HTC Touch HD "Blackstone"

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobro veče svima na ovom forumu.
Nisam stigao da prevedem pa šaljem tekst u originalu:

HTC Touch HD beats out T-Mobile G1, iPhone 3G, Blackberry Storm
Tuesday, December 23rd, 2008

We all knew this already, but its nice to see our convictions confirmed by mainstream media.

UK’s Channel 5 The Gadget Show has compared the Blackberry Storm, iPhone 3G, HTC G1 and HTC Touch HD.

The HTC G1 was quickly eliminated due to its immature software, the Blackberry due its poor typing, and eventually the Touch HD beat out the iPhone 3G when it came to battery life.

Of course the Gadget Show concluded the iPhone 3G still ruled as it was so fun and the HD ran Windows Mobile, but then they would, wouldn’t they. However when it comes to usefulness, the Touch HD and Windows Mobile can not be beat.

See the 7 minute video below for all the action.

Pozdrav iz Zaječara.

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobar dan.
HTC touch HD je podesen tako da sam s vremena na vreme ucitava podatke o vremenskoj prognozi za gradove koje ste odabrali. Podesen je i tako da s vremena na vreme sam ucitava podatke za berzansko stanje onih firmi koje ste sami odabrali. U ove dve opcije HTC sam aktivira konekciju na netu a vama se bez vaseg znanja to naplacuje od strane mobilnog operatera kao vreme a netu i kao kolicina preuzetih kilobajta, pa moze se desiti da racun bude prilicno veliki. Zato ove opcije ili sklonite sa klizeceg dela mobilnog i ubacite neke druge ili u njihovim opcijama podesite rucno dopunjavanje. Sretna Nova 2009. godina.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ovo imaju kao opciju svi programi na vecini novijih telefona tako da nisi otkrio nista novo, ali hvala u svakom slucaju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

U poređenju sa cenom uređaja od sada već "samo" preko 600€, količina GPRS podataka koju skida izveštaj vremenske prognoze i berzanskih izveštaja, nije mali nego je zanemarljiv. Kao što smo rezimirali na 065 ne postoji precizan merač stanja, ali uz redovna proveravanja iste (bez berze) meni cifra za GPRS ne prelazi 15 dinara mesečno. Čak i da proveravam berzu i to dupliramo to je i dalje mizerna cifra, jer se radi o (od prilike) 1-10 kb po izveštaju, tako da ne znam kako si došao do "prilično velikog računa". Naravno i to bi trebalo da bude oopcija koju je moguće isključiti, ali pošto ne posedujem dotični uređaj ne mogu da ti kažem kako, mada bi jedan od načina mogao da bude zabranjivanje da telefon bilo kojim povodom sam uspostavlja konekciju tj. bez odobrenja ili da za prefered konekciju staviš WiFi.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

gargamel4, a ako updatuje na svakih 15 min? Onda dolazimo do prilicno velikog rachuna ipak. Anyways, ja sam drzao par aplikacija online, cisto stosa radi da procenim potrosnju, pa znam recimo da mi je SEVEN mail skinuo 50 din za 12h, Mail4Exchange 43 din isto za 12h, Forecu ne smem ni da pustim, to samo preko WIFI-a - jer skida u proseku 600 kb (dodushe sve mi je animated :D ). Uglavnom, moze tu da se napabirchi prilicno velik rachun.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ok onda, nisam znao za da baš tako ide.....ok, znači jeftiniji uređaj - manji trošak :D :D :D
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

rayatz
Banned
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2008. 03:26

Post od rayatz »

E bas zbog toga @miodrage ja stavljam da sve vrsim manuelno ... jeste smorno ali imam krede :D :D :D :D :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

rayatz, same with me. Ono je bio samo test :) Nisam blesav da toliko krede gubim. Elem, to ako uplatim neki internet tarifni dodatak sa 500 MB, onda moze :) Inace sve radim skoro preko WiFI-a
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

tekt
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 157
Pridružio se: Čet, 25. Okt 2007. 20:52
Lokacija: zemun
Kontakt:

Post od tekt »

korisnikboban he ja trenutno u zajecaru sluzim vojsku hehe
interesuje me kakav je zvuk na zvucniku mislim mp3 reprodukcija
ja ga za 5 meseci uzimam taman kad zawrsim wojsku,da mi ne bi bzwz skuplao prasinu kuci a mogu i proci jeftinije
unapred hvala

Hornet381
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 02. Jan 2009. 07:41

Post od Hornet381 »

Ima li neko iskustva sa navigacijom na Touch HD-u (najpre zbog rezolucije 800x400)? Nešto sam video na Igo8 da radi u tačno određenim rezolucijama i da ove nema!

Hornet381
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 02. Jan 2009. 07:41

Post od Hornet381 »

Problem rešen, nisam se razumeo u startu ali posle sati i sati guglanja Garmin mi odrađuje posao sasvim OK.

Neki predlog za dobar antivirus i firewall?

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Post od Malone »

Gledam cene na netu i sve se vrti oko 800$ sto mu dodje oko 600e. Zasto je kod nas ovako skup? Stvarno ne razumem da u Svajcarskoj bude jeftiniji kako je neko ovde napisao.
Aj 500-600 i nekako da skalabudzim i da kupim masinu, al sve preko toga...
Jel ima neko ideju kada je neki optimum za kupovinu ovog modela kod nas? Mada ipak mislim da cu da uzmem 5800 kada se malo slegne prasina i ako se pokaze kao dobar.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Malone, ne znam sta podrazumevas pod optimumom za kupovinu jer to samo i iskljucivo zavisi od tebe i tvojih finansija. Naravno, ako hoces da budes jedan od malobrojnih koji koriste ovaj telefon onda ga kupis koliko vec u ponedeljak a ako pak hoces da ustedis koji dinar tj evro onda cekaj i cekaj i... dok mu ne padne cena

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Post od Malone »

Ne menjam cesto telefone, ali kad kupim kupio bih nesto dobro. Jer ako bih dao oko 300e za 5800 onda mi ne bi bilo zao da nadjem jos 200-300 za ovaj htc i da ga cimam dok ne crkne, ali kako je kod nas 800e onda sve ovo ostaje u domenu mojih "kalkulacija" :D (sem ako prodam laptop). Zato sam se pitao u cemu je fora te je kod nas sve skuplje. U svakom slucaju za mene je extra i 5800 (sem ako se ispostavi da je krsina sa ozbiljnim manama) jer mi telefon vise sluzi za zajebanciju i ubijanje vremena.

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobro veče,
na HTC Touch HD, ovako,u normalnom korišćenju: pozivanje brojeva, odgovor na pozive, slanje i prijem nekoliko SMS poruka, par snimaka, pregled slika, bez upotrebe kamere i bez odlaske na net baterija traje punih četiri dana.
Za ovaj mobilni zvanično je od HTC izdato za zadnjih mesec dana 4 novih "Hot fix" koji poboljšavaju rad.
Disable "Beam" u "Setings" i nešto ćete produžiti trajanje baterije.
Pozdrav svima na Forumu.

Drobnjak81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2005. 15:15

Post od Drobnjak81 »

Ljudi potrebna mi je pomoc oko konektovanja HD-a sa kucnim WiFi, zanci i ako ikonica pokaze da sam konektovan ni jedan program nece da koristi konekciju :cry: potrazicu jos malo po forumu ali bi vam bio zahvalan za svaku pomoc :D

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobro veče,
za Drobnjak81
WIFI na HD:
start, setings, conection, wifi, potvrdi sa "on", za instaliran wifi u kući ili u nekom objektu potrebno je ukucati PSK ključ koji je šifra ukucana kod instaliranja uredjaja sa wifi, taj PSK ključ HD pamti i tek tada je veza uspostavljena.
Pozdrav ostalim vlasnicima HTC Touch HD.:)
Slobodan.

Drobnjak81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2005. 15:15

Post od Drobnjak81 »

Uspostavio sam vezu kaze povesani ste sa Alice-WiFi (provajder) ali programi nece da koriste net tako da kazem, trazio sam po netu i ljudi imaju slicne probleme moze da bude da je do rutera ali ali.....

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobar dan.
Za HTC touch HD dostupni su novi cab-ovi:
- Mozila cab.,
- cab za promenu fontova.
Pozdrav iz Zaječara.

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

Evo i mene posle dužeg vremena na ovom forumu...Pozdrav za sve...
Problem koji sam imao sam pokušavao da rešim preko stranih foruma, XDA dev... i ostalih, ali nije išlo, pa reko' da probam i ovde...
Naime, vlasnik sam TOUCH HD-a od novembra, i prvih mesec-dva je sve išlo ok, e onda su počele zafrkancije. Telefon je počeo da gubi signal, da veza puca usred razgovora, to je posebno bilo uočljivo u situacijama kada je signal nešto slabiji ili kada sam u pokretu (kada se menja ćelija odnosno vrsta mreže). To je posebno uočljivo jer se oznaka mreže menja sa 3G na E, pa čak i na G. Dešava se i da pokušavam da okrenem nekoga po 5-6 puta ali se čuje samo kratak zvuk i ekran se vraća u phone pad. Sagovornici mi kažu da se pre pucanja veze moj glas čuje isprekidano. Mislim da je sve počelo otprilike kada je počela on-line zamena nove baze za connection setup, ali ne verujem da je to bio uzrok.
Šta sam sve probao:

- Hard reset, dva-tri puta
- Promena podešavanja u band sekciji (sa auto na GSM (900+1800) UMTS (2100))
- Svi patch-ovi sa HTC sajta
- Promena radio rom-a sa 1.09.25.14 na 1.09.25.35 i na 1.10.25.25.
- Promena ROM-a na DUTTY 1.7 (pomoću HSPL-a)
- Promenio sam staru GSM karticu (uzeo 3G MTS-ovu koju niko i ne uzima)
- Probao VIP prepaid
- Probao TELENOR prepaid (čisto da nije do mreže)
- Karticu sam ubacivao u druge telefone čisto da znam da je problem do mog aparata.

PROBLEM NISAM REŠIO !!!

Zaista sam zadovoljan svim ostalim mogućnostima HD-a, ali u pitanju je ipak telefon, i očekujem da radi kao telefon, da sam hteo PDA uzeo bih HP 214 za mnogo manju lovu...
Ovo bi mogao da bude izazov za igord-a, telefon sam legalno kupio ali garancija je poslednje čemu želim da pribegnem, mislim da o softverskim stvarima znam podosta, sad ako je hardwerski problem, onda nemam izlaza.
NA stranim forumima sam primetio da ima ljudi koji se žale na slične stvari (http://www.expansys.com/ft.aspx?k=117299 , http://forum.xda-developers.com/showthr ... =call+drop), pa zato i mislim da je neka "glupost" u pitanju...

ANY IDEAS ???
djurkash

Odgovori