Wrist Phone, budućnost ili trenutni hit?

Wrist Phone, budućnost ili trenutni hit?

Budućnost
13
39%
Trenutni hit
20
61%
 
Ukupno glasova: 33

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Wrist Phone, budućnost ili trenutni hit?

Post od gameforce »

Na nekoliko skorašnjih fotografija vidi se predsednik Rusije kako nosi wrist phone (kineskog proizvodjača)
Predvidjanja svetskih proizvodjača da je ujedinjavanje "sasvim običnih" proizvoda u jedan, trend koji vodi osvajanju tržišta su izgleda sasvim opravdana.
Kinezi ne čekaju, uzimaju deo kolača dok još nije u njega ušla kašika "velikih".

Predsednik Rusije Medvedev sa dotičnim satom-telefonom

Slika
Slika


Slika
Slika
Slika

YouTube prikaz telefona ovde

Sajt proizvodjača sa cenom telefona ovde
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ja bih rekao da je ovo buducnost, a trenutno je hit, jer ipak je to neki novitet koji se nije bas toliko omasovnio (isto kao sto se tek TS omasovnio kada je iPhone izasao pa sada svaka kompanija zeli da mu parira preko odredjenog modela).
Pitanje je kolika je lakoca koriscenja i treba sagledati sve prednosti i mane pa izvagati da li je bolje imati klasican mob. ili ovali ili mozda kombinaciju ova dva.
Takodje LG se ukljucio u trku sa svojim wrist phone-om: Klik

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Zaista je zanimljiva stvar, ali pravi ljubitelji satova neće pristati na ovo dok recimo Glashütte ili neka tako skupa firma ne počne da ih pravi. :) Korisno je i upotrebljivo, ali se ipak žrtvuje dosta funkcionalnosti. Isto mislim da će ovo biti budućnost, ali će ostati mnogo poklonika (here I am!) klasičnih telefona, ako se sadašnji telefoni još uvijek mogu nazvati "klasičnim".
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Meni se ne svidja, male stvari, bez razvoja projektora, prosto nece moci da pariraju danasnjim telefonima sa velikim TS.
ALi ko zna sta ovo malo cudo moze,i za pretpostaviti je da je radjeno po narudzbi sa extra dodacima, npr. poseban taster za obustavu isporuke gasa :D
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ovaj LG izgleda fenomenalno!Uz dobru BT slusku u paketu,ovo zaista moze da bude buducnost,zasto da ne?Licno mislim da trend trpanja sto vise funkcija u jedan uredjaj kad tad mora da stane,i da cemo negde u relativno skoroj buducnosti imati kod mobilnih komunikacija podelu na dve sekcije:jednu koju ce predstavljati ultra mobilni racunari,sa funkcijom telefona,koji ce biti recimo velicine Touch HD,ali ce moci da odrade sve sto i danasnji prosecni PC,i drugu sekciju,koju ce ciniti standardni komunikacioni uredjaji,bez smart funkcija,dakle samo poziv i email(predvidjam da ce email istisnuti sms),u obliku mini uredjaja nalik casovnicima,bilo dzepnim ili rucnim....ali ok,to je samo moje misljenje.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ovo koliko je dobro toliko je i loše mada probao sam jedan ovakav fon naravno kinez.da bi bt sluška lepo radila na njemu mora da se drži na nekih pola metra od sata.lepota...
više sam za klasične mobove
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa o wristPhone-ovima smo vec vodili nekoliko diskusija - molim moderatora da iscita dotichne teme :) Ja mislim da je ovo buducnost, i da ce se ici na dodavanje jos veceg broja funkcija, i smanjivanje velicine, do velicine najobicnije mikrochipa koji ce moci negde da nam se ugradi, pod kozu, ili u mozak... Jeste to daleka buducnost, ali mislim da idemo u tom pravcu, jer da bi ljudska zajednica uspesno funkcionisala, komunikacija je apsolutno neophodna.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

VeNoM, cisto sumnjam da ce recimo ovi LG patiti od takvih problema.Drugo,ideja o mob satu sa capacitive touch ekranom mi se zaista dopada....eto,ovaj LG koji se vidi na videu bih bez blama nosio!

miodrage, to sto ti pricas ima smisla,u nekoj dalekoj buducnosti.Ako si citao kompletnu Klarkovu odiseju (2001,2010,2061,3001) onda znas kako on vidi komunikaciju nekih hiljadu godina od sad.Lici na ovu tvoju ideju,samo malo drugacije :wink:

Cola15
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 05. Mar 2007. 23:27
Kontakt:

Post od Cola15 »

Mislim da je samo trenutni hit, jer ne verujem da je namenjen text mesengingu onako male brojeve ima skoro pa ni olovkom ne mozes da ih pritisnes :P... vise je za razgovor, mada i to mi je ruzno, ili cete biti poput mocnih rendzera ili preko slusalica sto mi je u neku ruku ok, Previse je glomazan kao sto rece @miodrage, to ja nikada ne bih nosio na ruci pa cak da mi kupite telefon i jos da mi doplatite... No Way. Upotpunosti se slazem sa @kefalo.
Sk8 OR DiE -- iPhone 3G 8GB

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Kad je ovo Dick Tracy šetao :D Po meni čak ni hit, proći će kao modni detalj "bele čarape na cipele" (Majkl Dž.) mada evidentno kod nekih će se i zadržati... :disgust:
Uopšte ne liči na "real all in one" uređaj (što je po meni budućnost), a definicija ručnih časovnika (pa ma kako se oni nabudžili) je, nakit :)

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Ovakav koncept telefona je definitivno buducnost (nadam se dalja) ali sa mnogo naprednijim funkcijama.Licno mi se ne dopada,mnogo je robustan za sat a premali za telefon.Bez ikakvog stila.Ovo je meni kao decija igracka. :dry:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Wicker Man, pogledaj ovaj LG na linku koji je dao neko ispod....ni malo ne lici na igracku,bas je lep

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Iako je bilo u jednoj temi, moram i ovde da ponovim. Daklem, MOJ FAVORIT.

Sat sa 2 SIM kartice koje rade istovremeno... Must have!!! Jedino mi nesigurno narucivanje od ovih... pa se bojim, necu da bacim pare.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Cola15
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 05. Mar 2007. 23:27
Kontakt:

Post od Cola15 »

e setio sam se necega zasto bi ovaj fonsat sluzio, u svrhe prepisivanja u skoli :), jea!! :) tu te jos profe ne bi provalili :) hahahaha :)
Sk8 OR DiE -- iPhone 3G 8GB

metak86
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 141
Pridružio se: Sre, 10. Maj 2006. 22:47

Post od metak86 »

ima li neko informacije koliko bi kostao jedan tel lg...........? meni se svidja i sigurno cu da ga kupim?
E71 je moj trenutni izbor:)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Много пара је ово ...
88 евра за смешне функције.
Једина корист је могућност злоуптребе, онда није скупо :D
Слобода или смрт

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ni trenutni hit, ni budućnost, nego samo malo prilagođavnje već poznatih segmenata tržišta i dodavanje novih funkcija postojećim uređajima/aparatima. Teško da će iole bitniji procenat populacije da odustane od konvencionalnih telefona. A pošto su poslednjih godina ionako u modi veliki satovi ovo se uklapa u taj trend pa će nekome dobro doći, a posebno nezahtevnim korisnicima, i onima koji skoro da i ne kucaju poruke, a nekima kao još jedan gadget, ili drugi ili treći aparat.

Možda se konačno i Casio uključi u trku sa moblinim satovima/telefonima i sve ih odere :lol: :D :wink:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Sve je to lepo al cisto sumnjam da predsednik Rusije nosi kinesko cudo ko zna sta je to od njihovih hakera :) mozda ima i satelit u sebi :) .
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

araphel, Uh,ovaj LG tek sad videh,e ovo je vec OK i na nesto lici i ima stila,mislim da bi nekome mogao da posluzi kao sekundarni telefon, samo za razgovore,naravno uz BT.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

South-Korean LG is announcing its first watch phone for Europe at CES 2009, having a thickness of only 13.9 mm, thus being a really compact solution. The full specs and launch date of GD910 are not known yet, but it's sure that the world's first touchscreen watch phone to support 7.2 megabit HSDPA transfer will have a touchscreen and can be used for video calls as well. Another interesting feature of the phone is the voice recognition software, which allows voice dialing and dictation as well. The detailed specs of the newcomer will be released later, but the high quality pictures below show a preview of the new gadget.


http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sI ... tch001.jpg
http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sI ... tch002.jpg
http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sI ... tch003.jpg

Odgovori