HTC Desire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Izgleda da ce ipak i nas obican Desire dobiti Gingerbread 2.3.. Doduse, tek na prolece-leto, ali lepo je sto HTC misli i na nas..:-)
http://phandroid.com/2011/02/17/coming- ... tc-desire/
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Ninolina, donosis lepe vesti :) Do tad cu malko da se igram kuvanim ROM-ovima, pa onda lepo na zvanicni 2.3 da vidimo sta donosi :) Nego sto se tice ROM-ova, koji su sad najzanimljiviji?
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

vanjuska, leedroid bi tebao da j najbolji i najstablniji a meni se licno najvise svidja miui romovi :roll:
and justice for all...

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

Zna se šta će da donese apdejt: htc-ov bloatware zvani sense.
Umesto da malo optimizuju i srede svoj softver, izbacuju nove modele i računaju da će sirova procesorska snaga da iskompenzuje manjak truda. A mi treba da mislimo da su nam telefoni slabi i stari i da se isprsimo za nove.
Al ajde, možda i poprave nešto do tada...
Što se mene tiče, 2.3 se već duže vreme koristi u Google varijanti i radi odlično :)

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Mene zanima, ako neko zna da mi kaze, koju EXT pravi ROM Manager pri particionisanju kartice? Do kraja Jula je pravi samo EXT2, to sam pronasao. A sad, da li je dodato da pravi EXT3 ili 4?
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Pitanjce :)

Da li postoji ona swype tastatura za desire da se nabaci? Nisam siguran da se bas tako zove, al mislim da je takva na samsungu...

Takodje, cemu sluzi onaj CifsManager, citao sam nesto na netu, al nikako ne mogu da skontam...
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

vanjuska, ja sam ubacila SlideIT.. Samo za nju sam nasla hrvatski jezik koji moze da se uklopi sa srpskim i da se normalno koristi..:) Ostale su, po meni, neupotrebljive bas iz razloga sto nemaju srpski, a ni hrvatski.. Probaj je, verujem da ce ti odgovarati..:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

E bas cu je probati, pa javljam dal odgovara :) Hvala :)

A za onaj cifs manager, ja koliko sma ukapirao da je to za neko deljenje fajlova, i to sa kompom valjda, al nisam bas siguran pa ako ti ili neko drugi moze da objasni :) bilo bi najs
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

I za mene je LeeDrOiD za sada naj :wink:
Note IV N9100 dual

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Slazem se sa Todom, LeeDroid je najpouzdaniji i najstabilniji ROM za Desire..:-) Naravno da ima i interesantnijih po izgledu i opcijama (mada je to vec stvar ukusa) i rado bih se prebacila na neki portovan DHD ROM jer imaju vise opcija u sebi, ali ni jedan nije ovako pouzdan, brz i stabilan..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Randy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 02:39

Post od Randy »

Za mene su i dalje najstabilniji AOSP clean ROM-ovi, cak i u skladu sa nekom Launcher aplikacijom i custom temom, ako to i ima neke veze. Ali, kako Ninolina rece, sve je stvar ukusa i licnih potreba... :)
Treba isprobati nekoliko pa odluciti sta nabaciti na malo duze staze...
HTC Desire_GingerVillain v0.8 - Dragon Lasers Viper Series 95mW

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Konačno sam se i ja nakanio da isprobam ovaj radio što je Ninolina postavila, i zaista primećujem razliku u trajanju baterije.

Ima li "divljih" varijacija na Gingerbread temu, kad su custom ROMovi u pitanju? Donose li nešto značajno? Doduše, ja sam posle isprobavanja svega i svačega ipak najzadovoljniji čistim fabričkim Sense ROMom, samo malkice izmenjenim.

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Instalirao sam i ja pre nego sto su ninolina i toda odgovorili leedroid, ne znam sto nisam ranije, smesan posao i rutovanje i instalacija roma i sve. Nauci se sve vremenom :) Uglavnom, zadovoljan sam za sad, imam osecaj da kad ukljucim setcpu da procesor radi na recimo 500-600mhz da pocne telefon malko da koci, tj. kao da tecnije radi kad je procesor na max. To mi se recimo nije desavalo sa stock romom. Al ostale stvari stvarno mnogo brze rade nego na stock-u.


EDIT: Jos jedno pitanje, ako instaliram custom temu na telefon, kako da se vratim posle na staru? Jel mora da se opet instalira ROM?
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Mozda se ponavljam, mozda je bilo reci o tome, ali zanima me ima li nekih kuvanih gingerbread ROMova vec spremnih za Desire? Da su stabilni i funkcionisu normalno? Molio bih za predlog ako je neko probao, malo bih da se igram.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ovaj nema Sense, ali Cyanogen je uvek bio nahvaljen... :
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957344
:wink:
mada bolje da prihvatis savet od nekoga ko zapravo poseduje Desire, i ko koristi 2.3 na njemu...
:D
Samo nek se rolaju....sarme.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Pera Detlic, Nije mi bitan Sense uopste, ali mi je bitno da rade sve funkcije, tipa sinhronizacija kontakata sa FB, i slicno....na nekim NonSense romovima to nije htelo da radi kako treba. Sad cu bas da pogledam ovaj tvoj link.

Ako ima jos predloga, dajte XD

dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Post od dakiza »

araphel, Zaboravi CM7 probao sam, i katastrofa je. Za sada od kuvanih 2.2-LeeDroid od HD romava RCMixHD i iNsertCoin HD, a od 2.3 eventualno Ginger Villain ma da ipak ni jedan 2.3 nije kako treba. Probao sam skoro sve romove i ova dva tri dolaze u obzir 2.3 za sada zaobiđi.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ocekivao sam da je za Desire jaca development podrska, s obzirom da je za Wildfire izasao potpuno funkcionalan 2.3 ROM, za everyday use... :P :P :P
Samo nek se rolaju....sarme.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

dakiza, probao sad neki baziran na Oxygenu, ne svidja mi se. Trazim dalje, i cekam nesto bolje da se pojavi.

acambas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 01:05

Post od acambas »

araphel, moja preporuka ti je da probas ginger vilan, ja ga koristim zadnja 2 meseca i zadovoljan sam,

Odgovori