HTC HD2

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

sanjke, Probao bio Primo jos kad su ga leakovali, ali mi je bio previse glomazan. Kad sam video da nema multitouch, vratio se na obican iGo, jer mu dugo nista ne fali, a interfejs je lepsi i brzi. Mislim da je problem bio u lose konfigurisanom sys.txt fajlu, ali nista blize ne mogu da ti kazem jer vozim Android vec 4-5 meseci.

Innerspirit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 00:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Innerspirit »

Grandpa, ja sam sa istim SYS.txt probao, samo sam prebacio sve na komp, obrisao iz telefona, vratio i sve super... Iskreno mislim da nije do njega... Nem pojma....
Kod mene sasvim ok radi, ne primecujem nikakav problem... Jedino sto sam bio primetio kad sam ubacio Kaspersky, da iGo ne moze da radi, pa sam uklonio AV i indira sve super. :D

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

Isprobala sam ova za kopiranje ikonice ali neće da mi pokrene program-"global cfg not found".

Innerspirit,probaću ovo što si mi napisao pa javljam kako se ponasa.
Grandpa, htela sam i ja da ubacim android ali da ga pokrećem sa sd kartice ali sam odustala-neznam zbog čega.
HTC HD2 ANDROID

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

sanjke, jesi sigurna da si kopirala precicu, a ne ceo file? Treba tip kopiranog filea da bude .lnk, a ne .exe.
Android sa kartice je meni bio prilicno bez veze za svakodnevnu upotrebu, ali su verovatno popravili stosta. Ako imas najnoviji ROM ne bi trebalo da imas nikakav dodatni posao osim da iskopiras na karticu, resetujes telefon i pokrenes.

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

Grandpa, vrlo verovatno da sam kopirala ceo fajl a ne prečicu.Provalila sam u čemu je fora,prilikom kopiranja koristila sam windows explorer a kada sam probala sa resco explorerom uspelo mi je.Hvala
ROM mi je:1.66.479.2
mislim da to nije najnoviji.
HTC HD2 ANDROID

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Post od zeljovan »

Još jedna stvar,imala sam instaliran IGO Primo v1.2 i isprobala sam ga pre 15tak dana na putovanju do Hrvatske i nije mi se svideo kako je radio-gubio je signal svakih 10-15sec.Uopšte neznam u čemu je bio problem pa sam ga zamenila sa Igo 8 koji radi normalno.Zna li neko možda u čemu je problem?.
Sanjke.... Svojevremeno smo instalirali zajedno IGO Primo 1.2 koliko se secam dao sam ti i novu kartu Srbije, meni isti IGP Primo 1.2 radi perfektno. Putovao sam u Hrvatsku i koristio ga u Zagrebu bio je odlican, sada treba da putujem u Grcku pa sam mu testiro autonomiju baterije i dobio sledece za rad istog non stop od 2 h izgubim 50% baterije, znaci za trosenje 100% baterije islo bi od 3-4h sto mi je dovoljno za Grcku.
Dobre strane ne greje se baterija kao nekada, signal GPS pouzdan, uredjaj radi bez prekida.

pozz

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

zeljovan, znam ali kod mene nije baš radio dobro-gubio signal a zašto nemam pojma.
Ubacila sam ga ponovo kao što mi je Grandpa savetovao i probaću ga da vidim da li je sad ok.
HTC HD2 ANDROID

Innerspirit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 00:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Innerspirit »

zeljovan, da li mozes da mi posaljes SYS.txt za iGo Primo 1.2 na mail, ako imas, posto sam ja ubacio SYS, ali nece da mi nadje GPS u telefonu... Ili, ako mozda znas zasto nece da nadje GPS. Sa starijom verzijom Igo mi je extra radio...

mail: radmilo.kukulj@telenor.rs

unapred hvala.

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

Obrisala sam folder "tools" iz telefona,zna li neko kako da ga vratim sem da odradim factory default?
HTC HD2 ANDROID

Innerspirit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 00:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Innerspirit »

:o
Iskreno, nem pojma kako da ga vratis... Mislim da je nemoguce... :(

Da li meni neko moze da kaze zasto se meni telefon stalno resetuje dok mi je iGo Primo upaljen i koci mi jako...??? :cry:

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

Innerspirit, probaću šta da iskopiram sa drugog telefona ceo folder pa ćemo videti šta će se desiti.Samo mi recite gde se tačno nalazi folder "tools"?

P.S.Kako je po vama najbolje da se odradi backup imenika?Muka mi je više da nameštam sync sa windowsom.
HTC HD2 ANDROID

Innerspirit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 00:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Innerspirit »

sanjke, ja bi ti preporucio Resco backup ili Sprite backup. Meni oba programa korektno odradjuju bekap imenika, poruka itd...

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Post od zeljovan »

Innerspirit, Posalo sam ti e-mail, medjutim sada procitah da ti se restartuje HD2 prilikom pokretanja Primo, ne znam stvarno gde ste skinuli verzije, mslim da i tu ima problema.... Ja sam skinuo tri ili cetri verzije i onda sam odradio zadnju da radi ( i ne bi je menjao za sve pare)

sanjke, Ja mislim da si ti najveci haker za HD2, dusu mu njegovu izvadi i isproba :-)

Elem da pohvalim Igo Primo v.1.2
Boravio sam u Grckoj na letovanju i isti sam koristio kroz Solun do kampa Thalatta (kraj drugog prsta) u povratku iz kampa trebao sam da idem istom rutom ali nisam obracao paznju na Primo gde me vodi. Primo je proracunao da je po njemu bolje da idem preko Bugarske itd... ali kada sam primetio da me vodi na istok Sitonije, tako da sam morao da vatam neke precice kako bi stigao do Slouna.... Elem da neduzim provukao me je kroz Grcka sela Sana, Dumpia, Adam, Zagkliveri, Gerakarou i izvukao me na autoput prema Solunu.

Da neduzim po meni za sada je najbolji IGO Primo v.1.2

Pozz ....

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Po meni je iGO 8.5 i dalje neprevaziđen. Detaljnija podešavanje, više podataka i opcija, brže hvata satelite (barem od Android varijante ali to je moguće da je i do kernela). Podivljao sam od Primoa i na iPhone-u i na HD2 (Android) i njihovoh pojednostavljivanja stvari i samo zbog putovanja u GR ću da vratim WM 6.5. A kad već to radim čisto da pitam kakva su vam iskustva sa kuvanim 6.5icama? Vanila, Manila, Cruzer, E-exreme, Energy...... šta preporučujete a da ok radi i SD Android?
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Post od zeljovan »

gargamel4, Druze, ne znam stvarno vasa iskustva ali ja imam instaliran i IGO 8.5 u telefonu, kao sta sam gore napisao ovaj put sam koristio IGO primo v.1.2.

Sta se tice telefona kupio sam ga u Telenoru, i koristim njegov WM 6.5, nisa nisam menjao sem sta sam u ovlascenom servisu stavio Radio version 2.15.50.14 i radi telefon 5 u glavu, medjutim jedno sta sam primetio da mi se baterija manje greje za razliku od pre.

OS version 5.2.21913
Manila version 2.5.20181527.0
ROM version 3.14.479.2(04666)WWE
ROM date 10/04/10
Radio version 2.15.50.14
Protocol version 15.42.50.11U

Evo dao sam podatke od softwera, jedino da zeza instalacion averzija IGO Primo v.1.2

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ok, taj stock sam već imao i sad bih probao nešto drugo al' opet..... staviću i SD Android tako da je verovatno svejedno koji Win imam...... Kao i obično videću koji mi se grafički najviše svidi, mada i tom originalnom ništa ne fali.

Nego jesi uspeo da staviš Primo ili uopšte nisi? Zvučim malo sam sebi ako ludak, jel ja to jedini primećujem razliku između Primoa i 8ice...... Jel znaš o čemu pričam?
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Post od zeljovan »

gargamel4,
Nego jesi uspeo da staviš Primo ili uopšte nisi?
Ne razumem sta hoces da me pitas, ja imam u HD2 instaliran IGO Primo v.1.2 i IGO 8.5, mada sada najvise koristim IGO Primo v.1.2.

P.S. Vidi se u gornjim postovima de sam IGO Primo v.1.2 hvalio na sva usta 8)

ayrton senna
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 22. Apr 2010. 18:52
Lokacija: Kg

Post od ayrton senna »

@Innerspirit
evo mog sys file-a za primo 1.2, šljaka strava
[device]
type="HTC HD2 T8585"

[sound]
csv_voice_enabled=1

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

Pre neki dan sam ponovo vratila Igo primo v1.2 i ponaša mi se isto kao i ranije-često gubi satelite.Može li neko da mi pošalje svoj SYS.TXT fajl pa da probam?
HTC HD2 ANDROID

Innerspirit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 00:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Innerspirit »

Ja imam problem sa v1.2 sto mi se telefon stalno resetuje i jako koci navigacija... Zna li mozda neko zasto?

ayrton senna, nazalost mi nije pomogao tvoj SYS file, i dalje mi se isto desava. :(

Odgovori