Huawei P10 lite

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Huawei P10 lite

Post od ~Arkan~ »

Evo da se javim i ja.
Prvo, što se tiče apdejta, od kad sam kupio ovaj telefon dobio sam samo jedan apdejt softvera.
U vezi tog apdejta:
Posle njega činilo mi se da je telefon malo brži kroz ui i sredili su bug kod prednje kamere koji je uvek pri ulasku u aplikaciju uključivao bokeh.
Što se tiče baterije, od prvog dana posle apdejta mi je delovala za nijansu slabije i evo dan danas imam takav utisak. Ako sam pre mogao da izvučem npr 7, sad izvlačim 6 i po sati screen on time.
Što se performansi tiče, vremenom mi se čini kao da je telefon malo usporio, tj ne usporio nego eto npr Instagram kod mene (ali i kod druga na P9 Lite posle apdejta) zna dosta puta u toku dana da krešuje (pogotovo ako sam duže u aplikaciji), WhatsApp ako sam u konverzaciji i izađem iz aplikacije, kad se vraćam treba mu sekundu da se očita (na Galaxy S6 je instant, za p9 lite moram da proverim) a npr ako sam u generalnom meniju u WhatsApp-u izađem i povratak je instant, što mi je jako čudno.
Zbog ovih stvari razmišljam da ga vratim na fabrička, ali nemam ovih dana vremena da sve opet instaliram i podesim, a i realno nije mi problem što telefon nešto uradi za 0.75 sek umesto 0.5.[emoji3]

Sent from my P10 Lite using Tapatalk

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: Huawei P10 lite

Post od mugy »

@TosaNS,na telefonu koristim bukvalno sve.kamere,GPS,WIFI,mobile data,igrice,i td.Za bateriju znam da je software-ske prirode,jer kao sto sam paiso,sa verzijom B127 je znala da izgura i do 7h SOT-a,a sada sa B183,nema sanse da predje 4.5h.Update-i ne stizu uopste redovno.Vec su izasli B186 i B187,a mi jos cekamo B185.Jeste uzeo sam opet Kineza,jer nemam kes-a,a kod operatera je ponuda ocaj.Kao sto sam rekao,ako ponovo uzmem neki Kineski brend,skuplji od 100 evra,udaricu sebi samar :)

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Huawei P10 lite

Post od ~Arkan~ »

Evo moje verzije.Slika

Sent from my P10 Lite using Tapatalk

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: Huawei P10 lite

Post od mugy »

Malo sam se zezao sa nekim programima i testovima.Na svakom testu i programu pokazuje da je procesor Kirin 650 i kapacitet baterije 2900mAh-a.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P10 lite

Post od sugarcoated_ass »

Jesi ti siguran da imaš P10 lite? [emoji38]

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: Huawei P10 lite

Post od mugy »

@sugarcoated_ass,tako mi rekose ovi iz MTS-a,a tako pise i na kutiji i u samom telefonu :lol:

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Huawei P10 lite

Post od TosaNS »

@mugy tvoj p10 light je dual sim?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Huawei P10 lite

Post od ~Arkan~ »

Izgleda da jeste, ne poklapaju nam se verzije softvera.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Huawei P10 lite

Post od TosaNS »

Moja verzija softvera.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Slika
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Huawei P10 lite

Post od ~Arkan~ »

Nisi poslao ništa Tošo.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: Huawei P10 lite

Post od mugy »

Moj fon je Single SIM iz MTS-a.WAS-LX1C432B183.Isto kao kod Tose.C432 je Evropa,a C738 je koliko znam Srbija (VIP).Moze lako da se proveri za koji je region fon.Kucaj *#*#2846579#*#* Network Information Query>Vendor Country Info>Citaj sta pise pod Vendor i Country.E,zbog toga me Huawei nervira opasno.Neke nepotrebne podele na regione,da prosta stvar,bude sto kopmlikovanija.Kolega dobio update na B185 jos pre dve nedelje.Isto Single SIM iz MTS-a.Kod mene jos nikakvog update-a nema posle B183.Evo pa pogledajte sami http://pro-teammt.ru/firmware-database/ ... are_page=0

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Huawei P10 lite

Post od TosaNS »

Mugy meni pod vendor kaže hw a country eu. Da li možda ima neke veze što je telefon uzet u Telenoru na nalepnici na kutiji telefona piše da je uvoznik Telenor doo. Nisam razumeo da to ima veze sa abdejtom telefona tj da li meni abdejt pušta telenor ili huawei?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: Huawei P10 lite

Post od mugy »

U MTS-u i Telenor-u je za isti region C432,dok u VIP-u nije.C738.Update pusta Huawei.Ovaj model nije zakljucan od strane operatera na mrezu i koliko vidim operateri nisu nista cackali po sistemu.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Huawei P10 lite

Post od TosaNS »

Da li je moguće da je problem do te verzije softvera ali nikako mi nije jasno da telefoni tri provajdera u jednoj državi mogu imati dve različite verzije softvera [emoji848] možda ta verzija softvera nije dobra i ima bagove? Kako ostalim ljudima radi telefon koji su kao i ti uzeli u vipu? Svašta sam čuo u životu ali ovo prvi put msm neverovatno...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: Huawei P10 lite

Post od mugy »

Brat,ne znam dali se meni obracas? :) Na 100 mesta ovde sam napisao da sam fon uzeo u MTS-u.Single SIM.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Huawei P10 lite

Post od TosaNS »

My bad Mugy [emoji16] nisam pazio na času zbunio me tvoj poslednji tekst gde sam rzumeo da si fon uzeo u VIPu. Imamo iste verzije softvera ali nam telefoni ne rade isto. Twilight zone :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P10 lite

Post od гари »

E kad bi pamtili za svakog od nas ko šta ima, i gde je kupljeno... :)

Sent from mTalk

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: Huawei P10 lite

Post od mugy »

Ne moramo da pamtimo,dovoljno je da citamo postove :wink: Izgleda da je i kod mene sve ok sa baterijom.Za 2h konstantnog videa na Youtube-u,otislo 20%.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P10 lite

Post od гари »

Da, u principu pošto je rečeno u ovoj istoj temi pre par postova... :)

Ne drži loše tebi ta baterija... :)

Sent from mTalk

kadju91
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 04. Dec 2017. 13:25
:: Huawei p10 lite

Re: Huawei P10 lite

Post od kadju91 »

Cao
prvi put pisem ovde, uzeo sam huawei p10 lite pre par dana, i za sada sam zadovoljan, ali imam jedan mali problem. Naime,kad iskljucim prenos podataka, i kasnije ga ponovo ukljucim telefon se i dalje ponasa kao da je prenos podataka iskljucen, dok je u podesavanjima oznaceno da su podaci ukljuceni. I telefon mi se tako ponasa sve dok ga ne restartujem, onda se podaci ponovo ukljuce, ali kada ih iskljucim i ponovo ukljucim, problem se vraca. Da li je neko imao slican problem, ili zna kako to mogu da resim? hvala unapred

Odgovori