HTC Hero

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Post od vla-do »

Da li se aplikacije poput mesendzera i skajpa mogu koristiti na Heroju ili uopste na Androidu?

Kakva je jacina zvuka na njemu? Da li je dovoljno glasan i na bucnim mestima?

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

koliko ova stvarcica kosta na crno ?
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

vla-do, mogu se koristi ukucaj u market search "im" i biraj sta ces... trebalo bi da je glasan...

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Post od vla-do »

@igord
Jel znas moze li se ovaj podesiti da se ne zakljucava sam? Citao sam po netu da se non-stop zakljucava sam ako ga ne cackas neznam koliko dugo.
Da li se moze podesiti da ne ide sam na net, nego da te svaki put pre konekcije pita da li zelis ili preko cega (gprs, wifi) da se konektuje?

Sto rece darkado, koliko kosta na crno?

Dilan Dog
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Ned, 11. Okt 2009. 13:42

Post od Dilan Dog »

vla-do napisao:Da li se moze podesiti da ne ide sam na net, nego da te svaki put pre konekcije pita da li zelis ili preko cega (gprs, wifi) da se konektuje?
Po defoltu se konektuje putem GPRS-a...a konektuje se samo da bi sinhronizovao G-usluge i widget-e ako si ih instalirao. Prakticno je uvek na netu.
vla-do napisao:Sto rece darkado, koliko kosta na crno?
Htc Hero je 480-520 eura.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Post od vla-do »

@Dilan Dog
Hvala na odgovoru, ali ne rece jel se moze iskljuciti to njegovo samostalno kacenje na net?

Pa oko 540 eura se moze naci i na belo, eto u VIPu je 51000 dinara za kes. :wink:

Dilan Dog
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Ned, 11. Okt 2009. 13:42

Post od Dilan Dog »

Pa to je cena koju ljudi traze za njega.

A sto se konekcije tice,mozes da mu iskljucis automatsku sinhronizaciju....sto za pojedine aplikacije sto za sve. J

P.S. ja imam MAGIC ali verujem da je isto.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Post od vla-do »

Jel mozes da iskljucis automatsko zakljucavanje?


Hvala za informacije. :)

Dilan Dog
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Ned, 11. Okt 2009. 13:42

Post od Dilan Dog »

Pa ne zakljucava se on automatski...ne znam odakle ti to? Samo zatamni ekran. A ti mozes da odredis na koliko minuta hoces da se gasi(na 1,2,5,10...) ili da mu zadas da ne gasi ekran nikad. Ti ga sam zakljucavas na taster za prekidanje veze...

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Post od vla-do »

Procitao sam na netu da su razni korisnici imali problema sa "automatskim zakljucavanjem", pa rekoh da pitam jel i ovde tako.

Izgleda su to bili neki amaterski korisnici mobilnih aparata. :lol:

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Post od vla-do »

Kupio sam Hero-ja. 8)
Telefon je super. Jako lepo lezi u ruci, brz je, android radi tecno na njemu, nije mi se ni jednom zakucao a mucio sam ga malo, baterija traje i do 3 ili 4 dana uz "normalno" koriscenje. Ekran je fantastican, otisci slabo ostaju, ja ga do sada jednostavno nisam nikada brisao jer nije bilo potrebe.
Procitao sam negde na netu da zbog zakrivljenog dela teze ga mozete staviti u prednji dzep farmerica, pa da vam odmah kazem nije istina, samo okrenem ekran prema sebi i sputim telefon glatko u dzep kao i svaki drugi. :)

Jedino bi po meni zvuk mogao biti malo jaci, nije da je slab, samo malo jaci i odlicno. :)
Sve u svemu fantastican telefon! :D

Pitanja:
1. Zna li neko kako se apdejtuje android (HTC)?
2. Ako moze neko da mi objasni kako se stavljaju mape i radi sa
navigacijom?
3. Zna li iko kako se podesava mms/gprs na ovom telefonu? Ja sam mts
mreza.

dejan3379
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 21. Nov 2009. 13:02

Post od dejan3379 »

...sinoc sam ga video u ComTrade u T.C.Usce,cena 49.990din sa pdv om ima i beli i crni,inace u P.C.Praktiku je jos skuplji cini mi se 56.000 ili 57.000 din sa pdv om,imam iphone 3g i jedino sto je blizu njemu jeste samo android jos kad se doda htc sense extra stvar,inace nikad ne bi uzeo samsung sa androidom samo htc

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Post od vla-do »

Uspeo sam da podesim gprs, ali nikako mms. Jel zna neko kako da podesim njega? MTS mreza.

Jel niko nezna kako da apdejtujem Hero na 2.0 verziju?

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Evo igram se vec oko nedelju dana sa herojem, pa da podelim svoje utiske :)

Pakovanje
Hero stiže u maloj beloj kutiji, u koju je spakovano samo ono osnovno (posle 5800 ovo je razočarenje). Punjač, slušalice, USB kabal i papiri. Još jedna čudna stvar je da punjaču USB kabal služi da bi se povezao sa telefonom. Prednost toga je što se telefon puni dok je USB-om povezan na računar

Dizajn, veličina
Hero je skroz drugačiji od svega što je viđeno pre (izuzev G1, na koji malo liči). Prednjom stranom dominira veliki HVGA ekran od 3,2 inča. Ispod ekrana se nalazi 6 dugmadi+ trackball. Jako mi se sviđa gril od slušalice i metalni umetak. Sa bočnih strana se nalazi samo ogromni volume taster. Da se primetiti povijeno kućište, nekome se sviđa a nekom ne. Meni se lično baš sviđa i mnogo je lepše taj povijeni deo urađen od g1. Sa gornje strane se nalazi 3,5 mm priključak, a sa donje USB/punjač priključak. Telefon nije veći od 5800xm, izuzev što je dobrih 5mm širi, ali i nešto tanji.

Izrada
Telefon je skoro potpuno izrađen od plastike, izuzev lepog metalnog umetka sa prednje strane. Plastika je kao "teflonska", ne grebe se, vreme će pokazati da li je to tačno, ali se odmah vidi da je telefon vrhunskog kvaliteta i završne obrade, i da će svoj sjaj zadržati dosta vremena.

Ekran
Dijagonale 3,2", HVGA (320x480) rezolucije, i 65k boja.
Iako 65k zvuči smešno za današnje standarde, ja nisam primetio nikakvu razliku između 65k i 16m boja. Ekran je veoma dobar, i gledanje filmova je uživanje. I naravno fenomenalna capacitive tehnologija reaguje na najmanji dodir, ali ponekad uhvatim sebe da ga stiskam iz sve snage, valjda navika od 5800xm :) . Poseduje multitouch, koji ima upotrebu u browseru i galeriji.

OS
Android kao potpuno svež oprativni sistem za mobilne telefone, sa pravom se predviđa da će uskoro biti broj 1.
Interfejs heroja je prerađen sa sense UI, koji je neka varijanta touchFLO za android. Kroz čitav sistem se veoma lako upravlja prstima, nivo personalizacije je ogroman (7 homescreenova), preinstalirano pregršt HTC widgeta koji su zaista odlični. Ne sviđa mi se što stalno moraju da se koriste HW tasteri, najčešće menu i back.
Aplikacija je iz dana u dan sve više, i ogroman broj njih je besplatan. Tu su file manageri, BT transfer, task killer... sve što več nije preinstaliranno u telefonu.
Igrice su fenomenalne. Počev od labyrintha (kao marble maze za symbian, samo što ima mnogo bolju grafiku i odličan 3d mod), preko bonsai blasta (Odlična zuma imitacija) do fenomenalnih trkačkih igara sa odličnom grafikom.

Kamera
Kamera rezolucije 5mp, sa autofokusom, bez blica.
Po samom interfejsu kamere se vidi da to nije primarna funkcija ovog telefona. Bez ikakvih dodatnih podešavanja, kamera je oskudna. Ipak, po danu se na otvorenom prostoru mogu dobiti zadovoljavajuće fotografije.
Video snimak je očajan, možda i gori od 5800xm.

Muzika
Iznenađujuće dobra.
Prvo, sam muzički plejer je softverski odrađen fenomenalno, i veoma je zabavno raditi sa njim. 3.5mm adapter znači da se fabričke sluške mogu zameniti bilo kojim drugim. Fabričke slušalice prelepo izgledaju, i odlične su. Zvuk je jasan, ali je malo tih. Ista je situacija sa zvučnikom. Previše tih za moj ukus.

Internet
Jedan od najboljih browsera koji sam ikada probao, možda čak i bolji od apple-ovog safarija! Skrolovanje je jako brzo, multitouch dobija smisao kod zumiranja stranica. Jako korisna stvar je "visual bookmarks" koji pokazuje sačuvane stranice vizuelno. "Tabbed browsing" je omogućen, naravno. I učitavanje stranica je brzo zbog 3ga+wifi-a.

Zaključak
HTC hero je veoma zaokružen telefon i verovatno do sada najbolji android telefon što se tiče uloženo-dobijeno odnosa. Ja sam sve u svemu veoma zadovoljan telefonom i u mom vlasništvu će ostati barem godinu dana :)
Nokia C6

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

jel neko moze da mi kaze koja je razlika izmedju obicnog HTC Hero i onog koji je kupljen u T-mobile -u....? imam ponudu da zamenim moj w960 uz neku doplatu pa ako mozete da mi pomognete....? koje su razlike da li nesto ne moze da se radi na ovom iz t-mobila sto moze na obicnom... jel sve radi normalno?? da li cu zazaliti zbog necega osim natpisa t-mobile iznad ekrana...
i da, kada sam pitao da li je skinut sa mreze ili ne. on mi rece: nije skinut sa mreze vec je kupljen u engleskoj u t-mobile....?
i ako mozete sto pre da mi odgovorite, bio bih vam zahvalan... ! posto bi trebalo da se dogovorim veceras za razmenu....
Samo nek se rolaju....sarme.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Daj molim te,nije skidan sa mreze a na njemu pise ima prodavnice :lol: :lol: :lol: ,onda bi kod nas svako ima com trade ili handy telefone!
To je glupost da tel nije skidan sa mreze...
D500&E71

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ok... akoje su razlike i sve sto sam vec pitao...? unapred zahvalan.. :D

[jedva cekam Hero... 8) ]
Samo nek se rolaju....sarme.

LimunBG
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Sre, 19. Sep 2007. 16:11

Post od LimunBG »

tehno maniac, hvala za review iz prve ruke.
Hero je vec neko vreme moja "tiha patnja". :) Ali nazalost nesto ga slabo ima po oglasima, a u radnjama mu je cena previsoka... :smutny:

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

pozdrav svima,
mislio sam da jos malo sacekam sa kupovinom nekog androida, ali mi onda drugar ponudi njegov par meseci star hero za 200, kao nov, i eto i mene u klubu :roll: cini mi se da je ponuda bila dobra pa je to i razlog sto sam sada usao u android vode. nadam se da nisam pogresio jer vidim stizu razni noviteti.

gore je cini mi se bilo nekih nedoumica oko zakljucavanja ekrana, pa sam zeleo jos jednom da pitam. telefon se koliko ja vidim definitivno zakljucava zajedno sa zatamnjivanjem ekrana. postoji li nacin da se samo ugasi ekran a da telefon ostane otkljucan? i da ga onda naravno ja rucno zakljucavam po potrebi? kad sam kod kuce ne bih ga zakljucavao, ali to je izgleda moguce samo ako je ekran stalno upaljen, sto i nije neko resenje.

zanima me i da li neko koristi program ChompSMS na ovom telefonu? vidim po komentarima da u najnovijoj verziji navodno ne radi landscape rezim za kucanje poruka, pa moze li to neko da potvrdi?

vylota
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 11. Nov 2009. 14:17

Post od vylota »

U Barceloni je HERO proglasen telefonom godine! Pazite, pored toliko ekstra modela drugih proizvodjaca... velika cast!
vla-do, Ima negde na ovom sajtu podesavanja za MMS za 064, ja sam kumu podesio da mu radi HTC G1, verovatno isti parametri vaze i za Hero.
Tacty, ekstra cena za Hero, mislim da nema leka da se telefon ne zakljuca kad se ekran zatamni. Doduse ja imam Tattoo, ali je to slicno... sta ti znaci ta sekunda da ga otkljucas :) ?! A ako te nervira da ti se ekran gasi prilikom rada u nekoj aplikaciji, ili ako si u browseru itd itd, skini aplikaciju KeepScreen, i izaberi programe u kojima ne zelis da ti se zatamni telefon. Ekstra je aplikacija!
pozdrav

Odgovori