HTC Desire S

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Re: HTC Desire S

Post od djolem89 »

bachika, izvinjavam se lapsus, flesovao sam custom rom (sve do poslednje stavke po ovom uputstvu http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1525100), sve sam wipe-ovao. Izvadio sam bateriju i uspeo da udjem u recovery ponovo. Pise da je Current Rom: PrimoS v4.1(taj sam i zeleo da instaliram)...
HTC Desire S

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: HTC Desire S

Post od bachika »

djolem89, uradi ponovo wipe data, wipe dalvick cache i šta još beše ima, valjda samo cashe memory... Tako nekako (ja sam na stock romu). Pa zatim restartuj :wink:
Javi rezultate!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Re: HTC Desire S

Post od djolem89 »

bachika, mislis da uradim sve wipe-ove bez ponovne instalacije?
HTC Desire S

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: HTC Desire S

Post od bachika »

djolem89, da, naravno. Wipe samo briše podatke (neke prethodne ako su ostali). Ništa ne šteti sistemu koji je u njemu i na taj način ništa ne možeš obrisati sistemsko!
Osim ako ne odradiš wipe sistem :lol: onda nemaš baš ništa u telefonu
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Re: HTC Desire S

Post od djolem89 »

odradio sam, medjutim i dalje blokira na istom koraku... verovatno nije nesto leglo u samoj instalaciji kako treba... razmisljam se da probam da instaliram neki drugi ROM samo sto ne znam onda kako da ga ubacim na SD karticu obzirom da vise ne mogu da joj pristupim :disgust:
HTC Desire S

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: HTC Desire S

Post od bachika »

djolem89, u jednom delu recovery-ja (mislim da je advanced) imaš opciju mount sd card, i na taj način povežeš sa kompom. Tako prebaci neki drugi rom na karticu pa flešuj. Ili još jednostavnije ubaci karticu u čitač sd kartica na komp :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: HTC Desire S

Post od toda81 »

Ma to nije nikakv problem. To s lako resi. Imao sam ja isti problem ko zna koliko puta na desire-u, a samo lepo skines neki drugi rom i lepo ga ubacis na memorijsku karticu, naravno trebace ti ili d au drugi telefon prebacis karticu ili citac kartic i ooet ga flashuj, samo kada skidas rom pogledaj tu stranu jer pise uputstvosta sve treba da se odradi, to je samo oar koraka tipa wipe data, wipe cache i wipe dalvic cache i posle se instalira rom. Obio tako ide, ali vdeces i sam kada udes skidao neki dugi rom. Samo moras da gledas i koji je recovery potreban da bi se instlirao zeljeni rom. Zato trazi rom u odnosu na recovery koji ti imas. Kasnije kad osposobis telefon mozes da zamenis recovery i da onda instaliras neki rom koji zahteva drugi recivery
Note IV N9100 dual

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Re: HTC Desire S

Post od djolem89 »

bachika, uspeo sam da se izvucem nekako. Definitivno je bilo do verzije ROM-a. Skinuo sam drugu verziju, i proslo je glatko, bez ikakvih problema. Ubacio sam ga na karticu preko sd citaca i prema standardnoj proceduri flesovao. Mnogo hvala na pomoci. :)
HTC Desire S

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: HTC Desire S

Post od toda81 »

Najbolje ti je da uvek imas instalaciju za neki rom na kartici ili na telefonu i onda bez brige. Dobro je i pre instalacije svakog rom-a da uradis backup iz recovery-a i ako nwsto krene po zlu, laki ces da izvadis bateriju i vratis je i da udjes u recovery i da preko opcije restore sve vratis kao pre ubacivanja tog novog rom-a
Note IV N9100 dual

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: HTC Desire S

Post od bachika »

djolem89, Odlično! Nema na čemu, tu smo da se pomognemo! :wink:
toda81, To je dobra preporuka za nand backup i zip rom-a da uvek može da se flešuje na brzaka... Ali problem kod desire s-a je taj što ima problematičan emmc chip. Ljudima se dešavalo da ga sprže na krajnje jednostavne načine: multi update app sa google play-a, naprasno gašenje telefona vađenjem baterije, i da ne spominjem flešovanjem... Zato se naš kolega i plašio da izvadi bateriju!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Re: HTC Desire S

Post od djolem89 »

to mi je sad palo na pamet, da bi se izbegle ovakve stresne situacije... :)
HTC Desire S

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: HTC Desire S

Post od toda81 »

Onda postoje samo dva resenja. Prvo je da cepas taj rom sto imas i da ne cackas vise sa menjanjem rom-ova, a druga da ga udomis i d akupis neki drugi manje problematican telefon. Meni se ni malo ne dopadaju te crne tacke koje ima ovaj telefon kao sto rece kolega
Note IV N9100 dual

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: HTC Desire S

Post od bachika »

Doduše ja moj telefon koristim sasvim normalno i npr apdejtujem po 5 app sa marketa. Par puta sam morao da izvadim bateriju i i dalje sve radi normalno ;)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: HTC Desire S

Post od zoreli »

Drugari jedno pitanje , sinoć mi je bio rođak koji ima Desire S i ima problem sa telefonom , naime otkad ga je apdejtovao na ICS telefon je katastrofa usporio i secka pri skrolovanju , urađen je reset na fabrička podešavanja ali opet isto , negde sam pročitao da se može / mora drugačije obrisati keš / memorija (da se uradi "wipe" ili kako god ali ja ne znam) dajte neke predloge , hvala unapred :)
16 godina na forumu MOBILNISVET

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: HTC Desire S

Post od bachika »

Ukoliko je custom rom u pitanju onda mora. Ako je stock rom te opcije ni ne postoje nigde. Da li ima puno instaliranih app, možda neka od njih zeza....
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Одг: HTC Desire S

Post od zoreli »

Da li na Desire S (stock rom) može da se uđe u recovery mod kao na Samsungu da se uradi wipe cash i format ?
16 godina na forumu MOBILNISVET

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: HTC Desire S

Post od toda81 »

Moj drug ima problem sa ovim tel. Pre par dana je sinu ostavio teleon da igra igice i malisan je zaspao s atelefonom ispod jastuka i kada je drug ujutru nasao tel ispod jastuka bio je ugasen i reo kao zar i od tog trenutka ne moze d ase upali. Da li imate neki predlog sta moze da uradi da bi ga vratio u zivot? Telefon nije root-van. Evo i jedne slike

Slika
Note IV N9100 dual

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: HTC Desire S

Post od toda81 »

Samo da vam javim da sam sredio drugu tel, oziveo ga i evo resenja za hboot 2.00.0002 http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1390496
Note IV N9100 dual

strasnihogar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 28. Apr 2014. 21:45
:: HTC Desire Str(Saga)

HTC Desire S (Saga) - Zvuk notifikacije prilikom download-a

Post od strasnihogar »

Postovani,

Imam rootovan HTC Desire S (Saga), sa ubacenim Cyanogenmod 7.2 verzijom.
Zanima me kako mogu da iskljucim zvuk koji se cuje prilikom download-a neke aplikacije sa google play-a ili prilikom prebaciavanja fajlova sa telefona na kompjuter i obrnuto? Cuje se isti zvuk kao kad dobijem notifikaciju za poruku. Da li postoji zasebno podesavanje ovih notifikacija (ustvari hocu da ih iskljucim skroz, a da mi ostane zvuk za SMS)?

HVALA UNAPRED
POZDRAV
MILOS :)

Odgovori