Huawei Ascend P6

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Huawei Ascend P6

Post od Sale_M »

Novi flagship

Slika

General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
SIM Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)
Announced 2013, June
Status Coming soon. Exp. release 2013, July
Body Dimensions 132.7 x 65.5 x 6.2 mm (5.22 x 2.58 x 0.24 in)
Weight 120 g (4.23 oz)
Display Type Capacitive touchscreen, 16M colors
Size 720 x 1280 pixels, 4.7 inches (~312 ppi pixel density)
Multitouch Yes
- Emotion UI 1.6
Sound Alert types Vibration, MP3 ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
- Dolby Digital Plus sound enhancement
Memory Card slot microSD, up to 32 GB
Internal 8 GB, 2 GB RAM
Data GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGE Class 10, 236.8 kbps
Speed HSDPA 14.4 Mbps, HSUPA 5.76 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
Bluetooth Yes, v3.0 with A2DP, LE
NFC Yes
USB Yes, microUSB v2.0, USB On-the-go
Camera Primary 8 MP, 3264x2448 pixels, autofocus, LED flash
Features Geo-tagging, HDR, face and smile detection
Video Yes, 1080p@30fps
Secondary Yes, 5 MP, 720p
Features OS Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean)
Chipset Huawei K3V2
CPU Quad-core 1.5 GHz
Sensors Accelerometer, gyro, proximity, compass, temperature
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
Browser HTML5
Radio FM radio
GPS Yes, with A-GPS support and GLONASS
Java Yes, via Java MIDP emulator
Colors Black, White, Pink
- SNS integration
- Active noise cancellation with dedicated mic
- DivX/XviD/MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV player
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk
- Organizer
- Document viewer
- Photo viewer/editor
- Voice memo/dial/commands
- Predictive text input
Battery Li-Po 2000 mAh battery


quad core cpu,2 gb rama.
Valjda ce dobijati podrsku za jos noviji sofware,kad ga bude ;)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Huawei Ascend P6

Post od AnGeL oF LoVe »

Mocno izgleda,mocne specifikacije,samo baterija ocaj.Samo 2000 mAh?Za Quad-core,Dual SIM,displej 4.7 inca..malo je
LG G2 Black,16GB

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Huawei Ascend P6

Post od AnGeL oF LoVe »

Pojavio se u MTS-u i uskoro ce biti dostupan u paketima.

Kao sto sam i predvidjao baterija je slaba i performanse su mu daleko od flagshipa, telefon je za mlade, lepo izgleda i ima kvalitetnu izradu.

Detaljnija recenzija ima ovde:

http://www.trustedreviews.com/huawei-as ... one_review
LG G2 Black,16GB

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Huawei Ascend P6

Post od toda81 »

Lspo izgleda, lepa secifikacija osim baterije, mada sam ja malo skeptican kada je ovaj proizvodjac u pitanju
Note IV N9100 dual

rm:a
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Avg 2013. 12:53
:: nokia 6700 classic

Re: Huawei Ascend P6

Post od rm:a »

telefon stigao u mt:s-u, na mix net L 20.000 :o :o :o :o

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Huawei Ascend P6

Post od ~Arkan~ »

Opet mt:s preteruje s cenom,napucali su je i to baš,ne kapiram ih...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Huawei Ascend P6

Post od toda81 »

Za svaki tel je kod svakog operatera napucana cena tako da ne treba da se cudis kada vidis cene
Note IV N9100 dual

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Huawei Ascend P6

Post od bestboy »

rm:a napisao: na mix net L 20.000 :o :o :o :o
Мамлази жешћи :x
Слобода или смрт

dulidzan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 16. Sep 2013. 16:23
:: Huawei Ascend G700

Re: Huawei Ascend P6

Post od dulidzan »

Pozdrav svima, nov sam na forumu:
Citajuci razne članke o ovom telefonu, došao sam do podataka da je baterija optimizovana i do 30% manje potrošnje u odnosu na ostale telefone sa istim karakteristikama ! Kažu da je Huawei jedan od vodećih proizvođača opreme mobilne telefonije i opreme za internet u Aziji i pošto su upoznati sa tom problematikom, uspevaju da nađu najbolji balans što se toga tiče! tako pišu po raznoraznim sajtovima !
Donekle i verujem u to, jer moj drugar ima Huawei ascend p1, koji ima 1.5 dual core, 1 gb rama i 4.3 in. ekran i bateriju od 1650 mah. Njemu baterija izdrži i vise od 2 dana uz korišćenje od 15- 20 min razgovora dnevno, do 1 sat interneta i do 30 poruka.

vladagaja24
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 01. Feb 2014. 20:36
:: Huawei P6

Re: Huawei Ascend P6

Post od vladagaja24 »

Svi koji imaju Huawei P6 trabali bi da učine sebi veliku uslugu i instaliraju novi firmware B125 (to su one poslednje

četiri cifre kada se ode u settings/about a phone/build number). Ovo je poslednji zvanični Huawei internacionalni firmware

i mogu da kažem da sam toliko oduševljen kako radi da osećam kao da imam potpuno nov telefon u ruci.
Ja sam svoj model kupio jos pre oko četiri meseca u Livornu u Italiji u njihovom Vodafonu i imao je na sebi B606 firmware.
Bio sam blago razočaran performansom telefona, naročito kada sam ga upoređivao sa Nexus 4-kom od drugara na kome je sve

klizilo, jer su telefoni trebali da se slično ponašaju zbog veoma sličnih specifikacija koje su delili. Tada sam imao i

Galaxy II i čak i ovaj telefon se činio bržim od mog.
Sve do pre nekoliko dana kada sam odlučio da se malo pozabavim sa temama i vidim šta jos može da se doda a da nije

preveliko cimanje i oduzimanje vremena.
Ono sto mi je od početka smetalo je, kao što sam već rekao, sama brzina i performanse telefona a i to što onaj

navigacioni bar na ekranu (home button, back button, switcher button) nije mogao da se spusti dole, tako da umesto 4.7"

ekrana u realnosti dobijas jedva 4.4" osim u retkim aplikacijama kao sto je Youtube gde se potpuno gubi kada gledaš video.
Na moje iznenađenje oba problema koja sam pomenuo su lako rešiva bez ikakvog rootovanja, factory reseta i sve može da se

odradi za manje od pola sata i verujte da ćete posle ovoga imati potpuno drugi osećaj koriscenja uređaja.
Verovatno ćete morati da se registrujete za xda-developers forum ali je tih dva minuta registracije itekako vredno truda

za ono sto ćete na kraju dobiti.

NAPOMENA!! Svi linkovi koje sam postavio su "razbijeni" praznim mestima, tako da prvo suzite postojeca prazna mesta u

linku i tek onda ga kopirajte i otvorite!

Za novi firmware idite na ovaj forum i skinite fajl sa prvog posta (oko 900 MB).
h t t p : / / forum. x d a - developers.c o m / showthread . p h p ? t= 2 5 8 4 6 7 5

Sve što treba da uradite posle toga je da iz zip foldera izvadite dload folder, u kome se nalazi UPDATE.APP, stavite

folder dload u root folder telefona ili memorijske kartice (neophodno je da u jednoj ili drugoj memoriji, telefona ili

kartice, imate bar 2 GB prostora). Posle toga u setingsu telefona idite na settings/about a phone/system update/local

update/backup data (obavezno ovo odradite za svaki slučaj)/confirm i zatim čekajte 5-10 minuta da telefon odradi

instalaciju novog softvera.

Što se tiče uklanjanja navigacionog bara sa ekrana, postupak je još jednostavniji.
Idite na ovaj forum i sa prvog posta downloadujte fajl.
h t t p : / / f orum . xda- developers. c o m / show thread . php?t = 24 539 26

Folder pod nazivom HuaweiBackup treba smestiti u root folder memorije telefona ili root folder SD kartice. Nema veze ako

tamo već postoji HuaweiBackup folder, samo prekopirajte i ovaj. Posle toga treba otvoriti aplikaciju pod nazivom Backup i

odabrati opciju Restore from SD card. I to je sve! Posle toga cete pored strelice za back skroz u donjem uglu sa leve

strane imati i strelicu za dole koja ce vam skalnjati navigacioni bar kada vam je to potrebno a vracati ga swypom prsta od

donje strane ekrana na gore. Verujte, radi kao sat, veoma je korisna naročito u browserima i igrama jer se dobija još oko

0.3" prostora na ekranu.

Na kraju preporučujem ovaj link za skidanje svih zvanicnih Huawei P6 tema za Emotion 1.6UI, ima ih preko 160.
h t t p : / / z h.ui. v mall.com /them e.php?mod=list&display= 1&model= P6&version= EMUI1.6

Ono što nikako ne mogu da izostavim je i par reči o ovoj iOS7 temi za Huawei P6 sa ovog sajta:
h t t p: //v k .c om / modder_ hrom

Hwt fajl teme treba staviti u folder pod nazivom HWThemes, memorije telefona ili SD kartice.
Koristim ovu temu vec dva dana i nemam nameru da stavljam drugu, iako ima jako lepih drugih tema.
Tema je toliko dobro odrađena i toliko duboko infiltrirana u sistem telefona da ja stvarno skidam kapu onome ko je
napravio. Jednostavno, nisam imao pojma da je ovakva kastomizacija moguća na Androidu a da sve tako dobro i glatko radi.
Imaćete osećaj , bukvalno, kao da koristite iPhone 5 sa iOS7 i još bolje od toga jer ćete imati 4.7" na raspolaganju i

nikakve restrikcije iOS-a (koristio sam iPhone 5, znam o čemu govorim).
Bukvalno je sve izmenjeno da izgleda kao iOS7, počev od ikonica, foldera, fonta, brojčanika, settingsa, maila i sve je
mnogo funkcionalnije, naravno, zbog widgeta i svega ostalog što Android nudi u odnosu na iOS7.

Nadam se da sam nekome pomogao da uživa u svom uređaju kao ja i da počne da maksimalno koristi ovaj sjajni telefon.

Driver 27
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 18. Feb 2014. 22:15
:: Huawei Ascend P6
:: Samsung Galaxy Y

Re: Huawei Ascend P6

Post od Driver 27 »

Ja ga imam, i sto neki kazu za bateriju, meni nije strasno, punim ga svaku noc, ali zato igrice igram stalno, ili wireless. Moja preporuka za ovaj telefon.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Huawei Ascend P6

Post od zoreli »

vladagaja24, nisi trebao "razbijati" linkove ka XDA jer su linkovi ka ROM-ovima i modovanjima smartphona dozvoljeni , piratski linkovi nisu .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Re: Huawei Ascend P6

Post od Draco »

Pozdrav narode.

Juče postao vlasnik ovog telefona.
Prvo što mogu da kažem je fenomenalan dizajn i odličan kvalitet izrade, jer je to najočiglednije i ostavlja utisak na prvi pogled. Što se baterije i ostalog tiče, javiću se posle nekoliko dana sa zapažanjima.

Ono što mene interesuje je da li na moj firmware B111 mogu da updateujem ovaj B125?
Na zvaničnom sajtu proizvođača stoji da je poslednji zvaničn updatei B111 :?



Edit: Pronašao sam objašnjenje za verzije FW. Može sa B111.

rex
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 685
Pridružio se: Uto, 10. Dec 2013. 01:21
:: lg g2
:: nokia

Re: Huawei Ascend P6

Post od rex »

da li nekome brzo se trosi baterija tj skinuo sam ga sa punjaca bio je 100% skinuo par aplikacija i baterija je pala na 93% da li neko zna o cemu se radi

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Huawei Ascend P6

Post od acamatic »

To je kod mene i normalno, pričam o S4. Bukvalno skinem ga sa punjača, budem malo na netu i pogledam oko 95%. Da li je to tako treba ili ne, ne znam ali tako je kod mene..

rex
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 685
Pridružio se: Uto, 10. Dec 2013. 01:21
:: lg g2
:: nokia

Re: Huawei Ascend P6

Post od rex »

pa nzm prvi put se susrecem sa p6 cak nzm ni koja je zadnja verzija i eui koji je znam da je zadnja kod mene b635

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Re: Huawei Ascend P6

Post od Stefan33 »

Dajte jos iskustava, bas mi se svidja, dizajn, cena, samo performanse ne deluju spektakularno, jedino nisam video kako radi s tim B125 fwom. Po ovim klipovima na yt laguje u browseru dosta/

95Darko
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2014. 16:34
:: Xiaomi Redmi Note 7
:: //

Re: Huawei Ascend P6

Post od 95Darko »

Jel podrzava p6 4G tehnologiju? Kako ce funkcionisati sad ovo ako budu uveli 4G u Srbiji?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Huawei Ascend P6

Post od artifex »

P6 ne podrzava LTE tehnologiju

95Darko
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2014. 16:34
:: Xiaomi Redmi Note 7
:: //

Re: Huawei Ascend P6

Post od 95Darko »

Danas uzeo ovaj telefon.. Za sada sve ok, jedino sto se greje mnogo pri koriscenju.. Mozda ni kamera ne ispunjava ove piksele, mada nisam je nesto ni testirao posebno.. Sta da uradim sad da ga 'poboljsam', neki upgrade nesto.. ?

Odgovori