HTC Prophet (Qtek S200)

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
DJooX
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 02. Jul 2008. 06:48

Post od DJooX »

baterija osposobljena .. ali imam problem zbog kod sam i dopustio da se baterija isprazni a to je da mi MIC i zvucnik nerade samo pri RAZGOVORU!

U cemu je problem?? ni hard reset nije pomogao!!!

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Verovatno ti se zaglavio prekidac koji se nalazi u jacku za slusalice. Stavi i izvadi slusalice par puta i eventualno malo procackaj i trebalo bi da se resi problem.

joey
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 04. Okt 2008. 20:46

Qtek S200

Post od joey »

razmisljam da kpim ovaj telefon, tacnije da ga donesem iz nemacke. hoce li on odmah raditi na nasim operaterima ili je potrebno ga fleshovati. da li je moja zamisao pametna ili da ga kupim ovde polovnog.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Uvek je bolje novo da kupis nego polovno jer ne znas sta mu je sve taj neko radio, da li je imao kvarova ili ne i kakvih itd. pa i higijena tog nekog ima udela u tome tako da ja bas i nisam pristalica kupovine polovnih telefona osim od pouzdanih ljuti tj drugova i prijatelja pod uslovom da su oni prvi vlasnici. Da li ce ti raditi odmah, hoce osim ako ga ne uzimas sa neke mree tj ako nije kodiran. Ako jeste to se da odraditi bez neke prevelike muke, imas dosta tema o tome, citav tutorijal kako da to odradis u kucnoj radinosti. Znaci, ako nije skidan sa mreze onda nemas nikakvih problema, turis mu karticu i teraj. E sad, tvoja je odluka, tvoje su pare pa i sam odluci sta ti je ciniti :wink:

joey
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 04. Okt 2008. 20:46

Post od joey »

ono jeste novo novo, ali ne vidim nigde da ga ima u prodaji,koliko je on para ovde od prilike. a mislis ako je sa neke mreze da nece moci raditi?

a kako sam video ove slike na forumu iz ruke pa to je swiscom. djavola novo. a i koja je fora ovaj qtek a na htc sajtu. malo me buni ovaj telefon.

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Nema veze ako je skinut sa mreze, nemoras da fleshujes rom ako ti ne smeta jezik tj. ako znas nemacki. S200 kod nas mozes naci 150-210eura zavisi od opreme stanja i sl. Ako ti jos nesto bude trebalo javi.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

joey, sve te aparate pod markama qtek,imate,dopod...proizvodi htc 8)

Johnnz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 01:21

qtek 200 - koji rom wm6

Post od Johnnz »

Znači, pazario sam Qtek200, o njemu nemam ništa pojmasem da ima WM5. E sad čuo sam da nije loše flešovati ga sa WM6 (WM6.1). Da li to uraditi?

Zanima me koji WM6 bi bilo najbolje na njega instalirati (molim Vas download adresu svih potrebnih programa kao i ROMa i kratko uputstvo za flešovanje)!

Nisam baš debil imao sam Mpx200 i Mpx220 ali opet ovo je nešto novo, dugo sam koristio Symbian S60v3 (čitaj N73).

Takođe, ako neko može da mi da link ili još bolje pošalje programe koje bih trebao da imam i igrice!!!

Malo sam ostario pa me, iskreno, mrzi da se cimam!

U svakom slučaju hvala svim dobrim ljudima za bilo kakvu pomoć!!!

Ako neko može neka mi sve to pošalje na nikola.trnavac@gmail.com

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Ako nikad ranije nisi flashovao HTC bice problem, www.xda-developers.com .

Johnnz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 01:21

Post od Johnnz »

video sam taj sajt, ali koji tacno ROM?
koji je najstabilniji
ovaj moj qutek s200 je skinut sa swiss neke mreze
ne mogu wireless da ga podesim, on sve vidi ali njega ne vide

ljudi, ajd neki konkretan savet ili uputstvo

HVALA UNAPRED!!!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Nemoj biti lenj. Na adresi koju ti je ostavio igord imas sve lepo napisano, samo trebas da prelistas i to je to. Ako tebe mrzi da se cimas da trazis ono sto tebi treba, zasto ne bi bilo koga od nas mrzelo da se cima da iz bookmarks-a vadi linkove za tebe? I kako neko moze da zna koje aplikacije i igre tebi trebaju i odgovoraju?!
Na kraju krajeva, znam da je bilo price o ROM-ovima za s200 i ovde na forumu a ti se nisi udostojio ni da potrazis nego trazis sve na gotovo... :uhuh:

Johnnz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 01:21

Post od Johnnz »

Pazi Azimuth, jesi u pravu, ali ja napisah gore da me mrzi da se cimam da tražim :roll: !

I hvala igordu, ali mi nije jasno šta ti pokušavaš da mi kažeš!?

Ja sam lepo pitao za pomoć, pa ko hoće da mi pomogne o.k. ko neće opet o.k!

Ako to razumeš?

Bilo je priče, ali jednostavno ima mnoooogo priče i ne mogu baš sve da čitam!!!

Neko tvrdi jedno, neko drugo...

Samo mi nije jasno kako tebe nije mrzelo da napišeš ovaj post, tj. da mi "lupiš packu"!? :wacko:

Ako si toliko već dokon, bolje da si mi izvadio link!

Ništa lično!

Dozvoli još da te citiram... :uhuh:

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Na xda dev imas deo foruma pise prophet ali pre toga najbolje na wiki xda i da sve lepo procitas, ako ti ne bude nesto bilo jasno pitaj. E da google.com :wink:

Johnnz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 01:21

Post od Johnnz »

igord,

našao sam nešto, poskidao romove i uputstva

e sad još jedno pitanjce, vezano za bateriju

ovako sa WM5 mi traje pa cca 30 sati 1200mA

kolko tebi traje i ima li neka većeg kapaciteta a da je vredi uzeti?

dosta mi baguje telefon, uspori se...

to sam donekle i očekivao ipak je wm 5 u pitanju a imao sam iskustva sa mpx modelima

da li je to slučaj i sa wm 6.1?

i koji program koristiša da uradiš backup telefona (nešto kao norton ghost za regularan windows) u slučaju da nešto mi se zezne

Hvala unapred!!!
:D

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

1200mah je najjaca standardna baterija za prophet zadesi se da ima 1350mah. 1.5 dan je standarno trajanje, wm6.1 ti nece radi brze osim ako nije korand base rom. Za backup imas dosta aplikacija, google.com

Johnnz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 01:21

Post od Johnnz »

Da li se još nekome dešava da mu se tel odjedanput ugasi (baterija nije prazna) i da bih ga ponovo upalio moram da izvadim bateriju na neki minut i tek onda mogu ponovo da upalim fon!

Mislim da je baterija o.k. što se tiče dužine trajanja.

Da li neko zna u čemu može da bude problem? Da li je do baterije ili do aparata?

Pošto sam imao pre i MPx200 i MPx220 da li može da bude do WMa?

Na telefonu imam instaliran WM 6.1!

Pozz

Duke Nukem
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 25. Jul 2008. 22:47
Lokacija: Zemun

Post od Duke Nukem »

baterija 99% jer kada ostari, baterija kubi jacinu i telefon se ili gasi ili restartuje popnekad i kad pise da ima vise od 50% kapaciteta... tako da je zamena jedina opcija po meni, nek neko drugi posavetuje ako misli da je nesto drugo :D
064 21-81-190

goja67
Banned
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 07. Feb 2009. 03:00

Post od goja67 »

WM6.1 Touch Evolution,je dobar rom za s200,i stabilno radi.Proveri da li je nv_g3,ili nv_g4.Pre flesovanja uradi hard spl,pa tek onda upisi rom.www.xda-developers.com . Tu imas sve potanko objasnjeno.

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Johnnz, najbolje ti je da odes, kao sto su ti rekli na xda-devs procitaj WIKI za Prohpet(s200) i nemoj da budes lenj i da te mrzi da se "cimas" oko stvari koje ti trebaju ;)
Nokia 5800XM

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Upravo zbog kolicine tj. broja postova i postoji opcija "trazi" na dnu strane. To nije slucaj samo na ovom nego i na svakom drugom forumu. Nije meni problem da pogledam ono sto me zanima, i ja sam citao i citao da bih nasao ono sto mi treba. Niko ne moze da ti kaze koji je najbolji ROM za tebe jer svaki ima svijih prednosti i mana, o tome se radi. Ipak ces morati da procitas dosta toga, odvoji 2h i dobices odgovor na svoje pitanje. Nisam ja dokon, samo sto za ono sto meni treba ja prevrnem sve sto je u mojoj mogucnosti. I zasto bi uopste neko trazio za tebe ROM? Ok, opravdano je ako ne razumes engleski, ali zar je to toliko tesko reci? Da ne bezimo od teme, imas sve tamo u sitna crevca objasnjeno, sta kako i kada da radis. I kao sto rece igord, procitaj wiki obavezno pre nego sto se upustis u taj poduhvat. Ili jednostavno plati nekom da ti to odradi i po svom ukusu stavi neki ROM. Trece nema druze... To ti iz najbolje namere govorim, nemam nameru nekoga da vredjam... :wink:

P.S. Za backup imas nekoliko programa, ja koristim Sprite Backup i zadovoljan sam kako mi radi posao.

Odgovori