Huawei Ascend Y300

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Uskok
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 16. Feb 2011. 01:08

Huawei Ascend Y300

Post od Uskok »

Slika


General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 900 / 2100 - Y300-0100 model
HSDPA 850 / 1900 / 2100 - Y300-0151 model
SIM Mini-SIM
Announced 2013, March
Status Available. Released 2013, March
Body Dimensions 124.5 x 63.8 x 11.2 mm (4.90 x 2.51 x 0.44 in)
Weight 130 g (4.59 oz)
Display Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 480 x 800 pixels, 4.0 inches (~233 ppi pixel density)
Multitouch Yes, up to 5 fingers
Protection Scratch-resistant glass
Sound Alert types Vibration, MP3 ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
Memory Card slot microSD, up to 32 GB
Internal 4 GB, 512 MB RAM
Data GPRS Yes
EDGE Yes
Speed HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot, DLNA
Bluetooth microUSB v2.0
Camera Primary 5 MP, 2592x1944 pixels, autofocus, LED flash
Features Geo-tagging
Video Yes, 480p@30fps
Secondary Yes, VGA
Features OS Android OS, v4.1 (Jelly Bean)
Chipset Qualcomm MSM8225 Snapdragon
CPU Dual-core 1 GHz Cortex-A5
GPU Adreno 203
Sensors Accelerometer, proximity
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Browser HTML
Radio FM radio
GPS Yes, with A-GPS support
Java Yes, via Java MIDP emulator
Colors Black, White
- SNS integration
- MP3/WAV/eAAC+ player
- MP4/H.264 player
- Organizer
- Document viewer
- Photo viewer/editor
- Voice memo/dial
- Predictive text input
Battery Li-Ion 1730 mAh battery
Stand-by Up to 320 h (2G) / Up to 320 h (3G)
Talk time Up to 5 h (2G) / Up to 5 h (3G)
Misc SAR US 0.83 W/kg (head) 1.02 W/kg (body)
SAR EU 0.75 W/kg (head) 0.77 W/kg (body)


Ovaj model se pojavio pre neki dan u mts ponudi, pa me interesuje ima li vec nekih iskustava. Cudno mi je bilo da vec nema teme za ovaj telefon,a onako na prvi pogled, deluje kao dosta dobra i povoljna kupovina (mix net M - 6000, mix net L - 1 din) Specifikacije su, cini mi se, prilicno dobre za jedan low end telefon, jedino sto mi bode oci je 512 mb RAM i nisam siguran kako ce JB raditi sa toliko malo memorije. Nadam se da ce uskoro biti clanova koji su ga vec uzeli i koji ce biti radi da ovde podele svoje utiske o ovom telefonu.

cojkin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 29. Nov 2007. 22:00
Lokacija: Bijeljina

Re: Huawei Ascend Y300

Post od cojkin »

Ja sam uzeo ovaj telefon i zadovoljan sam sa njim ekstra je kamera procesor radi savrseno za te pare sto ti kazem je dobar samo sto je kod mene bio 1 km jer sam ja iz bijeljine,ima samo malu manu ima rama 512 mb ali previse je rom zauzeo nadam se da ce neko napravit neki modifikovan rom kao sto sam ubacivao i za Huawei U8650 sonic........
asdasdfd

d_v
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Ned, 10. Mar 2013. 21:15
:: Huawei Ascend Y300

Re: Huawei Ascend Y300

Post od d_v »

Da li se isplati dati 110e za ovaj tel, jer mi se ne ide na m:tel. A dok dam tri pretplate unaprijed i platim nesto tel izadje skoro na isto...

cojkin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 29. Nov 2007. 22:00
Lokacija: Bijeljina

Re: Huawei Ascend Y300

Post od cojkin »

Jbg druze sta da ti kazem vredi dati ako si nasao za te pare ja sam gledao on izlazi oko 175 eura ovako kad ga kupis ja sam ti rekao da sam zadovoljan jedina mu mana sto mu je rom pojeo malo vise rama pa cekam da se neko pojavi da napravi rom
asdasdfd

d_v
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Ned, 10. Mar 2013. 21:15
:: Huawei Ascend Y300

Re: Huawei Ascend Y300

Post od d_v »

Znas kako, znam da je tako i izgleda mi kao unaprijedjen G300. A njega sam mogao pazariti za 300km. Imas ih more na Piku, ljudi kao ti na pretplati kupe za marku i prodaju. A necu da idem lopovima na rudu, jer je bezobrazno sta rade. Sa M:TSom su jedna firma a odnos prema kupcima je uzasan. Mozda ce ljudi iz Srbije reci da je MTS los, ali ovi za 15e daju 200 minuta, dvjesta poruka i 500mb. Uzas

cojkin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 29. Nov 2007. 22:00
Lokacija: Bijeljina

Re: Huawei Ascend Y300

Post od cojkin »

Ja ti kazem dobro ja sam ga uzeo na mtel jer mi je jeftinije i bolje dobijem ga za 1 km a sto ti kazes ajde izdvoj 300 km za taj telefon.jer vidis kakva su vremena,ja sam imao huawei u8650 sonic i njega sam dao zeni a sebi uzeo ovaj huawei u8650 sonic sam prosle godine platio 50 km preko mtel-a i tu sam se bio zajebao jer bolje da sam ga uzeo za kes ali jbg zaleti se covjek pa pogresi,i to sto kazes bolje idi negde u radnju pa ga kupi ali nemoj preko pika jer sam i ja gledao na piku i telefon se tek pojavio ono ga on na piku prodaje.mislim strasno izracunaj preplatu koju ces dati za te 2 godine samo a ti ga prodajes za 300 km.o tome se radi to su malo glupi ljudi....pozdrav
asdasdfd

d_v
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Ned, 10. Mar 2013. 21:15
:: Huawei Ascend Y300

Re: Huawei Ascend Y300

Post od d_v »

Odosmo nas dvojica u OFF totalno. :D
Pa ja cu i uzeti tel iz M:tela, smo ce neko drugi placati pretplatu :P
Ma i nije to tako nenormalno, ima dosta ljudi imaju telefone nezavisno od operatera, a kad vec koriste pretplatu, sto ne ne "zaraditi" na telu. Znam da je Huawei dobar, ali opet neki crv... Mada uzimam ga pa kud puklo za 220KM :-)

d_v
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Ned, 10. Mar 2013. 21:15
:: Huawei Ascend Y300

Re: Huawei Ascend Y300

Post od d_v »

Pazario sam prvi Android, za sada super. 8)
Kamera je kao kod G300 od 5mpx, ali kod druga sam gledao i probao je na G300 i nisam uopste bio zadovoljan, dok mi ovdje izgleda mnogo bolja. Slikao sam kuce u daljini i prilikom zuma sve se jasno i cisto vidi.

cojkin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 29. Nov 2007. 22:00
Lokacija: Bijeljina

Re: Huawei Ascend Y300

Post od cojkin »

rekao sam ti jedino sto je prednja kamera losa ali nema veze bitno je da je zadnja kamera dobra reko ti neces se pokajati samo da se sada oce neko naci da napravio root i rom za ovaj telefon jer puno mu system jede ram.
asdasdfd

d_v
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Ned, 10. Mar 2013. 21:15
:: Huawei Ascend Y300

Re: Huawei Ascend Y300

Post od d_v »

Ne znam jesi li primijetio ili je to kod mene, da kada je tel blizu zvucnika oni zuje kao kada se ostvaruje poziv, a u tom momentu su mi sve komunikacione opcije iskljucene. I cini mi se da se dosta baterija zagrijava, ali djeluje tel extra.

P.S. Ne znam da mi nece baterija biti slabija, stavio u toku noci prvi put da je formiram i nestalo struje. Nije se mozda pet sati punila.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Ascend Y300

Post od janka_88 »

Formiranje baterija se ne radi unazad 7-8 godina, ako ne i više. Prvih par puta jedino što je poželjno ali ne i neophodno da se potpuno napuni i potpuno isprazni i to je sve. A da se skroz napuni ne vjerujem da mu treba više od 2,5h. :)

d_v
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Ned, 10. Mar 2013. 21:15
:: Huawei Ascend Y300

Re: Huawei Ascend Y300

Post od d_v »

MA znam ali neki jos uvijek preporucuju, a baterija mi je trajala danas nekih 10 sati, a nisam nesto preterano ga drndao, bio mozda 15min na netu i to je to.

cojkin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 29. Nov 2007. 22:00
Lokacija: Bijeljina

Re: Huawei Ascend Y300

Post od cojkin »

pa ako igras igrice ne moze biti vise od 2.5 sata na dan ako ne igras igrice udjes na fejs i tako napises koji sms i poziv moze da traje i do 2 dana ali i to je retko to sto ti zvoni kraj zvucnika verovatno slaba ti mreza mozda ako si malo dalje od grada ili negde u stanu,a to sto se grije baterija na punjacu to je kod svake lion-ske baterije....poz nasao sam rom-i root za telefon pa cu probati ovi dana javim vam utisak.poz
asdasdfd

d_v
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Ned, 10. Mar 2013. 21:15
:: Huawei Ascend Y300

Re: Huawei Ascend Y300

Post od d_v »

Pa ne znam bas da li je do mreze toliko. Pun signal u BL, jeste da je u kuci. A nisi me razumio, evo puni se na punjacu i hladna je, ali zagrijan je tel tokom normalnog rada.
Hajde molim te postavi rom i root i objasni kako se radi, posto mi je to prvi put.
E da, da li ja mogu instalirati npr. navigaciju i slicne programcice i onda nakon toga odraditi rom i root?

cojkin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 29. Nov 2007. 22:00
Lokacija: Bijeljina

Re: Huawei Ascend Y300

Post od cojkin »

ovo sto sam nasao za root i rom ne radi nije dobro postavljeno cim nadjem stavicu,a kada radis root onda se brise sve iz telefona navigaciju mozes instalirat ali moras je brebaci na sd karticu jer ona ide na memorijsku karticu
asdasdfd

d_v
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Ned, 10. Mar 2013. 21:15
:: Huawei Ascend Y300

Re: Huawei Ascend Y300

Post od d_v »

Znam, znam da ne ide. Znaci onda nema potrebe ni instalirati neke pretjerane aplikacije.
Nego, zna li neko nesto o nekim memorijskim za Android, danas sam vidio u radnji. Ali je znatno skuplja (duplo), znam da ima razlicitih brzina, ali kao ima neke softvere.

d_v
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Ned, 10. Mar 2013. 21:15
:: Huawei Ascend Y300

Re: Huawei Ascend Y300

Post od d_v »

Ima li neko problema sa pozivima na Viberu? Kada pozovem cujem sagovornika ali on mene ne čuje, probao sam sa vise ljudi na vise razlicitih mjesta. Probao sam da se cujem sa drugom koji ima isti tel ni on mene nije cuo, ni ja njega. A i on je zvao jos neke ljude isti problem. Brisao sam program i ponovo ga instalirao i nista. Dok npr. sa istim ljudima skajp i video veza funkcionisu savrseno.

cojkin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 29. Nov 2007. 22:00
Lokacija: Bijeljina

Re: Huawei Ascend Y300

Post od cojkin »

joj druze ima neki bag oko tog vibera koji se skoro pojavio moras nesto u opcijama da promjenis jer pomesa zvucnik i mikrofon kada ti upalis viber odnosno viber je stalno ukljucen ali pogledaj negde na googlu ja sam to video negde da se neko isto zalio za viber ali ja ga ne koristim puno vise skup ili fring koji je meni mnogo bolji od vibera

EDIT:
za memorijsku karticu nisam neki strucnjak ali
se bavim racunarima,jedino sto znam kada
uzimas karticu trazi sto vecu klasu kartice
recimo do 10 class jer one rade brze i
bolje..pozz
asdasdfd

d_v
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Ned, 10. Mar 2013. 21:15
:: Huawei Ascend Y300

Re: Huawei Ascend Y300

Post od d_v »

Ima neki problem na svim 4.1 sistemima, nije do telefona, kao rijesili ga samo za pojedine xperije.
Trazim to sto si napisao ali ne mogu naci.

A za kartice sam trazio isto, znam da je visa klasa bolja, ali mislim da je dovoljna i sestica.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Ascend Y300

Post od janka_88 »

Na ovom tipu i klasi telefona to i nije toliko bitno što se tiče klase i čak i klasa 4 će odlično poslužiti a uz to je i jeftinija. U svakom slučaju ako finansije nisu problem bolje je uzeti veću kladu u slučaju kasnijeg prelaska na neki jači telefon. ;)

Odgovori