавајци што се продају у Телекому може и џабе да ми га дају не бих га узео. Папир трпи свашта, реално мислим да неће моћи ни да примирише Самсунгу (сем можда по цени).

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Приближава се дан када ће се овај телефон појавити у продавницама(април-мај) и све је веће интересовање.Како год да се покаже у раду,верујем да ће појављивање овог лепог телефона утицати на цене познатијих и скупљих,да буду приступачнији.За овај модел се помиње цена од 280 е што делује врло повољно,обзиром на могућности-
http://www.mobilmega.com/index.php/aktu ... scend-p1-s
http://www.knowyourmobile.com/compariso ... _p1_s.html
LG G2 Black,16GB

wave
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2011. 15:47

Re: Huawei Ascend P1 S

Post od wave »

Da li je dosao ovaj ttelefon u Evropi? Koja je cijena? Kada ce doci kod nas?

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Одг: Huawei Ascend P1 S

Post od ~Arkan~ »

Prelepo :D Kolika ce mu biti cena? Ja sam cuo nesto oko 280€ sto je dosta povoljno mada ne verujem :)

komsijakaraburma
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Ned, 04. Feb 2007. 22:13

Re: Huawei Ascend P1 S

Post od komsijakaraburma »

Videh juce, stigao je u Telenor. Telefon je stvarno lep i specifikacije su jake, procesor na 1,5 GHZ, Android verzija 4.0.3, Super Amoled ekran 4,3 inca, 1GB RAM-a, kamera 8 MP. Na Telenorovom sajtu kazu da bez ugovorne obaveze kosta 52 000 sto je ok cena http://www.telenor.rs/sr/Privatni-koris ... /Ascend_P1

wave
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2011. 15:47

Re: Huawei Ascend P1 S

Post od wave »

450eura? I tako oni planiraju da se probiju na trziste? U CG mogu kupiti S2 za 300eura... Nazalost nista od ovog telefona. Preskup.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Huawei Ascend P1 S

Post od AnGeL oF LoVe »

Polako wave.To je cena u Telenoru.Pogledaj cenu S2 i HTC one X kod operatera i prodavnice (sa 6 meseci garancije) pa ces videti ogromnu razliku.Na vrhu stranice vidis cenu modela S2 (58999) a koji mozes kupiti za 300 e.Za mesec dana,P1 ce kostati manje od 300 e.
LG G2 Black,16GB

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Huawei Ascend P1 S

Post od kenzoki »

isprobao ga u telenoru, deluje mnogo boje nego što sam očekivao, i izrada i preformanse, sve leti. samo mi se amoled nikako ne sviđa, boje su ko tehnikolor pa pojačano 500 puta. verovatno je do ličnih preferenci, lcd ekrani koje sam viđao mi deluju lepše i prirodnije.

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: Huawei Ascend P1 S

Post od NijeZauzetoIme »

jel ima neko p1, kakvi su utisci? planiram da ga kupim preko telenora
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: Huawei Ascend P1 S

Post od NijeZauzetoIme »

ja kupio, al preko vipa, povoljnije je mnogo. zadovoljan sam skroz, super je telefon! nisam navikao na toliko tanak model, i da baterija na androidu toliko... fali mi mozda samo root i micro sd neki dobar, i extra! preporuka svima
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

Dojce
Banned
Postovi: 100
Pridružio se: Ned, 20. Maj 2012. 22:20
:: nokia
:: samsung

Re: Huawei Ascend P1 S

Post od Dojce »

Ajde, jel ga ima jos neko vredi li ga uzimati daj te utiske?
LG

zlatnikSE
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 04. Mar 2011. 01:50

Re: Huawei Ascend P1 S

Post od zlatnikSE »

ja sam ga uzeo danas , zanima me samo , ako moze neko da mi pomogne , da li moze video poziv preko skaypa ???
mislim da bi trebalo da moze :) ali sam skinuo skayp i nema opciju video poziva ... jel zna neko sta treba da se uradi i da li uopste moze video poziv na ovaj model :) hvala svima a za par dana cu napisati moje utiske o ovom tel...

Dojce
Banned
Postovi: 100
Pridružio se: Ned, 20. Maj 2012. 22:20
:: nokia
:: samsung

Re: Huawei Ascend P1 S

Post od Dojce »

danas sam ga cackao na uscu utelenoru sto se tice performanski telefon je bruga sto se tice izgleda izgleda fenomenalno ali kad ga zmes u ruku imas osecaj kao da je neka igracka od kineze kado da je od kartona...
LG

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend P1 (U9200/S)

Post od dule88 »

Kakav mu je video snimak i da li snima u fullHd bez seckanja?S2 tu nema premca.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Huawei Ascend P1 (U9200/S)

Post od skar »

evo da ti kazem da je S2 losiji po pitanju kamere,a i dosta toga od P1,pre ovog sam koristio S2...i danas sam uporedio slike...

Dojce
Banned
Postovi: 100
Pridružio se: Ned, 20. Maj 2012. 22:20
:: nokia
:: samsung

Re: Huawei Ascend P1 (U9200/S)

Post od Dojce »

ja mislim da je ovaj telefon extra za te pare, planiram da ga uzem, sad imam l7 II i verovatno cu da ga zamenim ovim jel kolko vidim po svemu je bolji
LG

Odgovori