Siemens M35/M35i

boka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 13. Avg 2004. 09:23
Kontakt:

Kako se rjesiti "%English" buga za svagda

Post od boka »

Svi ste čuli za bug "%English" na Siemens-ima koji neki zovu i virusom.
Uspio sam da popravim ovaj bug na svome M35i.
JEDNOSTAVNO JE !!!!
Na isti način se mogu popraviti i svi drugi Siemensovi modeli.

Evo kako:
1. Skinite flash file u .bin formatu sa svog telefona (Ja sam to uradio sa Martech-om ali može i neki drugi program)
2. Otvorite taj flash file sa nekim HEX-a editorom (Ja sam koristio HIEW)
3. Pronađite u fajlu string Flowers i zamijenite ga sa stringom English (možda nije važno ali napišite string English baš ovako kako sam ja napisao, prvo slovo veliko, a ostala mala)
Ja sam pronašao string Flowers samo na jednom mjestu, ali ako ga vi nekim čudom pronađete još negdje, promijenite i njega u English.
4. Snimite izmijenjeni fajl
5. Flashajte telefon izmijenjenim fajlom
6. To je to. Sada kad vam neko pošalje "%English" bug, vama će se u poruci pojaviti slika cvijeća umjesto da telefon blokira.

Dakle skinete flash, prepravite ga i vratite nazad na telefon. Ništa lakše.

Možda sva moja uputstva nekome od vas zvuče kao Španska sela. Takvima preporučujem da i ne pokušavaju izvesti ovo.

Nisam ovo našao nigdje na Internetu ili sl. Sam sam to smislio i uradio na svom M35i.
Meni je uspjelo a i vama će ako uradite točno po uputstvima.
Ali hej, ne krivite mene ako ste nesposobni i pokvarite si telefon.
Ovo jednostavno "ma kako se nisam toga sjetio" rješenje šalje DJIRDA
Poslednja izmena od boka u Čet, 26. Avg 2004. 00:30, izmenjeno 1 put ukupno.

boka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 13. Avg 2004. 09:23
Kontakt:

Post od boka »

Otkriven je sigurnosni propust u Siemens mobilnim telefonima koji omogućuje blokiranje tuđeg Siemensa preko SMS poruke.
Potrebno je poslati u poruci "%English" skupa s navodnicima nakon čega će se Siemens ili ugasiti ili smrznuti (radi na x35 i x45 osim sl45i).
Siemens će se zablokirati i kad god se pokuša otvorit ta poruka. Ako tu poruku ne možete izbrisati na svom mobitelu, stavite SIM karticu u neki drugi mobitel i onda izbrišite problematičnu poruku.
Kod nekim modela, (npr. S35) problem se može riješiti tako da se odabere poruka koja blokira mobitel (ne otvarati poruku, nego samo doći do nje), te pritisnuti tipku za snimanje razgovora i iz izbornika odabere delete.
3220

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

A sta se desi kada neko posalje stvarno to cvece, ono se nece pjaviti, vec ce telefon zablokirati??? :roll: Ili mozda nece???
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

master037
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 02. Jun 2006. 11:05
Kontakt:

Siemens M35/M35i

Post od master037 »

Ljudi, jel imate predstavu zasto tel ne zvoni kada se pozove sa nekog fixnog (najcesce) ili mobilnog telefona i obrnuto. Jedno nije radio, pa jeste, evo sad opet ne radi, tj. prikazuje poziv na displeyu, ali se ne cuje nikakav zvuk i nema vibracija, dok s druge strane kad ga pozovem sa drugog mobilnog onda radi...???? (proverio sam volume, melodiu, any call, VIP call i slicno i svuda je namesteno da zvoni i tako to). Please Help

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa u svakom sluchaju treba da ga odnesesh u servis da ti to srede na brzaka,mozda je do softvera pa da ga fleshuju jer je pobrljavio a vrlo je moguce da treba da vidi zvuchnik,nishta ozbiljno... :wink:

master037
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 02. Jun 2006. 11:05
Kontakt:

Post od master037 »

Dexter napisao:Pa u svakom sluchaju treba da ga odnesesh u servis da ti to srede na brzaka,mozda je do softvera pa da ga fleshuju jer je pobrljavio a vrlo je moguce da treba da vidi zvuchnik,nishta ozbiljno... :wink:
Ma bio je u servis, samo odrade nesto na njemu softwerski..
Zapravo pri vrhu se pojavljuje kao zvonce (nije prekrizeno kao kad se iskljuce svi tonovi) i sa strane neke crtice. Oni iz servisa nekako to uklone i onda je sve ok. Ali rekli su da ne sme da se iskljucuje inace ponovo ista stvar. Znaci fora je negde u meniju.. a gde.. e to ne znam..

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

A da nije mozda u BIP modu (ako "crtice" lice na ovako nesto "_Π_"? Samo bipne, a posle ne zvoni? To iskljucujes, tamo gde palis i gasis ton (pritiskaj ili drzi sve dok ne nestane to zvonce). Ako je to resilo problem, udjes u Profiles i odande zauvek iskljucis BIP mod.)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

DV775
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 10. Apr 2011. 06:38
Lokacija: Beograd

siemens m35i zvuk u slusalici

Post od DV775 »

cao znam da je tel star ali kako da smanjim zvuk u slusalici,jer mislim da je pojacan do kraja i malo je neprijatno

Odgovori