HTC Hero

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Pera Detlic, pa live wallpaper zavisi od rom-a koji ubacujes da li je tim room-om podrzano ako jeste radit ce ti ako nije nece prosto pogledaj odakle skidas room i citaj da li ima live wallpaper
Iphone 4s white clear install

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ako koristiš onaj rom onda možeš tamo da skineš neki dodatak da bi live wallpapers radili, ali je lik napisao da rom onda postaje sporiji i nestabilniji.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

telep, ako pise na tom forumu ili sajtu nebitno odakle si skinuo da ne ubacujes jer usporava ne radi to bolje je,cim ti kazu da postaje spor znaci da moze jos po nesto da ti se desi telefonu jer to ipak nije oficijelni rom
Iphone 4s white clear install

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ma ok, nije mi to ni toliko bitno... nego bi bilo interesantno imati.... 8) ali ako usporava fon, onda nema svrhe...
Samo nek se rolaju....sarme.

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Pera Detlic, Pa potrazi neki rom sigurno ima ali uvek obrati paznju da li pise stable jer te room-ove jedino treba instalirat kod njih sigurno radi sve i stabilni su :wink:
Iphone 4s white clear install

alisteroz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 21:42

Post od alisteroz »

[quote="telep"]Evo jedan odličan 2.1 rom koji radi jako stabilno i brzo (najbolji 2.1 koji sam probao do sada)

Klik

Jesi li probao VillainROM 5.5? Koja je razlika u performansama?
Da li mu radi sve: bluetooth, wifi, gps.... ?

ja trenutno koristim Villain 5.5 i jako sam zadovoljan! :D

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Nisam probao taj villain jer sam bio probao njegov vanillain rom koji mi je radio očajno pa sam odustao, mada su rekli da je ovaj što ja koristim bolji. Bluettoth radi, takođe i wifi a za gps ne znam jer nisam instalirao ni jednu aplikaciju.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Kimera 1.8

Još jedan odličan rom koji je baziran na HTC Generic 2.73.771.73 build (Android 1.5)
Radi savršeno i jako je brz (ja sam ubacio ovaj High Overclock kernel na 710MHz i telefon radi odlično).

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=636092
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

telep, s obzorom da je taj rom baziran na platformi 1.5 , jel to znaci da mogu da se oprostim sa bluetooth file transfer-om ako ubacim ovaj rom...?

p.s.: hvala ti sto nas apdejtujes o romovima... to je od velikog znacaja... bar meni...
Samo nek se rolaju....sarme.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Da neće raditi bluetooth, inače rom je jako brz kada se ubaci taj overklokovan kernel. Mada sam ja vratio SenseHero 2.2 koji se meni pokazao kao najboilji 2.1 rom (falio mi je bluetooth). Inače ne preporučujem da probate romove koji se baziraju na myTouch Slide leak-u zato što su svi spori i poprilično bagoviti.



Izmenio: IDzO
*ne citirajte ceo post na koji odgovarate već izdvojite samo deo na koji se odnosi vaš komentar, a u slučaju da odgovarate na poslednji post u temi citat je nepotreban jer se podrazumeva da se na njega nadovezujete*
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

telep napisao:...inače rom je jako brz kada se ubaci taj overklokovan kernel...

Inače ne preporučujem da probate romove koji se baziraju na myTouch Slide leak-u...
jel mozes da mi pojasnis sta si hteo da kazes ovime posto nisam bas upucen u ovakve termine... (inace znam dobro engleski, ali mi ovako neke stvari nisu bas najjasnije...) :shock: :uhuh:
Samo nek se rolaju....sarme.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Procureo je bio Rom od MyTouch Slide telefona koji je 2.1 i ima Esspreso temu za Sense, pa su portovali taj rom za heroa (npr. SlideVillain, SenseESPRESSO i drugi). A ovaj kernel je napravljen za taj kimera rom gde je procesor overklokovan.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ljudi, imam problem.... heroj mi non-stop registruje kao da su mi prikacene sluske....!!! uvek stoji ikonica gore i kada pustam muziku ne cuje se nista, kada se javim na poziv ne cujem sagovornika...!! :x :x :x i nije do roma, menjao sam bas da vidim da li je do tako neceg....ali nije... jedina logicna stvar koja mi pada na pamet jest da je nesto upalo u dzek za slusalice i da ga sad zbunjuje, mada mi opet deluje totalno nerealno... sta da radim...???
Samo nek se rolaju....sarme.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

ex ivan87

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Evo ko želi da instalira oficijalni rutovan 2.1 (jer ako odradite OTA ode mogućnost rutovanja). Ovo je Modaco izmenio, ja ga koristim i za sada je dobar.
http://www.mediafire.com/?mue1md2z2te
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

jel vam stižu obaveštenja da imate firmware update over the air? neki kažu da ih telefon već obaveštava o tome pa da vidimo kako stoje stvari :roll: da li će konaćno stići taj 2.1 za hero.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Stigao je 2.1 još pre 2 nedelje ovo je samo za Hero-e koji su se prodavali u Evropi, ovo je update koji je priprema za update na 2.1.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

dakle, može li neko da potvrdi da mu je stigla notifikacija da postoji ta priprema za update, i jel neko to uradio na svom telefonu? ja probao više puta i ništa mi se ne pojavljuje, probao sam čak i da pomeram datum unapred, jer su negde rekli da to pomaže, ali ni to nije pomoglo. sad sam stvarno zbunjen, pojaviće se zvanično i 2.1 a kod mene sve po starom :angry: gde nestadoše sad svi vlasnici heroja, stvarno ne znam čemu služi forum nego da razmenjujemo ovakve informacije :cry:

sad sam pogledao verziju fw, kod mene je build 1.76.405.6, da li bi trebalo sa sajta najpre da uradim update na 2.73.405.5 (EU) da bih mogao dalje da radim update, mislim na ovu pripremu i kasnije na 2.1?

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Iskreno nemam pojma kako to ide sa updateom, ali ja koristim zvanični 2.1 već jedno 3 nedelje. Samo rutuj telefon i stavi Villain 10.3 ROM koji radi savršeno.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

stigao je najzad 2.1 za hero! veceras sam uradio update, i što je najlepše ništa nije obrisao, i sačuvao je sva podešavanja. nisam stigao da se malo više pozabavim novitetima.

jedino što za sada nisam ukapirao kako da vratim da umesto my location ispod sata ponovo namestim beograd i vreme? kao da su tu nešto promenili, nikako mi ne uspeva. ranije je bilo dovoljno da dodirnem površinu ispod sata, i odmah mi daje opciju da izaberem grad, ali sada me samo vraća na podešavanje samog sata?

Odgovori