HTC Tattoo

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
makibiki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Uto, 09. Sep 2008. 05:43

Post od makibiki »

Drugarica je odnela tattoo u vip pre nekih 10-ak dana bas iz ovog razloga sa ekranom,ali njoj je otisao ceo,nije moglo da se vidi nista... prihvatili su garanciju. meni je isto pocelo od pre nedelju dana da se vidi na sredini ekrana,ali radi dobro trenutno,tako da videcemo jos koliko dugo ce raditi. poz

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

ZA srdjoraj:

Ne moras da vadis bateriju.Kada ugasis telefon,drzi home dugme i pritisni dugme za paljenje i vidi pojavljuje li ti se recovery mode?Moguce da si zeznuo usb ulaz na telefonu?Da se nisu ostetile neke od iglica za kontakte?

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

srdjoraj napisao:Koristim CyanogenMod-7.0.0.-RC4-click i ne mogu više da pristupim telefonu preko htc sinc. Kada telefon stavim kao usb sve radi normalno. Hoću da ubacim novi ROM, preko ROM manager ne uspevam, kada odem u recovery telefon se ne startuje već samo stoji na početnom ekranu "tattoo". Onda moram da izvadim bateriju kako bi ponovo startovao telefon.

Pokušao sam novi recovery da ubacim ali nikako da ga instaliram preko računara. Kao sve odradi, ali se ništa ne promeni na telefonu.

Šta mi je dalje činiti?
isti problem imam i ja...nisu ostecene iglice i ostalo....

srdjoraj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 00:28
Lokacija: Kula
Kontakt:

Post od srdjoraj »

Ivan Cirkovic napisao:ZA srdjoraj:

Ne moras da vadis bateriju.Kada ugasis telefon,drzi home dugme i pritisni dugme za paljenje i vidi pojavljuje li ti se recovery mode?Moguce da si zeznuo usb ulaz na telefonu?Da se nisu ostetile neke od iglica za kontakte?
Sa kablom je sve u redu, normalno sljaka kao usb. Isprobao sam sa vie kablova. Jel ima opcija kao na 1.6 Usb to PC?
Jedino još ja imam dial-up modem!

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Ja isto koristim taj rom i imam samo opciju sync i usb storage.Na starom romu sam imao 3 opcije.Ljudi ne znam sta moze da bude...Mora da postoji neko resenje da se vrati stari rom ili stavi novi...Ako resite problem,javite da znamo kako da odradimo novi rom.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Cekaj, cekaj... Ispravite me ako gresim, ali da li vi to pricate o htc sync na CM ROMu? To je vec spomenuto vise puta da se ne moze raditi htc sync sa custom ROMovima!

srdjoraj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 00:28
Lokacija: Kula
Kontakt:

Post od srdjoraj »

I šta mi je onda činiti kako bi ubacio novi ROM? Pošto na telefonu ne mogu da pokrenem recovery. Recovery ne radi ni iz rom managera.
Jedino još ja imam dial-up modem!

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

ja flesujem sa custom roma...ladno...radi sve ok ...medjutim iamm osjecaj da je to njihova caka kako bi se kupovao onaj rom premium na njemu radi sve....
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Jedino sto moze da uradis je da flesujes sa starim originalnim romom.Probaj to,pa javi da li si uspeo.Dok ti je ukljucen mob,pokrenes instalaciju i kada se restartuje telefon sve ce raditi ok.Upravo skidam 7.0.3 i probacu da nadogradim na vec postojeci rom 7.0.0 i javicu utiske...

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

nadogradnja tesko ide zar ne? samo premium koliko skontah? bezze al sta da se radi....ivane pitanjce jedno jel kod tebe usb kabal klasicni mini ili je orginalni od htc?

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Kod mne je originalni kabl od htc.Ranije sam koristio neki drugi koji mi je odgovarao,ali sada samo original...Zeznuo sam bio ulaz sa tim kablom i shvatio da ovaj originalni ima vise pinova od tog starog koga sam koristio kada krenem negde,pa ga nosim sa sobom.Preporucujem svima da koriste original kabl,jer je moguce da nece raditi telefon kako treba sa nekim drugim kablom.

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

e pa vrlo je moguce da mene to zeza...usput ja sam dobio uz telefon taj kabal koji je standardni mini usb...ne znam kako al tako doslo uz telefon....sad da li je neko nesto muckao u provajderu ne znam :))) strasno...mislim da je to jedno od krivaca...usput imal gdje da se kupi orginalan kabal?
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Post od markonato »

Nokia Lumia 820

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Usb ulaz na telefonu ima 10 pinova,a standardni kabl usb koji se koristi za mp3 player ili slicno,ima 5 pinova.Tako da je moguce da te to zeza.Inace sigurno su potrebni svi kontakti kada je vec fabricki napravljeno 10 pinova na telefonu...Predlazem ti da skines fabricki rom koji je originalni i ako ti on ne bude hteo onda je 100 posto kabl.ALi naravno obavezno moras instalirati htc sync program u racunaru,jer bez toga nema flesovanja.Samo da vam javim da sam uspesno ubacio rom u telefon 7.0.3 i radi super.

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

ma problem je sto je meni radio na fabrickom kako treba...i htc sync i onda panda....sad ni jedan ne radi...pih...ja imam 703 odavno..skidam ga direktno preko telefona ima opcija rom menager i preko nje skidas a svakako tu vidis nove verzije.


ima li gdje kabal blize....kontam da nece puno postarina da izadje?

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Meni nece da skida preko tog rom menadzera.Probao sam i sa ful verzijom i krene da skida i stoji samo onaj znak...Tako da sam skinuo manuelno.Vidi na limundu ima li kabl.

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

znaci postoje problemcici od modela do modela....svasta
kako dokuciti do cega je? ima li ko ideju zasto imamo razlicite probleme??????
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Ne znam zasto nece.Jednostavno sam isao download i nema nigde da mi pokaze u procentima dokle je stiglo skidanje.Naravno ukljucio sam bio wifi,jel je fajl bio veliki da bih ga skidao preko gprs-a.Kako tebi pokazuje kada si isao da ga skines?Jel ti se pojavi u gornjem levom uglu ikonica od rom menadzera kada ides na download?

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

da pokazuje i odbrojava procente kako treba...kad skine sam pita dal zelim da bekapujem sve ili jos neka opcija ne znam sada napamet i odradi sve kako ttreba....al vidis kod tebe to ne ide, kod mene ne radi sync, mislio sam da je do mene pa nisam se javljao ovde al vidim ima jos likova sa istim problemom kao i ja....mrzi me da sad stavljam onaj 1.6 android da vidim da li bi radio sync...jel pokusavao ko?
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Radio bi ti sigurno na 1.6,jer to je fabricki rom na kome rade svi drajveri sto se telefona tice...Ne postoji bolji rom i nikad ne mogu napraviti da bude kao fabricki...

Odgovori