dooglee x5 pro

bobang
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 23. Jul 2007. 10:16

dooglee x5 pro

Post od bobang »

Interesuje me da li neko ima ovaj kineski mobilni i da li je neko narucivao preko ebaya

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: dooglee x5 pro

Post od ljubabvb09 »

Ja sam narucio drugarici preko Gearbest-a i stigao joj je pre par dana. Sta te tacno zanima?

bobang
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 23. Jul 2007. 10:16

Re: dooglee x5 pro

Post od bobang »

Interesuje me kako radi, narucio bih i ja, ja bih nabavio preko ebaya, da li se isplati platiti oko 80 eura, verovatno i nesto carine, da li je bolje kupiti nesto polovno kod nas ili ovaj telefon. I uopste neki utisak, da li ste se pokajali ili radi normalno, kakva je kamera Kolika je bila carina i sad vidim da je jos jeftiniji na gearbest. Da li salju za srbiju i da li moze da se plati preko paypala
Pozdrav i hvala na odgovoru

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: dooglee x5 pro

Post od ljubabvb09 »

Evo da napisem ono sto sam i tebi napisao u pm. Na prvi pogled, tel je malo debeljuskast za moj ukus, mada je to moj subjektivni osecaj, sto ne mora da znaci da je i nekom drugom. Odusevio me je kad sam mu stavio mts karticu i po ukljucenju telefona je odmah prepoznao i sam se automatski prebacio na srpski jezik. Ekran je sjajan, boje su realne, ikonice i slova izostreni. Gledanje videa na YouTube na 720p je bez seckanja i sve radi kako treba. Najvise sam bio skeptican u vezi tog quad-core 1.0Ghz procesora... da li ce moci da izgura kad se pokrene vise aplikacija u isto vreme. Otvorio sam ih 15ak i sve sto sam hteo da uradim, odradio je to bez bagova i cekanja. Ima fabricki instaliran Android 5.1 za koji se nudi update cim se ukljuci tel prvi put. Prima sve kartice, memorijsku karticu, dual sim funkcionise. Gesture sense takodje radi (double tap aktivira ekran, m za poruke, c za kameru itd). Jos jedan plus je taj sto instaliran OS sa fabrickim instaliranim aplikacijama zauzima samo 280MB , pa korisniku ostaje oko 1.7GB RAM-a slobodno. Kameru sam samo ukljucio da vidim da li radi i par puta skljocnuo, tako da nisam nesto detaljno isprobavao, ali mogu da kazem da su slike sasvim solidne. Posle par dana koriscenja, pitao sam drugaricu u vezi baterije koliko joj drzi i rekla mi je da joj izgura ceo dan sa nekim prosecnim koriscenjem (dakle drustvene mreze, viber, mail, radio, yt, citanje novina, bez igranja igrica). Kao nedostatke bih naveo slab maksimalan zvuk (mada je cist i jasan) i sto nema led notifikacije. Sve u svemu, za 93€ koliko je ukupno izasao tel (65€+carina i pdv 28€) tesko da ces da nadjes bolji u kategoriji HD ekran, 64bit-ni procesor, 2GB RAM, 4G, dual sim.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: dooglee x5 pro

Post od Evindzer »

Koja mu je dijagonala ekrana?

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: dooglee x5 pro

Post od ljubabvb09 »

5 inca

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: dooglee x5 pro

Post od Evindzer »

Hvala za odgovor.
Ovde se modeli sa takvim hardverom prodaju za dva ili tri puta jaču cenu..

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: dooglee x5 pro

Post od ljubabvb09 »

Za sad je ok i ona je zadovoljna, s obzirom kakve su joj krseve nudili da produzi ugovor, ovo je premija.

bobang
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 23. Jul 2007. 10:16

Re: dooglee x5 pro

Post od bobang »

ali gde ste nasli za 65 eura, na Gearbestu je oko 75 evra. ako moze neki link gde je 65. da li moze da prodje bez carine ili oni gledaju cenu na posiljci ili iz kataloga. I uopste neka iskustva sa carinom

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: dooglee x5 pro

Post od ljubabvb09 »

Kada sam ja kupovao, telefon je bio u pretprodaji, a ta cena je bila svega 48h, ali na mnogim online prodavnicama kada se registrujes ili prijavis na newsletter, dobijas nekih 5$ vaucer, pa tako smanjis tu regularnu cenu. Probaj tako i kod Gearbest-a, Everbuying-a itd. Sto se carine tice, nema pravila. Nekad mogu da traze po netu taj model tel koji si porucio, pa da ga ocarine realno, a nekad mogu da se zeznu i da ga ocarine po znatno nizoj ceni koju uzimaju za osnovicu. Na pr. ja kad sam uzimao Umi Zero procenili su ga u dinar bukvalno. Platio sam ga 195$, tadasnjih 165€, carinili su na taj iznos. Sad kad sam porucio ovaj tel, ocarinili su ga na osnovicu 90$, sto je nekih 80 i kusur evra, a ja sam ga platio 65€. Ako smatras da si ostecen, mozes da se zalis, tako sto ces da im odneses izvod iz banke da si platio taj iznos ili da odstampas mail koji ti posalje PayPal da si preko njih platio tu sumu za taj tel. Veca je verovatnoca da ces biti ostecen za jeftiniji nego za skuplji telefon. To je neko moje misljenje iz dosadasnjeg iskustva. Ako sam ja platio carinu 3200din, planiraj da ces i ti slicno toliko. Ja do sad nijednom nisam uspeo da izbegnem placanje carine za telefon, a kupovao sam do sada 10 telefona, sto za sebe sto za rodbinu i prijatelje.

bobang
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 23. Jul 2007. 10:16

Re: dooglee x5 pro

Post od bobang »

Hvala na odgovoru, da li prodavac moze da napise da je neki drugi jeftiniji telefon ili oni otvaraju posiljku i gledaju koji je model

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: dooglee x5 pro

Post od ljubabvb09 »

Otvaraju posiljku i gledaju o kom telefonu se radi, bez obzira sta prodavac navede na pakovanju i koju je cenu stavio da je tel placen. Obicno napisu da tel vredi 20 30€, sto im je odmah sumnjivo i onda ga ocarine po nekom njihovom licnom nahodjenju. Ako je neko pre tebe kupio taj model, onda ga verovatno traze u sistemu i carine ga po tom predjasnjem iskustvu. Ako ne postoji, onda googlaju pa na koju prvu prodavnicu nalete, carine ga po toj vrednosti koju nadju.

Odgovori