Mio Digi-Walker A701

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Mio Digi-Walker A701

Post od miodrage »

Danas sam slucajno dosao u posed jednog primerka Mio Digi-Walker A701 telefona, nazalost na samo par sati. I pored toga moram sa vama da podelim svoje utiske. U pitanju je kombinacija PDA, smart-phone-a i GPS uredjaja. Dosta je glomazan i tezak. Poseduje touch screen, cini mi se da ima 65k boja ovako odokativno. OS je Win Mobile 2005. Ima X-Scale procesor na 520 MHz, brzina samog aparata je zavidna. Koliko sam se uspeo informisati, cena mu je oko 500 E u svetu. Vise informacija o ovom zaista fenomenalnom uredjaju imate na www.mio-tech.be pa koga ne mrzi moze malo da ispita o cemu se tu zaista radi. Za vikend bi trebalo da odem opet do tog poznanika da pokusamo da sredimo GPS, da upgradeujemo firmware, i malo da se proigramo sa uredjajem, pa cu da prenesem jos utisaka. Za sada nemam drugih rechi osim hvale, tj. imam ijednu pokudu, baterija je 1320 mAh, sto je po meni malo, uredjaj jedva da izdrzi ceo dan sa time. Sa ukljucenim Bluetoothom, i GPS-om nema ni govora o autonomiji iznad 10-ak sati.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

miodrage, pitam se samo ko li je otkljucao ili dekodirao taj uredjaj za nase mreze?
A pa kod nas mora kostati nekih 900e 8) pogledajte samo qtek cene :shock: a izgled je bombona i cista jednostavnost, pravi PDA :)
5130+Koss the plug....

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

da to i mene interesuje ko je otkljucao? a ovo deluje lepa stvarcica,nebi bilo lose imati jednu ovakvu u posedu.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ljudi zaista ne znam, ali telefon radi na 063 mrezi k'o sat. Mislim da ima i free varijanta ovih uredjaja, tj. da nisu zakljucani. Jer ovo ipak nije obican telefon, nego je nesto vishe. Zato i mislim da se ne deli dzabe uz karticu, nego da ima da se kupi u slobodnoj prodaji, pa ti biraj kako ces da ga koristis. Jedino sto sam dosta prekopao po netu i nisam nasao mape za nasu zemlju. Telefon dolazi sa preinstaliranom mapom za celu zapadnu Evropu, ali sto se istocnih zemalja tice, tu je crna rupa. Cim nesto vishe saznam, javicu!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

miodrage, u pravu si za to da se ne deli dzabe uz karticu i da ga ima u slobodnoj prodaji.Video sam jedan primerak ovde kod mene u Australiji u jednoj robnoj kuci elektronike,gde pored tog Mio,imaju i razne Hp-ove,Dell-ove i iMate-ove (i PDA i PDA+ telefon). Imaju cak i ove nove Treo modele.
O cenama ne bih,jer mozete sami da pretpostavite...A i citao sam test u jednom engleskom casopisu i nije bas bio na zavidnom nivou (dosta su se zalili na taj GPS da je spor u radu)...Ako nadjem taj magazin,iznecu jos neke njihove impresije sa testa.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Imao samprilike da dobro pogledam dotichni uredjaj i mogu reci da je jako dobar po pitanju performansi kao telefon,a primerak koji sam ja gledao je funkcionisao odlichno i kao GPS,dodushe sa Igo programom za navigaciju mapama izraela,ali svejedno....za bateriju ne bih znao da kazem nishta buduci da sam ga posmatrao na pola sata,ali ovde ga prodaju sa postoljem za kola koje se shteka u rupu za upaljach na kolima pa ga drzi na punjenju sve vreme dok se koristi kao GPS.Malo me je razocharao kvalitet plastike,deluje mi nekako jeftino....

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Tako je i ovaj poznanik dobio, sa full opremom. Sad treba pokusati u njega ubaciti neki Tom Tom ili slicno, i naci mape i voila :) ima da radi kao satic. Ma sredicu ga ja sigurno :D iako nije moj :( Daj sta das, makar da se igram, kad ne mogu da posedujem.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori