Dual Sim telefoni i ostali Kinezi

Odgovori
HuMaNiTaRaC
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 21. Jan 2009. 18:16
Lokacija: Beograd

Post od HuMaNiTaRaC »

Koristim smartphone vec jako dugo :) oduvek volim NOKIA telefone i uvek cu njih preferirati..
ali onda sam slucajno kupio OVAJ anycool :) koji mi je na lice stavio osmeh zadovoljstva i srece sto ga imam :) Diskutujemo o vrhunskim proizvodjacima i uporedjujemo ih sa kineskim koji to tek treba da postanu ( ako ikad postanu ) ... to je kao da uporedimo Yugo i Mercedes :) dva razlicita sveta... ali ni Yugo nije toliko los ako ga redovno servisiras i odrzavas :)
nisam dete niti sam mislio da su ovde deca :) osim sto se neki ponasaju tako ;)

Jednostavno sam dao sansku anycool ( kinezu ) i on me ZA SAD nije razocarao, inace je anycool original a ne kopija kopije ili slicno kao sto neki vec pricaju o tome ... to mi je bas gadno da kupujem kopiju a i zasto bi kad imaju ok slican svoj original ..

Ono sto hocu da kazem aj da se ne raspravljamo i da NE UBEDJUJEMO ljude da kupe/ne kupe ovaj telefon vec se okrenuti onome cemu sluzi ova tema i za sta je pretpostavljam i otvorena .. a to je pomoc i diskusija o kinezima :)
Ruzno je kad nekome kazes to je KRS nemoj kupiti a on se bas nameracio da uzme taj fon :)
Zamisli kako bi se ti osecao da ti neko kaze to je ocajan telefon,bas mi se ne svidja nikad ne bi dao te pare... naravno da ti ne bi bilo prijatno i usao bi u raspravu sa tim koji ti je to rekao,sa onim .. on je bolji od ovoga i ovoga ima ovo i ovo ... itd itd :)


Best Regards
SHI

Radisa Rasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 15. Nov 2008. 23:14
Lokacija: Kragujevac

Post od Radisa Rasa »

Lepo Humanitarac kaze...i ja sam imao kopiju iphona,a sad furam kopiju nokie 8800 carbon arte i bas mi je lepo..i dok mogu nastavicu tako.Em sto menjam telefon, na svaka dva meseca em ne pucam neku veliku kintu.Ma uzivancija...e da pozzzz svima :)

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

(Ruzno je kad nekome kazes to je KRS nemoj kupiti a on se bas nameracio da uzme taj fon).Zasto svi vide ono sto nisam napisao?Jednostavno,moj recnik nije da nekome kazem KRS,nemoj niposto kupovati i sl.Jednostavno,kazem da nemaju zadovoljavajuci kvalitet a ni mogucnosti,kao i servisnu i drugu podrsku.Koja je to Kineska marka bilo kog tehnickog uredjaja poznata po kvalitetu?Nemojte sad pisati o sklapanju drugih brendova(Secate se da se u gradu drvne i tekstilne industrije sklapali Saba i Samsung televizori a niko nije rekao da su to Srpski proizvodi).Lepo je kupiti,jeftino,cesto menjati,ali se hvaliti i smatrati iskompleksirane,hvalisavce i sl. one koji zele kvalitet nije u redu.Drago mi je da ima srecnih i zadovoljnih ovim telefonom,kao Radisa Rasa i voleo bih da ih ima jos mnogo vise,ali za sada nailazim na mnoga pitanja bez odgovora.Svaki proizvod ima svoje kupce,nije mi cilj rasprava i svima preporucujem da kupe sta vole i zele.Nek isprobaju sve,ja sam isprobao,nisam zadovoljan,zato sam i pisao,drugi jesu nek napisu i oni svoje utiske i pozitivne i negativne i tako pomognu drugima da se odluce.POZZ
LG G2 Black,16GB

Fery11
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2008. 19:50

Post od Fery11 »

AnGeL oF LoVe napisao:Sta se moze kvalitetno napraviti za 30 e?Kineska igracka. Za to i smatram ovakve telefone.Kinezi su maistori za igracke,deca brzo izgustiraju,polome,izgube pa nikom nije zao sto ih vise nema jer nisu mnogo ni kostali. 8)
AnGeL oF LoVe napisao:Zasto svi vide ono sto nisam napisao?Jednostavno,moj recnik nije da nekome kazem KRS,nemoj niposto kupovati i sl. :?
Sto jeste,jeste nisi napisao da su krs,izvini zbog ovih ljudi sto te nisu razumeli :)
Evo ja te potpuno razumem zato i vise ne polemisem sa tobom a mislim da bi bilo vreme da i ti kao vise nego dokazani hejter kineza(telefona naravno) polako batalis i pustis ljude da pomazu jedni drugima.
POZZ...

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Da,naravno,necu vise polemisati sa Vama i pusticu Vas da se ispomazete.Bas mi je cudno da se ranije nisi javio jer mi na mnoga pitanja nisi dao odgovore.Nije ni bitno,nije mi ni stalo da dalje polemisem o kvalitetu kineskih telefona.Neka vreme pokaze koje bio u pravu.
LG G2 Black,16GB

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

imam vec 2 nokie (n76 i 7500) i 7500 mi apsolutno nicemu ne sluzi a video sam ove kineze sa touch screenovima i zasvidjali su mi se.Jedini konkretni razlog zasto cu da prodam 7500 je taj sto ih voleo da isprobam neki fon sa touchscrenomi vidim kako sve to funkcionise.Logicno bi bilo da kupim neki "provereni" telefon ali ne bacaju mi se pare pa sam racuna ako prodam 7500 uz neki minimalac mogu da kupim anycool telefon.E sad konkretno pitanje da li ima neko bilo koj anycool sa 2CPU? Interesuje me jos kako rade ovi da kazem "obicni"-znam koja je razlika na papiru ali u praksi me interesuje. Lepo bi bilo da neko ko ima neki model anycoola recimo vise od mesec dana lepo napise mane i prednosti ovog telefona.Unapred zahvalan pozz
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

HuMaNiTaRaC
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 21. Jan 2009. 18:16
Lokacija: Beograd

Post od HuMaNiTaRaC »

dual CPU ti radi na principu:
Nista posebno od obicnog :)
tj. Dok pricas sa nekim na prvoj ( primarnoj ) kartici, mozes da primis razgovor i da pricas na drugoj,dok ti je razgovor na prvoj kartivi na cekanju, kao HOLD fazon na svim telefonima sto imamo. Znaci telefon nije brzi niti bolje a ni losije radi,sve je potpuno isto kao i na 1CPU i na 2CPU .. U principu 2CPU ce najvise koristiti zaista poslovni ljudi koji imaju jako puno sati razgovora i kome se usi paraju od telefona :)

1CPU radi po principu da cujes zvuk dolazeceg poziva na drugoj kartici dok pricas na prvoj,ali ne mozes u isto vreme da primis poziv,vec moras da prekines razgovor sa prve,iskreno mislim da opcija 2CPU je mogla pre da zazivi i da se isto placa ,posto neki telefoni ovaj fazon razgovora odavno podrzavaju

Inace "touchscrenom" bar meni za sad odlicno funkcionise. U nekim od prethodnih poruka sam napisao da ovo nije vrhunski ekran na dodir ali zavrsava posao i ugodan je za rad, kad kazem ugodan, nije u onom fazonu kao kod nekih da ako nece iz prve da otvori nesto na sta si kliknuo,moras da ponovis time sto ces zabosti prstom ili olovkom do kamerice pozadi,znaci jednostavno se samo ponovi operacija bez potrebne snage i telefon ce otvoriti zeljeno. Kao i kod svih telefona sa osetljivim ekranom ni anycool ne moze neki put da otvori izabrano iz prve... to je normalno i uvek ce se desavati,zato bez nervoze sto se tice toga :)


Do narednog puta ;)
SHI

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

ok humanitarac hvala na objasnjenu mada sam ocekivao vise da mi neko kaze npr. da li mogu programi u pozadini da rade ( mislim na music player da radi dok kuckamo porukice) uopste me interesuje stanje softwera....da li je stabilan sta podrzava da li mogu da se prave novi folderi u meniju itd znaci sitnice koje mnogo znaci.Hvala unapred na razumevanju.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Radisa Rasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 15. Nov 2008. 23:14
Lokacija: Kragujevac

Post od Radisa Rasa »

mogu programi u pozadini da rade(na primer music player da radi dok kuckamo poruke :) )...softver je stabilan kao na svakom drugom telefonu....primer:nokie,s.e,samsunga)i ne ne mogu da se prave folderi u meniju...a i sta ce ti kad imas sve sto ti treba....srecan sad :wink:

vlada207
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 25. Nov 2008. 02:14

Post od vlada207 »

Ja imam model T818 nekih 2 meseca i za sad sam zadovoljan. Kupio sam ga kod zvanicnog uvoznika i dobio uredno garanciju i sve sto treba.

E sad, sto se tice samog telefona, mozes da slusas muziku u pozadini dok pises poruku, u meniju memorije telefona i kartice mozes najnormalnije da napravis folder koji ti odgovara i da prebacujes podatke iz foldera u folder. Ponekad mi se dogodi da mi kartica B jednostavno ispadne iz mreze, onda otvorim telefon, izvadim karticu, vratim je i ukljucim ponovo telefon i opet sve radi normalno. Pretpostavljam da je u pitanju kontakt na lezistu, ali me mrzi da se cimam do servisa. To je za sad jedina mana koju sam mu nasao, tehnicka. Sto se softvera tice, opste je poznato da nije bas prilagodljiv, tj. nema Javu, ne mozes da instaliras druge aplikacije, igrice itd. Kamera mu je ocaj, ali to je meni apsolutno nebitno.

Sve u svemu, za pare koje sam dao za njega, ja sam i vise nego zadovoljan sa onim sto sam dobio.

P.S. Zaboravio sam da pomenem da su slusalice koje dolaze uz njega blagi uzas pa me interesuje da li neko zna koji bi model slusalica mogao da mu odgovara, jer sam citao da postoji jedan kompatibilan model od Samsunga.
Hvala unapred

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

ok raso srecan sam sad a sto se tice foldera u meniju trebaju svakako.... uostalom mozes i sam da dodas neko tvoje zapazanje oko ovih telefona konkretno ja bi uzeo I929.svaka pomoc je dobro dosla.... stekao sam utisak dok sam citao komentare da ga svi koriste kao 2 telefon i ustvari i ne pomisljaju da ga koriste kao primarni ako bi ja uzimao ja bi ga koristio kao promarni pa me interesuje kako bi se tada ponasao sa obzirom da cu da ga drndam ceo dan....

P.S. vlado kad smo vec kod slusalica kolikom mu je milimetra jeck? standardni 2.5 mm ili se i oni glupiraju ko ostali proizvodjaci pa imaju svoje ?
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

HuMaNiTaRaC
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 21. Jan 2009. 18:16
Lokacija: Beograd

Post od HuMaNiTaRaC »

@vlada207 ... nemoras vaditi karticu iz telefona, sasvim logicno je da neki put izspadne iz mreze pogotovu ako imas VIP oni valjda jos nisu pokrili sve teritorije i signal im je jako los, meni ispada i sa drugim telefonima

@dimi89 ... mozes da pravis foldere kao sto je receno ali ne i u meniju, koliko sam video to podrzavaju samo mobilni sa malo "jacim" operativnim sistemom kao sto je simbian,win i slicno. sto se tice muzike i programa u pozadini, i to ti je receno, sve ok radi i ne koci,dok su neki pokrenuti u pozadini,cak i TV moze da bude u pozadini i da se cuje zvuk dok radis nesto trece.
Za I929 znam samo ono sto sam citao,oni su svi slicni telefoni po softveru,razlikuju se samo po izgledu menija i sitnica nekih,i po kameri, 818 ima najace softverski podignutu kameru tako da neki put moze dobro doci,dok ostali imaju slabiju,zvuk,ekran i sve to je isto,tako da kao da kupujes isti telefon. opredelices se samo po spoljasnjem dizajnu koji ti se svidja...
gprs,mms ok rade bez problema,zvuk je odlican osim u slusalicama, mada ni tu nije los da ne mozes da slusas,jedino ako si imao neki bolji telefon kao sto je SE ili NOKIA koji imaju odlicne sluske pa sad prelazis na ovaj,onda ces sigurno primetiti veliku razliku. Podrzava vecinu formata kao sto su mp3/4,aac,wav i slicno.

btw ja T818 koristim kao primarni fon

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

ok humanitarac hvala na postu i na odgovorima 8) ..... ali mi nisi odgovorio za jeck slusalica jer ako je jeck standardni onda mogu i da zamenim slusalice sa nokiinim pa nece biti razlike..... interesuje me jos 1 stvar da li ima aplikacije tipa edit image pa ti ubacujes ramove za slike i ostale gluposti u poslednje vreme to najvise koristim na n76 (znate kako je na faksu dosadno dok slusate predavanja pa pravite umrlice za profesore itd. :) ) uostalom hvala na savetima/odgovorima

P.S. sad sam se setio jednog vaznog pitanja koji je trik u onoliko maloj internoj memoriji? gde se cuvaju poruke i da li mogu da namestim da mi poruke stizu na karticu i da imam neogranic broj poruka........Posto sam imao do sad skoro sve nokie prebacivanje preko bluetootha se odmah snima na karticu ili kako....Ajde odgovorite pa castim
:wink:

P.p.S. da li na nekom modelu radi java? da li uopste moze da se napravi da radi java ...... :|
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

vlada207
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 25. Nov 2008. 02:14

Post od vlada207 »

Jeck slusalica nije standardni, isti je kao za punjac, tj. ukljucuje se na isto mesto i cuo sam da odgovaraju neke Samsungove ali jos nisam uspeo da saznam koje. Kao sto rekoh, ove u pakovanju su katastrofalne za slusanje muzike, za razgovor ajd i nekako mada...

Kod poruka on ih stavlja u memoriju Sim kartice i cini mi se da je kartica podesena kao primarna memorija dok se ne popuni a onda poocinje da ih smesta u memoriju telefona.Na MicroSD karticu smesta sve preko Bluetooth-a sto se primi, a slike sa telefona u memoriju telefona, meni barem sam tako memorise.

Ja takodje T818 koristim kao primarni fon, na kraju krajeva, koja je svrha dual sima ako ga ne koristis kao primarni?

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

vlado ako i daje koristis nekog kineza ajde pogledaj da li mozeda se stave poruke na eksterno memoriju(MicroSD karticu) to bi mi mnogo znacilo.......postavljam sva ova pitanja jer bi uzeo nekog kineza a u prodavnici ne verujem da ce da mi daju da ga cackam vise od 3-4 minuta :smutny: a i pored toga prodavac stoji iznad tebe kao neki lesinar :shock: .Aj'sad budite ljubazni pa odgovorite.

P.S. kako mu funkcionise internet? Kako je odradjen brauser? ;)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

vlada207
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 25. Nov 2008. 02:14

Post od vlada207 »

Ja ne vidim opciju da se kopiraju poruke na MicroSD karticu ili da se podesi da se tamo same smestaju, ali mozda sam samo ja glup:)
Browser je klasican, internet lepo sljaka, mada sam ja retko na netu preko fona, smara me to:)
U svakom slucaju ili sacekaj odgovor od nekog drugog ili lepo idi u radnju i pogledaj fon licno, ja kad sam isao meni nisu pravili probleme:)
Pozdrav

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

danas sam dobro prosao na faksu i roditelji ce (posle 5 telefona) definitivno da mi daju nesto novca za novi telefon....Gledao sam LG KS20 i svidja mi se telefon ali sam dalje ipak za kineze jer cesto menjam telefone pa mi se ne isplati da dajem 220 evra za LG.....Tako da nastavite da pisete o kinezima interesuje me java i koliko poruka moze da stane u telefon(ako je neko probao) ili barem napisite koliko ste vi najvoise imali poruka u telefonu.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

dachakg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Ned, 18. Jan 2009. 21:08
Lokacija: kragujevac

Post od dachakg »

ja sam imao kineza 3 dana i koliko sam mogao da primetim,u telefon staje oko 250 poruka plus na sim kartici! na micro sd ne mozes da sacuvas poruke! i imenik mu je prilicno malog kapaciteta,oko 500 brojeva (ja na nokiji imam 305 kontakta,i skoro svaki drugi po dva,tri broja pa izracunaj)! u sustini za drugi telefon je ok!

Radisa Rasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 15. Nov 2008. 23:14
Lokacija: Kragujevac

Post od Radisa Rasa »

Evo ovako....nisam za to da se ovaj telefon koristi kao sekundarni :uhuh: jer to i nije bila namera proizvodjaca.Ako bismo se stavili u njegov polozaj....mogli bi da dodjemo do sledeceg zakljucka:,,Aha sad cu da napravim tel.sa dve kartice(tri),koji ce imati touch screen,dobar interfejs,stabilan softver(kako kome),imati mp3,blutut,solidnu kameru..dakle sve ono sto treba pa cak i ono sto nije potrebno za svakodnevno koriscenje jednog mobilnog aparata,i to sve za male pare."Dakle,ovi telefoni su nasli svoje puteve ka kupcima,i svakim danom ce ih sve vise biti.I konacno ne vidim razlog da nosis na primer:Anycool i929(onoliko veliki sa dve kartice)kao sekundarni i na primer nokiu n 73 i sl kao primarni...potpuni idiotizam,unapred se izvinjavam ako se neko nasao uvredjenim... :wink:

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

ako si mislio na mene nema zasto da se vredjam jer se slazem sa tobom 100%....meni ce anycool biti svakako primarni telefon dok cu prizmu ocu da dam a n76ce da mi stoji u vitrini......uostalom razmisljam da uzmem SE.........uostalom predlozite neke modele>obavezno da ima touchscreen.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Odgovori