Huawei Mate 20 Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od Green »

Hm, da je to sugava Telstra, pravili bi se prvo mutavi, pa bi tek kasnije "ustanovili" da je u pitanju problem.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od janka_88 »

Bilo kako bilo ja sam njega upravo preuzeo iz radnje. Vidjećemo kako će biti. Imam garanciju uvoznika 24 mjeseca pa neka se oni ganjaju. [emoji1]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od Joker123 »

janka_88, čestitke :) inače ovo je prvi uređaj koji ima notch a da mi se sviđa.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od janka_88 »

Zahvaljujem se. Ekran je famozni LG ali neka druga verzija pa ćemo vidjeti kako će se ponašati.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od vojopd »

Slikaj da vidimo ima li vanzemaljaca :D.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od janka_88 »

Hahahaha za sad nema znakova radioaktivnosti. [emoji1787] Iskreno toliko su opteretili sa tim da samo zavirujem u rubove iz raznih uglova umjesto da uživam u uređaju. [emoji3]

Sent from Mate 20 Pro

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od vojopd »

Uslikaj veceras sa drugim telefonom kad bude bas mracno, pa vidi da li izbija svjetlost, jedino tako moze :D. Koju si boju uzeo? Jesi opet crno haha

Edit: Sa benchmarka, skines, stavis brightness na 0 i uslikas sa drugim tel u mracnoj prostoriji.

https://play.google.com/store/apps/deta ... .mate20pro

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od janka_88 »

Evo sad sam odradio test u sobi u mraku ali nemam drugi tel da uslikam sad. Iskreno ima neka nijansa duž rubova ali ovo je meni smiješno uopšte uzimati kao neki problem pri tom nivou osvjetljenja. Ako bude vidljivije i proširi se imam fiskalni i 2 godine garancije i mijenjam ali ako ostane ovako kako jeste ne vidim ni jednog jedinog problema. Svakako javljam svima promjene. Baterija 50% bolja nego na Note a duplo brže se puni. Kamera je perverzija i sama brzina sistema. Naravno da je crni [emoji1787]

Sent from Mate 20 Pro

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od mazzy »

Meni je smijesno kako je nekima smetao zakrivljeni ekran Samsunga, a sad im je bas cool ovaj od Huawei.

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od janka_88 »

Meni i dalje smeta zakrivljeni ekran kod bilo kojeg proizvođača, s tim da je na S seriji to zakrivljenje bilo više istaknuto nego na Note seriji. I dalje sam stava da je bolji ravan ekran ali nažalost napredak tehnologije na telefonima ne ide u tom pravcu i nešto se mora žrtvovati a u ovom slučaju to je ergonomija.

Takođe da dodam brzinu otključavanja za koju zaista ne mogu reći koja je brža, da li je to putem senzora za otisak prsta ili prepoznavanjem lica. Apple uređaje nisam koristio, ali osjetno brže rade oba senzora nego na Note 9 otisak prsta i prepoznavanjem lica.

Evo i jedan problem koji mi se čini softverske prirode a to je dual sim. Naime uredno primam pozive na obe kartice i šaljem i primam sms ali kad ja nekog pozivam koju god opciju da odaberem on poziva sa sim 1. Nekoliko korisnika je prijavilo tu grešku ali koliko vidim jedino "hard reset" pomaže koji mi se ne radi iskreno.

Sent from Mate 20 Pro

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od yocasylver »

Ja sam probao i drugi SIM na mom modelu i nemam problema.Kad treba da pozovem uvek me pita sa koje kartice.
Mozda ce srediti to sa prvim update-om

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od vojopd »

Ima li opcija kao na note, da biras koju karticu zelis po defaultu da bude za npr poziv, koja za sms? Mozda si tu cacnuo nesto?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od janka_88 »

Što je najsmješnije ima, kako za poziv tako i za sms. Kad je sms u pitanju tu regularno šalje sa oba broja, dok za pozive koju god karticu da odaberem on poziva sa sim 1. Ako stavim samo sim 2 kao aktivnu onda ne mogu pozvati nego samo prijavi radio off, dok prijem poziva ide najnormalnije.

Sent from Mate 20 Pro

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od Joxy »


kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od kutijagreha »

janka_88 napisao:Što je najsmješnije ima, kako za poziv tako i za sms. Kad je sms u pitanju tu regularno šalje sa oba broja, dok za pozive koju god karticu da odaberem on poziva sa sim 1. Ako stavim samo sim 2 kao aktivnu onda ne mogu pozvati nego samo prijavi radio off, dok prijem poziva ide najnormalnije.

Sent from Mate 20 Pro
Meni ovako stoji, i uvek pre pozivanja mogu da biram karticu preko koje da zovemSlika

Huawei Maye 20 pro

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od janka_88 »

Identično je podešavanje jer zaista znam kako je bilo i na Mate 9 i na Mate 10 Pro i tu nisu ništa mijenjali osim što na Mate 9 nije bilo Dual 4G.

Sent from Mate 20 Pro

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od Evindzer »

Čestitam obojici na novim havajcima, a Kutiji i povratak na forum, uz video Zeka iz Džeririga ;) :
https://www.youtube.com/watch?v=bUGoF3nb3Wk

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od janka_88 »

Odradio hard reset i riješen problem sa dual sim. Stanje sa zelenilom je takvo da se vidi nijansa ispod zakrivljenja doslovno i to samo kad je siva podloga kao što je tapatalk i slično. U npr. podešavanjima koja su potpuno crna se ne vidi nikakva nepravilnost. E sad pretpostavljam da će kroz 7-10 dana to biti vidljivije u svim uslovima, sad je eto 6 dana od kupovine. Neću da još aktiviram garanciju jer nije toliko izraženo a idem na to i da će doći druga tura gdje je to u potpunosti sređeno nadam se.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od rock9855 »

Pa sacekaj malo da se to taman pogorsa jos malo dok stigne tura gde nema problema sa ekranima. Inace steta sto ai i ti ubo takav primerak :/
Jesi dobio sat uz telefon? Ako jesi jel ga koristis? Utisci?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od janka_88 »

Sat sam kupio zasebno. Koristio sam više vrsta i prethodne serije Huawei modela satova ali ovo je baš ono što mi od takvog sata treba. Baterija je pala 38% za punih 5 dana a nisam odradio ni prvo punjenje, imao sam 60% kad sam ga prvi put upalio. Naravno uključeno je aktivno praćenje otkucaja srca.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

Odgovori