Dual Sim telefoni i ostali Kinezi

Odgovori
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

zmija777, sta god da je - jedino sto je sigurno je da nije virus. Virusi za Java telefone ne postoje.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

zmija777
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 21. Maj 2008. 23:04

Post od zmija777 »

mislio sam zato sto ima wifi i bilo me je kojekuda po net-u da nisam zakacio neki virus,al ako tvrdis da je nemoguce bar je jedna mogucnost manje!

Vtec
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2005. 08:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Vtec »

Zeza te softver, 99%...
Idi u neki servis da ti ga flashuju...

Ili probaj da nadjes resenje preko stranih foruma. Mozda moze nesto da se vidi u engineer meniju.

pera mitic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 30. Apr 2010. 13:41

Post od pera mitic »

Pitanje za korisnike kopije iphone-a J2000.
Koliko sam video na youtube klipovima meni za poruke ima velika slova, maltene do pola ekrana, pa se mogu kucati prstom bez probleme.Gledao sam na brzinu danas jedan, ali mu je meni za poruke sa malim slovima.Da li ima opcija da se povecaju slova za kuckanje poruka?
Inace, telefon ima neverovatano brz i precizan touch, ali su me ova mala slova pokolebala ,da ga ne uzmem.
I da, ima bateriju od 900mAh, koliko moze da izvuce sa njom, naravno bez wifi-a i televizora?

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Kao prvo pozdrav svim ljubiteljima mobilnih telefona.
Prvo @pera mitic isprobaj ovo viewtopic.php?t=19940
Drugo, za sada sam imao T728 koji je zaista vrh, predivan izgled, kvalitet obrade odlican, ali jednog dana jednostavno zvucnik je otisao u vecna lovista i tada krece problem. Inace telefon je vec oko 50 dana na servisu (od mogucih 45), a ne zele zameniti ni sa novim niti vratiti novac. Tako da znajte koliko god zvucalo primamljivo uzeti tako ,,dobar,, kineski fon kad se pokvari (a hoce, jer kad zvoni telefon zvucnik se ne moze smanjiti i kad tad ce da rikne od toga) i onda cete imati iste probleme kao ja. :disgust:
Planirao sam uzeti i novi GT WG3 mada vise nisam siguran posle svih ovih sr#nja sa serviserima. Nasao sam lep HTC Diamond za male pare pa cu verovatno uzeti taj, a i ostalima savetujem da zaobidju sve telefone od KDI mobile kod nas pod imenom Anycool i GT :shock:

Vtec
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2005. 08:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Vtec »

Pa zapreti im inspekcijom. Ako imas papir, tj. revers da ti je telefon na popravci od tog i tog datuma, mozes da pozoves inspekciju ili za pocetak bar da im zapretis. Onda ces dobiti novi telefon...

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

@Vtec vec jesam i zvao i inspekciju i poresku i zavod za zastitu potrosaca i advokata :) Videcemo sta ce da bude, ali u ovom postu sam hteo napisati da su serviseri uzasni i da ako ce me ista odvratiti od kupovine drugog ,,Kineskog,, telefona to su upravo oni.
Pre sam svima preporucavao da uzmu Anycool jer je telefon zaista OK. za te pare, ali posle imati takvih problema ne isplati se nikako.

Vtec
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2005. 08:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Vtec »

Ma nebitno je koji telefon ili uredjaj si kupio, tako je to svuda. I najvise zavisi od samog distributera, tj. prodavca, kako se ophodi prema reklamacijama...

Zato lepo kupis kineza na crnom trzistu, od 50-100 evra kostaju, nema garancije i odmah znas na cemu si :)

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Hehehe... neka hvala :D Sada sam nabavio iPhone (original 8Gb) tako da nema vise zaj##avanje sa kinezima, sem mozda sa korejancima posto mi se jako svidjaju HTC modeli
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

Mirjana
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 09. Jan 2010. 17:41

Post od Mirjana »

Nije bitno koji je telefon u pitanju. Ja sam uzela samsung pre godinu dana i vec peti put mi je na popravci (vise je u servisu nego kod mene). Pod garancijom je. Pretila sam im i inspekcijom,pa cemo da vidimo sta ce da bude ovog puta. Prilikom konverzacije cujete sagovornika sa pratecim pistanjem i sistanjem (neprijatno za sluh),a na ekranu se povremeno vide bele strafte. Inace svaki put navodno promene neki deo (u roku),ali dzabe uvek isto. Da bih izbegla probleme uzela sam telefon u legalnoj prodavnici sa dve godine garancije ali...

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Ja sam bio te srece da su mi konacno javili da dodjem po novi mobilni ili pare. Odlucio sam se za novi jer sam ga odlucio pokloniti nekom kome ce dual sim dobro doci pa koliko traje nek traje. :wink:
Odluco sam za model V869 jer sam najmanje trebao doplatiti za neki fon sa Javom. Brz je i sasvim OK. i najvise mi se svidja jer ima MSN, Skype i.... i.... pa... to je to :D

Mirjana
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 09. Jan 2010. 17:41

Post od Mirjana »

Odlično si prošao! Ja sam se dva puta pismeno obraćala firmi (Ha..y) odnosno direkciji i drugi put sam im zapretila inspekcijom. Šta dalje raditi, pošto od popravke nema ništa koliko vidim?

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Pa onda vise nema pretnji inspekcijom vec ih i posalji tamo 8) Evo i teme gde smo raspravljali o tome, pa imas i broj od zavoda za zastitu potrosaca.

A utisci o V869 su sledeci: OK. je, ekran treba malo jace pritisnuti i za one koji imaju mnogo kontakata u imeniku je pravi davez jer se treba listati tako da ako trazite nekog pod ,,Z,, treba vam dobra 2-3 min (u mom slucaju jer imam preko 700 kontakata) java radi, dual sim takodje, a ostalo nisam ni isprobavao.
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa evo jos nekih utisaka o doticnom telefonu, ortak ga ima pa sam se malko poigrao. TV prijem radi solidno za takav aparat, baterija traje oko 3 dana maximalnog koriscenja, a ako je normalno izvuce i po 5 dana... Ekran jeste da treba malo jace stisnusti ali se navikne lako na to, dodushe ne ja posle iPhoneta (razmazen sam jel'te :D) Inache dual SIM zaista lepo sljaka, kao i ceo aparat uopste, jedino pored listanja kontakata, meni je bilo strasno kucati poruke na njemu, i trebalo mi je oko 3 min za poruku koju na iPhonetu spichim za 3x manje vremena.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Posto sam i ja do nedavno (pre dan-dva) imao iPhone koji sam zamenio za HTC Hero recu samo da je djubre prema njemu (naravno mislim na Anycool) :D ali ovako je pristojan fon. Za kucanje poruka je sve stvar navike, posto sam imao 6 meseci T728 vec sam se navikao, a i tastatura se moze povecati.

Vicke_bg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 14. Jun 2010. 12:24

Post od Vicke_bg »

Kupih anycool E71 i problem je što ne umem da postavim sliku koju hoću na wallpaper i ne mogu da ubacim muziku u playlistu. I još, ako neko zna kako se ubacuju igrbe, bio bih zahvalan...

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Vicke_bg, ako je kao i kod mene imas dve opcije za postavljanje opcija. Prva je tako sto otvoris sliku koju zelis, udjes u options/foward/to wallpaper , dok druga je meni/settings/phone setup/display characteristic/wallpaper . Dok problem za playlistu isto nije problem, tu se samo treba uci u Audio player i podesiti da je ,,storage,, na memorijskoj kartici, a tada sam telefon napravi folder ,,My music,, na kartici gde mora biti sva muzika (ne moze biti u folderima) i sve posle toga sta je potrebno je kad udjes u Audio player da ides u opcije i obelezis ,,Pefresh list,,.

BoBo92
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 20:31

Post od BoBo92 »

Zdravo.....

Zna li neko nesto o telefonu DORADO TV 15 http://www.myluma.com/product/2009111219292028312.gif eto slika......
cini mi se kao fin tel, mogu da ga uzmem za 75 evra novog.... kako funkciounse TV posto ima antenu, da li se to sta placa?

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

2.8" TFT Touchscreen, 320 x 480 Pixel, Dual Camera - VGA 640 x 480, Analog TV, Li-Ion 900mAh, Dual Sim... Cini se OK. ali nisam cuo da iko uvozi ove telefone kod nas tako da verovatno neces dobiti nikakavu garanciju za njega. Vidim da ne podrzava ni javu, a na youtubeu nisam nasao nista o njemu. TV naravno je besplatan, ali ako ne zivis u nekom vecem gradu mozes da zaboravis na njega, a i TV je zanimlljiv samo prvih par dana.

Mislim da ako bas zelis neki telefon sa TV-om i touch screen-om preporucio bih ti neki Anycool model, jer si siguran da imas servis i godinu dana garancije na njega, a cena od 60 do 140 eura. Nisu najbolji po kvalitetu, al' bar znas na cemu si.
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

BoBo92
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 20:31

Post od BoBo92 »

Ma to sam slucajno nasao....... zivim u bijeljini mozda i mogne TV..... nije meni nesto stalo do njega, eto imam priliku, a ne cini mi se skup..... :) videcu jos jednom kad ga uzmem u sake kakav je.... :)

a kamera VGA... kako to, negde sam nasao pise 3MP!?

Odgovori